Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει δίκιο ο Erwdios.

 

Όταν ακόμα και με 10% buff, μόλις 1 guild παγκοσμίως έχει κάνει clear HC 25άρι, και 27 το 10άρι, πως λέτε οτι δεν υπάρχει hardcore gaming?

 

Μπορεί πολλά να έχουν αλλάξει, αλλά αν θες να καείς ή να ξεχωρίσεις πραγματικά απο τους άλλους , τρόποι υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά , θα τρελλαθούμε τελείως ? ξεχάσαμε τα αρνητικά του τρισάθλιου vanila ? Ξεχάσαμε σαχλαμάρες ΒΟSS τύπου VAEL που θέλανε τριακόσια εκατομμύρια (τρόπος του λέγειν) fire ressistance για να βγουν , και το ατέλειωτο farming για αντίστοιχο gear . Το παιχνίδι ήταν ένα ατέλειωτο κυνήγι ressistance gear . Να μην αναφερθώ σε χιλιάδες άλλα μειονοκτήματα , για να μπεις σε ένα μπουντρούμι έπρεπε να ταξιδεύεις με τις ώρες , δεν υπήρχε teleport κλπ κλπ κλπ .

Ξεχάσαμε τις κλίκες των guild και την παντοδυναμία τους , που αν δεν ήσουνα στην κλίκα δεν έβλεπες end content ούτε με σφαίρες .

Το ξαναλάεω η διαβάθμιση των raid ήταν πολύ πετυχημένη . Για τους casual και για τους βαρεμένους . Και κάτι άλλο , ο Arthas στο normal δεν έχει καμία σχέση με τον Arthas στο hc. Για ρωτήστε και τους paragon , που χαρακτήρησαν του Arthas sto 25 hc μακράν ("by far") τη δυσκολότερη μάχη στην ιστορία του wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/rant on

 

Την Κυριακή ψόφησε η Sindragosa όμως δεν ήμουν εκεί. Σαν tank ήμουν σε κάθε raid και το έκανα γιατί το guild μου χρειαζόταν tanks, ήμουν σε κάθε wipe για το δράκο (δράκενα μάλλον:P) και όταν έκανα sign για αυτό το fight με τον mage (με σημείωμα ότι λόγο ότι το καινουριο τανκ δεν είναι geared μπορώ να πάω και με τον pala) δεν με πήραν αλλά πήραν το καινούριο tank. Φταίω εγώ αν ζητήσουν βοήθεια πάλι και πάρουν @@?:mad:

 

/rant off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία επαφή...

 

Μιλούσα γενικά για τα hardmodes του wotlk(εκτός από το hardmode του OS 3D).Έτσι κι αλλιώς έχω σταματήσει να παίζω wow από τα μέσα του ICC(μέχρι 2ο wing πρόλαβα).

 

Σαν μια σύνοψη άλλο να φας ένα boss και άλλο να το φας 4 φορές όσο και διαφορετικό είναι το fight του,απομυθοποιείται.Και για όποιον έχει φάει Kael thas ας μου πει ότι θα ήταν ίδια η πόρωση αν τον είχε φάει σε 10αρι normal και hardmode πρώτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/rant on

 

Την Κυριακή ψόφησε η Sindragosa όμως δεν ήμουν εκεί. Σαν tank ήμουν σε κάθε raid και το έκανα γιατί το guild μου χρειαζόταν tanks, ήμουν σε κάθε wipe για το δράκο (δράκενα μάλλον:P) και όταν έκανα sign για αυτό το fight με τον mage (με σημείωμα ότι λόγο ότι το καινουριο τανκ δεν είναι geared μπορώ να πάω και με τον pala) δεν με πήραν αλλά πήραν το καινούριο tank. Φταίω εγώ αν ζητήσουν βοήθεια πάλι και πάρουν @@?:mad:

 

/rant off

 

Να σε πω έχουμε απολυτη ανάγκη απο mage (εγιναν 25ρια χωρις) και επίσης απο τα 3 τανκς τα 2 είναι paladin.. Ψήσου!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό ποτέ δεν πας με alt σε raids με mains. Οι mains με τους mains, και οι alts με τους alts.

 

Btw, αστειεύεσαι για 10άρι έτσι; Γιατί όταν πήγα στο 1ο μου 10άρι ICC μετά απο αρκετά 25άρια, μου φάνηκε γελοίο το instance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/αντρίλα mode on

 

Λοιπόν sleepy κάνω migrate τώρα, γίνομαι hordας και τους πλακώνω όλους στο ξύλο για πάρτι σου spammαροντας

 

A N A L, T A K E C A L E Y I N R A I D :lol:

 

/αντρίλα mode off

 

Βασικά οι γυναίκες πέφτουν θύματα και στο wow :P. 5 χρόνια τώρα όποτε θέλουμε να αφήσουμε κάποιον έξω, πάντα αφήνουμε την κοπελιά της ομάδας/παρέας γιατί "έλα μωρέ γυναίκα είναι.......". Και δεν μιλάω για παίχτες ότι και ότι αλλά για διαμάντια(μακράν η πιο ολοκληρωμένη Ελληνίδα παίχτρια που ξέρω και πολύ καλό παιδί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα πως ισχύει στο wow από την οδήγηση. Τουλάχιστον όσες έχω γνωρίσει εγώ - πλην μιας ΤΡΑΓΙΚΗΣ εξαίρεσης από την Ισλανδία lol - ήταν πάρα πολύ καλές παίκτριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα πως ισχύει στο wow από την οδήγηση. Τουλάχιστον όσες έχω γνωρίσει εγώ - πλην μιας ΤΡΑΓΙΚΗΣ εξαίρεσης από την Ισλανδία lol - ήταν πάρα πολύ καλές παίκτριες.

 

Κοίτα 6 κοπέλες έχω γνωρίσει στο wow που raidarame μαζί και οι 6 ήταν ας το πούμε τραγικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω γνωρίσει πολύ περισσότερες και με εξαίρεση μόλις μιας από την Ισλανδία που ήταν deep για deep ζώο lol όλες οι άλλες ή ήταν pro ή έγιναν υπό την καθοδήγηση μου (priests οι περισσότερες τις έμαθα xaxa :o)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...