Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμάν ρε FLO, κοίτα με ποιό account γράφεις ρε ζώον :D

 

[ καταλάβατε ότι το post το έκανε κάποιος φίλος μου καταλάθως με το δικό μου account. ]

[ anyways, solved :P ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδή έγινε μεταφορά των μηνυμάτων παραθέτω ξανά αυτό που ζήτησα

και βρίσκεται λίγο πιο πάνω

 

βλέπω εδώ και μέρες μια διαφήμιση στη tv με μια σειρά από cd's με επιλογές από ιταλική μουσική..

aldente νομίζω λέγεται

θέλω πολύ να μάθω πως λέγονται 2 τραγούδια (βασικά όλα είναι ωραία - αν κάποιος τα γνωρίζει όλα ας μας πει)..

το πρώτο, μια ωραία μπαλάντα, που λέει "perche ma perche questa notte",

και το πρωτελευταίο τραγούδι που ακούγεται πριν το perdonno (το οποίο είναι τελευταίο),

το λέει μια γυναίκα και είναι μια δυνατή μπαλάντα ας το πω...

 

 

το πρώτο το έψαξα με τους στίχους αλλά τπτ.. για το άλλο δε καταλαβαίνω τι λέει

 

αν κάποιος μπορει να βοηθήσει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια γυκαικα και ενα αυτοκινητο

ετσι λεγεται μια σειρα του μανουσακη με τον μιχαλοπουλο στον αντενα οπου εχει καταπληκτικα μελωδικα τραγουδια

ξερουμε τιτλους, αλμπουμ και καλλιτεχνες που τραγουδουν αυτα ή παρομοια τραγουδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρεται,

Θα ηθελα τα 3 προτελευταια τραγουδια απο την διαφημιση της συλλογης του Compact Disc club - Aldente με τα ιταλικα τραγουδια..Το ενα τραγουδι ειναι αυτο που λεει και ο φιλος απο πανω...Κουφο...Τα αλλα δυο ειναι τα προηγουμενα απο αυτο..

Oλη η λιστα με τα τραγουδια εδω φιλε ntountou

http://www.compactdisclub.gr/pdetails.asp?catid=20&productid=119

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μήπως κανείς που παρατηρησε το τραγούδι που παιχτηκε, στον αγωνα Μπαρτσελονα-Σεβιλλη, κατα την απονομή? Είναι γνωστό απ 'ότι θυμάμαι. Ροκ εναλλακτικό το στυλ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρεται' date='

Θα ηθελα τα 3 προτελευταια τραγουδια απο την διαφημιση της συλλογης του Compact Disc club - Aldente με τα ιταλικα τραγουδια..Το ενα τραγουδι ειναι αυτο που λεει και ο φιλος απο πανω...Κουφο...Τα αλλα δυο ειναι τα προηγουμενα απο αυτο..

Oλη η λιστα με τα τραγουδια εδω φιλε ntountou

http://www.compactdisclub.gr/pdetails.asp?catid=20&productid=119

Ευχαριστω πολυ

Ναι πράγματι... thanx για το link

 

αλλά δε ξέρω ποιο είναι ποιο... ειναι 65+τραγούδια... θα ψάξω πάντως...

αν παρόλα αυτά κάποιος ιταλομαθής μπορεί να βοηθήσει καλοδεχούμενος :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πού μπορώ να βρω στίχους των black heart possession. παρακολουθώ κι εγώ τη 10η εντολή κ όπως άλλοι μόνο τους Madrugada ξεχώρισα. Ωστόσο, είναι ένα τραγούδι που παίζει ο Στρόφαλης συχνά κ δεν ξέρω ούτε πως το λένε ούτε ποιος το λέει. Όσο για τους 16 horsepower έψαξα αλλά δε νομίζω ότι το λένε αυτοί. Γι αυτό στράφηκα στους bhp. Τεσπα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ενα τραγουδι απο μια διαφημιση του WWF, το οποιο εχω την αισθηση οτι ειναι remix του "Joe Cocker - You are so beautiful to me", αλλα δεν ειμαι και βεβαιος. Ποιο remix ειναι -αν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πού μπορώ να βρω στίχους των black heart possession. παρακολουθώ κι εγώ τη 10η εντολή κ όπως άλλοι μόνο τους Madrugada ξεχώρισα. Ωστόσο, είναι ένα τραγούδι που παίζει ο Στρόφαλης συχνά κ δεν ξέρω ούτε πως το λένε ούτε ποιος το λέει. Όσο για τους 16 horsepower έψαξα αλλά δε νομίζω ότι το λένε αυτοί. Γι αυτό στράφηκα στους bhp. Τεσπα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

silia, καλώς ήρθες στο Insomnia.gr και καλή διαμονή. blink.gif

 

Στο google θα σου βγάλει πολλά αποτελέσματα με στίχους τους. blink.gif

 

Αν έψαξες και δεν βρήκες, ο λόγος είναι ότι το group λέγεται «Black Heart Procession» (και όχι black heart possession). blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

ποιο τραγουδι ακουγεται στη διαφημιση vw jetta ? πολυ γνωστο

 

Κατ'αρχήν καλώς όρισες στην μεγάλη παρέα του ινσόμνια. Πρόσεξα ότι ξαναέβαλαν την διαφήμιση τελευταία. Ακούγεται το: Love Generation - Bob Sinclar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...