Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα ξανα ενεργοποιησα το account μου και παλι.εχει γινει πολυ καλη δουλεια με το νεο patch μου αρεσει πλεον το crossrealm istance αλλα απο την αλλη τα emblems of triumph εχουν γινει παιδικη χαρα.εχθες σε μια μερα μαζεψα 45+75=120 emblems of triumph για shoulders και head.τα emblems of frost ειναι βεβαια μεγαλος πονος :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω πηρα το δαχτυλιδακι μου ilv251 απο ICC 10αρι.....(reputation με Ashen Verdict = Friendly)

 

Στο Exalted το ring αυτοματα γινεται ιlvl277 !!!!!!.

 

Παντως το 1ο boss στο ICC δεν καταφεραμε να το βγαλουμε..., παρολο που τα trash πλεον τα εχουμε ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα το δαχτυλιδακι μου ilv251 απο ICC 10αρι.....(reputation με Ashen Verdict = Friendly)

 

Στο Exalted το ring αυτοματα γινεται ιlvl277 !!!!!!.

 

Παντως το 1ο boss στο ICC δεν καταφεραμε να το βγαλουμε..., παρολο που τα trash πλεον τα εχουμε ανετα.

 

Και τι κάνετε ωρε? Μπαίνετε, καθαρίζετε όλο το trash, διαλύετε το raid, το ξαναφτιάχνετε και ξαναμπαίνετε μόνο και μόνο για το reputation? Ήμαρτον ρε σεις... :lol::P

 

Η μεγάλη βλακεία της Blizz με το νέο LFG system είναι ότι σε αποκλείει από οποιαδήποτε άλλη δραστηριότητα. Αν εγώ είμαι σε LFG για raid, γιατί δεν μπορώ να μπω σε queue για daily random κι ότι κάτσει πρώτο? Επίσης γιατί να μην μπορώ να μλκιστώ μέσα στα BGs μέχρι να συμπληρωθούν τα spots για το raid? Ελπίζω να το αλλάξουν γιατί για raids, ούτε λόγος εκτός guild με το υπάρχον σύστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Και τι κάνετε ωρε? Μπαίνετε, καθαρίζετε όλο το trash, διαλύετε το raid, το ξαναφτιάχνετε και ξαναμπαίνετε μόνο και μόνο για το reputation? Ήμαρτον ρε σεις... :lol::P

 

Ναι αυτο καναμε και πηραμε ολοι το ring. Κοιτα για friendly δεν θελει πολυ (3000 rep). Φταναμε boss, κανα 2 try, reset raid, again...αντε να το καναμε 2-3 φορες. (Αμα βγαζαμε το boss, δεν θα καναμε resert βεβεα !!)

 

Εγω εχω αλλη απορια τωρα και θελω τη γνωμη σας...

Εχω 2χ Τ9 set για μαγο (lvl232), δεν εχω trophies απο ΤοC25 για να παω για τα lvl245 T9 versions.(οuτε μοu εχει κατσει απο VoA25)

 

Μπορω ομως να αγορασω αλλα ilvl245 ωραια items απο vendor, αντι για T9 (khadgar's Regalia) lvl232.

 

Aξιζει να κρατησεις Τ9 lvl232 με bonus (2x = 4-5 % +crit, 4x=etxra +5% crit) απο το να αγορασεις κατευθειαν lv245 ?

 

Εστω και χωρις Τ9 bonus set at all ?

 

Exω καποια 245 και μπορω σε λιγο να ειμαι σχεδον full245, απλα δεν θα εχω Τ9 bonus sets...

 

Αν ειχαμε trophies απο ΤοC25 , ενταξει πας για το Τ9 245 ξεκαθαρα.

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφέρει να το κάνεις αυτό. Το έχω κάνει με τον Pala Tank (full 245 αλλά όχι set) και βλέπω τα OT με full 232 set πολλές φορές να βγάζουν καλύτερα stats και να μου παίρνουν και το aggro (και μετά να σου λέει μλκίες ο raidleader ότι slackάρεις) ενώ τον mage μου τον έχω full 232 και έχω και το +5% critical από το set kαι μπορώ να σου πω ότι με κανά 2 αναβαθμίσεις ακόμα σε ring, trinket και weapon, θα χωθώ 10άρι ICC (αν με αφήσει το γμημένο το latency που απ' ότι διάβασα δεν έχει να κάνει με ISP, αλλά με κάποια μλκία της Blizz...)

 

Αν από την άλλη έχεις ήδη πάρει 245 armor, μείνε όπως είσαι. Μόνο και μόνο το regem και το enchant θα σου κοστίσει ξανά μία περιουσία, οπότε Skroutz mage FTW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγώ είμαι σε LFG για raid, γιατί δεν μπορώ να μπω σε queue για daily random κι ότι κάτσει πρώτο? Επίσης γιατί να μην μπορώ να μλκιστώ μέσα στα BGs μέχρι να συμπληρωθούν τα spots για το raid? Ελπίζω να το αλλάξουν γιατί για raids, ούτε λόγος εκτός guild με το υπάρχον σύστημα...

Γιατί με αυτόν τον τρόπο "πιάνεις" παραπανίσια spot στο queue στα οποία δεν πρόκειται να παίξεις. Αν το αλλάξουν πιθανόν τα queue times για τα πάντα (και τα κοάλα) να αυξηθούν σε μεγάλο βαθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί με αυτόν τον τρόπο "πιάνεις" παραπανίσια spot στο queue στα οποία δεν πρόκειται να παίξεις. Αν το αλλάξουν πιθανόν τα queue times για τα πάντα (και τα κοάλα) να αυξηθούν σε μεγάλο βαθμό.

