Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

psaxnw ta tragoudia pou paizontan sthn seira 10h entolh toy apha.

opoios ta kserei...

 

Λίγο πιο πίσω υπάρχει αυτό το post με 72 τραγούδια που ακούστηκαν στη σειρά. blink.gif

 

 

Cristina ότι και να πω είναι λίγο, το λιγότερο που μπορώ να πω είναι "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!". Απ' οτι έχω καταλάβει απο τα γραφομενά σου αυτόν το χρονικό διάστημα που είμαι στο forum, ξέρεις πάρα μα πάρα πολλά απο μουσική και αυτό είναι σπάνιο για μια κοπέλα... Συνέχισε την καλή δουλειά!!!

Τώρα είδα το post σου... embarassed.gif

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια... embarassed.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά επειδή το search σε 410 σελίδες thread δεν παίζει, αναγκάζομαι να ρωτήσω κάτι που ίσως έχει ξαναρωτηθεί. Το κομμάτι από τη διαφήμιση ενός νερού (Αύρα, Κορπή δε θυμάμαι ποιο ακριβώς) που είναι απαλή μπαλάντα και παίζει σε slow motion σκηνές η διαφήμιση με μια τύπισσα σε ένα πάρκο, το τραγούδι πάει κάπως "Strange rocks are fallling on my hand" ή κάπως έτσι... Σας βάζω δύσκολα τώρα με τόσα λίγα στοιχεία, ελπίζω να το βρει κάποιος :(

 

βασικα υπαρχει ενα τραγουδι που λεγεται "Space rocks are falling on my head"

απο away with the fairy's, αλλα δε θα το ελεγα απαλη μπαλαντα. Μπορεις να ψαξεις και εδω http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=67445

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά επειδή το search σε 410 σελίδες thread δεν παίζει, αναγκάζομαι να ρωτήσω κάτι που ίσως έχει ξαναρωτηθεί. Το κομμάτι από τη διαφήμιση ενός νερού (Αύρα, Κορπή δε θυμάμαι ποιο ακριβώς) που είναι απαλή μπαλάντα και παίζει σε slow motion σκηνές η διαφήμιση με μια τύπισσα σε ένα πάρκο, το τραγούδι πάει κάπως "Strange rocks are fallling on my hand" ή κάπως έτσι... Σας βάζω δύσκολα τώρα με τόσα λίγα στοιχεία, ελπίζω να το βρει κάποιος :(

Έχω την εντύπωση πως ψάχνεις το «Raindrops Keep Falling On My Head» (μπορείς να το ακούσεις εδώ), αλλά δεν ξέρουμε ποια εκτέλεση ακούγεται στη διαφήμιση.

 

 

Σχετικά με το search:

 

Δεν χρειάζεται να ψάχνεις 1-1 σελίδα, εννοείται.

Στην κορυφή της σελίδας κάθε topic, υπάρχει εργαλείο αναζήτησης που μπορείς να ψάξεις στο εκάστοτε θέμα που σε ενδιαφέρει και στα αποτελέσματα θα σου βγάλει όλα τα posts που περιέχουν το keyword που είχες βάλει.

Αν δεν σου βγάλει τα επιθυμητά αποτελέσματα με μια συγκεκριμένη λέξη, μπορείς να ψάξεις με μια άλλη που είναι σχετική με αυτό που θες.

Να δοκιμάζεις και με ελληνικούς χαρακτήρες, αλλά και με greeklish.

 

Παράδειγμα: Ayra, Aura, Avra, Nero, Korpi, Korph

 

Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα κατα λαθος την διαφιμιση του λουμιδι και μου αρεσε το τραγουδι αλλα δεν το θυμαμαι.οποιος-α μπορει ας βοηθησει.ειναι καποιος που τραγουδαει αν μ αγαπας και μετα ακουγετε ενασ τραγουδιστης live.ευχαριστω προκαταβολικα

 

αν λες το "αν μ'αγαπας μην νοιαζεσαι που παω και που πας...μα καπου θα βρεθουμε αν μ'αγαπας...."

Είναι Γιαννης Κοτσιρας απο το τελευταιο του σιντι και λεγεται¨Καπου θα βρεθουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως ψάχνεις το «Raindrops Keep Falling On My Head» (μπορείς να το ακούσεις εδώ), αλλά δεν ξέρουμε ποια εκτέλεση ακούγεται στη διαφήμιση.

 

 

Σχετικά με το search:

 

Δεν χρειάζεται να ψάχνεις 1-1 σελίδα, εννοείται.

Στην κορυφή της σελίδας κάθε topic, υπάρχει εργαλείο αναζήτησης που μπορείς να ψάξεις στο εκάστοτε θέμα που σε ενδιαφέρει και στα αποτελέσματα θα σου βγάλει όλα τα posts που περιέχουν το keyword που είχες βάλει.

Αν δεν σου βγάλει τα επιθυμητά αποτελέσματα με μια συγκεκριμένη λέξη, μπορείς να ψάξεις με μια άλλη που είναι σχετική με αυτό που θες.

Να δοκιμάζεις και με ελληνικούς χαρακτήρες, αλλά και με greeklish.

