Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

skill>UI

 

best add on για healer στα 1.5 χρονια που healαρα ως horde ήταν το grid (η photo είναι από google search) είναι αυτό που δείχνει το raid σε τετραγωνάκια αριστερά, προσαρμόζεται σε 5-10-25-40 και δείχνει ποσο ακριβώς life λείπει από τον παίχτη (+incoming heals κλπ).

http://img211.imageshack.us/i/wowscrnshot022708202049lq9.jpg/

επίσης healer που να κλικάρει στα icon είναι λάθος, το mouseover σου ξοικονομεί απίστευτο χρόνο.

 

Μου αρέσει που λές skill>UI και συνεχίζεις με grid, mouseover κτλ..

 

Ποτέ δεν γούσταρα τέτοιες αυτοματοποιήσεις, συν οτι μόνο δεξί και αριστερό κλικ στο mouse δεν φτάνουν για να καλύψουν όλα τα spells σου. Τα Grid, healbot κτλ δεν με βόλεψαν ποτέ.

 

Λάθος είναι να κλικάρεις spells, όχι frames παικτών. Απο 1 μέχρι 8 έχω όλα τα healing spells μου στο πληκτρολόγιο. Επιλέγω frame και πατάω οτι spell θέλω. Και όση ώρα καστάρει, έχω ήδη επιλέξει το επόμενο frame αν χρειάζεται. Zero downtime δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι οποίοι είναι............? ^^ νταξ, μπορεί να είμαστε μπάχαλο αλλά τουλάχιστον θα ξέρεις ότι χειρότερα δεν θα βρεις πουθενά

 

Δεν θα αντέξω πάνω από ένα μήνα εκεί . Στο bs έπαιζα για μικρό διάστημα έναν 70 ενός φίλου , στην αρχή είχε χαβαλέ το βρισίδι για τις ομάδες στο trade ... Αλλά μετά κατάλαβα τι ανυπόφορω ήταν για τους υπόλοιπους και πόσο ρόμπα γινόμασταν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αλλαζατε σε μαγο, 2x items lvl226 με lvl232, για overall :

 

+8 INT

+19 SPIRIT

+46 CRIT

 

-31 HASTE

-11 SPELL POWER

-7 HIT (αυτο ας το θεωρησουμε αμελητεο)..

 

το σκεφτομαι γιατι νομιζω οτι θα χασω σε dps, απο την αλλη θελω να παω minimum gear 232/245 παντου ! ...

??

 

Επισης αν ενδιαφερει κανενα για να ξερει, τεσταρα DPS :

 

(2xT8.5 set lvl226 + 2xT9 set lvl232) vs (4xT9 set lvl232)

 

Winner = 4xT9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

l2 ui :P

 

wowscrnshot121309190451.jpg

 

ps1: εκείνη την ημέρα ειχά πολύ lag όσον αφορά τα ΜΣ

ps2: έχω βάλει μία νέα έκδοση αλλά δεν έχω ανεβάσει καμία φωτογραφία ακόμα

 

Αρχηγε μου αυτο το τρομερο addon με τα font στα νουμερα του damage Ποιο ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο το πακέτο είναι το tukui ui. μπορεί να το βρείς απλά εαν γράψεις το όνομα του στον γουγλη. Απο το πακέτο που θα κατεβάσεις μπορεις να κρατήσεις τα font και να τα περάσεις στον υπολογιστή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι οποίοι είναι............? ^^ νταξ, μπορεί να είμαστε μπάχαλο αλλά τουλάχιστον θα ξέρεις ότι χειρότερα δεν θα βρεις πουθενά

 

Περα από Infernals, Highborns αντε και LoL που είναι πιο hardcore υπάρχουν αλλα 2-3 καλα casual guilds (darkness descents) και μετα το χαος.. Από την αλλη αν βαριεσαι μπορεις να απολαυσεις αθανατους Ελληναρες στο trade και να περασεις καλα :P :X

 

Κανα site DK ξερουμε;;; Νομιζω οτι εχω χαμηλο hit αλλά δεν ξερω αν αξιζει να θυσιασω crit και strength για να το ανεβασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που λές skill>UI και συνεχίζεις με grid, mouseover κτλ..

 

το grid είναι 1 και μονο addon, το mouseover είναι macro ..... δεν χρειάζεται να αλλάξω το UI μου για να έχω 1 addon ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που δεν χρησιμοποιείς τα frames της Blizz, και έχεις το grid, έχεις αλλάξει το UI σου. Όπως κι εγώ χρησιμοποιώ το X-Pearl.

 

Τι νομίζεις οτι είναι το UI δηλαδή, η κάτω βασική μπάρα μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που δεν χρησιμοποιείς τα frames της Blizz, και έχεις το grid, έχεις αλλάξει το UI σου. Όπως κι εγώ χρησιμοποιώ το X-Pearl.

 

Τι νομίζεις οτι είναι το UI δηλαδή, η κάτω βασική μπάρα μόνο;

 

θα συμφωνήσω, αλλα όταν χρησιμοποιώ τα frames τις blizzard και απλά έχω σε μια γωνια το grid ? δεν χρειάζεται να αλλάξεις απόλυτος τίποτα για να έχεις κάποια addons, απλά τα έχεις ως extra αυτό εννοούσα ότι δεν αλλάζω UI, εννοείτε ότι μέσα στον ορο "UI" συμπεριλαμβάνονται και τα addons, απλά λέω ότι δεν χρειάζεται να αλλοιωθεί τίποτα από το στάνταρ interface.

