Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι να περνεται quad cpu's νεες καρτες γραφικων κλπ για warcraft δεν μπορω να καταλαβω......

 

Γιατί πολύ απλά λόγω της παλιάς μηχανής γραφικών του WoW ισχύει το:

 

Ram>CPU>GPU.

 

Κάποτε το έπαιζα με έναν Intel Prescot 3.0Ghz, 2 Gb Ram και 6600GT. Στο Vanilla πήγαινε κορυφαία. Όσο όμως εξελισόταν το παιχνίδι, τόσο βάραιναν και τα γραφικά του. Και το κακό ήταν οτι οι νέες κάρτες δεν μπορούσαν να βοηθήσουν λόγω αδυναμίας εκμετάλευσης απο μεριάς παιχνιδιού.

 

Όταν πήγαινα raids σε SSC και TK, κάπου εκεί άρχισε και την άκουγε το σύστημα μου. Μπορούσα κι έπαιζα, αλλά όχι όπως θα ήθελα. Η αλλαγή σε κάρτα 7600GT ελάχιστα βοήθησε.

 

Όταν βγήκε το Wrath, η κατάσταση στα raids ήταν τραγική. Επειδή ετοιμαζόμουν για αναβάθμιση, η πρώτη αλλαγή έγινε πάλι στην κάρτα γραφικών με μια Ati 4850. Το αποτέλεσμα; Απογοητευτικό! Σχεδόν καμία διαφορά στο fps.

 

Μόλις όμως άλλαξα τον prescot με ένα Intel D930 (η πρώτη γενιά δυπύρινων), η διαφορά ήταν εμφανέστατη. Πολύ καλύτερο fps. Μόλις δε μπήκε και ο 4 πυρινος, τότε κολλάει το παιχνίδι στα 60fps και αυτό λόγω V-Sync.

 

Αν και καλύτερα για το game είναι ένας Core 2 Duo 2πύρινος. Δοκίμασα έναν 8400 και πάει ακόμα καλύτερα.

 

Βέβαια ο 4πύρινος δεν αγοράστηκε με βάση το WoW αλλά για άλλους σκοπούς (όπως encoding ταινιών κτλ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι να περνεται quad cpu's νεες καρτες γραφικων κλπ για warcraft δεν μπορω να καταλαβω......

 

Ποιός θέλει να παίζει παιχνίδια και να του κολλάνε? Μια τέτοια αναβάθμιση δεν βοηθάει μόνο το WoW αλλά και τα υπόλοιπα παιχνίδια που μπορεί να παίζει κάποιος.

 

Άνοιξα το case τις προάλλες και ήταν γεμάτο σκόνη:shock: Ελπίζω σήμερα να το καθαρίσω για να προσπαθήσω να κάνω o/c.:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός θέλει να παίζει παιχνίδια και να του κολλάνε? Μια τέτοια αναβάθμιση δεν βοηθάει μόνο το WoW αλλά και τα υπόλοιπα παιχνίδια που μπορεί να παίζει κάποιος.

 

Άνοιξα το case τις προάλλες και ήταν γεμάτο σκόνη:shock: Ελπίζω σήμερα να το καθαρίσω για να προσπαθήσω να κάνω o/c.:X

 

Καλος βρωμιαρης σαν και εμας και εσυ βλεπω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OVERCLOCKING ΓΙΑ WOW.Νταξει το ακουσα και αυτο,ρε συνελθετε λεω εγω βγαζει κατι μουφιες shadows η blizzard τα οποια ειναι βασισμενα σε πολυ παλια μηχανη και η blizzard την τραβαει απο τα μαλλια και εσεις κανετε overclocking μπας και παιξετε wow με πολλα fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος βρωμιαρης σαν και εμας και εσυ βλεπω. :P

 

Είναι κοπέλα :lol::X

 

Πριν 10 μέρες γύρισα από Αμερική και δεν το έχω ακουμπήσει το παιχνίδι.

Μπήκα και διέκοψα και την ανανέωση της συνδρομής που ήταν προγραμματισμένη για 25/1 και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το σταματήσω, όχι γιατί κουράστηκα ή βαρέθηκα, αλλά γιατί από ένα σημείο και μετά με τα κωλοraids και τις υποχρεώσεις απέναντι στη guild σου, αλλάζεις τη ζωή σου για ένα παιχνίδι και αυτό είναι άθλιο.

