Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

της amstel πρεπει να ειναι το shine της shannon noll

 

Δυστυχώς Elisabeta δεν είναι αυτό. Σ' ευχαριστώ πάντως.

 

Υπενθυμίζω αγαπητοί συνφορουμίτες πως ψάχνω τα τραγούδια που ακούγονται στις πρόσφατες διαφημίσεις των Amstel, Heineken.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπενθυμίζω αγαπητοί συνφορουμίτες πως ψάχνω τα τραγούδια που ακούγονται στις πρόσφατες διαφημίσεις των Amstel, Heineken.

 

an ennoeis thn diafhmish ths heineken beertender einai to Little Green Bag - George Baker. elpizw na einai auto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia se olous!πρωτα απ'ολα,να δωσω συγχαρητηρια στον mcvaggr για το τραγουδι απο το ζαγορι.μηπωσ γνωριζει κανεισ το τραγουδι απο τη διαφημιση του χυμου frulite?στο ρεφρεν νομιζω πωσ λεει you and i summer sky......HELP ME PLEASE!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς το τραγουδάκι που παίζει τη διαφήμιση του παγωτού

Nirvana με την μπαλαρίνα που ανεβαίνει στην ταράτσα για να απολαύσει το παγωτό της? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες!! :-)

Stalemate συγκρότημα εγώ δεν ξέρω (αν υπάρχει και μου διαφεύγει σόρρυ)...

Αν εννοείς το τραγούδι από το βίντεο της Βάνας, Stalemate είναι ο τίτλος και το συγκρότημα είναι οι Motorpsycho (οι οποίοι είναι Νορβηγοί αν δεν κάνω λάθος).

Ελπίζω να βοήθησα!:D

 

Ναι ευχαριστω πολυ!!!!!Δεν ήξερα ποιο είναι το συγκροτημα κια ποιος ο τίτλος του τραγουδιού.:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα εγώ βιντεάκι στο youtube ( http://www.youtube.com/watch?v=NliJcX_vS_w )!! :wink:

Τα 2 τραγούδια που παίζουν είναι:

Motorpsycho - Stalemate και

Marianne Faithfull - So sad

:-D

 

 

Από τους στίχους που βρήκα είναι το "So sad". Το τραγούδι προς το παρόν δεν το βρήκα ακόμα. Πάντως σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καιρό είμαι κολλημένη μ' αυτό το τραγούδι. Το είχα ακούσει σε μια παλιά ελληνική ταινία σε μια σκηνή που είναι η Τέτα Ντούζου με καποιους άλλους σε μια παραλία. Για τόσο παλιά μιλάμε. Απλά δεν είχα συγκρατήσει από τότε κάποια λόγια, ούτε το είχα βρει από πουθενά και ήμουν κολλημένη μ' αυτό. Στην αρχή όταν είχα πρωτοακούσει το Stan των Eminem, νόμιζα ότι ήταν αυτό αλλά πάλι κάτι δεν μου κολλούσε.Ευτυχώς που το έπαιξε στο βίντεο της αποχώρησης και μπόρεσα να βρω ποιό είναι.

 

 

Ευχαριστώ, ευχαριστώ, ευχαριστώ, ευχαριστώ ..............................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικό μήνυμα απο marilous07

2. to tragoudi pou paizei sthn kainouria diafhmhsh thn e8nikhs trapezas pou einai o petros filippidhs kai menei apo venzinh ktl....??? please an kserei kapoios kati as grapsei kati!!! thanx!!

 

απο οτι εχς δει στο forum είναι μια διασκευή του The Trumpet του Lou Bega, Mambo nr5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia se olous psaxnw to tragoudi ths diafhmhshs twn MINOAN LINES einai palio me kitharitsa kai gynaikeia fwnitika!! exeis kaneis tpt? merci d'avance!

 

«Nouvelle Vague - In A Manner Of Speaking»

Το original ανήκει στους Tuxedomoon και μια ακόμη πιο ωραία διασκευή, κατά τη γνώμη μου, από αυτή των Nouvelle Vague σε αυτό το εκπληκτικό τραγούδι έγινε το '89 από τον Martin L. Gore. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικό μήνυμα απο marilous07

2. to tragoudi pou paizei sthn kainouria diafhmhsh thn e8nikhs trapezas pou einai o petros filippidhs kai menei apo venzinh ktl....??? please an kserei kapoios kati as grapsei kati!!! thanx!!

 

απο οτι εχς δει στο forum είναι μια διασκευή του The Trumpet του Lou Bega, Mambo nr5

 

Ναι αλλα ποια διασκευη ακριβως???Ειμαστε πολλοι εδωμεσα που το ψαχνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...