Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να μας ελεγες και ποιο UI ετσι για να ξερουμε και εμεις :)

 

Ειναι συνδιασμος απο 2-3 interface που βρηκα ψαχνωντας απο εδω και απο εκει. Το main theme του παντως ειναι Diablo3. Αυτες οι μπαλες που βλεπεις ειναι το ΗΡ μου και το energy (αν εισαι caster ekei exei to MP).

 

PS: Οποιος θελει να τσεκαρει καποιον γρηγορα υπαρχει το site : http://be.imba.hu/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καινουργιο UI http://img136.imageshack.us/img136/5527/wowscrnshot122209003645.jpg

 

Ελπιζω να σας αρεσει.

 

Οσων αφορα το παιχνιδι μεχρι και το lvl 70 ηταν αρκετα δυσκολο (ωραια πραγματα δηλαδη), μετα στα 80 το κανανε για παιδακια και τωρα με το 3.3 patch τα καινουργια instances & raids (ICC 5, 10, 25) γυρισαν πισω στα δυσκολα (εννοωντας δυσκολα δεν λεω ακατορθωτα) απλα λιγο μυαλο και να νιωθεις το game.

 

Ε γράψε και τι addon φοράς , παρεπιπτώντος κατέβασα αυτά που είχε βάλει ο chill αλλά δεν βολεύουν και πολύ γαμώτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικο UI φαινεται να ειναι το Roth UI (εχει και standalone mod μονο για τα orbs) :P

 

Σωστος ο παιχτης. Απλα εβγαλα πολλες απο τις @@ που ειχε μεσα και εβαλα addons που ειναι πιο χρησιμα για raid. Ασε που εκανα και edit σε code μερικα απο αυτα για μεγαλυτερη ευκολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βαριέσε και έχει χρόνο μπορείς να ziparis το ui σου και να το ανεβάσεις κάπου?Αν δεν ξέρεις πως να κάνεις export ένα ui pm me να σου πω.

 

Btw έχει βγάλει κανείς last boss icc25?Αν ναι μπορεί να μου πει τι μέσο όρο dps χρειάζετε για να το βγάλεις?Σήμερα ήμασταν 3 ώρες εκεί κ τρώγαμε μόνο wipe όπου αναγκάστηκα να το callarw το raid γιατι δεν έβλεπα φως.Και γενικά αν έχετε κάνα protip για το fight καλοδεχούμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε ένας από το guild icc25 αλλά είναι offline για τις διακοπές.

 

Export εύκολα γίνεται και ανέβασε το στο rapidshare, αν δεν έχεις rapidshare account έχω εγώ που συνέχεια το ανανεώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε με τους GMs? Έκοψε την υπηρεσία η blizz :mad:? Ήμουν πάρα πολλές ώρες σήμερα μέσα και κανείς δεν βρέθηκε να με εξυπηρετήσει. ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟ wait time :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw έχει βγάλει κανείς last boss icc25?Αν ναι μπορεί να μου πει τι μέσο όρο dps χρειάζετε για να το βγάλεις?Σήμερα ήμασταν 3 ώρες εκεί κ τρώγαμε μόνο wipe όπου αναγκάστηκα να το callarw το raid γιατι δεν έβλεπα φως.Και γενικά αν έχετε κάνα protip για το fight καλοδεχούμενο.

 

Πάρε ενα δικό μας combat log, μέσος όρος είναι 122.576 Dps. Βασικά δεν πρέπει να πεθάνει κανείς απο το Mark of the Fallen Champion στο τέλος, θέλει πολύ healing εκεί. Ένας να πεθάνει, ουσιαστικά είναι wipe. Επίσης οι melee dps στο boss, και οι range στα blood beasts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα upload το UI μου και σας δινω το link να το κατεβασετε. Καλο θα ειναι να κανετε backup τους 3 δικους σας αντιστοιχους φακελους ετσι ωστε αν δεν σας αρεσει να μπορειτε να γυρισετε οπως εισασταν πριν.

 

http://rapidshare.com/files/324748502/insomnia.rar.html

 

2 πραγματα εχετε μονο να κανετε για να δουλεψει το UI αφου φυσικα εχετε κανει exctract και copy τους 3 φακελους μεσα στο φακελο του WoW σας αφου εχετε κανει backup και delete τους δικους σας.

 

1ον: Μεσα στο WTF φακελο και οσο προχωρατε προς τα μεσα θα βρειτε 3 φακελους που θελουν μετονομασια. α) "Account Name" - Το ονομα του account σας οπως το εχετε στο backup σας. β) "Realm Name" - Το ονομα του server σας φυσικα και γ) "Char Name" - Το ονομα του χαρακτηρα σας.

 

2ον: Το μονο addon που θα χρειαστει να "φορτωσετε" profile ειναι το Recount. Επιλεξτε το profile Peli.

 

ΥΓ1. Αν για οποιονδηποτε λογο δεν βλεπετε τις μπαρες αναμεσα στις 2 μεγαλες μπαλες τοτε καντε : Game Menu --> Interface --> ActionBars και ενεργοποιηστε τις.

 

ΥΓ2. Τα bags βρισκονται κατω δεξια. Οι right bars βρισκονται δεξια στην μεση και τα game menu στην μεση πανω. Ολα αυτα εμφανιζονται οταν περναει το mouse απο πανω.

 

ΥΓ3. Σε battle διπλα απο το target δεξια στην πανω γωνια του εμφανιζετε μια μπαρα μικρη με το Threat. για να το κανετε Edit απλα καντε /stm.

 

Καλη διασκεδαση.

Επεξ/σία από Peligrosas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε με τους GMs? Έκοψε την υπηρεσία η blizz :mad:? Ήμουν πάρα πολλές ώρες σήμερα μέσα και κανείς δεν βρέθηκε να με εξυπηρετήσει. ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟ wait time :S

 

Πριν καμιά βδομάδα που είχα κάνει ticket με εξυπηρέτησαν σε κάνα 2ωρο, το οποίο είναι οκ. Την Κυριακή το πρωί έκανα ένα ακόμα και με GM μίλησα χτες το απόγευμα, δηλαδή 2 μέρες waiting time...μάλλον τους στείλανε διακοπές. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καμιά βδομάδα που είχα κάνει ticket με εξυπηρέτησαν σε κάνα 2ωρο, το οποίο είναι οκ. Την Κυριακή το πρωί έκανα ένα ακόμα και με GM μίλησα χτες το απόγευμα, δηλαδή 2 μέρες waiting time...μάλλον τους στείλανε διακοπές. :P

 

χεχεχεχεχε...βρε λες:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Peligrosas μια απορεία.Τα hp bar πάνω από κάθε παίχτη/mob μπορώ να το κάνω να δείχνει μόνο τα hp των mob και όχι και των παιχτών?Δοκίμασα με shift+V και ctrl+V αλλά δεν μπορώ να έχω μόνο τον mob και όχι των παιχτών :S

Edit:Το βρήκα.εγώ είχα κάνει βλακεία και είχα σε key bind το κουμπί V που είναι το default για τα Enemy names plate.

Και πώς ανοίγω τα option για το add on των buff?

Επεξ/σία από Xvipes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...