Προς το περιεχόμενο

Κεφαλή Canon Pixma IP 3000


Nikolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Wraies plhrofories telika ebgale to topic :). Egw pantws me ton S520 pou eixa paliotera afhsa thn kefalh kyriolektika na mouliasei mesa sto oinopneuma gia 1 mera kai de dior9w9hke to problhma. Opote otan akousa gia 115 E + FPA apofasisa me akribws ta idia lefta na parw ton ip3000 apo to Pixmania. Egguhsh 2 etwn, olokainourio mhxanhma, polu perissotera features apo ton S520 .... Ti na peis. Timoligiakes politikes .....

 

P.S. Pragmatika aporw an poulietai telika kammia kefalh me autes tis times. Mpentenis exeis kammia info panw se auto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τα μελάνια ήταν καλά κουμπωμένα, οι εκτυπώσεις δε διακόπηκαν και γενικότερα τίποτα δεν πήγε στραβά στη διαδικασία. Είνα σίγουρα πρόβλημα μέσου γιατί παρουσιάστηκε όταν τύπωσα πάρα πολλές φωτογραφίες με μη original μελάνια σε χαρτί φωτογραφικό μεν, κακής ποιότητας δε, χωρίς να κλείσω τον εκτυπωτή ενδιάμεσα για να καθαρίσει η κεφαλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikolis νομιζω -μαλλον, ας με διορθωσουν οι ειδικοι- οτι το ειπες μονος σου: μη original μελανια...αυτο πρεπει ναναι το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εκανες καιρο να τυπωσεις?μηπως εβαλες μουφα μελανια?

 

 

τοσα χρονια μαστορας, εχω πετααααξει....

επαιξες και εχασες φιλε μου.κατα πρωτον, να ξερεις οτι, ακομα και ημερας να ειναι ο εκτυπωτης, αν του βαλεις μουφα, παπαλα η εγγυηση....δευτερον, δεν ειναι απολυτο οτι με τα μουφα μελανια παντα κανεις την δουλεια ποιο οικονομικα....στους ΗΡ ισχυει, αφου πληρωνεις μονο μελανια, και οχι την κεφαλη...στους canon ομως, δεν θα το ελεγα, αφου

1) αγοραζεις μελανι, οχι ολο το μηχανισμο...

2) Υπολογισε οτι με 14-15 παιρνεις μελανι γνησιο, ενω με μισο υποθετω παιρνεις μουφα. Το μούφα θα σου δώσει την ποιοτητα, η τις 800 σελίδες κειμένου που δίνει το γνήσιο?δεν νομιζω....

οταν ημουν στην αντιπροσωπεια, αγοραζα απο εκει τα αναλωσιμα, οντας ποιο φτηνα....ακομα και τωρα ομως, γνησια βαζω....λογω των φωτογραφιων που τυπωνω, με μουφα δεν προκειται να δω τετοια αποδοση...ασε που και να τα τυπωσει σωστα, σε 3-4 μηνες τα χρωματα θα ειναι λες και τυπωσα με μαρκαδορους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκαμε τι φταιει λοιπον.

Αν εννοείς ότι φταίνε τα μελάνια, από που το βρήκαμε; υπάρχει πουθενά απόδειξη χειροπιαστή για αυτό το θέμα; Η μόνη σοβαρή αιτία είναι η μη χρήση του εκτυπωτή για μεγάλα χρονικά διαστήματα και τίποτα άλλο. Έχω φωτογραφίες που εκτύπωσα με non-brand μελάνια που ζούνε εδώ και δύο χρόνια, χωρίς να παρουσιάσουν προβλημα (σε Canon). Επίσης δε μπορώ να διακρίνω ΚΑΜΜΙΑ διαφορά (με το μάτι και αυτό εμένα μου φτάνει) στη χρωματική απόδοση. Η διάρκειά τους (ποσότητα) είναι ίδια. Πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει παλαιότερα σε Epson που non-brand μελάνια έδιναν τελείως διαφορετικούς τόνους απο τα αυθεντικά. Άλλαξα μελάνια και λύθηκε και αυτό.

 

Nikolis, τα μελάνια ήταν από αυτά που τα γεμίζεις εσύ ή απλά non-Canon κλειστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά η Intersys μου αντικατέστησε την κεφαλή χωρίς χρέωση (εντός εγγύησης) και μάλιστα μου την παρέδωσε με δικά της έξοδα (courrier) στο σπίτι μου, χωρίς στην πραγματικότητα να είναι υποχρεωμένη. Και επειδή είμαστε συνηθισμένοι κυρίως σε παράπονα και γκρίνιες, η κίνηση αυτή αποδεικνύει ότι το after sales support είναι δυνατόν να οργανωθεί και να υποστηρίζει τον πελάτη, αρκεί να υπάρχει θετική προαίρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...