Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνε ότι γουστάρεις, μην κοιτάς racials και τα τοιαύτα. Ακόμα και αν ένα race προσφέρει καλύτερα stats για μια δουλειά αυτό το + είναι τόσο μηδενικό που κρίνω πως είναι ανάξιο λόγου. Βρισκόμαστε στο wow του 2010 όχι στο wow του 2005....

 

My vote goes to female belf :X!!!!

 

αγαπητέ chill έχω μείνει εσκεμμένα λίγο πίσω για να μην ξενερώσω :P:P ευχαρισώ παιδιά μάλλον για tauren mill με κόβω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η προφανης απαντηση ειναι να παρεις μια ATI HD 5850 στα 220. Μπορεις ομως ανετα να παρεις και μια 5770 κοντα στα 150 και να εχεις εξισου καλα αποτελεσματα στο WoW. Αν παιζεις και αλλα παιχνιδια παρε την 5850, αν παιζεις μονο WoW παρε την 5770 για να σου μεινουν και ρεστα.

 

thanks, μάλλον για 5850 με βλέπω, και επειδή θέλω asus για τα 3 χρόνια εγγύηση, πάει στα 250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πάρεις κάρτα γραφικών δοκίμασε μια αυτό:

Σβήσε το wow.exe σου και μετά πάτα repair το wow.Μπορεί να σου φανεί χαζό αλλό εγώ έτσι κέρδισα γύρω στα 20 fps στα 25αρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Έχει αλλάξει κάτι με το chat κανάλι LFG μετά το 3.3? Γιατί παλιά για να μπω στο κανάλι αρκούσε να μπω στο LFG interface και να γράψω /join LookingForGroup (εκτός κι αν έκανε auto-join).

 

Τώρα το ρημάδι φαίνεται να δουλεύει μόνο όταν είμαι σε μεγάλες πόλεις (Dalaran, SW, Shatt κλπ). Αν είμαι στας... εξοχάς, είτε είμαι σε queue για group, είτε γράψω χειροκίνητα το join, δεν μπαίνει με τίποτα το ρημάδι.

 

Δοκίμασα και το "γύρισμα" σε chat defaults (που είδα να προτείνεται κάπου), αλλά τζίφος. Καμιά γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Έχει αλλάξει κάτι με το chat κανάλι LFG μετά το 3.3? Γιατί παλιά για να μπω στο κανάλι αρκούσε να μπω στο LFG interface και να γράψω /join LookingForGroup (εκτός κι αν έκανε auto-join).

 

Τώρα το ρημάδι φαίνεται να δουλεύει μόνο όταν είμαι σε μεγάλες πόλεις (Dalaran, SW, Shatt κλπ). Αν είμαι στας... εξοχάς, είτε είμαι σε queue για group, είτε γράψω χειροκίνητα το join, δεν μπαίνει με τίποτα το ρημάδι.

 

Δοκίμασα και το "γύρισμα" σε chat defaults (που είδα να προτείνεται κάπου), αλλά τζίφος. Καμιά γνώμη?

 

πλέον δουλευει μόνο σε μεγάλες πόλεις, και τα ίδια msg "εκπέμπονται" σε όλες. ¨Εγινε για να χρησιμοποιούν το νέο LFG tab μπας και γλίτωνε το /trade αλλά ως είθισται τα "καλόπαιδα" προτιμούν να ξεσκίζουν το /trade και μαζί με αυτό και όλους όσους ασχολούμαστε με prof. Αντε να βγάλει άκρη η blizzard με τα ζώα του wow..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εχθές πήγα ToC 25άρι και θυμήθηκα να βγάλω screenshot.

http://i5.photobucket.com/albums/y182/OWtoreador/WoWScrnShot_010810_212218.jpg

 

Sleepy, Πως λεγετε αυτο το add-on που eχεις και σου δειχνει και τα 25 members στο raid ?

 

και αυτο που σου δεινχει το damage στα spells και αν critαρε ?

 

Επισης βλεπω αρκετους μαγους/μαγισσες τωρα τελευταια τουμπανooo, αλλα με το hit rating οχι capped, δηλάδη 200-250, αντι για 289.

 

Εγω το εχω παντα κρατημενo γυρω στα 290-300 για να πιανω το 289 cap, μηπως κανω βλακια και να αλλαξω καμια 50αρια hit με sp/haste ?

 

Απο οτι καταλαβα με κανα snapper extreme η accurancy elixir παιρνεις καμια 40-50αρια hit, οποτε με βλεπω να μειωνω σε 250 :)

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sleepy, Πως λεγετε αυτο το add-on που eχεις και σου δειχνει και τα 25 members στο raid ?

 

και αυτο που σου δεινχει το damage στα spells και αν critαρε ?

 

Επισης βλεπω αρκετους μαγους/μαγισσες τωρα τελευταια τουμπανooo, αλλα με το hit rating οχι capped, δηλάδη 200-250, αντι για 289.

 

Εγω το εχω παντα κρατημενo γυρω στα 290-300 για να πιανω το 289 cap, μηπως κανω βλακια και να αλλαξω καμια 50αρια hit με sp/haste ?

 

Απο οτι καταλαβα με κανα snapper extreme η accurancy elixir παιρνεις καμια 40-50αρια hit, οποτε με βλεπω να μειωνω σε 250 :)

 

 

1) Pitbull Unit Frames 4: http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/pitbull4.aspx

2) MikScrollingBattleText: http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/mik-scrolling-battle-text.aspx

 

Καλό είναι να έχεις maxed το hit, εγώ ξέφυγα επειδή συνέχεια παίρνω καινούρια items τελευταία..θα στρώσει πάλι, αν όχι όπως είπες υπάρχει και το food.