 

επίσης απλά ανέφερα το grid για τους healers, στα dps class μου ποτε δεν έπαιζα με addons πέρα κάποιου meter για να βλέπω ποτε slackaro, τα cd μετά από 3-4 χρονια τα νιώθεις, δεν χρειάζεται να μου πει κάποιο addon ποτε θα πατήσω τι. τώρα για trinket internal cd κλπ εαν κανεις τοοοσο ψαγμενο raid βαζεις καποιο timer, αν και καποιοι το κανουν χωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός ο λόγος να έχεις ταυτόχρονα τα Blizz frames και το Grid; Αφού ουσιαστικά το δεύτερο είναι οτι και το 1ο απλά προβάλλει περισσότερες πληροφορίες συν οτι συνεργάζεται και με τα πλήκτρα του ποντικού.

 

Απο περιέργεια ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/hug Sophitia

 

Chill πως λέγεται το addon που έχεις βάλει για το map (πανω δεξιά). Πολύ καλό φαίνεται.

 

Το UI δεν είναι τόσο τραγικό, για 5άρι βολεύει, καθώς έχεις όλα τα frames πολύ κοντά ώστε να τα επιλέγεις γρήγορα. Απλά δεν ξέρω πως το έχεις φτιάξει για 25άρι ;) Καθώς επίσης, προσωπικά το τεράστιο παράθυρο με τα buffs θα το έβγαζα τελείως, δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητά του και γιατί συγκεκριμένα να βλέπω ένα buff σε μπάρα που κρατάει 30-60 λεπτά.

 

 

Mappy λέγεται το το mod για τον χάρτη. Βολεύει τρομερά εμένα και σε πεντάρια και σε raids (εκεί βγαίνουν raid frames ε καμία σχέση με αυτά τα μεγάλα που βλέπεις εκεί ). Healer είμαι από την πρώτη στιγμή που μπήκα σε raiding guild. Αν σας φαίνεται τραγικό ότι το μεγαλύτερο μέρος τις οθόνης μου καταλαμβάνουν οι μπάρες του party τότε απλά μην παίξετε healer :P

 

Τα buffs τα έχω σε μεγάλο παράθυρο έτσι ώστε να βλέπω τα procs με ευκολία και φυσικά να βλέπω τι buff μου λείπει.

 

Εγώ πήρα και p.m. που μου ζητούσαν το ui μου εσείς πήρατε :P?

 

Λοιπόν τα γράφω αναλυτικά εδώ για όποιον άλλο θέλει

 

1)Chatter (chat και combat text)

2)Dominos (μπάρες)

3)Εlkbuffbars (ο πύργος των buffs στα αριστερά της οθόνης τον οποίον έχω μετονομάσει σε \m/ priest power \m/:o )

4)Mappy+Mapcoords (χάρτης)

5)Recount (μετρητής επιδόσεων, το κουτί πάνω αριστερά)

6)ΧPerl frames (τα....frames)

7)Decursive (τα κουτάκια κάτω από το frame του χαρακτήρα μου για dispell/cure disease με ένα κλικ, δίπλα στο elkbuffbars σου βγάζει απλά το "είδος" που curαρεις)

8)PoM tracker (ότι λέει το όνομα κοιτά που είναι το PoM και πόσες χρήσεις έχει ακόμα πριν εξαφανιστεί)

9)Parrot (combat text στην οθόνη, δες screen από κάτω)

10)Quartz (αλλάζει την μπάρα που χρησιμοποιείς όταν castαρεις σε ότι θες εσύ, της αλλάζει το χρώμα σε περίπτωση που ο στόχος μετακινηθεί, δείχνει το latency στο cast και ένα κάρο ακόμα χρήσιμες λειτουργίες)

11)ΤΝΕ low health/low mana (η οθόνη flashαρει κόκκινη/μπλε όταν τα hp σου mana πέσουν κάτω από ένα σημείο που έχεις ορίσει εσύ)

 

Εδώ φαίνεται το Parrot combat text, που δείχνει το PoM, το greatness να φεύγει, το loot των χρημάτω κλπ, καθώς και το tne το οποίο αλλάζει τις υφές του screen στα πλάγια.

 

wowscrnshot121509171501.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός ο λόγος να έχεις ταυτόχρονα τα Blizz frames και το Grid; Αφού ουσιαστικά το δεύτερο είναι οτι και το 1ο απλά προβάλλει περισσότερες πληροφορίες συν οτι συνεργάζεται και με τα πλήκτρα του ποντικού.

 

Απο περιέργεια ρωτάω.

 

στο vanila δεν θυμάμαι να είχε το option "hide party in raids" κι αν το είχε πρέπει να μπήκε αργά, κι εγω δυστιχος τοτε healαρα. το grid απλά το ανέφερα, ως healer helper, και πιάστηκες από εκεί, για γενικά addons όμως συνεχίζω να υποστηρίζω ότι δεν χρειάζεται να αλλάξεις το UI (frames) .. βλέπε DBM, Recount κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Recount και το DBM δεν αλλάζει το UI σου (και ειδικά τα frames), απλά προσθέτουν πληροφορίες σε ξεχωριστό δικό τους χώρο ή παράθυρο. Καλά σταματάω :lol::lol:

 

Chill thanks για την αναλυτική λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...