Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα. Μήπως γνωρίζει κανείς το τραγούδι των τίτλων αρχής στην ταινια Gone in 60 seconds (Σε 60 δευτερόλεπτα)? Ευχαριστώ.

 

Moby - Flower

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

sorry postara katalathos sto name that tune alla mallon edo einai to sosto meros.psaxno to kommati apo to teleytaio epeisodeio tou parapente pou epaize tin ora pou o spyros diavaze to tetradio tis giagias tou .einai ena slow orxistriko kommati lypitero opoios exei mia idea...

eyxaristo

 

lol κι εγώ σου απάντησα στο λάθος thread...

Πάμε ξανά:

 

Λοιπόν, πράγματι συγκλονιστικό κομμάτι φίλε...

Έχω την εντύπωση ότι το τραγούδι είναι από το soundtrack του Babel από τον Gustavo Santaolalla (την είδα πρόσφατα την ταινία και η συγκεκριμένη μελωδία μου είχε κολλήσει στο μυαλό).

Το album το κατέβασα χτες το βράδυ, αλλά να σου πω την αλήθεια ψιλομπερδεύτηκα.

Το track που μου κάνει κάτι είναι αυτό με τον τίτλο μαραθώνιο Βibo no aozora/Endless flight/Babel.

Το πρώτο μέρος (Bibo no aozora) είναι κομμάτι του Ryuichi Sakamoto και δεν θυμάμαι αν ακούστηκε χτες (ήμουν πολύ απορροφημένος), το δεύτερο μέρος όμως είμαι σχεδόν βέβαιος ότι ακούστηκε προς το τέλος (εκεί που πήγαινε να βρει τους άλλους στην παραλία...)

Δεν ξέρω αν βοηθάω, αν κάποιος μπορεί να διαφωτίσει περισσότερο ας το κάνει!!:-D

 

Edit: έτσι μπράβο, οι ανωτέρω δυνάμεις διορθώνουν τα λάθη μας (πλέον είμαστε μόνο στο σωστό thread) ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, νέος εδώ :-D. Λοιπόν μιας και βλέπω οτι σχεδόν σε κάθε ερώτηση υπάρχει και μία απάντηση σε αυτό το thread, θέλω να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το χθεσινό επισόδειο του "Παρα 5" (το τελευταίο επεισόδιο). Θέλω να με βοηθήσετε να βρω το κομμάτι που παίζει την ώρα που η Θεοπούλα βλέπει το φέρετρο έξω απο το διαμέρισμα του Σπύρου και της Γιαγιάς του, Σόφης (ένα πολύ μελαγχωλικό). Το ίδιο κομμάτι έπαιζε και στην συνέχεια (που όλο το κλίμα ήταν "μουντό"), ειδικότερα όταν ο Σπύρος πήγε και έκλαψε στον νεροχύτη της κουζίνας. Απίστευτο κομμάτι. Είμαι 99% σίγουρος οτι πρόκειται απο soundtrack κάποιας ταινίας, μάλιστα μου θυμίζει αυτό του 21 Gramms αλλά δυστυχώς δεν είναι απο εκεί. Μίπως είναι απο το soundtrack του Babel;

Θα ήμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε, έχω κόλλημα με τέτοια κομμάτια!

Ευχαριστώ εκ των προταίρων και sorry για το μεγάλο post.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, νέος εδώ :-D. Λοιπόν μιας και βλέπω οτι σχεδόν σε κάθε ερώτηση υπάρχει και μία απάντηση σε αυτό το thread, θέλω να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το χθεσινό επισόδειο του "Παρα 5" (το τελευταίο επεισόδιο).

 

Χμμμμ, με μπέρδεψες ακόμη πιο πολύ εσύ τώρα...

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι χτες έπαιξε ένα τραγούδι από το Babel (δες το post μου λίγο πιο πάνω).

Αλλά είχα την εντύπωση ότι ήταν στη σκηνή με το γράμμα και όχι σ'αυτήν που λες.

Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να ήταν το ίδιο τραγούδι ή να έπαιξαν δύο τραγούδια από το Babel και στις 2 σκηνές...

Ααααχ δεν ξέρω, ας βοηθήσει κάποιος παιδιά!!!

 

Edit: και τα δύο soundtrack (21 grams και babel) είναι του ίδιου συνθέτη (Gustavo Santaolalla) και τα τραγούδια πράγματι μοιάζουν, οπότε πρέπει να είμαστε σε καλό δρόμο... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paidia, xerei mipos kaneis pos legete to tragoudi pou akougete stin teleftea diafimisis tis HOL ??? Nomizo pos kapou lei "open up your windows (?), the sun is gray(?)" alla den mporo na vro tipota sxetiko sto google :(

 

Mou arese paaaaara poli, elpizo na mporesi kapios na me voithisi :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες το βρήκα. Εχθές το επεισόδιο του παρα 5 ήταν γεμάτο απο Babel.

Το τραγούδι που ψάχνω είναι το Deportation από το soundtrack της ταινίας Babel.

