Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά θα καντηλιάζεις εσύ τους άλλους, επειδή θα είναι noobs, σύμφωνα μ'εσένα και κάπως έτσι θα κυλάει η ζωή στο WoW :P

 

Ειδικά αν πετύχεις καναν μλκα guild master που νομίζει ότι ορίζει το σύμπαν, σε βλέπω να σπας κανά keyboard. :lol:

 

Δεν ξερω αν εχουν αλλαξει τα πραγματα γενικα στο WoW,αλλα τα Ελληνικα guilds οταν επαιζα εγω, τα απεφευγα οπως ο διαβολος το λιβανι. Mιλαμε οτι οργανωση δεν υπηρχε,ο guild master νομιζε οτι μαμαγε και εδερνε και γενικα επικρατουσε ενας χαμος.

 

Επισης ο χειροτερος σερβερ στο WoW ηταν ο Genjuros , γιατι υπηρχαν παρα πολλοι ΕΛληνες και αργοτερα παρεμεινε ο χειροτερος σερβερ ακομα και οταν εφυγαν οι Ελληνες. Ο λογος? Γεμισε απο Ιταλους......Una fatsa una ratsa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Erwdios μπορείς να ποστάρεις τα video settings που έχεις στο WoW? Έχουμε περίπου ίδιο pc. Στα 25άρια πάω με 10 fps, στα 10αρια μια χαρά είμαι. Έχω και πολλά addons που δεν τα αλλάζω.

 

Είμαι δουλειά τώρα, αλλά μόλις πάω σπίτι θα τραβήξω ένα screenshot. ;)

Μήπως όμως φταίει το latency σου και πέφτουν κατακόρυφα τα fps? Τί provider έχεις?

Εξαρτάται και από τη μέρα που παίζεις πάντα. Σάββατο βράδυ ας πούμε μέχρι και τα δεκάρια με lag βγαίνουν. 25άρια με τπτ.

Γενικά από τους Έλληνες guildies που συζητάω, όσοι είναι με Forthnet, σε μάχες όπως με Factions champions ή Anub τρώνε disc εξαρχής στα 25άρια και ξαναμπαίνουν μόνο μετά από wipe ή αν ρίξουμε το boss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια η Forthnet ειναι λιγο καλυτερα απο οτι ηταν 2 μηνες τωρα. Θα δειξει.

 

Παρτε ενα screenshot απο το παιχνιδι σε ωρα raid να δειτε ms και fps καθως και το interface μου. (Η καρτα γραφικων μου ειναι ATI 3870 με 512 MB. Το pc "φοραει" μια cpu E8200 @ 2.66 με 2 GB memory και windows 7 pro)

 

http://img511.imageshack.us/i/wowscrnshot120109235040.jpg/

 

Και αυτος ειναι ο char μου.

 

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Lightning%27s+Blade&n=Peligrosas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι δουλειά τώρα, αλλά μόλις πάω σπίτι θα τραβήξω ένα screenshot. ;)

Μήπως όμως φταίει το latency σου και πέφτουν κατακόρυφα τα fps? Τί provider έχεις?

Εξαρτάται και από τη μέρα που παίζεις πάντα. Σάββατο βράδυ ας πούμε μέχρι και τα δεκάρια με lag βγαίνουν. 25άρια με τπτ.

Γενικά από τους Έλληνες guildies που συζητάω, όσοι είναι με Forthnet, σε μάχες όπως με Factions champions ή Anub τρώνε disc εξαρχής στα 25άρια και ξαναμπαίνουν μόνο μετά από wipe ή αν ρίξουμε το boss.

 

μπα, το latency είναι κάτω από 200 με hol. Θα βγάλω κανένα screenshot την επόμενη φορά που θα pugάρω 25αρι. Επίσης κατεβάζω την ανάλυση στα 1440χ900 (normal 1680x1050) αλλιώς έχει γύρω στα 8fps :shock: Ίσως να πρέπει να κατεβάσω κάτι στα video options.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Genjuros&n=Soullich

ο char μου οταν ειχα forthnet ΔΕΝ εφαγα DC ουτε ΜΙΑ φορα... τωρα εχο tellas και δεν γινεται να πεξω ουτε σε 5aria HC ρε ολο DC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, το latency είναι κάτω από 200 με hol. Θα βγάλω κανένα screenshot την επόμενη φορά που θα pugάρω 25αρι. Επίσης κατεβάζω την ανάλυση στα 1440χ900 (normal 1680x1050) αλλιώς έχει γύρω στα 8fps :shock: Ίσως να πρέπει να κατεβάσω κάτι στα video options.