 

Xvipes, μόλις το έκανα αυτό οπότε θα δείξει στο επόμενο raid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά sleepy δεν μας λες ποια είναι όλα σου τα addons? Εχεις απο τα καλύτερα Ui που εχω δει ποτε.

 

---------- Προσθήκη στις 10:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:55 ----------

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ οι healers σας στο συγκεκριμένο fight. Αντί να τους εχουν όλους στο 30% σας εχουν στο 70+.. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ οι healers σας στο συγκεκριμένο fight. Αντί να τους εχουν όλους στο 30% σας εχουν στο 70+.. :fear:

 

Ισχύει ακόμα αυτό ή απλά παλιότερα χρειαζόταν επειδή δεν ήταν τόσο ντυμένοι όλοι?

 

Γιατί εγώ που το έκανα σε toc10άρι (3healers) και 25άρι (7 healers) αν και νόμιζα ότι χρειάζεται να είναι κάτο από 30% όλοι εκτος απο τανκ τελικά απλά healάραμε όλοι ΣΧΕΔΟΝ φουλ, φυσικά έπεσε first try. Εγώ βεβαια στο 10άρι έφαγα restart στη μούρη οπότε δεν έγραψε το achievement ούτε lootαρα τίποτα.. αλλά απ'ότι έμαθα μετά βγήκε άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα όλοι ειναι τουμπανα και το dps είναι εξαιρετικά μεγάλο οπότε καλύπτει το περιττό healing αλλά πάλι εδώ μιλάμε για τρελό slack από τους healers... Σκέψου να πάνε σε ToC HC αυτοι..

 

---------- Προσθήκη στις 11:56 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:54 ----------

 

Όταν πρωτομπήκε το ToC ήθελε heroism και healing στο 30-40% για να πέσει ο Anub με 6 healers στο 25ρι.. Mε τον καιρό άλλαξε αυτό αλλά το να χεις ολο το raid στο 70% ειναι απαράδεκτο.. Οπως αυτό που κάνουν πλεον με τον ignis και δεν σκοτώνουν τα adds και το κανουν καθαρά nuke fight...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά sleepy δεν μας λες ποια είναι όλα σου τα addons? Εχεις απο τα καλύτερα Ui που εχω δει ποτε.

 

---------- Προσθήκη στις 10:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:55 ----------

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ οι healers σας στο συγκεκριμένο fight. Αντί να τους εχουν όλους στο 30% σας εχουν στο 70+.. :fear:

 

Οι περισσότεροι ήταν καλά ντυμένοι. Δεν πέθανε κανείς εκτός από τον dk που ήταν afk από πριν αρχίσει το fight και έμεινε locked out.

 

To UI λέγεται ArkiveUI+κάποια δικά μου addons (carbonite αντί για questhelper, arkinventory αντί για combuctor) αλλά το interface είναι από το Arkive. Μπορείς να δεις όλα τα addons και να το κατεβάσεις εδώ: http://www.wowinterface.com/downloads/info7877-ArkiveUI.html#info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει εμπειρία από τους συγκεκριμένους servers θα ήθελα να μου πει 2 πράγματα για Tarren Mill και Lightning's Blade. Kάπου εκέι βλέπω να καταλήγω. Αυτή τη στιγμή ενδιαφέρομαι κυρίως για pvp και νομίζω πως είναι σε καλά battlegroups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LB ήμουν 3+ χρόνια. Vanilla ήταν πολύ δυνατό realm, tbc έπεσε στα τάρταρα μιας και τα περισσότερα guilds είτε διαλύθηκαν είτε έκαναν migrate. Τώρα διαθέτουν ένα από τα καλύτερα guilds στο κόσμο στην horde μεριά, τους paragon ενώ η alliance suckάρει άσχημα :s. Νομίζω πως το μόνο guild που είναι (αρκετά) above average είναι οι secret agents - αρκετοί παλιοί συμπαίχτες σε αυτό :P - και μετά από αυτούς το χάος.

 

Στα του pvp είναι στο ίδιο battlegroup που παίζω τώρα και εγώ οπότε έχω ολοκληρωμένη άποψη : Οι allies κερδίζουν 1/4 bgs περίπου και αν (Ω ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΙΣ lolz), το queue είναι μηδενικό, αν θες να ασχοληθείς με πουβουπου δεν θα περιμένεις ιδιαίτερα. Όποια ώρα και να μπω βρίσκω σχεδόν αμέσως bg. Για arena δεν γνωρίζω.

 

Επίσης εφόσον είμαστε στο ίδιο battlegroup νομίζω ότι λογικά θα είμαστε και τους ίδιους pugs σωστά? Αν όχι απλά μην συνεχίζεις το διάβασμα. Wait time tank : 0 mins, Healer 1 -2 mins, dps : 7-20 mins ανάλογα την μέρα και την ώρα. Μια χαρά pugs με λιγοστά προβληματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει εμπειρία από τους συγκεκριμένους servers θα ήθελα να μου πει 2 πράγματα για Tarren Mill και Lightning's Blade. Kάπου εκέι βλέπω να καταλήγω. Αυτή τη στιγμή ενδιαφέρομαι κυρίως για pvp και νομίζω πως είναι σε καλά battlegroups.

 

Εγω ειμαι στον Lightning's Blade και μπορω να σου πω οτι εχει αρκετο κοσμο. Πιο πολλους horde βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...