Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

/hug Sophitia

 

Chill πως λέγεται το addon που έχεις βάλει για το map (πανω δεξιά). Πολύ καλό φαίνεται.

 

Το UI δεν είναι τόσο τραγικό, για 5άρι βολεύει, καθώς έχεις όλα τα frames πολύ κοντά ώστε να τα επιλέγεις γρήγορα. Απλά δεν ξέρω πως το έχεις φτιάξει για 25άρι ;) Καθώς επίσης, προσωπικά το τεράστιο παράθυρο με τα buffs θα το έβγαζα τελείως, δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητά του και γιατί συγκεκριμένα να βλέπω ένα buff σε μπάρα που κρατάει 30-60 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Το UI δεν είναι τόσο τραγικό, για 5άρι βολεύει, καθώς έχεις όλα τα frames πολύ κοντά ώστε να τα επιλέγεις γρήγορα.

 

skill>UI

 

best add on για healer στα 1.5 χρονια που healαρα ως horde ήταν το grid (η photo είναι από google search) είναι αυτό που δείχνει το raid σε τετραγωνάκια αριστερά, προσαρμόζεται σε 5-10-25-40 και δείχνει ποσο ακριβώς life λείπει από τον παίχτη (+incoming heals κλπ).

http://img211.imageshack.us/i/wowscrnshot022708202049lq9.jpg/

επίσης healer που να κλικάρει στα icon είναι λάθος, το mouseover σου ξοικονομεί απίστευτο χρόνο.

 

ps1: agi value 2.2 - haste value 2.18 - hit value 2.18 etc. Εάν καταφέρεις να ανεβάσεις στον rogue το hit rating σου αρχικά πάνω απο 310 περίπου και μετά πάνω απο 400 κτλ κτλ ανεβάζεις το white crit cap. Έτσι ακόμα και με 2χ proqed trinckets (deaths + darkmoon) ακόμα και όταν φτάνεις 3500agi (72%crit raid bufed )δεν έχω πρόβλημα μιας και είμαι στο όριο του white crit cap. Εάν πας να το ξεπεράσεις (με τα Τ10 που θα γίνει αυτό) έχει μεγαλύτερη αξία να gemareis ap/haste vs agi/haste.

 

έκανα τον κόπο να περάσω το gear σου στο mutilate spreadsheet. τα EP value που μου έδειχνε με το gear σου ήταν:

 

Strength 1,1

Agility 1,34

 

Crit 0,71

White Hit 3,02

Spell Hit 4,17

Expertise 3,54

Haste 1,92

Armor Penetration 1,25

 

και επακόλουθο όλα τα suggest που είχε για dps increase ήταν hit gems

 

White Crit Cap 58,77%

δεν ξέρω ίσως να έχει freakαρι το spreadsheet? :X αλλα είναι από τα πιο αξιόπιστα dps meter απ'οτι ξερω.

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το healbot για οσους το θυμουνται, δεν ιταν και ασχημο. Απλα ειχε τα blizzard frames αντι για την απλα του grid

 

 

Οσον αφορα για το spreadsheet εχεις κανει ενα μικροοοο λαθακι :P. Εγω ειμαι muti spec και τα περασες στο excell για combat...

 

Α! Το pve gear mou διαφερει απο αυτο που εχει στο armory (αλλο trincket+ boots)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το healbot για οσους το θυμουνται, δεν ιταν και ασχημο. Απλα ειχε τα blizzard frames αντι για την απλα του grid

 

 

Οσον αφορα για το spreadsheet εχεις κανει ενα μικροοοο λαθακι :P. Εγω ειμαι muti spec και τα περασες στο excell για combat...

 

Α! Το pve gear mou διαφερει απο αυτο που εχει στο armory (αλλο trincket+ boots)

 

ps1: http://wow.filltheglass.org/crit_cap.php

ps2: για μπότες φοράω τις 245 HC (lack of expert) & trincket darmoon card (εως αύριο που θα πάρω απο τα badges)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 08:17 ----------

 

Μιας και δεν μου απαντάει άνθρωπος , θα μπορούσα να ξέρω σε πιους server παίζεται τουλάχιστον ? :devil:

 

Εαν δεις στην υπογραφή μου για εμένα το γράφει ξεκάθαρα (συν οτι μπορείς να κάνεις και ένα search @ armory).

 

zfour, lichborne ---> genjuros

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα προσέξει , αλλά χωρίς παρεξήγησει δεν πιστεύω ποτέ να έρθω εκεί πέρα για ευνόητους λόγους ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...