Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρια και κορίτσια χαίρετε!!!Ψάχνω το τραγουδάκι που παίζεται στη διαφήμιση του CHEVROLET MATIZ TOPLESS όπου συμμετέχει η Όλγα Φαρμάκη.Έχω κάνει search στο forum με όλες τις πιθανές λέξεις αλλά δεν είχα αποτέλεσμα,ζητώ συγγνώμη εαν έχει ξαναρωτηθεί

 

Παίδες, πρέπει επιγόντος να βρε8εί το παραπάνω τραγούδι.. το έχω ψάξει αλλα δεν βρίσκω τίποτα.. βοήθεια !

Επίσης, αν αυτό βοηθάει, τα Lyrics που ακούγοντε πάνε κάπως έτσι "Look at me, Look at you, I know you want me too.." κτλπ κτλπ.

Βρίκα το βιντεάκι εδώ ! : http://club.auto24.gr/app/comments.asp?mfmid=46

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες απο την διαφήμηση του Compact Disc Club που διαφημίζουν το Red Angels με τα ροκάκια, ποια τραγούδια έχετε πιάσει??? Εγώ ψάχνω ένα συγκεκριμένο που κατα 99% ήταν bacnground σε μια διαφήμηση αλλά δεν μπορώ να βρω-θυμηθώ σε ποιά... Το πρώτο πρώτο πάντως είναι το alcoholic απο τους starsailor... Απο εκει και πέρα τι γίνεται... Να και η λίστα με τα τραγούδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες απο την διαφήμηση του Compact Disc Club που διαφημίζουν το Red Angels με τα ροκάκια, ποια τραγούδια έχετε πιάσει??? Εγώ ψάχνω ένα συγκεκριμένο που κατα 99% ήταν bacnground σε μια διαφήμηση αλλά δεν μπορώ να βρω-θυμηθώ σε ποιά... Το πρώτο πρώτο πάντως είναι το alcoholic απο τους starsailor... Απο εκει και πέρα τι γίνεται... Να και η λίστα με τα τραγούδια..

 

Ίσως να ψάνχεις το «Forever Lost». Νομίζω πως ακουγόταν σε κάποια διαφήμιση της Amita. blink.gif

 

Η λίστα με τα τραγούδια είναι αυτή:

  1. Starsailor - Alcoholic
  2. Hoobastank - The Reason
  3. Echo And The Bunnymen - People Are Strange
  4. Depeche Mode - It's No Good
  5. Charlatans - The Only One I Know
  6. Dandy Warhols - Get Off
  7. The Magic Numbers - Forever Lost
  8. Spin Doctors - Two Princes
  9. Chumbawamba - Tubthumping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες απο την διαφήμηση του Compact Disc Club που διαφημίζουν το Red Angels με τα ροκάκια, ποια τραγούδια έχετε πιάσει??? Εγώ ψάχνω ένα συγκεκριμένο που κατα 99% ήταν bacnground σε μια διαφήμηση αλλά δεν μπορώ να βρω-θυμηθώ σε ποιά... Το πρώτο πρώτο πάντως είναι το alcoholic απο τους starsailor... Απο εκει και πέρα τι γίνεται... Να και η λίστα με τα τραγούδια..

 

pantws an 8eleis, mporeis na vreis k ta upoloipa tragoudia ths sulloghs edw ::

http://www.compactdiscclub.gr ..:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα "μαγισσες", έψαξα "how soon is now", δεν βρήκα τπτ. Οπότε.. ξέρει κανείς ποιοι/ποιος διασκευάσει το "how soon is now" των smiths, στο εναρκτήριο clip του serial στο Star Channel "Μάγισσες"; Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα "μαγισσες", έψαξα "how soon is now", δεν βρήκα τπτ. Οπότε.. ξέρει κανείς ποιοι/ποιος διασκευάσει το "how soon is now" των smiths, στο εναρκτήριο clip του serial στο Star Channel "Μάγισσες"; Ευχαριστώ..

 

Love Spit Love - How Soon Is Now

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mipws xerei kapoios ton titlo tou tragoudiou pou akougetai stin ekpompi ´´proskinio´´ tou gianni politi sti net????

nomizw einai to idio me auto pou akougotan stin ekpompi tou idiou sto mega prin kapoia xronia,,,,,, ena argentiniko an den kanw lathos,,,,,, please titlo!!!

 

+pws legetai i melwdia tis ekpompis ´´prwtagwnistes´´ tou theodwraki???

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mipws xerei kapoios ton titlo tou tragoudiou pou akougetai stin ekpompi ´´proskinio´´ tou gianni politi sti net????

nomizw einai to idio me auto pou akougotan stin ekpompi tou idiou sto mega prin kapoia xronia,,,,,, ena argentiniko an den kanw lathos,,,,,, please titlo!!!

 

+pws legetai i melwdia tis ekpompis ´´prwtagwnistes´´ tou theodwraki???

 

thanks

 

Αν δεν κάνω λάθος, και αν κατάλαβα σωστά (θα βοηθούσαν τα μη greeklish) η μουσική απο τους Πρωταγωνιστές είναι το ''Libertango'' - Astor Piazzolla. Το άλλο δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

ξερεις κανεις το μουσικο θεμα της διαφημισης cosmote ρουμανιας, το βιντεακι υπαρχει εδω : http://www.youtube.com/watch?v=RSetLjD11K8

μοιαζει με coldplay αλλα δεν....

καμμια ιδεα?

ευχαριστω

Ιωαννα

 

****

καλημερα.

μηπως γι'αυτο εχετε υποψιν σας κατι.

δεν εχω βρει τπτ :(

ιωαννα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...