Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου έπεσε την 1η μερα στην DK και απο τοτε πιστευω ότι ειναι μυθος και δεν προκειται να το ξαναδω να πεφτει... :( Και γω θελω new weapon τον Απρίλη κλεινω και γω χρόνο με το ιδιο.. λολ

και δε μ'αρεσει κιολας η discobala. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
2 ακόμα battered hilt χάθηκαν σήμερα για εμένα :S. Μπήκα να κάνω τα δυο daily dungeons (η μόνη μου ενασχόληση με το game πλέον :P) και μου έπεσε και στον priest και στον lock. Τα rolls μου ήταν άθλια και πήρα για μια ακόμα φορά το πούλο :o. Το γαμώτο ήταν ότι και οι δυο που το κέρδισαν είχαν ilvl25 weapon ή καλύτερο. Σε 3+κάτι μήνες κλείνω ένα χρόνο με το ίδιο ilvl 232 weapon (rapture), μάλλον θα του κάνω και τούρτα έτσι όπως πάει :X.

 

σήμερα έπαιξα με elemental shaman ενός φίλου μου ένα run Pit of Saron, πέφτει Battered Hilt rollάρω 97 και το κερδίζω ofc...

 

το 4ο battered hilt που παίρνει :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παώ σχεδόν κάθε μέρα σε αυτά τα heroics μπας και πέσει το hilt για να το πουλήσω (έχω 2 alts χωρίς epic flying :( ). Επίσης πήρα αυτό πριν από 2 εβδομάδες: http://eu.wowarmory.com/item-info.xml?i=50793 δεν το ήθελε κανείς healer και ήταν καλύτερο από αυτό που είχα >.<

 

Aν εισαι φουλ από triumph gear απλά αγόρασε crusader orb για 15 emblems each και πούλα τα. Εμένα φεύγουν γύρω στα 160-170g το ένα. Ουσιαστικά τα 15 emblems ειναι 3 random hc, δηλαδή χοντρικά ένα 2ωράκι. Μαζί με τα 49g που θα βγαλεις απτα random και οποια drops σου πεσουν και τα πουλησεις, πιστευω μια 300άρα την έχεις εύκολα.. Δεν ειναι και λίγα για 2ωρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
σήμερα έπαιξα με elemental shaman ενός φίλου μου ένα run Pit of Saron, πέφτει Battered Hilt rollάρω 97 και το κερδίζω ofc...

 

το 4ο battered hilt που παίρνει :-D

 

Που να φτερνιστεί μπροστά σου ο Deathwing ρε, ffs :devil:!!!!!

 

Εγώ πουλάω τα πάντα κάθε ημέρα, gems, primordial, enchanting mats, enchants, ebonweave/spellweave/moonshroud μιας και δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ με το game πριν από το cataclysm. Και το battered έλεγα να το χρησιμοποιούσα για μένα, έτσι γιατί μου την έχει βιδώσει αλλά να πα να μαμηθεί. Αν το πάρω ΑΗ asap και αυτό.

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να φτερνιστεί μπροστά σου ο Deathwing ρε, ffs :devil:!!!!!

 

Εγώ πουλάω τα πάντα κάθε ημέρα, gems, primordial, enchanting mats, enchants, ebonweave/spellweave/primal mooncloth μιας και δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ με το game πριν από το cataclysm. Και το battered έλεγα να το χρησιμοποιούσα για μένα, έτσι γιατί μου την έχει βιδώσει αλλά να πα να μαμηθεί. Αν το πάρω ΑΗ asap και αυτό.

 

Και εγω να τα πουλαω ολα αυτα θελω αλλα εχω το tailoring 441 και ειναι πλεον εξωφρενικο το κόστος για να το φτασω 450.. Κατα συνεπεια δεν εχω φυσικα αγοράσει και καμία καινούρια συνταγη. Ετσι μεχρι στιγμης κρατάω τα ebonweave κλπ ΜΠΑΣ και χρειαστούν... Εχω καμια 10αρια απτο καθένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και εγώ τα κράταγα για gear αλλά μιας και raiding δεν πρόκειται να κάνω άρχισα τις πωλήσεις. Τα 5 man τα κάνεις και γυμνός που λέει ο λόγος :P. Το μόνο που δεν χάνει την αξία του στο game είναι το gold οπότε.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν παιδιά έχω νέα .

Μετά την σοφή , όπως αποδείχτηκε , συμβουλή όλων των συμφοριτών εδώ , πούλησα την μπαταρία απαρια που μου είχε πέσει 13κ . Την επομένη μέρα μη έχοντας τι να κάνω , μπαίνω στην αναμονή για random daily (ελληνιστί δέιλι) και πέφτω σε FoS , και εκεί ξαναπέφτει η μπαταρία , την οποία επηρεάσμένος ακόμη από τις σοφές συμβουλές σας πουλάω πάραυτα , αλλά μόνο για 12κ (πέσαν λίγο οι τιμές , αρχίζουν οι noobades να μυρίζονται ότι μάλλον πέφτουν θύματα νόμιμης κλοπής ) . Είχα και 10κ στην άκρη , οπότε τώρα περιμένω τον.......κατακλυσμό .

Ty a lot guys ,

κερνάω υποβρύχιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εισαι φουλ από triumph gear απλά αγόρασε crusader orb για 15 emblems each και πούλα τα. Εμένα φεύγουν γύρω στα 160-170g το ένα. Ουσιαστικά τα 15 emblems ειναι 3 random hc, δηλαδή χοντρικά ένα 2ωράκι. Μαζί με τα 49g που θα βγαλεις απτα random και οποια drops σου πεσουν και τα πουλησεις, πιστευω μια 300άρα την έχεις εύκολα.. Δεν ειναι και λίγα για 2ωρες..

