Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες εδώ http://www.wow-heroes.com/ .. Tοποθετεί to ΙC10 στο ιδιο επιπεδο με ToC 25.. Δεν εχει μεγάλη σχεση με την πραγματικότητα αλλά μπορείς να πάρεις μια ιδέα στο τι μπορείς να κανεις ανάλογα το gear σου.. Παιζει βεβαια ρόλο και το σκιλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Welcome to the most overpowered and noob friendly class WoW has ever seen. Για να καταλαβεις για τι πραγμα μιλαμε ενας roguas και ενας cat druid ψωφανε ανετα μονοι τους μονο "γρατζουνωντας" τον paladin και ενω αυτος ριχνει κανενα FOL που και που. Αν φας stun και δεν εχεις trinket και καποιος βγαλει φτερα εχεις πεσει σε λιγοτερο απο 3 second. Στο λεω αυτο σαν feral druid που τα αναψα ολα σαν bear και εφτασα τα 58κ HP +20% damage reduction απο barkskin + bear armor και ενω ειχα και 1100 resilience και με πετσωσαν μεσα σε 1 HoJ με τον 1 paladin να εχει φτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνολο 66 Emblems of Triumph per week

 

τοσα εβγαλα χτες Oo

 

btw αμα κανεις random HC μπορει να σε ξαναβαλει στο ιδιο HC που εκανες πριν ασχετα οτι εισαι saved.

 

και για το HoR που λέγανε δύσκολο κλπ, το βγάλαμε με 232ilvl γκρουπακι και pala με pvp gear να healαρι, απλά πηγαίναμε LOS στα δωματιάκια που έχει αριστερά και δεξιά (ανάποδα από το πως βγαίνουν τα boss .. μην βγει πάνω σας :P ) και μαζευόταν τα mobs σε ένα σημείο, εύκολο threat για tank, φυσικά τρως πάντα πρώτα priests > mages > rest, οι caster σας στη απέναντι γωνια από το tank ώστε να μην τρώνε interupt από τους footmen.

 

edit: με ~4-5k dps ο καθενας μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome to the most overpowered and noob friendly class WoW has ever seen. Για να καταλαβεις για τι πραγμα μιλαμε ενας roguas και ενας cat druid ψωφανε ανετα μονοι τους μονο "γρατζουνωντας" τον paladin και ενω αυτος ριχνει κανενα FOL που και που. Αν φας stun και δεν εχεις trinket και καποιος βγαλει φτερα εχεις πεσει σε λιγοτερο απο 3 second. Στο λεω αυτο σαν feral druid που τα αναψα ολα σαν bear και εφτασα τα 58κ HP +20% damage reduction απο barkskin + bear armor και ενω ειχα και 1100 resilience και με πετσωσαν μεσα σε 1 HoJ με τον 1 paladin να εχει φτερα.

 

Παλια οταν επαιζα εγω στην arena κανεις δεν επαιρνε ret palas. Το εχουν φτιαξει βλεπω το class. Με το mana burn oμως τι κανουν οι paladins τωρα? Θυμαμαι οτι με 3-4 mana burns απο priests εξαφανιζοταν το mana μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια οταν επαιζα εγω στην arena κανεις δεν επαιρνε ret palas. Το εχουν φτιαξει βλεπω το class. Με το mana burn oμως τι κανουν οι paladins τωρα? Θυμαμαι οτι με 3-4 mana burns απο priests εξαφανιζοταν το mana μου.

 

Δεν υπαρχει προβλημα. Ορμας στον priest και τον κατεβαζεις πριν προλαβει να κασταρει mana burn. 1 ret paladin ο priest τον τανκαρει. 2 ομως? Με την καμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα εβγαλα χτες Oo

 

btw αμα κανεις random HC μπορει να σε ξαναβαλει στο ιδιο HC που εκανες πριν ασχετα οτι εισαι saved.

 

και για το HoR που λέγανε δύσκολο κλπ, το βγάλαμε με 232ilvl γκρουπακι και pala με pvp gear να healαρι, απλά πηγαίναμε LOS στα δωματιάκια που έχει αριστερά και δεξιά (ανάποδα από το πως βγαίνουν τα boss .. μην βγει πάνω σας :P ) και μαζευόταν τα mobs σε ένα σημείο, εύκολο threat για tank, φυσικά τρως πάντα πρώτα priests > mages > rest, οι caster σας στη απέναντι γωνια από το tank ώστε να μην τρώνε interupt από τους footmen.

 

edit: με ~4-5k dps ο καθενας μας

 

Ε ναι προφανως και βγαινει με 12-14Κ dps ευκολα.. Για το σημειο που σε κυνηγαει ο lich πάντως θελει ακριβως 10Κ dps.

