Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το quest chain

http://www.wowwiki.com/Quel%27Delar

Δινει σε όλα τα classes κάτι χρήσιμο.

Ξεκινάει άμα βρείς αυτό

http://www.wowhead.com/?item=50379

drop απο όλα τα Trash στα 3 νέα Heroic Dungeons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tελικά εβγαλα και γω το HoR χθες, με γρουπάκι που έπιανε οριακά 10Κ dps (μαζί με το τανκ και με mage που εκανε 1.5Κ), τανκ ντυμένο με emblems και super priest που healαρει τα πάντα :P

Mας εφτασε ο Arthas εκανε και λιγο dmg σε 1-2 αλλά βγηκε τελικά εστω και οριακά..

 

SeKoS τι drop rate εχει? δεν θελω όλοι να εχουν το σπαθι μου :-) Αν και θελω το mace στον priest :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ Crhisxxxx: Συμπερασμα : 10Κ total DPS absolute minimum, για να τελειωσεις HoR hc (μιλαω κυριως στο τελος για τον Lich King).

Recommended 13-15K θα ελεγα γω...(τρεις >4Κ να εχεις + οτι δινει το τανκ, και καθαρισες)

 

Sekos , thx, φοβερο εχει και σπαθαρα για μαγο....

 

Αλλα αυτο το Battered hilt που ξεκινα το quest βλεπω οτι εχει χαμηλo drop rate και ειναι απο bosses μαλλον, οχι trash :)

 

και χειροτερο αυτο το hot fix :

 

"The chance for epic items to drop off trash mobs in the Frozen Halls 5 player dungeons has been reduced"

 

Οσοι προλαβαν το πηραν . Τhe rest of us καλυνηχτα..

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4man το πρώτο event στο ΗοR. Είχαμε ένα ζώο mage (<2000 dps.......όπως είδαμε μετά :s) ψόφησε από το πρώτο weave γιατί είχε πάει στην άλλη μεριά και έκανε release.......Αφού ξεκινήσει το event κλειδώνει η πόρτα, μπαίνεις στο instance αλλά δεν μπορείς να συμμετάσχεις. Βγήκε πάντως \0/

 

Καλύτερο μέρος για να το κάνεις είναι στα σημεία αριστερά/δεξιά που βγαίνουν τα bosses. Μπορείς να παίξεις και με los εκεί αν είσαι caster.

 

Το νέο 10άρι easy από τι μου είπαν, έκανε το 10άρι χτες στο guild με 1wipe σε κάθε boss. Μέχρι και μερικά achievement πέτυχαν άρα πρέπει να είναι αρκετά εύκολο. Το hard mode θα μάθω σήμερα πως είναι.

 

Τελικά το PuG system δεν κάνει διαχωρισμό στο gear ανάμεσα σε pve pvp :s. Μεγάλη μαλακία αυτό μου έκατσε ένας dk πίχτρα στο resilience, στο FoS, ούτε 1800 dps δεν έβγαζε. Thank Elune υπάρχει το recount για tard check και το vote for kick, τον έστειλα στο διάολο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βροχή τα epics, βροχή.

 

Αναλυτικά:

Weekly Raid: 5 EoF & 5 EoT

Onyxia 10 & 25: 6 EoT

ToC 10 & 25: 30 EoT

VoA 10 & 25: 4 EoT

 

+ τα triumphs που πέφτουν σε κάθε daily random που κάνεις, δηλαδή 3 μ.ο Χ 7

Σύνολο 66 Emblems of Triumph per week, δηλαδή βαριά, βαριά έχεις full 232 gear σε 2-3 εβδομάδες συν τα drops που πέφτουν από τα ICC instances.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Triumph πεφτουν από ολα τα boss ρε.. Σε 3-4 μερες αν θελεις εχεις full 232 - 245 gear

 

Δε λέμε να λιώσεις στα instances ρε. Μιλάμε για ένα εβομαδιαίο shedule όπου κάνεις όλα τα παραπάνω. Αυτός που περιγράφεις είναι ο άλλος τρόπος, όπου καίγεσαι ζωντανός. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να καεις; βγαλαμε Gundrak σε 12΄και περιμεναμε και 3' να παμε σε νεο random dungeon :-D Αλλά εχω πλεον 130 triumph.. ισως κανω την αμαρτια και παρω shadow gear... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό, από την άλλη σκέφτομαι μήπως craftάρω για τον mage όλα τα cloths τώρα που τα crusader orb kοστίζουν 15 ΕοΤ each. Έχω 110 με τον Pala και δεν χρειάζομαι τπτ από 245. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η τιμή των spellweave.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εsc -> interface -> Display -> Show item lvl.

 

Εγω επειδη πλεον puggaρω συνέχεια εβαλα ενα add-on το gearscore που μετραει το συνολικο gear (μαζι με τα enchants) και το κραταει στη μνημη. Έτσι ξερεις με τη μια με τι εχεις να κανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω.., αραγε ποιο να ειναι το ilvl που απαιτειται για τα νεα 10αρια/25αρια?

 

Για το 10αρι θες 232-245.Για 25αρι την τρίτη θα πάμε και θα σου πω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...