Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το καινούργιο buff που δίνουν οι mages στα raids σε συνδυασμό με retri Pala τι έχει γίνει? Δεν το έχω δει ποτέ να ανοίγει, χρειάζεται κάποια αλλαγή στα talents?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13k dps στο last boss του ICC25 (με BiS) .. wtb!

 

εντάξει το κακό είναι ότι αλλάξανε όλο το gameplay πάλι από κει που παίζαμε combat με ArP τώρα παίζουμε muti με AP/haste

 

Δες, εαν εξερέσεις ότι εγώ έβγαλα 11.600 και ο άλλος ο rogue 11.200 και ήμασταν 3ος και 5ος στον κόσμο αντίστοιχως πιστεύω το 13Κ που έγραψες ίσως να είναι λίγο λανθασμένο.... (ο πρώτος με περνούσε για περίπου 100dps ) (ναι στον κόσμο). Άρα είτε κάνεις κάτι λάθος ή θα πρέπει η blizzard να πάρει τον χαρακτήρα για έλεγχο στα εργαστήριά της

 

ps1: δεν πήρα hysteria αλλά δεν πιστεύω ότι θα καλύψει το 1κ ++ dps.

ps2: μπορεί να μην έχω BiS σε όλα μου τα κομμάτια αλλά τα πιο πολλά είναι.

ps3: έχω λινκ απο κάτω για τον χαρακτήρα μου σχετικά με το gear etc etc

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:39 ----------

 

Κι αν σε σκοτωσουν σου παίρνουν ολα τα αντικείμενα;;

 

AAXXAXAXAAXAXXAAXXAAXAXXAX

 

(πάντα ηθελα να του το κανω αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 4χ Bonus δεν είναι για να ενθουσιάσει, αλλά για να σου δώσει πρόσβαση με αξιοπρεπές dps σε ToTC 25 και ICC 10. Αντί να κυνηγάς trophies, ξεκίνα να κυνηγάς ICC 10 man.

 

και χωρις το 4χΤ9, τα DPS μου καλα ειναι....Μια στο τοσο critarει λιγο περισοοτερο απο οτι με 2χ σετ.

 

Μην πω οτι αν καποιος εχει 2χΤ9 & still 2χΤ8.5 και κανα δυο 245αρια οffset ειναι imba...

 

ICC10 ναι κανω, αλλα αν κατσει και κανα toc25 με guild δεν λεω οχι ...lol:)

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καινούργιο buff που δίνουν οι mages στα raids σε συνδυασμό με retri Pala τι έχει γίνει? Δεν το έχω δει ποτέ να ανοίγει, χρειάζεται κάποια αλλαγή στα talents?

 

Συνέχεια ενεργοποιημένο το βλέπω εγώ. Εσύ μπορεί να μην το βλέπεις γιατί έχετε ret pala στο group/raid που έχει sanctified retribution ή hunter με ferocious inspiration.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ναι, ήμουν BGs χθες βράδυ και βγαίνοντας άλλαξα το gear σε pve, αλλά ξέχασα ν' αλλάξω το spec.

 

Μπορείς να έχεις 2 spec και να εναλλάσσεις μεταξύ τους όποτε θες;

 

Φαίνεται έχω χάσει αρκετά επεισόδια τόσο καιρό που έχω να παίξω:shock:

 

Ίσως το Μάρτιο μετά την εξεταστική να παίξω κανά μήνα γιατί μου χει λείψει.

 

ΥΓ.Επειδή το παλιό μου e-mail που χα δώσει στην Blizzard δεν ισχύει πια(ήταν του ΟΤΕ και είμαι στη Forthnet τώρα),ξέρετε πως γίνεται να το αλλάξω;Πρέπει να επικοινωνήσω με το support της Blizzard ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να έχεις 2 spec και να εναλλάσσεις μεταξύ τους όποτε θες;

 

Ααααα, εσυ εχεις πολλες απουσιες, θα μεινεις στην ιδια ταξη !!!! :)

 

Ναι, λεγεται Dual Talent Specialization, κοστιζει 1000g, και το παιρνεις απο τον class trainer.