 

Γιατί 1ο τον priest?? Εμείς το πηγαμε σύμφωνα με το dmg στο tank mage - Footman - mercenary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς εννοείς 4κ dps , γιατί με ...14κ βγαίνει και ο ίδιος ο Lich king(που λέει ο λόγος δηλαδή , για να μην παίρνουμε και πολύ αέρα)

Για το σημείο που σε κυνηγάει , εμείς το βγάλαμε (μαζί με το achiv) με μέσο όρο 4κ dps , τώρα τι εννοείς με 10κ dps δεν καταλαβαίνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κυκλοφορία του νέου patch έχω σοβαρότατο πρόβλημα με το latency το οποίο είναι ιδιαίτερα εμφανές στα νέα instances όπως φυσικά και στο raid. Ξεκινάω με ένα υποφερτό 140-170 ms και μετά από 1-2 λεπτά καταλήγω να χαροπαλέυω με παγωμένη οθόνη στα 700-800 έως και 1200-1300 :shock: και τελικά disconnect.

 

Αυτό γενικά το έχω παρατηρήσει σε όλα τα instances, ακόμα και σε κουλές ώρες, π.χ. 6 το πρωί, αλλά γίνεται ιδιαίτερα αισθητό στα νέα instances...

 

Έχω NetOne και μέχρι τώρα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος από το latency, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να έγινε στο τελευταίο patch και μαμιέται τόσο άσχημα... :confused:

 

Καμία ιδέα για να βελτιωθεί το latency?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:43 ----------

 

BTW η sleepy head σε ποιο raid έχει εξαφανιστεί και δεν έχει δώσει σημάδια ζωής από την κυκλοφορία του Patch? Ελπίζω να μην την άρπαξε ο Lich King. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα εβγαλα χτες Oo

 

btw αμα κανεις random HC μπορει να σε ξαναβαλει στο ιδιο HC που εκανες πριν ασχετα οτι εισαι saved.

 

και για το HoR που λέγανε δύσκολο κλπ, το βγάλαμε με 232ilvl γκρουπακι και pala με pvp gear να healαρι, απλά πηγαίναμε LOS στα δωματιάκια που έχει αριστερά και δεξιά (ανάποδα από το πως βγαίνουν τα boss .. μην βγει πάνω σας :P ) και μαζευόταν τα mobs σε ένα σημείο, εύκολο threat για tank, φυσικά τρως πάντα πρώτα priests > mages > rest, οι caster σας στη απέναντι γωνια από το tank ώστε να μην τρώνε interupt από τους footmen.

 

edit: με ~4-5k dps ο καθενας μας

 

δλδ μας λές ότι δεν είναι δύσκολο instance που δίνει loot ilvl232 οταν πας με άτομα "ντυμένα" με gear ilvl 232, μάλιστα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW η sleepy head σε ποιο raid έχει εξαφανιστεί και δεν έχει δώσει σημάδια ζωής από την κυκλοφορία του Patch? Ελπίζω να μην την άρπαξε ο Lich King. :lol:

 

Lol:lol: Άρρωστη είμαι από την Πέμπτη. ICC μπήκα μόνο για το πρώτο boss, μετά την έκανα γιατί δεν μπορούσα άλλο, κρίμα γιατί τα σκότωσαν όλα. Ελπίζω αυτή τη βδομάδα να μπορέσω να πάω. Θα πάρω όλα τα ρεπό μου (2 μήνες B)) και θα το λιώσω...ας γίνω καλά πρώτα.

 

Το latency το έχω παρατηρήσει και εγώ αλλά σε εμένα δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Έχει ανέβει στα 150-170ms και κάποιες φορές βλέπω 1247ms αλλά επανέρχεται στα κανονικά επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί 1ο τον priest??

 

κάνουν fear και σου σπάνε τα @@

 

δλδ μας λές ότι δεν είναι δύσκολο instance που δίνει loot ilvl232 οταν πας με άτομα "ντυμένα" με gear ilvl 232, μάλιστα

 

εννοείτε ότι με μπλε gear δεν βγαίνει, από κει και πέρα και με ilvl 200-213 να πας πάλι το βγάζεις εάν όλοι ξέρουν τι και που. επίσης ανέφερα ότι ο πάλα healαρε με pvp gear .. κάτι λέει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κυκλοφορία του νέου patch έχω σοβαρότατο πρόβλημα με το latency το οποίο είναι ιδιαίτερα εμφανές στα νέα instances όπως φυσικά και στο raid. Ξεκινάω με ένα υποφερτό 140-170 ms και μετά από 1-2 λεπτά καταλήγω να χαροπαλέυω με παγωμένη οθόνη στα 700-800 έως και 1200-1300 :shock: και τελικά disconnect.

 

Εγώ πάλι δεν έχω καθόλου latency από το patch και μετά. Άντε max 200 για λίγο, average είμαι κάτω από 100. Δεν ξέρω βέβαια πόσο θα κρατήσει μιας και έχω Forthnet :lol:

 

Δεν παιζουν γυναικες WoW. Τα εχουμε πει αυτα. Αντρες ειναι που φτιαχνουν female chars για να κονομανε golds απο τα λιγουρια :lol:

 

Μany Men Online Role Playing Girls ;)

 

Lol:lol: Άρρωστη είμαι από την Πέμπτη.

 

/casting Guardian Spirit @ sleepy :-)

Περαστικά!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...