 

Παράδειγμα: Ayra, Aura, Avra, Nero, Korpi, Korph

 

Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο. blink.gif

 

Απίστευτο!!! Δεν περίμενα ποτέ ότι θα το βρισκε κανείς έχοντας δώσει τόσο λάθος στοιχεία!!! Χίλια ευχαριστώ Χριστίνα, όντως άλλη η εκτέλεση αλλά τώρα με τον τίτλο στα χέρια μου θα το βρω! Χίλια ευχαριστώ, είμαι ευγνώμων για πάντα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalhspera se olous! Eimai apelpismenos apo tote pou eida thn brabeush ths ekpomphs << Reporters >> twn dhmara, lianh kai xardavela kai akousa/8umh8hka to mousiko shma enar3hs ths. Mpwrei kapoios na mou dwsei pisw to kefi kai thn zwntania pou exasa? Sas euxaristw prokatabolika. Ean bre8ei 8a nai lutrwsh!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to tragoudaki ths diafhmishs tou skoda fabia einai apokleistika g thn diafhmish? kati mou 8umizei o ru8mos tou.. padws me ta logia p mporesa n "piasw" apo to spot, ta epsaksa sto Google alla dn vrhka tpt.. an kapoios kserei kt, i am more than pleased to hear from him/her!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρη αν έχω καταλάβει σωστά τη σκηνή, δοκίμασε όμως το «I'm Forrest... Forrest Gump» του Alan Silvestri (Sample από το επισόδειο). blink.gif

 

Αν δεν είναι αυτό, δώσε μας πιο πολλά στοιχεία, αν μπορείς. blink.gif

 

Ευχαριστώ Cris αλλά δεν. Δυστυχώς δεν θυμάμαι περισσότερα στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Cris αλλά δεν. Δυστυχώς δεν θυμάμαι περισσότερα στοιχεία.

 

mhpws ennoeis to Foolish Games - Jewel ?

eixe zhth8ei k pio palia auth h melwdia k eixe anafer8ei mono auto to tragoudi eite apo tous Jewel eite apo tous Pearl Jam alla kanenas dn eixe epivevaiwsei an telika htan kapoio apo auta ta duo..

pantws kai to Forrest Gump Suite apo to Forrest Gump Soundtrack eixe akoustei se kapoia episodia..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ειμαι ξεκαθαρος....Ψαχνω το τραγουδι της διαφημησης απο την διαφημηση της εθνικης τραπεζας με τον Π.Φιλλιπιδη (my cash) που ειχε μεινεη με το αμαξι... αν και εχω ξανακανει post δεν βρηκα τιποτα...οχι μονο εγω γιατι και αλλοι πολλοι εχουν ρωτησει γι'αυτο.Η μονη πληροφορια που εχω ειναι οτι το κομματι περιεχει την λεξη trumpet στον τιτλο.(αλλα παλι μπορει και να μην ειναι σιγουρο αυτο...)Γι'αυτο σας παρακαλω καντε ενα κοπο να με βοηθησετε να το βρω σας παρακαλω....

 

Υ.Γ. τωρα αν απαντηθηκε απο προηγουμενη ερωτηση (που δεν το νομιζω)δεν εψαξα γιατι εχω μπερδεψει τις σελιδες...sorry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ειμαι ξεκαθαρος....Ψαχνω το τραγουδι της διαφημησης απο την διαφημηση της εθνικης τραπεζας με τον Π.Φιλλιπιδη (my cash) που ειχε μεινεη με το αμαξι... αν και εχω ξανακανει post δεν βρηκα τιποτα...οχι μονο εγω γιατι και αλλοι πολλοι εχουν ρωτησει γι'αυτο.Η μονη πληροφορια που εχω ειναι οτι το κομματι περιεχει την λεξη trumpet στον τιτλο.(αλλα παλι μπορει και να μην ειναι σιγουρο αυτο...)Γι'αυτο σας παρακαλω καντε ενα κοπο να με βοηθησετε να το βρω σας παρακαλω....

 

Υ.Γ. τωρα αν απαντηθηκε απο προηγουμενη ερωτηση (που δεν το νομιζω)δεν εψαξα γιατι εχω μπερδεψει τις σελιδες...sorry

 

έχουμε καταληξει οτι είναι μια διασκευή του

 

The trumpet - Lou Bega

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει το τραγούδι που ακούγεται στο διαφημιστικό trailer της σειράς"σαν γλυκό του κουταλιού"(ΑΝΤ1).Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω Jewel - Foolish games

 

mhpws ennoeis to Foolish Games - Jewel ?

eixe zhth8ei k pio palia auth h melwdia k eixe anafer8ei mono auto to tragoudi eite apo tous Jewel eite apo tous Pearl Jam alla kanenas dn eixe epivevaiwsei an telika htan kapoio apo auta ta duo..

pantws kai to Forrest Gump Suite apo to Forrest Gump Soundtrack eixe akoustei se kapoia episodia..

 

Πω πω! Είμαι πολύ τσιου:) Το τραγούδι μου το ζήτησε μια φίλη που όπως κι εγώ δεν θυμόταν πολλά πράγματα γι' αυτό. Σήμερα θυμήθηκα ότι πριν ενάμιση χρόνο το αναζητούσε ο .... nick833 :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...