Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

milkcum.gif

 

/shoo troll

 

Γενικοτερα ειπα (κοινως οι περισσοτεροι), δεν ειπα ολοι. Υπαρχουν εξαιρετικα καλοι παιχτες ακομα και σημερα στο WoW αλλα ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα. Οι καλοι ειναι περιορισμενης εμβελειας και οι υπολοιποι ειναι που ειναι GTP που δεν ξερουν ουτε καν για το τι ειναι ικανη η class τους (συζουτουσα με παιχτη warlock προσφατα που δεν ηξερε οτι το felhunter του μπορουσε να φαει magic και απο τον ιδιο και οχι μονο απο τον αντιπαλο και αυτος θεωρειται απο τους "καλυτερους" του σερβερ του κιολας, τι να λεμε τωρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικοτερα ειπα (κοινως οι περισσοτεροι), δεν ειπα ολοι. Υπαρχουν εξαιρετικα καλοι παιχτες ακομα και σημερα στο WoW αλλα ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα. Οι καλοι ειναι περιορισμενης εμβελειας και οι υπολοιποι ειναι που ειναι GTP που δεν ξερουν ουτε καν για το τι ειναι ικανη η class τους (συζουτουσα με παιχτη warlock προσφατα που δεν ηξερε οτι το felhunter του μπορουσε να φαει magic και απο τον ιδιο και οχι μονο απο τον αντιπαλο και αυτος θεωρειται απο τους "καλυτερους" του σερβερ του κιολας, τι να λεμε τωρα).

 

Σε ολα τα παιχνιδια ισχυει. Εγω βλεπω οτι υπαρχουν πολλοι καλοι παικτες ακομα στο WoW. Ασχετο ,αλλα θεωρουσα τον paladin την πιο ευκολη class. Πλεον ειναι ο death knight. Βαζεις death strike,icy touch κ.τ.λ σε ενα macro και κανεις spam :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολα τα παιχνιδια ισχυει. Εγω βλεπω οτι υπαρχουν πολλοι καλοι παικτες ακομα στο WoW. Ασχετο ,αλλα θεωρουσα τον paladin την πιο ευκολη class. Πλεον ειναι ο death knight. Βαζεις death strike,icy touch κ.τ.λ σε ενα macro και κανεις spam :lol:

 

Ναι ειδικά για blood DK: ΙΤ, PS, Pestilence για spread και renew στα diseases και μετα DS, HS κ DC όταν έχεις rune power.. Δηλαδή μετα τις diseases πατάς 2 κουμπιά βαριά βαριά 3.. :-D

 

Nα ρωτήσω εδώ http://deathknightbuilds.com/ στο υποτιθέμενο cookie cutter build του Unholy http://www.wowhead.com/?talent#jfVMVZZfM0Ixcdg0zx0uIqo:LsbMmV

τι αυρα; και τι glyphs χρησιμοποιουν; Γιατί εγώ με blood 51-20 βγάζω περίπου 1Κ παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολα τα παιχνιδια ισχυει. Εγω βλεπω οτι υπαρχουν πολλοι καλοι παικτες ακομα στο WoW. Ασχετο ,αλλα θεωρουσα τον paladin την πιο ευκολη class. Πλεον ειναι ο death knight. Βαζεις death strike,icy touch κ.τ.λ σε ενα macro και κανεις spam :lol:

 

Αυτο το βιντεο θα σου ανοιξει τα ματια οπως και το Νο2 (αυτο το πρωτο ειναι και καπως παλιοτερο και καποια πραγματα σαφως δεν ισχυουν ακριβως ετσι αλλα το No2 ειναι spot on).

 

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=105151

 

και αυτο

 

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=121407

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παιδια

Ξαναρχησα να παιζω WoW μετα απο καιρο και ανεβασα τον druid μου.

 

Γυρευω κανενα καλο guild να με παρει. Ο druid ειναι στημενος με Τ9 πηγα παντου απο Vanila - WoTLK εχτος απο ICC που αποφευγω να πηγαινω με PUG

 

Δεν με νοιαζει να εινα αποκλειστικα με ελληνες αλλα να εχει θεσεις και για μενα

 

Αυτα... ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το βιντεο θα σου ανοιξει τα ματια οπως και το Νο2 (αυτο το πρωτο ειναι και καπως παλιοτερο και καποια πραγματα σαφως δεν ισχυουν ακριβως ετσι αλλα το No2 ειναι spot on).

 

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=105151

 

και αυτο

 

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=121407

 

εμμ το λέμε το ξανά λέμε, το PvP στο WoW είναι lame πλέον... άσε που και τα 2 video είναι out of date

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, εγω επειδη με το μαγο μου πλεον εχω gearscore 5400, και δεν εχω να κανω τιποτα αλλο απο κανα icc10/25 η toc25τη βδομαδα και κανα random, αγορασα heirlooms και εκανα ενα DK alt , level 59 τωρα.....

 

Πως ανεβαζω στα 80 γρηγορα ? Questing or BGs ?

 

Παω για Βlood 51/20 (best DPS μου λενε) , αλλα θελω dual spec και για τανκ.

 

Μου ειπαν να βαλω παλι blood spec για τανκ .... Ισχyει αυτο ?

 

Τa Frost/UnHolly δεν τα εχουν σε πολυ εκτιμιση απο οτι ειδα...