Τα κομμάτια που παίζονται στο soundtrack είναι τα εξής:

 

[CD1]

 

1. (00:01:46) Gustavo Santaolalla - Tazarine

2. (00:02:42) Chavela Vargas - Tu Me Acostumbraste

3. (00:06:30) Earth, Wind & Fire, Fat Boy Slim - September

4. (00:04:49) Gustavo Santaolalla - Deportation / Iguazu

5. (00:05:48) David Sylvian, Ryuichi Sakamoto, Amadeo Pace, Keigo Oyamada & SKecth Show - World Citizen

6. (00:04:43) Blanquito Man, Control Machete & Celso Pena Y Su Ronda Bogota - Cumbia Sobre El Rio

7. (00:02:08) Gustavo Santaolalla - Hiding It

8. (00:04:20) Rip Slyme - Masterpiece

9. (00:01:56) Gustavo Santaolalla - Desert Bus Ride

10. (00:11:25) Tyuichi Sakamoto, Jaques Morelenbaum & Everton Nelso, Gustavo Santaolalla - Bibo no Aozora

11. (00:02:30) Gustavo Santaolalla - Tribal

12. (00:03:17) El Chapo de Sinaloa - Para Que Regreses

13. (00:03:20) Nortec Collective - Babel

14. (00:01:23) Gustavo Santaolalla - Amelia Desert Morning

15. (00:03:50) Los Tucanes de Tijuana - Jugo A La Vida

16. (00:01:20) Gustavo Santaolalla - Breathing Soul

17. (00:01:57) Gustavo Santaolalla - The Blinding Sun

 

[CD2]

 

1. (00:09:43) Ryuichi Sakamoto - Only Love Can Conquer Hate

2. (00:04:06) Los Incomparables - El Panchangon

3. (00:02:11) Gustavo Santaolalla - Two Worlds, One Heart

4. (00:00:25) Gustavo Santaolalla - The Phone Call

5. (00:04:52) Susumu Yokota - Gekkoh

6. (00:00:54) Gustavo Santaolalla - The Catch

7. (00:03:37) Los Incomparables - Mujer Hermosa

8. (00:02:56) Gustavo Santaolalla - Into The Wild

9. (00:00:47) Gustavo Santaolalla - Look Inside

10. (00:06:13) Gustavo Santaolalla - The Master

11. (00:04:35) Takashi Fujii - Oh My Juliet!

12. (00:00:55) Gustavo Santaolalla - Prayer

13. (00:03:38) Daniel Luna - El Besito Cachicurris

14. (00:01:32) Gustavo Santaolalla - Walking In Tokyo

15. (00:04:58) Hamza El Din - The Visitors

16. (00:02:06) Gustavo Santaolalla - Morning Pray

17. (00:03:33) Agua Caliente - Mi Adoracion

18. (00:02:51) Gustavo Santaolalla - The Skin Of The Earth

19. (00:07:15) Ryuichi Sakamoto, Jaques Morelenbaum & Yuichiro Gotoh - Bibo no Aozora/04

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές το επεισόδιο του παρα 5 ήταν γεμάτο απο Babel.

 

Οπότε για να συνοψίσουμε για όσους ψάχνουν, στο χτεσινό επεισόδιο του Παρά 5, έχουν ακουστεί σίγουρα κομμάτια από τα εξής tracks του soundtrack του Babel:

-Deportation / Iguazu (CD 1, Track 4)

-Bibo no aozora / Endless flight / Babel (CD 1, Track 10)

 

Και δεν ξέρω αν θα βρούμε και κανένα ακόμη στην πορεία...:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε για να συνοψίσουμε για όσους ψάχνουν, στο χτεσινό επεισόδιο του Παρά 5, έχουν ακουστεί σίγουρα κομμάτια από τα εξής tracks του soundtrack του Babel:

-Deportation / Iguazu (CD 1, Track 4)

-Bibo no aozora / Endless flight / Babel (CD 1, Track 10)

 

Κανένα απο αυτά τα δύο μήπως είναι το βαλσάκι που έπαιξε ? (Δεν μπορώ να τα ακούσω αυτήν την στιγμή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol κι εγώ σου απάντησα στο λάθος thread...

Πάμε ξανά:

 

Λοιπόν, πράγματι συγκλονιστικό κομμάτι φίλε...

Έχω την εντύπωση ότι το τραγούδι είναι από το soundtrack του Babel από τον Gustavo Santaolalla (την είδα πρόσφατα την ταινία και η συγκεκριμένη μελωδία μου είχε κολλήσει στο μυαλό).

Το album το κατέβασα χτες το βράδυ, αλλά να σου πω την αλήθεια ψιλομπερδεύτηκα.

Το track που μου κάνει κάτι είναι αυτό με τον τίτλο μαραθώνιο Βibo no aozora/Endless flight/Babel.

Το πρώτο μέρος (Bibo no aozora) είναι κομμάτι του Ryuichi Sakamoto και δεν θυμάμαι αν ακούστηκε χτες (ήμουν πολύ απορροφημένος), το δεύτερο μέρος όμως είμαι σχεδόν βέβαιος ότι ακούστηκε προς το τέλος (εκεί που πήγαινε να βρει τους άλλους στην παραλία...)

Δεν ξέρω αν βοηθάω, αν κάποιος μπορεί να διαφωτίσει περισσότερο ας το κάνει!!:-D

 

Edit: έτσι μπράβο, οι ανωτέρω δυνάμεις διορθώνουν τα λάθη μας (πλέον είμαστε μόνο στο σωστό thread) ;-)

eyxaristo poly gia tin marathonia apantisi kai gia ton kopo stin epomeni anazitisi sou tha eimai edo xixix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...