Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο χλωμο ως ψωφιο να ξαναπαιξω οσο καλο και αν ειναι και για να ειναι καλο θα πρεπει να κανουνε μια επιστροφη ιδεολογιας στο Vanila και μεση TBC απο αποψη design. Βεβαια ακομα και να φτασει τα επιπεδα ποιοτητας vanila - μεση TBC παλι δεν γιατι δεν παιζει ουτε χρονος και εχω βρει την υγεια μου με τα single player.

 

Account created 10-5-05/ last login 16-12-08.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο χλωμο ως ψωφιο να ξαναπαιξω οσο καλο και αν ειναι και για να ειναι καλο θα πρεπει να κανουνε μια επιστροφη ιδεολογιας στο Vanila και μεση TBC απο αποψη design. Βεβαια ακομα και να φτασει τα επιπεδα ποιοτητας vanila - μεση TBC παλι δεν γιατι δεν παιζει ουτε χρονος και εχω βρει την υγεια μου με τα single player.

 

Account created 10-5-05/ last login 16-12-08.

 

Xα. Πολυ κοντινες ημερομηνιες. Μαζι το αρχισαμε, μαζι το κοψαμε ΚΑΙ μαζι θα το αρχισουμε παλι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παν μέτρον άριστον Ikaruga. Όλα γίνονται, αρκεί να έχεις μέτρο και αυτοσυγκράτηση. Ξέω ότι θα γκρινιάζει η κοπέλα λίγο περισσότερο, αλλά με τον καιρό θα το συνηθίσει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω κι εγώ με τη σειρά μου να επανέλθω στον κόσμο του WoW, κάτι λιγότερο από χρόνο έχει που το παράτησα. Διάβασα τα patch notes και μου τόνωσαν το ενδιαφέρον!

Το pug system σε βγάζει με ίδιου ilvl gear άτομα? Αναρωτιέμαι γιατί μέχρι ώρας δεν έχω βρεθεί στο instance με κανέναν πρασινομπλεδάκια.

Απ' ότι διάβασα αυτό ισχύει, κάνει δηλαδή matching το νέο pug σύστημα με κοινά ilvl για να μην υπάρχει qq και disband. Επίσης εάν έχεις μικρό ilvl για ένα instance δεν σε αφήνει να μπεις. Δεν μπορώ να πω, έκανε καλή δουλειά η blizz σε αυτό το patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε παιδιά που είναι δύσκολο........Τα 2 πρώτα instances τα έβγαλα με tank που είχε την πλειοψηφία των items του ilvl200. Μου βγήκε η πίστη βέβαια και δεν ξέρω αν έβγαινε χωρίς Guardian Spirit (από κάποιο σημείο και μετά κάναμε rest για να φύγει το cooldown :P) αλλά gg \0/

 

Σκέψου να ήταν και δύσκολο. Noobάδες priest :lol::P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι διάβασα αυτό ισχύει, κάνει δηλαδή matching το νέο pug σύστημα με κοινά ilvl για να μην υπάρχει qq και disband. Επίσης εάν έχεις μικρό ilvl για ένα instance δεν σε αφήνει να μπεις. Δεν μπορώ να πω, έκανε καλή δουλειά η blizz σε αυτό το patch.

 

Εξαιρετικά τότε \0/! Καλά λέω pugs ftw :-). Raid δυσκολεύομαι ωστόσο να βρω......ακόμα και 10αρι

 

Σκέψου να ήταν και δύσκολο. Noobάδες priest :lol::P

 

Ψιτ μην απομονώνεις προτάσεις γιατί ούτε η bubble σου δεν θα σε σώσει :X

 

Priests > all, κάνε τον priestάκο που έλεγες και θα το διαπιστώσεις (αν και θα δυσκολευτείς γιατί δεν είναι 1button class όπως ο nabpala :o)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παν μέτρον άριστον Ikaruga. Όλα γίνονται, αρκεί να έχεις μέτρο και αυτοσυγκράτηση. Ξέω ότι θα γκρινιάζει η κοπέλα λίγο περισσότερο, αλλά με τον καιρό θα το συνηθίσει. :P

 

Λιγο? Τα ειχες ποτε με ποντια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιτ μην απομονώνεις προτάσεις γιατί ούτε η bubble σου δεν θα σε σώσει :X

 