 

Περιμένω κιόλας να ντυθούν οι άλλοι για να μπω και να ξενερώσω, αλλά κάτι με τρώει να μπω με τον mage για PvP. Αρρώστια είναι ο πστης. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κοπέλα :lol::X

 

And nao let the kamaki begin :lol:

 

Πριν 10 μέρες γύρισα από Αμερική

 

Εσύ πέταξες το hammer of justice στον Καζαμπούμπου που πήγε να κάνει pew pew το αεροπλάνο της Delta :P? Ε? MY HEROOOOOO :o !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

And nao let the kamaki begin :lol:

 

 

 

Εσύ πέταξες το hammer of justice στον Καζαμπούμπου που πήγε να κάνει pew pew το αεροπλάνο της Delta :P? Ε? MY HEROOOOOO :o !!!!!!

 

ROFL :lol:

 

Μπήκε στο αεροπλάνο ως arcane mage και μετά ο πστης ήθελε να κάνει respec σε firemage εν ώρα πτήσεως. Του μαμείς, για δεν του μαμείς?

 

Εξαιτίας αυτού του μλκα μας έψαξαν μέχρι και τα σώβρακα :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OVERCLOCKING ΓΙΑ WOW.Νταξει το ακουσα και αυτο,ρε συνελθετε λεω εγω βγαζει κατι μουφιες shadows η blizzard τα οποια ειναι βασισμενα σε πολυ παλια μηχανη και η blizzard την τραβαει απο τα μαλλια και εσεις κανετε overclocking μπας και παιξετε wow με πολλα fps.

 

Φιλε μου εδω ο κοσμος κανει overclock μονο και μονο για να δει τα νουμεράκια της cpu να ανεβαίνουν χωρίς να παίζουν κανένα παιχνίδι, δεν καταλαβαίνω την απορία σου. Όσο παλια τεχνολογία και να είναι το wow, απτη στιγμη που αυτο το παιχνίδι παίζουμε λογικο και επόμενο είναι να ασχοληθούμε με το πώς θα βγάλουμε έστω και 1fps παραπάνω, είτε αυτο σημαίνει αναβάθμιση γενική είτε overclocking.

 

---------- Προσθήκη στις 13:05 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:01 ----------

 

Περιμένω κιόλας να ντυθούν οι άλλοι για να μπω και να ξενερώσω, αλλά κάτι με τρώει να μπω με τον mage για PvP. Αρρώστια είναι ο πστης. :lol:

 

Για μένα το καλύτερο pvp είναι σε lower levels με twinks. Εκεί το διασκεδάζεις περισσότερο, στο 80 τα items πιστευω ειναι το 70% και το skill μόνο το 30%. Στα μικροτερα levels που τα items ειναι λιγο πιο κοντα και δεν ξεφεύγει η ψαλίδα το απολαμβάνεις περισσότερο.

 

Αν και γενικα δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιάζει το pvp του WoW..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα ντε, εδω κατι αλλοι κανουν overclocking για να τρεχουν κατι νουμερα και να τρεχει 0.00001 sec πιο γρηγορα το SuperPi.

 

καλα στο pvp μετα τα 80 ειναι το χαος....

 

Ειδικα αν κανεναs normal 80αρης ή more PVE alligned, κατσει με κανα high-end full relentless με 800-1000 resilience.....

 

Δεν πα να εχει οσο skill θελει και οτι class γουσταρει.... Θα τον πιει xa xa

 

Και γω το βαριεμαι απιστευτα το PVP στο WoW...Killing time καθαρα.

 

Αλλα θα γουσταρα ganking, γιατι τωρα ειμαι σε PVE Server....Χα πλακα θα ειχε, low level ganking και γω με furious gladiator.

 

Αν και μετα απο λιγο μαλλον θα το βαριουμουν και αυτο..

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ακόμα battered hilt χάθηκαν σήμερα για εμένα :S. Μπήκα να κάνω τα δυο daily dungeons (η μόνη μου ενασχόληση με το game πλέον :P) και μου έπεσε και στον priest και στον lock. Τα rolls μου ήταν άθλια και πήρα για μια ακόμα φορά το πούλο :o. Το γαμώτο ήταν ότι και οι δυο που το κέρδισαν είχαν ilvl25 weapon ή καλύτερο. Σε 3+κάτι μήνες κλείνω ένα χρόνο με το ίδιο ilvl 232 weapon (rapture), μάλλον θα του κάνω και τούρτα έτσι όπως πάει :X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παώ σχεδόν κάθε μέρα σε αυτά τα heroics μπας και πέσει το hilt για να το πουλήσω (έχω 2 alts χωρίς epic flying :( ). Επίσης πήρα αυτό πριν από 2 εβδομάδες: http://eu.wowarmory.com/item-info.xml?i=50793 δεν το ήθελε κανείς healer και ήταν καλύτερο από αυτό που είχα >.<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...