 

Συμφωνώ εν μέρει, αλλά στον raid browser που δεν είναι crossrealm επιβάλλεται να το αλλάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Δεν συμφέρει να το κάνεις αυτό. Το έχω κάνει με τον Pala Tank (full 245 αλλά όχι set) και βλέπω τα OT με full 232 set πολλές φορές να βγάζουν καλύτερα stats και να μου παίρνουν και το aggro (και μετά να σου λέει μλκίες ο raidleader ότι slackάρεις) ενώ τον mage μου τον έχω full 232 και έχω και το +5% critical από το set kαι μπορώ να σου πω ότι με κανά 2 αναβαθμίσεις ακόμα σε ring, trinket και weapon, θα χωθώ 10άρι ICC (αν με αφήσει το γμημένο το latency που απ' ότι διάβασα δεν έχει να κάνει με ISP, αλλά με κάποια μλκία της Blizz...)

 

Αν από την άλλη έχεις ήδη πάρει 245 armor, μείνε όπως είσαι. Μόνο και μόνο το regem και το enchant θα σου κοστίσει ξανά μία περιουσία, οπότε Skroutz mage FTW.

 

Σκεφτομαι μηπως τα Τ9 bonus set για Pala ειναι καλυτερα απο αυτα του μαγου (αρκετοι δεν τα εκτιμουν και πολυ)...

 

Απλα με τα ιδια triumph emblems παιρνω η Τ9_lvl232 η lvl245. !!!

 

Με αυτη τη λογικη κραταγες και Τ8, αλλα πλεον 245>Τ8 bonus ??

 

Λες ε ? Ε αs κρατησω τοτε το T9 2χ bonus set που εχω και να παω για 4χ....

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ξανα ενεργοποιησα το account μου και παλι.εχει γινει πολυ καλη δουλεια με το νεο patch μου αρεσει πλεον το crossrealm istance αλλα απο την αλλη τα emblems of triumph εχουν γινει παιδικη χαρα.εχθες σε μια μερα μαζεψα 45+75=120 emblems of triumph για shoulders και head.τα emblems of frost ειναι βεβαια μεγαλος πονος :(

 

Συγνώμη αλλά και επειδή και εγω ξανά έκανα activate το account και μπήκα αυτό το σαββατοκύριακο μπορείς να μου πεις πως σε μια μέρα μάζεψες 120 emblems of triumph ;;;

Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα emblems of triumph δινονται τωρα απο ολα τα ΗCs, ακομα και απο το 1ο random normal instance !!!

 

10 HCs και καθαρισες. Να μην πω για raid farming και το weekly raid quest που δινει 5 frost + 5 triumph....

 

Tα top emblems τωρα ειναι τα Frost :)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 11:37 ----------

 

χμμμ τελικα μετα απο πολυ σκεψη, κατεληξα οτι για μαγο εχει τα + και -, το να πας full245 χωρις Τ9 lvl232 (η αντε μεχρι 2x), απο το να πας με full Τ9 lvl232

 

Γιατι με full or almost full245 (χωρις Τ9 lvl232) :

 

Cons = DPS (μαλλον χανεις total DPS λογο μικροτερου crit, αλλα εχω αρκεταα με 2χ, και δεν παω για το καλυτερο DPS στο realm )

 

Pros = GearScore, Overall stats, survivability ...

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα που είχα να μπω κανα 8μήνο τι είναι καλύτερο να κάνω για να ντυθώ;;

heroic και να μαζέψω τα triumph για να ντυθώ τ9 η προτίνεται κάτι άλλο ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για αρχη μαζεψε triumph emblems και χτυπα γρηγορα γρηγορα 2 Τ9 items να παρεις το set bonus.....

 

και κρατα ακομα Τ8 bonus set αν το εχεις (εκτος και αν βρεις 2-3 lvl245 οποτε το σπας).

 

Μετα βλεπεις, αν γενικα στα αλλα εισαι μεχρι lvl226, συνεχισε με 4χ Τ9 and/or lvl245+ οπου μπορεις.

 

Μεχρι τοτε θα εχεις και αρκετα frost emblems για το πρωτο σου lvl264 !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο γρήγορς τρόπος είναι τα raids φυσικά, με ένα καλό guild που κάνει clear το υπάρχον content.

 

Αλλά επειδή δεν μπορούν όλοι να raidάρουν (λόγω χρόνου) ή και να μην μπορούν να μπουν σε ένα καλό guild, πλέον με τον νέο LFG σύστημα και τα νέα badges, με τα heroics ντύνεσαι επίσης πάρα πολύ καλά σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα.

 

Προσωπικά, είναι ίσως η μοναδική φορά που θα μπορούσα να παίζω guildless. Χωρίς καμία ingame υποχρέωση, θα έκανα πλεον τα run μου στα hc's και θα κωλοέντυνα όλους τους χαρακτήρες μου. Οκ, δεν θα είχα τα Τ10, θα είχα τα Τ9, so what?

 

Έτσι κι αλλιώς όλα προσωρινά είναι στο παιχνίδι, τόσο συχνά που βγαίνουν τα patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος , και γιατι να σκιστεις 6 μηνες για T10 (or level264 and above.....)

 

Θα βγει το cataclysm, και θα αγοραζεις Τ10 full set σε 2 μερουλες ¨)

 

Οτι εγινε τωρα με T8/T9 και με τα προηγουμενα tiers στο παρελθον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με pug όμως θα καθαρίσεις 10άρι ICC του αγίου ανήμερα. Να μην μιλήσουμε για 25άρι.

Το θέμα βέβαια είναι αν παίζεις για το end game ή απλώς για να περνάει η ώρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...