Priests > all, κάνε τον priestάκο που έλεγες και θα το διαπιστώσεις (αν και θα δυσκολευτείς γιατί δεν είναι 1button class όπως ο nabpala :o)

 

Ρε, αυτά στους retri, εδώ μιλάμε για PalaTank, το καλύτερο OT και υπό προυποθέσεις γ@μώ τα MT. H ζωή μου, η ζωή σου, αν ψοφήσω θα σε φάνε τα adds, ενώ αν ψοφήσεις εσύ, klein mein. Lay On Hands > Divine protection > Selfheal. Μπορώ να τρώω ξύλο και να healαρίζομαι, το καταλαβαίνεις? Για πες κανά Warrior ή DK να το προσπαθήσουν αυτό. :lol::P

 

Πάντως όταν κάποια στιγμή βαρεθώ και τον mage θα ανεβάσω και τον priest, να δω γιατί μας τα πρήζει τόσα χρόνια ο chill. :X:lol:

 

Λιγο? Τα ειχες ποτε με ποντια?

 

Όχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lay on Hands δινει πια Forbearance οποτε δε μπορείς να το usareis και αμέσως μετά το divine protection :(

Και φτάσαμε αισίως τα 4 spell που δίνουν πια forbearance ...Αντέ βρε, και passive σιγα σιγά ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βλέπω να βάζω κάρτα σήμερα , αλλά πηγαίνω για transfer μάλλον και faction change παρέα (dwarf rogue) δεν λέει πια :P ..... Καμιά προτίμιση για server η και faction που παίζεται εκεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βλέπω να βάζω κάρτα σήμερα , αλλά πηγαίνω για transfer μάλλον και faction change παρέα (dwarf rogue) δεν λέει πια :P ..... Καμιά προτίμιση για server η και faction που παίζεται εκεί ?

 

βαλε...ωραιο patch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό το 10αρι...clear 4/4 με το πρώτο raid με 2-3 wipes στο κάθε boss...

θα μου πεις οκ το απλό πήγαμε αλλά και πάλι περίμενα να μην το κάνουμε clear από την πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς χθές δεν είχε lag το IC, οπότε έγινε clear το 25άρι. Ειδικά το encounter με τα πλοία είχε πολύ γέλιο, το τι ατάκες ακούστηκαν δεν λέγεται xD

 

Σχετικά με το παλουκάκι 5άρι, υπάρχει σημείο όπου βοηθάει σημαντικά. Όπως είναι ο διάδρομος που μπαίνεις, στην αίθουσα κάνεις αριστερά και έχει ένα μικρότερο δωμάτιο πάλι. Εκεί μπορεί να κάτσει ο healer ώστε να είναι LOS απο τους casters, συν οτι το tank μπορεί να τσιμπήσει όλα τα adds αφού αναγκαστηκά θα περάσουν απο την "είσοδο" του δωματίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τραγικο το 10αρι. TΡΕΛΛΑ WIPES στα trash.....

 

 

Halls of Reflection hc ομως επιτελους !!!!!!!! Και εμεις με το LOS spot βγαλαμε τα waves...

 

μου βγηκε λιγο η πιστη 2 μερες.

 

χτες το καθαρισαμε , φτασαμε ανετα στον Lich King, αλλα μετα τρωγαμε τρελλα wipes στο 4ο ice wall αφου τα συνολικα dps μας ηταν με το ζορι 9.5Κ.

 

Τελικα το τανκ την εκανε, και εγινε replaced απο ενα Prot_Pala με 3-4Κ dps, εγινε replace και ο Healer με uber Priest,.... και τελικα του πηραμε τα σωβρακα και φτασαμε στο πλοιο με πλεον 13Κ dps total average ολοι μαζι.

 

Επισης ναι το νεο LFG σε βαζει μαλλον με similar ilvl.

 

Παντως το loot στο ΗοR hc επρεπε να ειnai lvl245 και οχι 232.

 

Γιατι οπως ειναι τωρα, ενα pug που μπορει να το τρεξει μεχρι τελος, εχει αρκετα 245ρια πανω του και αρκετα 232. Αρα αντε να του κατσει καμια αλλαγη απο κανα ξεχασεμνο 200-219 η 226 item

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 07:49 ----------

 

"Το quest item που πέφτει και δίνει τα 251 swords"

 

υπαρχει quest που δινει 251 ? Εχει τιποτα για μαγο ????

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...