 

βγαλε τελείως το shadow αν και μάλλον το εχεις κανει ηδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια η Forthnet ειναι λιγο καλυτερα απο οτι ηταν 2 μηνες τωρα. Θα δειξει.

 

Παρτε ενα screenshot απο το παιχνιδι σε ωρα raid να δειτε ms και fps καθως και το interface μου. (Η καρτα γραφικων μου ειναι ATI 3870 με 512 MB. Το pc "φοραει" μια cpu E8200 @ 2.66 με 2 GB memory και windows 7 pro)

 

http://img511.imageshack.us/i/wowscrnshot120109235040.jpg/

 

Και αυτος ειναι ο char μου.

 

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Lightning%27s+Blade&n=Peligrosas

 

Βάλε το 10 stats στο head και gemmare 3xred @pants. Το κέρδος σου θα είναι εκτός ότι θα έχεις σίγουρο το μπλε / κίτρινο gem στο head, θα πάρεις και τα 8 agi > 16ap και τέλος θα μπορείς να gemmareis ελευθερα ότι θες όπου θες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αρχισω wow...

θα μου πειτε γιατι τοσο καιρο δεν το εκανα.. απλα δεν ασχοληθηκα ποτε και σε φιλο που το ειδα μου αρεσε :-)

τι με συμβουλευεται οσοι παιζεται? αξιζει να το αρχισω?

και αν το αρχισω τελικα υπαρχει και κανενας να με βοηθησει στα πρωτα μου βηματα? :-D

 

φιλε το μονο αρνητικο στο wow ειναι οτι αμα το αρχισεις δεν το κοβεις!! κατα τα αλλα ειναι παιχνιδαρα,και βεβαια να το ξεκινησεις:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καρτα γραφικων χρειαζεται , για να παιζεις wow full τσιτα ολα και shadows max σε 1680χ1050, και να πεταει Dalaran και raid-25 ?

 

Μια 8800GTX 768MB που εχω τωρα κανει η να παρω κατι δυνατοτερο ?

 

CPU Q6600 και 4GB ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, ότι σύστημα κι αν έχεις, αν δεν τραβάει ο provider σου, τσάμπα τα λεφτά.

Αν είναι να παίζω σε όλα full και να μη με αφήνει σε χλωρό κλαρί από τα discs, να το βράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενταξει ας κανουμε το assumption οτι τραβει (καποιες ωρες ..)

 

5870 ? αλλος ?

 

Εχει 345 ευρα ομως αλλα και DX11....λες ε ?

 

Και ειναι και PCI-E 2.0.

 

Εγω πρεπει να εχω motherboard με PCI-E 1.0 (Asus P5B deluxe)

 

Με καμια 4870 η 4890 γιοκ ???

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Genjuros&n=Soullich

ο char μου οταν ειχα forthnet ΔΕΝ εφαγα DC ουτε ΜΙΑ φορα... τωρα εχο tellas και δεν γινεται να πεξω ουτε σε 5aria HC ρε ολο DC..

 

ωραιο daggeraki αυτο προσπαθω να παρω καιρο τωρα,ειμαι με εναν lock και εχουμε παει μεχρι 1200 rating,να δοκιμασω με partner rogue προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με την 8800gtx θα έπρεπε να σου τρέχει μια χαρά. Αυτήν είχα και εγώ στο σύστημα της υπογραφής και μια χαρά έτρεχε σε 1920x1200 με τα πάντα στο max πλην των shadows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το 10 stats στο head και gemmare 3xred @pants. Το κέρδος σου θα είναι εκτός ότι θα έχεις σίγουρο το μπλε / κίτρινο gem στο head, θα πάρεις και τα 8 agi > 16ap και τέλος θα μπορείς να gemmareis ελευθερα ότι θες όπου θες ;)

 

Το κερδος απο αυτο ειναι τοοοοοοοοοοοοοσο μικρο που δεν αξιζει. Εξαλου με raid buffs ειμαι crit capped και καλυτερα να εχο παραπανω ap απο οτι crit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...