 

έχω 5 80ηδες, σε λίγο θα είναι 6 με τον warrior. Κάνω το random daily στους 4, μαζεύω frost badges και αγοράζω primordial saronite και το πουλάω γύρω στα 2k.

Άπο triumph στον main έχω +100 αλλά δεν θέλω να πάρω πράγματα για να τα πουλήσω καθώς είμαι altoholic, ετοιμάζομαι να πάρω heirlooms για τον rogue και τον shaman που θα είναι οι επόμενοι 80 (στο μακρινό μέλλον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο σερβερ μου τα primo εχουν 2.5-3K.

 

Εχω ειδη αγορασει 6 (5 μποτες + 1 συνταγη), και αλλο 1 για το legs recipie...

 

Και τωρα θελω να αγορασω αλλα 8 για να φτιαξω τα legs.

 

Θελω 24Κ για τα primo και 10Κ για το Kirin Tor Rιng.... 35K ο λογαριασμος.

 

Το κακο ειναι οτι οι Μερλιν ρομπες που εφτιαχνα με 3Κ και πουλαγα με 6Κ, δεν πουλανε πια....

 

Σε 2 μερες ειχα βγαλει 15Κ κερδος απο 5 ρομπες...Τωρα μου εχουν μεινει 2 ΑΗ για καμια βδομαδα και με τιμη 4.5Κ-5Κ.

 

Θα ριξουμε τη τιμη κοντα στο κοστος παραγωγης, θα πουλαω Dragon's eye και Οrbs...

 

Θελω 35Κ fast !!!, αλλα θα τα βγαλω τσακ μπαμ γιατι ξερω να δουλευω ΑΗ πολυ καλα (το μονο κακο ειναι οτι το χρημα θελει χρημα για να δουλεψει καλα αυτο, αλλα μετα ειναι σαν της μετοχες...Αν πουλησεις βγαζεις τα κερατα σου χωρις να κανεις τιποτα)

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο δικο μου ρεαλμ πουλαγε 5.5K-6.5K...Μεχρι να βγει to ICC patch, to item ηταν Best_In_Slot (BIS) λεμε.

 

Και οταν τα Crusader Οrb ειχαν 700 αντι για 200, η ρομπα πουλαγε απο 8Κ μεχρι και 10Κ.

 

Οποιος ειχε λιγο χρημα στη ακρη να αγοραζει τα mats σε καλη τιμη(η την υπομονη να τα φτιαχνει μονος του), εβγαζε τρελλο χρημα απο το tailoring.(Aφου πρωτα ειχε ριξει τρελλο χρημα να το παει 450 χεχε και αλλα 7Κ ισως για τη συνταγη)

 

Αλλα πλεον δεν πουλαει, δεν ξερω γιατι, ισως ολοι εχουν πλεον, αλλα και επειδη μπορεις να παρεις και καλυτερη ilvl264 απο Εmblem_οf_Frost vendor offset..

 

Οποτε προσεξε μην σου μεινει στο χερι , η προσπαθησε να τη φτιαξεις οσο πιο φθηνα γινεται...

 

Οτι εγινε με τη ρομπα , ΔΕΝ θα γινει (σε τετοιο βαθμο) και με τα καινουργια 264 recipies απο ICC. Η διαφορα ειναι οτι στα ICC recipies εχουν ολοι προσβαση με κοστος 1 Primo (και το απαιτουμενο rep βεβαια). 1 Primo για τη συνταγη ειναι "Τζαμπα Μαν".

 

Προς το παρον πανακριβα αυτα τα 264 items για αγορα απο ΑΗ, αφου με price per Primo 2.5K, φτανουν να πουλιουνται 25Κ (το κοστος παραγωγης μπορει να φτασει ανετα τα 20Κ αν καποιος αγορασει τα mats απο ΑΗ)

 

Bεβαια αν τα πουλησεις οκ. Αλλα θες 50Κ-80Κ ζεστα μπανκα στην ακρη, ενω για Μerlins με 10Κ-15K εισουν αρχοντας.

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...εχω βαρεθει να ασχολουμε με το ah πλεον. Εχω πια 500k και καθονται αλλα και 4 alts με full t9, epic gems, enchants, epic flying mounts, (χωρια αλλον 1 80αρη που θα ασχοληθω πιο μετα, και 2 chars 76 και 72) και φυσικα το main μου που ειναι ντυμενος με αρκετα καλουδια απο icc10 και icc25, που ηταν και τα πρωτα raid που εκανα εποχης wotlk. (επιτελους ο μικρος μου γιος μεγαλωσε λιγο και εχω την ευκαρια και για κανα raid χD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

LOL FTW εχεις 500Κ???

 

Εγω θα τα πουλαγα σε χρονο dt (120 Euro τα 30Κ gold), και θα εβγαζα 2000 Euro - ζεστα ζεστα στο paypal account μου !!!.

 

Εγω σε λιγο δεν θα εχω παλι χρονο γιατι περιμενω γεννητουρια σε ενα μηνα.

 

Τη κατσαμε... Θα γινω τελειως casual raider για μερικα χρονακια......

 

Ευτυχως θα εχω τη πεθερα κοντα, για τις διακοπες, καμια καλη καταβαση σκι, ε και κανα raid :)

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...