Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα αυτό το staff http://www.wowhead.com/?item=49992

Κάποιος που να το έχει ψάξει λίγο το θέμα μπορεί να μου δώσει καμια πληροφορία?ή έδωσα τσάμπα τόσα gp(a.k.a dkp)

I'm arcane mage ( και τώρα respecara σε fire μπας και με σώσει το staff)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα αυτό το staff http://www.wowhead.com/?item=49992

Κάποιος που να το έχει ψάξει λίγο το θέμα μπορεί να μου δώσει καμια πληροφορία?ή έδωσα τσάμπα τόσα gp(a.k.a dkp)

I'm arcane mage ( και τώρα respecara σε fire μπας και με σώσει το staff)

 

καλα στο roll που εγινε για το staff που πεφτει απο την Lady Deathwhisper δεν υπηρχε druid boomkin σαν primary class να το παρει? διοτι ο mage ερχετε δευτερος,ο warlock τριτος ,και o shadowpriest last για roll.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω μετα απο 1 χρονο επεστρεψα με 10 μερες trial και καταλαβα ποσο πολυ μου την σπανε οι roguades. Ειναι πολυ εκνευριστικο να την κανουν με ελαφρα πηδηματακια μολις πανε να χασουν και να περιμενουν stealth μεχρι να εχουν παλι ολα τα spells τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω μετα απο 1 χρονο επεστρεψα με 10 μερες trial και καταλαβα ποσο πολυ μου την σπανε οι roguades. Ειναι πολυ εκνευριστικο να την κανουν με ελαφρα πηδηματακια μολις πανε να χασουν και να περιμενουν stealth μεχρι να εχουν παλι ολα τα spells τους

 

Στο world pvp απλά μην τα βάζεις με rogues γιατί πάντα έχει το πλεονέκτημα να διαλέγει πότε να αρχίσει το fight.

Μου έτυχε να μου την πέσει warlock ενώ είχα 2 mobs πάνω μου και λίγα hp...αλλά μετά έχασα τον λογαριασμό πόσες φορές τον σκότωσα.

Τώρα αν τα βάζει αυτός μαζί σου στα καλά καθούμενα, hearthstone h logout για λίγη ώρα.

Στα bgs όμως είναι διαφορετικά. Ξέρεις τι σπάσιμο είναι να παλεύεις σαν rogue με warrior και να σου την πέφτουν casters/hunters από 40 yards;

Ολοι έχουν τα "σπαστικά" τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι έχουν τα σπαστικά τους αλλά τουλάχιστον τους βλέπεις και έχεις μια ευκαιρία να σώσεις το τομάρι σου. Οι άλλες οι λούγκρες είναι ο ορισμός της πουστιάς. Ειδικά σε pvp server, outdoor μπορούν να κάνουν όργια. Όργια που οφείλονται καθαρά στο op class μιας και η πλειοψηφία των rogues είναι gtp καβάλα ως παίχτες :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι έχουν τα σπαστικά τους αλλά τουλάχιστον τους βλέπεις και έχεις μια ευκαιρία να σώσεις το τομάρι σου. Οι άλλες οι λούγκρες είναι ο ορισμός της πουστιάς. Ειδικά σε pvp server, outdoor μπορούν να κάνουν όργια. Όργια που οφείλονται καθαρά στο op class μιας και η πλειοψηφία των rogues είναι gtp καβάλα ως παίχτες :mad:

 

Eμενα δεν με πειραζει που επιτιθενται αορατοι απο πισω και σε ξεσκιζουν στα stuns. Ειναι εκνευριστικο να τον εχω τον rogue low health και να κανει vanish,sprint και να εξαφανιζεται. Δηλαδη αν εχει ολα τα spells του δεν τον σκοτωνεις οτι και να κανεις. Αν θελει θα ξεφυγει

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:05 ----------

 

Στο world pvp απλά μην τα βάζεις με rogues γιατί πάντα έχει το πλεονέκτημα να διαλέγει πότε να αρχίσει το fight.

Μου έτυχε να μου την πέσει warlock ενώ είχα 2 mobs πάνω μου και λίγα hp...αλλά μετά έχασα τον λογαριασμό πόσες φορές τον σκότωσα.

Τώρα αν τα βάζει αυτός μαζί σου στα καλά καθούμενα, hearthstone h logout για λίγη ώρα.

