Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψαχνω name τραγουδιου μιας παλιας διαφημισης,ειναι ιταλικο κ νομιζω ηταν στη διαφημιση Artisti Italiani πολυ γνωστη μελωδια ιταλικη-αντρας ο τραγουδιστης.Ξερει κανεις??

 

Το κατάλληλο τόπικ για τέτοιες απορίες είναι αυτό εδώ' χωρίς παρεξήγηση έτσι! :mrgreen:

Λοιπόν κοίταξα στην Database' Μουσική Από Διαφημίσεις και είναι σημειωμένο αυτό το αποτέλεσμα για την διαφήμιση της Artisti Italiani: Lʼitaliano - Toto Cutugno.

Ελπίζω να βοήθησα! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

 

Ξέρει κανείς αν υφίσταται σαν τραγούδι αυτό που ακούγεται σε ένα trailer που παίζεται στον Alpha για το να πούνε καλο καλοκαίρι; Στο trailer φαίνονται ένας άντρας μια γυναίκα και ένα laptop στο οποίο κάνει ζουμ η κάμερα και δείχνει στιγμιότυπα από όλες τις εκπομπές της χρονιάς και από πίσω παίζει αυτό το τραγούδι που ζητάω. Δεν ξέρω αν υπάρχει σαν τραγούδι ή είναι απλώς κάτι που κάνανε για το διαφημιστικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπόρει κάποιως να μου πει ποια είναι η μουσική που ακούγεται στους τίτλους αρχής και τέλους στη σειρά του MEGA Κόκκινο Δωμάτιο; Δεν αναγράφει στο σίριαλ πώς λέγεται η μουσική γι'αυτό ζητώ τη βοήθειά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηello παίδες.

Στην σειρά 10η Εντολή που παίζει 1' date='2 χρόνια στο alpha βάζουν μέσα μουσική που μου αρέσει πολύ. Αλλά δεν ξέρω από πια συγκροτήματα είναι τα τραγούδια. Μήπως ξέρει κανένας? Τους μόνους που αναγνώρισα είναι οι Madrugada.

 

Όποιος ξέρει ας μου πεί.[/quote']

 

Πολλές φορές άκουσα τους Porcupine tree και τους Blackfield (σχεδόν το ίδιο συγκρότημα). Απο τους Blackfield είναι σίγουρα το ομότιτλο που το έχει βάλει καμια 4 - 5 φορές. Πρέπει να τους έχει πολύ αγάπη ο Κοκκινόπουλος.

 

EDIT: Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο ακριβώς είναι των Madrugada??? please and thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

 

Ξέρει κανείς αν υφίσταται σαν τραγούδι αυτό που ακούγεται σε ένα trailer που παίζεται στον Alpha για το να πούνε καλο καλοκαίρι; Στο trailer φαίνονται ένας άντρας μια γυναίκα και ένα laptop στο οποίο κάνει ζουμ η κάμερα και δείχνει στιγμιότυπα από όλες τις εκπομπές της χρονιάς και από πίσω παίζει αυτό το τραγούδι που ζητάω. Δεν ξέρω αν υπάρχει σαν τραγούδι ή είναι απλώς κάτι που κάνανε για το διαφημιστικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

prepei na ifistate kommati...kai na min einai logo diafimistikou....!

emena ta fonitika mou thimizoun C-Real..Mipws vgalane kainourgio disko oi C REAL?To psaxnw kai egw to kommati pantws!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές άκουσα τους Porcupine tree και τους Blackfield (σχεδόν το ίδιο συγκρότημα). Απο τους Blackfield είναι σίγουρα το ομότιτλο που το έχει βάλει καμια 4 - 5 φορές. Πρέπει να τους έχει πολύ αγάπη ο Κοκκινόπουλος.

 

EDIT: Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο ακριβώς είναι των Madrugada??? please and thanks

  1. «Madrugada - Sirens»
  2. «Madrugada - Strange Color Blue»

 

Δεν θυμάμαι κάποια άλλα δικά τους που να ακούγονται στην σειρά. Ίσως να είναι κάποιο από τα 2 αυτό που ψάχνεις. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ψάχνω τα τραφούδια από 3 διαφημίσεις' date=' μπορείτε να βοηθήσετε? :)

 

-Vodafone: αυτή με το V630i που δείχνει κάτι ηχειάκια.

-Vodafone: αυτή που όλοι περιμένουν την ώρα που θα ανοίξει το μαγαζί, για τα 1000 λεπτά με την CU.

-Citroen C2 DeeJay, που έρχεται ένα UFO και λέει "Δεν είσαστε μόνοι σας" (κατι τέτοιο)[/quote']

 

Για το C2 ξέρω ότι το ψάχνουμε ακόμα, τα άλλα δύο δεν ενδιαφέρουν κανέναν? Δεν είδα να συζητιούνται καθόλου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ki egw psaxnw to song sto kalokairino trailer tou Alpha

de mou akougetai gia c-real pantws... oute to styl oute h fwnh...

mou thimizei andianna mpampalh h xroia ths fwnhs gia na eimai eilikrinhs...

alla orko den pernw

 

Kante kati na symvei afto to kalokairi!

kai na vroume to track! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.εχει υποψην κανεις πως λεγεται το τραγουδι που παιζεται στην καινουργια διαφημηση της sony bravia που δειχνει να πεφτουν κατι χρωματιστα μπαλακια?

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...