 

Super φαση για ολους, να μην πω για Druids/Priests/Palaς κλπ που απλα διαλεγουν αν θα μπουν σαν DPS/Healer η DPS/Tank κτλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα, εσυ εχεις πολλες απουσιες, θα μεινεις στην ιδια ταξη !!!! :)

 

Ναι, λεγεται Dual Talent Specialization, κοστιζει 1000g, και το παιρνεις απο τον class trainer.

 

Super φαση για ολους, να μην πω για Druids/Priests/Palaς κλπ που απλα διαλεγουν αν θα μπουν σαν DPS/Healer η DPS/Tank κτλ....

 

Να πω την αλήθεια το σταμάτησα κανά μήνα αφότου βγήκε το BC,αλλά όταν βγήκε το Lich King έπαιξα ξανά καμιά βδομάδα με ένα trial:p

 

Βέβαια μπαίνω που και που εδώ και βλέπω κανά νέο για το τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγάλη βλακεία της Blizz με το νέο LFG system είναι ότι σε αποκλείει από οποιαδήποτε άλλη δραστηριότητα. Αν εγώ είμαι σε LFG για raid, γιατί δεν μπορώ να μπω σε queue για daily random κι ότι κάτσει πρώτο? Επίσης γιατί να μην μπορώ να μλκιστώ μέσα στα BGs μέχρι να συμπληρωθούν τα spots για το raid?

 

Γιατι με το να μαλακιστεις εσυ οπως λες ισα ισα ενω περιμενεις θα "καψεις" τους αλλους που παίζουν ΒG πιο σοβαρα! Οπως γινοταν μεχρι τωρα όταν ανοιγε κανενα AV.. οι μισοι που ιταν WSG & AB φευγανε με τη μια! :D

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:06 ----------

 

Γιατί αυτό http://armory.wow-europe.com/item-info.xml?i=50260 θεωρείται από το παιχνίδι καλύτερο του http://armory.wow-europe.com/item-info.xml?i=45703 ?????

 

Έχω 5 τρινκετς στον priest και είμαι απόλυτα μπερδεμένος :-(

 

Φανταζομαι γιατι λογαριαζει και το Renew, οπότε πάει per tick of renew. Με δεδομενη την αγαπημενη (για μενα) χρηση του renew, νομιζω οτι τελικα το mana regen ειναι ανωτερο! Δεν εχω κανενα απτα 2 παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ.Επειδή το παλιό μου e-mail που χα δώσει στην Blizzard δεν ισχύει πια(ήταν του ΟΤΕ και είμαι στη Forthnet τώρα),ξέρετε πως γίνεται να το αλλάξω;Πρέπει να επικοινωνήσω με το support της Blizzard ε;

 

Απο mail που εχω απο bliz, απο παρομοια φαση που μου εχει τυχει εμενα

 

Hello Christos,

 

Thank you for your email. You can change the email address registered on your account from the account management page (https://www.wow-europe.com/account/). To do this please click the "Change contact info" link at the top of the page and then click the "Change e-mail" button. After entering the new email address you would like registered, you will receive a confirmation email containing a finalization link on the currently registered email address. After clicking that link your registered email will be changed to your new email address.

 

Should you be encountering issues with the automatic email change feature or if you are unable to access the currently registered email address; we can change it for you if you provide the following information for account verification:

- Your account name (please do NOT send us your password)

- Your full real name

- Your full address including postal or zip code currently registered on the account

- Your full email address (currently registered on the account)

 

Additionally we will require two of the following:

- The standard World of Warcraft authentication key. Please note that we cannot accept Burning Crusade or Wrath of the Lich King authentication keys for account verification

- Your Secret question and answer

- Your Payment information (either the last four digits of your Credit Card/Bank Account Number, or a full Prepaid Gamecard code)

 

Please also provide us with the new email address you would like to be registered on the account.

 

If you have any further questions or concerns please do not hesitate to contact us.

