Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα έχω λιώσει στο κράξιμο με τους pugs. Ώρες ώρες νιώθω ότι είμαι πολύ κακός xaxa :o.

 

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι με mind sear/holy nova spam βγάζω περισσότερο dps από καθαρόαιμους dpsers. Και όταν τους κράζεις σου λένε "you r a bad person, its xmas" :lol:.

 

Ενδεικτικά να αναφέρω ότι σήμερα έχω τύχει σε lolret : 1200dps, dk : 1800 dps, mage 1500 dps και σε prot pala ο οποίος hor δεν μπρούσε να τανκάρει στο event με τον arthas.........O 76lvl lock μου με lvl 70 season 2 gear και μερικά μπλεδάκια wrath στα instances βγάζει γύρω στα 1700dps. Καταλαβαίνετε σε τι ΖΩΑ έχω πέσει. Ελπίζω η λίστα με τα ignore να μην έχει cap γιατί σήμερα την παραφόρτωσα (όταν κάποιος είναι σε ignore δεν βγαίνει στο ίδιο instance με σένα, ευτυχώς υπάρχει και αυτό :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το χειρότερο είναι όταν θες να κάνεις dps αλλά δεν μπορείς γιατί πέρνεις aggro...Σκέψου να μην είχα και το http://www.wowhead.com/?spell=11210 2/2 τι θα γινόταν.

 

Καιρό είχα να πάρω aggro μετά το Wotlk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα ToTC 25άρι σήμερα για πρώτη φορά.........GTP το instance ως δυσκολία, πραγματικό walk in the park και ακόμα πιο gtp ως instance. Παίζει να είναι το πιο φτωχό instance/bosses από την αρχή του παιχνιδιού.

 

Απορώ γιατί οι pugs ζητάνε achievements για το συγκεκριμένο. Ούτε μια ώρα raid δε, θα το κάνω κάθε εβδομάδα μου φαίνεται Τσίμπησα και ένα trophy :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειναι ζωα και δεν καταλαβαίνουν τι να κανουν με τα poison στα σκουλήκια (αν περαστεί αυτό το σημειο μετα ειναι ολα ευκολα).. Ετυχε να παω με pug που τους χτυπησε 4 φορες ο icehawl απο τα 6 charge που εκανε.. -2 τανκ τα άλλα 2 σώθηκαν λογω GS...

Εχω παει εκει με 2 παιδια που τους εξηγουσα γραπτώς τα tacts πριν τα boss και δεν εχουν καμια εμπειρια απο wow και raid.. Το εκαναν ΟΛΟ ολοσωστα.. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ειναι δυνατον να κανεις κατι λάθος στο ToC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αρχη καταλαβαινω την "ποιοτητα" απο ενα γκρουπ οταν αρχιζει να ζηταει διαφορα προκειμενου να σε κανει invite. Για εμενα ειναι σημα "ΜΕΙΝΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ". Φανταζομαι επισης οτι αυτοι που το κανουν δεν ειναι μεγαλυτεροι απο 15 οποτε ενας λογος παραπανω για να τους αποφυγω οπως ο διαολος το λιβανι.

 

Αυτο το σκηνικο με τα achievement ποιο πολυ κακο εχει κανει παρα κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με ποια λογική να φτιάξεις γκρουπ? Αν έχει ωραίο όνομα ο αλλος?

 

Eγώ όταν ξεκιναω γκρουπ για ToC ζητάω πλεον ach.. Υπάρχει βέβαια περίπτωση να πάρω και άλλους που μου έχουν πει οτι ξέρουν το fight ή το έχουν δει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καμια λογικη. Τον παιρνεις, βλεπεις αν ειναι καλος και αν δεν ειναι τοτε τον στελνεις σπιτι του και παιρνεις καποιον αλλο. Τα πολλα achievement δεν μαρτυρανε την ποιοτητα και ικανοτητα του εκαστοτε παικτη. Σιγα μην κατσω να βλεπω τα achievement του αλλου και μαλιστα να τα εχω και σαν μετρο συγκρισης για το skill που διαθετει. Ελεος ποια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ. σε pug 25 θα παρεις 25 ατομα χωρις τιποτα και θα καθεσαι να ψαχνεις 1-1 μετα απο κάθε wipe? μαλλον δεν εχεις κανει pug ποτε.. Ειδικά σε Pug τι να δεις μετα το 2ο wipe το raid ειναι ετοιμο να διαλυθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα αλλο 25 man και αλλο για τα απλα τα 5αρια και 10αρια. Μην λεμε οτι θελουμε γιατι ακομα και για αυτα βλεπω ατομα να ζητανε achievements. ελεος. Ακομα και για 25αρια ομως το ζητημα δεν ειναι τα achievement αλλα το gear τους και αν απλα καπως "νοιωθουν". Αν εχουν επαρκες gear τοτε ολα γινονται γιατι το να φτασει καποιος σε επιπεδο να μπορει να παει σε 25αρι τουλαχιστον εχει μια γνωση για το παιχνιδι και κυριως το class του.

 

Εχω πετυχει απειρα ατομα που παιζουν αξαισια αλλα δεν δεν εχουν achievements απλα και μονο γιατι δεν τους νοιαζει κατι τετοιο (το να μαζευουν achievement γιατι ειναι κατι το παιδαριωδες κακα τα ψεματα) και τολμω να πω οτι τα τυπακια που ζηταν πολλα achievement ειναι και τα χειροτερα απο πολλες αποψεις οι ιδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα achievements με έχουν κάψει όσον αφορά τα pugs. Δεν μπορώ να μπω σε 25αρι γιατί δεν έχω τα achievements..ενώ έχω hard mode 10 που σαφώς είναι πιο δύσκολο από 25άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχουν επαρκες gear τοτε ολα γινονται γιατι το να φτασει καποιος σε επιπεδο να μπορει να παει σε 25αρι τουλαχιστον εχει μια γνωση για το παιχνιδι και κυριως το class του.

 

Δώστε πίσω τα attuments στο λαό για να μην θές ούτε achievements ουτε τπτ!

Πάνε οι εποχές που για να δεις το επόμενο instance έπρεπε να λιώσεις 2-3 μήνες μέχρι να το κάνεις clear.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα δεν μου εχει τυχει ποτε πx να μην μπω σε Toc25 η ΤοGC10, εχοντας μονο ΤοC10 για παραδειγμα.

 

Δεν παιζει αυτο. Μαλλον ειμαι σε καλο server.

 

ΓΙα ICC10/25 , παντως το GearScore εχει μεγαλυτερη ζητηση στον server μou.

 

Απο την αλλη το achievement, σε καποια pug raids με πρωτο το TOC10, για μενα εχει λογικη και καλα κανει και υπαρχει.

Καποιες εξαιρεσεις οκ δεκτες.

 

 

Χρειαζομε 4 Saronites ακομα παδιαααααααα........ΤΙ θα κανω??..... Θελω τις uber μποτες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...