Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα!! Ψαχνω ενα τραγουδακι που ακουστικε στο mega στο live the earth ηταν ενα σποτακι με ενα κοριτσακι να κοιταει φωτογραφιες απτον κοσμο κ να διαλεγει τις καλυτερες οπου επειτα τις κρεμουσε στον τοιχο κ τις χαζευε.. Ψαχνω το τραγουδι που το συνοδευε.. anyone??

Thanks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

geia! psaxno to tragoydi tvn titlvn poy epaize sthn seira toy mega "eimaste ston aera" to 1997 me maina kai atheridi poy ekanan toys radiofonikous paragogous. to tragoudi ksekinouse "eimaste ston aera, s enan allo planiti..."

 

Είμαστε στον αέρα - Thirty Dirty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει βρεθεί άκρη σχετικά με το τραγούδι από τη διαφήμιση "Ζαγόρι", αλλά έχω βρει αυτή την απάντηση σε άλλο φόρουμ και την παραθέτω αυτούσια.

 

 

Το όνομα μου είναι Στράτος Διαμαντής, και είμαι ο συνθέτης του τραγουδιού στην διαφήμιση "Ζαγόρι".

Ασχολούμαι με την μουσική στη διαφήμιση και δισκογραφία περίπου δέκα χρόνια.

Το τραγούδι αυτό γράφτηκε για τη συγκεκριμένη διαφήμιση, δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα σε CD, αλλά υπάρχει ενδιαφέρον από διάφορες δισκογραφικές.

Θα δούμε....

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Άμα θες να δείς κι άλλες δουλειές που έχω κάνει μπορείς να μπεις στο http://www.stratosdiamantis.com

αλλά το site το έχω παρατημένο πολύυυυυυυυυυυυυυυ καιρό, και οι εμπορικές δουλειές μου που θα δεις μέσα, δεν έχουν καμία σχέση με τη μουσική που ακούω και αγαπάω, αλλά τί να κάνεις.Πρέπει να ζήσεις....

 

Τα λέμε

 

Στράτος Διαμαντής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia kai egw psaxnw ena tragoydi apo thn syllogh illusions.. einai nomizw apo ta prwta sthn arxh poy paizei sthn diafhmish kai einai gallofwno.. twra moysika to xerw alla den mporw na to pw... an mporesei kapoios na me voithisei estw kai me aytes tis liges pliroforeies tha toy eimai eygnwmon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,

μπορείτε να μου πείτε πως λέγεται το τραγούδι (και ο τραγουδιστής) που "παίζει" στο ALTER όταν ξεκινούν οι διαφημίσεις. Δηλαδή, κάθε φορά που ξεκινούν διαφημίσεις σε αυτό το κανάλι, πρώτα βάζει ένα μικρό απόσπασμα απο κάποια τραγούδια. Εγώ ψάχνω αυτό που λέει κάτι σαν " ελ αραμπάι ελ αραμπάι...." και το τραγουδάει ένας άντρας.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,

μπορείτε να μου πείτε πως λέγεται το τραγούδι (και ο τραγουδιστής) που "παίζει" στο ALTER όταν ξεκινούν οι διαφημίσεις. Δηλαδή, κάθε φορά που ξεκινούν διαφημίσεις σε αυτό το κανάλι, πρώτα βάζει ένα μικρό απόσπασμα απο κάποια τραγούδια. Εγώ ψάχνω αυτό που λέει κάτι σαν " ελ αραμπάι ελ αραμπάι...." και το τραγουδάει ένας άντρας.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Χωρίς να πέρνω όρκο νομίζω οτι είναι από το τελευταίο cd που έχει βγάλει ο Θάνος Μικρούτσικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,

μπορείτε να μου πείτε πως λέγεται το τραγούδι (και ο τραγουδιστής) που "παίζει" στο ALTER όταν ξεκινούν οι διαφημίσεις. Δηλαδή, κάθε φορά που ξεκινούν διαφημίσεις σε αυτό το κανάλι, πρώτα βάζει ένα μικρό απόσπασμα απο κάποια τραγούδια. Εγώ ψάχνω αυτό που λέει κάτι σαν " ελ αραμπάι ελ αραμπάι...." και το τραγουδάει ένας άντρας.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Μήπως είναι αυτό του Θηβαίου. Του μικρούτσικου που λέει ο φίλος πιο πάνω δεν νομίζω γιατί το έχω ακούσει το cd και δεν θυμάμαι τίποτα που να φέρνει σε ''ελ αραμπάι ελ αραμπάι'' ... Μάλλον κάποιο του Θηβαίου θα είναι που τραγουδάει και ιταλικά στο cd... Δυστηχώς δεν το έχω ακούσει ακόμα. :neutral:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια θελω το τραγουδι που επαιξε αυτες τις μερες στην διαφημηση του deal στον ant1.Δεν ξερω μπορει να παιζει και τωρα αυτη η διαφημηση....δεν μπορει καποιος θα ξερει τον τιτλο γνωστο ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...