Στα bgs όμως είναι διαφορετικά. Ξέρεις τι σπάσιμο είναι να παλεύεις σαν rogue με warrior και να σου την πέφτουν casters/hunters από 40 yards;

Ολοι έχουν τα "σπαστικά" τους

 

Επεστρεψα μετα απο 1 χρονο ,αλλα θυμαμαι οτι ο warrior και ο paladin(ακομα και ο ret) ξεκολιαζαν τον rogue. Αυτους που λυπομουν ηταν οι locks. Αν τους πιασει στα stuns ο rogue δεν προλαβαινουν ουτε να κλασουν

 

Αυτο που ειναι εκνευριστικο στον rogue ειναι η δυνατοτητα του να ξεφευγει μολις τα βλεπει σκουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Eμενα δεν με πειραζει που επιτιθενται αορατοι απο πισω και σε ξεσκιζουν στα stuns. Ειναι εκνευριστικο να τον εχω τον rogue low health και να κανει vanish,sprint και να εξαφανιζεται. Δηλαδη αν εχει ολα τα spells του δεν τον σκοτωνεις οτι και να κανεις. Αν θελει θα ξεφυγει

 

Ακόμα χειρότεροι σε αυτό είναι τα druidoγατάκια. Pussy όνομα και πράμα :lol:

 

Το outdoor έχει εκλείψει αυτή τη στιγμή οπότε δεν συμβαίνει και συχνά. Θυμάμαι όμως εποχές farming Tyrs Hand* όπου με βιάζανε νυχθημερόν :cry:. Όπως έχω ξαναπεί βέβαια τότε δημιουργήσαμε ελληνικό ganking team με κωδικό name "avengers with rams" ;), μόλις αποκτήσαμε όλοι στο gank squad τα rams του AV και τόσο Tyrs Hand αλλά και μετέπειτα στο tbc στην περιοχή με τα elementals ρίχναμε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ gank σε οτιδήποτε κόκκινο πατούσε το πόδι του. Τρελή βεντούζα, ευχάριστες στιγμές τότε στον Lightnings Blade :o. Να πετάς τώρα από Ironforge για το chapel epl και να φτιάχνεσαι στο ventrilo με την σφαγή που πρόκειται να σπείρει εντός ολίγου. Με τις ώρες ξεροστάλιασμα στο ventrilo, gank, gank και moar GANK. Και σε τέτοιους κλειστούς χώρους, ούτε ο rogue ξέφευγε ούτε τίποτα. Ελπίζω στο cataclysm να υπάρχει αντίστοιχη περιοχή. Γουστάρω τρελά να καταστρέφω το παιχνίδι αυτών που παίζουν rogue. Πραγματικά ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!!!

 

*Άσχετο παλιά Tyrs Hand μπορούσες μετά από ένα quest μέσω ενός μήλου να μεταμορφωθείς σε scarlet crusader. Οπότε όλα τα mobs εκεί ήταν friendly και μπορούσες ακόμα και μόνος να σπείρεις πανικό.Τότε τα mobs εκεί δεν ήταν ότι κ ότι, κόβανε αβέρτα.

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι έχουν τα σπαστικά τους αλλά τουλάχιστον τους βλέπεις και έχεις μια ευκαιρία να σώσεις το τομάρι σου. Οι άλλες οι λούγκρες είναι ο ορισμός της πουστιάς. Ειδικά σε pvp server, outdoor μπορούν να κάνουν όργια. Όργια που οφείλονται καθαρά στο op class μιας και η πλειοψηφία των rogues είναι gtp καβάλα ως παίχτες :mad:

 

GTP καβαλα ειναι οι παικτες γενικοτερα στο WoW πασης φυσης. Δεν περιοριζεται μονο στην (σαφως και OP) φυση των rogues αν και δεν ειναι οι μονοι (ακουτε paladins και frost mages και dis. priests?)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:59 ----------

 

Αυτο που ειναι εκνευριστικο στον rogue ειναι η δυνατοτητα του να ξεφευγει μολις τα βλεπει σκουρα.

 

To προβλημα δεν ειναι αυτο. Το προβλημα ειναι οτι σε αντιθεση με αλλες class που εχουν αυτην την δυνατοτητα (mage, feral druid παραδειγμα) ο rogue το καταφερνει -παντα- 100% ακομα και αν τον βαραν 10 ατομα. Σιγουρα αποτελεσματα δηλαδη. Αυτο ειναι το βασικο σπασιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wowscrnshot010210015330.jpg

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων.

Ορίστε η λίστα με τα add ons μου:

 

 

!SimpleUI

Chatter

DMB

FreebTip

evl_NamePlates

jExp

Mappy

oUF(AuraWatch, D3Orbs, D3OrbsRaid, DebuffHighlight, Smooth)

Postal

rActionBarStyler

rActionButtonStyler

rColors

rEmote

rTextures

SBFOptions

SimpleLife

SimpleStats

SimpleThreatMeter

xuButtonShadow

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια παιζω το 10 μερες trial και το xp εχει σταματησει λιγο πριν να παω level 71. Αν παρω το game θα παρω πισω το xp που μαζευω τωρα απο τα bg's?

 

Δεν το νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...