 

 

εχει γινει και χρηση ελληνικων ας δωσει ο Τουτατης να σταλει αυτο το ποστ......... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι με το να μαλακιστεις εσυ οπως λες ισα ισα ενω περιμενεις θα "καψεις" τους αλλους που παίζουν ΒG πιο σοβαρα! Οπως γινοταν μεχρι τωρα όταν ανοιγε κανενα AV.. οι μισοι που ιταν WSG & AB φευγανε με τη μια! :D

 

Δεν καταλαβα ποτε γιατι ηταν τοσο δυσκολο για τη Blizzard να βαλει στα BG heroic επιλογες. Ο νικητης αρπαζει τα τριπλασια απο οτι στα κανονικα BG και ο χαμενος -τιποτα-, ουτε καν το honour απο το "zerging". Πληρης μηδενισμος δηλαδη. Με αυτον τον τροπο και θα υπηρχαν τα normal BG για τους "n00b middle zergers" και καθε παικτη "θελω να μαλακιστω" αλλα και γι αυτους που το παιρνουν ποιο σοβαρα και θελουν να παιζουν με group και να μην εχουν να κανουν με τη μαλακια του καθενα, να παιζουν δηλαδη -αποκλειστικα- με αυτους που παιζουν για να κερδισουν το BG και οχι απλα σα ειναι πρωτοι σε killing blows.

 

Το συστημα αυτο για να μπει στο παιχνιδι δεν ειναι ουτε μιση ωρα δουλεια μιας και ειναι μια απλη γραμμη κωδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι γιατι λογαριαζει και το Renew, οπότε πάει per tick of renew. Με δεδομενη την αγαπημενη (για μενα) χρηση του renew, νομιζω οτι τελικα το mana regen ειναι ανωτερο! Δεν εχω κανενα απτα 2 παντως!

 

Τα δοκίμασα σημερα αρκετά και με renew και με όλα τα spell... To spark είναι μακραν καλύτερο.. ακόμα και αν δεν είχε το spirit θα ήταν καλύτερο πιστεύω.. Τζαμπα η χαρά όταν το πήρα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ρίξαμε anub σε 10HC. Ωραίο fight αλλά ψιλοσπαστικό...στο τσακ τον ρίξαμε, πέθανε το offtank και πήγαιναν τα adds από 'δω και από 'κει. Από dps είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον εαυτό μου 6,3k και οι υπόλοιποι -1k τουλάχιστον. /epenis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες, εαν εξερέσεις ότι εγώ έβγαλα 11.600 και ο άλλος ο rogue 11.200 και ήμασταν 3ος και 5ος στον κόσμο αντίστοιχως πιστεύω το 13Κ που έγραψες ίσως να είναι λίγο λανθασμένο.... (ο πρώτος με περνούσε για περίπου 100dps ) (ναι στον κόσμο). Άρα είτε κάνεις κάτι λάθος ή θα πρέπει η blizzard να πάρει τον χαρακτήρα για έλεγχο στα εργαστήριά της

 

ps1: δεν πήρα hysteria αλλά δεν πιστεύω ότι θα καλύψει το 1κ ++ dps.

ps2: μπορεί να μην έχω BiS σε όλα μου τα κομμάτια αλλά τα πιο πολλά είναι.

ps3: έχω λινκ απο κάτω για τον χαρακτήρα μου σχετικά με το gear etc etc

 

το post προερχόταν από US forum, δεν το είδα με τα ματια μου αλλα το συζητούσαν στον EU rogue forum 1-2 μέρες μετά το patch (ναι αφού έφαγαν ακόμα και τα ανάπηρα guild τα 4 boss :-( ) τώρα κατά ποσο ισχύει δεν γνωρίζω .. αλλα και 11-12k να είναι είναι πάλι παρα πολύ.

 

btw για πιο site μιλάς που σε δείχνει τρίτο στον κόσμο? παλιά χρησιμοποιούσαμε το wowwebstats αλλα έχει ψοφήσει απ'ότι κατάλαβα

 

edit: τα items τα εχεις, γιατι agility ομως? το spreadsheet διχνει AP/AP-haste για top gems στο muti specc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...