 

Ποια ειναι τα good tanking specs ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το λινκ που εβαλα παραπανω εχει πολλά specs. To blood είναι μονοδρομος για lvling αφου θα healαρεσαι μονος σου, μετά μπορείς να δοκιμάσεις και το unholy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμμ το λέμε το ξανά λέμε, το PvP στο WoW είναι lame πλέον... άσε που και τα 2 video είναι out of date

 

Σωστα, τωρα οι παικτες ψωφανε ακομα ποιο γρηγορα απο οτι δειχνουν τα βιντεακια αλλα ο σκοπος των βιντεο ειναι βασικα τα macro + add-ons + η αποστασιοποιηση του γενικου skill που προαγουν στο παιχνιδι και το "κλεψιμο" με τις ευχες της Blizzard που αφηνει να συμβαινει αυτο που συμβαινει και γι αυτο ακομα και σημερα ειναι επικαιρα αρκετα ετσι ωστε να βρισκονται ψηλα στη λιστα με τα most viewed βιντεακια στο warcraft movies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παιδια

Ξαναρχησα να παιζω WoW μετα απο καιρο και ανεβασα τον druid μου.

 

Γυρευω κανενα καλο guild να με παρει. Ο druid ειναι στημενος με Τ9 πηγα παντου απο Vanila - WoTLK εχτος απο ICC που αποφευγω να πηγαινω με PUG

 

Δεν με νοιαζει να εινα αποκλειστικα με ελληνες αλλα να εχει θεσεις και για μενα

 

Αυτα... ευχαριστω.

 

spec και realm?alliance ή horde?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spec και realm?alliance ή horde?

 

ειναι resto στον chamber of aspectes και ειναι horde, τα δυο τελευταια δεν τα ειπα μιας κανεις οτι τρασφερ θες πια..

 

εχεις τιποτα υποπσην σου να προτεινεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι resto στον chamber of aspectes και ειναι horde, τα δυο τελευταια δεν τα ειπα μιας κανεις οτι τρασφερ θες πια..

 

εχεις τιποτα υποπσην σου να προτεινεις ?

 

αν δεν εχεις πρόβλημα με το transfer, υπάρχουν θέσεις για healers στο guild που είμαι τώρα (Twilight's Hammer - horde - guild IMPI). Είναι ενός μηνός μόνο αλλά χθές ρίξαμε και τον saurfang στο 25ρι και από τετάρτη περιμένουμε με ανοιχτές αγκάλες τα νέα boss :P Τα core members είναι "παλαιάς κοπής" (thunderfury κλπ), σοβαρά και μετρημένα που ξέρουν τι θέλουν και πως να το πετύχουν. Δεν είναι ελληνικό (αυτό ίσως να είναι πλεονέκτημα αν κρίνω από τα ελληνικά guild από τα οποία πέρασα), είμαστε μόνο 2-3 έλληνες σε αυτό αλλά τα αγγλικά τους στο teamspeak τα καταλαβαίνω μια χαρά :-) Για λεπτομέρειες καθώς και application πέρνα από την σελίδα να δεις αν σου κάνουμε και ελπίζω να τα πούμε και ingame. Evlogison - holy priest :-)

 

http://www.impi.wowstead.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις πρόβλημα με το transfer, υπάρχουν θέσεις για healers στο guild που είμαι τώρα (Twilight's Hammer - horde - guild IMPI). Είναι ενός μηνός μόνο αλλά χθές ρίξαμε και τον saurfang στο 25ρι και από τετάρτη περιμένουμε με ανοιχτές αγκάλες τα νέα boss :P Τα core members είναι "παλαιάς κοπής" (thunderfury κλπ), σοβαρά και μετρημένα που ξέρουν τι θέλουν και πως να το πετύχουν. Δεν είναι ελληνικό (αυτό ίσως να είναι πλεονέκτημα αν κρίνω από τα ελληνικά guild από τα οποία πέρασα), είμαστε μόνο 2-3 έλληνες σε αυτό αλλά τα αγγλικά τους στο teamspeak τα καταλαβαίνω μια χαρά :-) Για λεπτομέρειες καθώς και application πέρνα από την σελίδα να δεις αν σου κάνουμε και ελπίζω να τα πούμε και ingame. Evlogison - holy priest :-)

 

http://www.impi.wowstead.com

 

ωραιος :-) εκανα apply και θα περιμενω για απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως με το Rain of Fire buff στα 1-2 last patch (δεν ξέρω δεν είναι main μου ο lock ;p ) πλέον δεν αξίζει τόσο το SoC as far as i know. (ας μας διαφώτιση κανένας Warlock)

 

Τελικά έχεις δίκιο, τώρα που έβαλα RoF στο παιχνίδι μου μαζί με την "κλανιά" (hellfire) μπορώ να πω ότι έβαλα αρκετό περισσότερο dps στον lock μου.

 

Έχω πάθει πλάκα με το dps - ο στερημένος healer lol - μιλάμε σε κάθε instance τα δίνω όλα για να βγω πρώτος και κάθε τρεις και λίγο linkάρω recount (epenis ftw :o). Που να φτιάξω και το gear μου τι έχει να γίνει. Γουστάρω lock με τα χίλια και έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον μου τις τελευταίες ημέρες ingame. Πλέον με τον priest μόνο το daily random κάνω........4 χρόνια τον έχω τον lock (ως farmer του priest) πρώτη φορά τον δοκιμάζω destro (μια ζωή demo ή affliction) και πραγματικά i r in luv :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...