Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω παλι βλεπω τα 1h να φτανουν τα 2h

http://db.mmo-champion.com/i/50672/bloodvenom-blade/

 

Λογικη διαφορα σε σχεση με τα 2 hander. Ετσι ηταν παντα. Σκεψου οτι τα μικροτερα τοπ 2 hander εχουν 294 DPS. Τα iLVL 277 two handers χαλαρα θα ξεπερναν τα 300 DPS και ηδη το shadowmourn εχει σχεδον 350 DPS (σαν legendary ομως).

 

Παντως μην νομιζεις οτι οι rogues δεν κοβουν κωλους εκει μεσα. Απλα οι warriors γεματοι φουλ και αποκλειστικα με Armor Penetration gems και το trinket απο Naxx που προκαρει 500 ARP κανουν τετοιο damage σε οτιδηποτε δε φοραει plate η να εχει αναλογη προστασια (παραδειγμα shaman με ασπιδα ανετα παταει 17κ+ armor) και ειδικα σε cloth και leather που ειναι εντελως συχαμενο για class που εχει 75% MS effect και που το 51 talent point του PvP spec (arms) τον κανει απορθυτο φρουριο ενω κοβει το λιγοτερο 18κ damage (περισσοτερο αν βαλουμε και τα white hits που συμβαινουν ενδιαμεσα απο το bladestorm) μεσα σε 6 second. Ολα αυτα φυσικα -μονος- του χωρις καμια εξωτερικη βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικη διαφορα σε σχεση με τα 2 hander. Ετσι ηταν παντα. Σκεψου οτι τα μικροτερα τοπ 2 hander εχουν 294 DPS. Τα iLVL 277 two handers χαλαρα θα ξεπερναν τα 300 DPS και ηδη το shadowmourn εχει σχεδον 350 DPS (σαν legendary ομως).

 

Παντως μην νομιζεις οτι οι rogues δεν κοβουν κωλους εκει μεσα. Απλα οι warriors γεματοι φουλ και αποκλειστικα με Armor Penetration gems και το trinket απο Naxx που προκαρει 500 ARP κανουν τετοιο damage σε οτιδηποτε δε φοραει plate η να εχει αναλογη προστασια (παραδειγμα shaman με ασπιδα ανετα παταει 17κ+ armor) και ειδικα σε cloth και leather που ειναι εντελως συχαμενο για class που εχει 75% MS effect και που το 51 talent point του PvP spec (arms) τον κανει απορθυτο φρουριο ενω κοβει το λιγοτερο 18κ damage (περισσοτερο αν βαλουμε και τα white hits που συμβαινουν ενδιαμεσα απο το bladestorm) μεσα σε 6 second. Ολα αυτα φυσικα -μονος- του χωρις καμια εξωτερικη βοηθεια.

 

είναι χιλιοειπωμένο αλλά πάντα επίκαιρο, δεν μπορεί να υπάρξει κανενός είδους balance αν δεν "ξεριζώσουν" το pve gear από το pvp και ειδικά τα όπλα. Λύσεις υπάρχουν αρκεί να θελησουν να τις ψάξουν και να μην υπολογίσουν το "πολιτικό" κόστος. Είναι πασίγνωστο το πόσο imba είναι και σε pvp φάσεις ορισμένα pve items όπως το Grim Toll που λεει ο ikaruga. Αλλά βέβαια πως θα κάνουν επίδειξη e-penis μετά τα τσουτσέκια που επειδή έχουν συμμαθητή ή κολητό τους gm σε καλό pve guild μαζεύουν τοπ gear και χώνονται μετά σε bgs έχοντας ένα τριχιτο ακόμα και έμπειρους και ντυμένους pvpers..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα μετά sleepy ότι πρόκειται για pve :P

 

Με έχουν ζαλίσει 2 φίλοι, με τους οποίους είχαμε guild στο tbc - την μοναδική περίοδο που δεν ήμουν στο guild που είμαι τώρα - να πάω μαζί τους. Casualια είναι, είχαμε απίστευτο γέλιο στα raids και περνούσαμε εξαιρετικά καλά (βόρειο Ιρλανδός ο ένας Σκοτσέζος ο άλλος, δυνατό combo :lol:). Pve, pvp δεν έχει διαφορά για μένα, δεν βγαίνω έξω από τις πόλεις :P. Το guild που είμαι τώρα ξανάρχισε το raiding, 10 man, αλλά με σχεδόν νέο line up. Τα περισσότερα παιδιά με τα οποία παίζαμε από vanilla στο τωρινό guild, είτε έχουν γίνει hordάδες, είτε έκαναν migrate είτε το παράτησαν εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα οι warriors γεματοι φουλ και αποκλειστικα με Armor Penetration gems και το trinket απο Naxx που προκαρει 500 ARP κανουν τετοιο damage σε οτιδηποτε δε φοραει plate η να εχει αναλογη προστασια (παραδειγμα shaman με ασπιδα ανετα παταει 17κ+ armor) και ειδικα σε cloth και leather που ειναι εντελως συχαμενο για class που εχει 75% MS effect και που το 51 talent point του PvP spec (arms) τον κανει απορθυτο φρουριο ενω κοβει το λιγοτερο 18κ damage (περισσοτερο αν βαλουμε και τα white hits που συμβαινουν ενδιαμεσα απο το bladestorm) μεσα σε 6 second. Ολα αυτα φυσικα -μονος- του χωρις καμια εξωτερικη βοηθεια.

 

με naxx trinket, Hodir 10αρι hard mode trinket, mace specc και ArP gems ο rogue φτάνει περίπου ~110% ArP. το οποιο trinket του hodir θα πέφτει από το καινούργιο 5αρι.

 

edit: και απο οτι ειχε πει ο Ghostcrawler δεν ειναι αχρηστο το ArP μετα το 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Patch 3.3 Release Date

We only provide mirror links for full client patches. Background downloads do not count. You have around 1+ month to download this file so we're not really worried about your speed.

 

blue post που έβαλαν στο mmo champion...

 

κάτι μου λέει ότι δεν πρόκειται να βγει φέτος το 3.3 patch :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

icecrownn.jpg

 

Funny :lol: but fake......για την ώρα τουλάχιστον. Activi$ion είναι αυτή αύριο μεθαύριο θα αγοράζουμε και το gear και να μου το θυμηθείτε............ Η blizzard νομίζω πως πλέον έχει πεθάνει, γαμώ το merge σας γαμώ.

 

Καλά τραγικότερο τρόπο διεξαγωγής δεν μπορούσαν να βρουν για το raiding στην Icecrown? FAIL BIG FAIL!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και ο λογος που συμβαινουν ολα αυτα με το παιχνιδι και οποιοδηποτε παιχνιδι εχει βαλει το χερακι της η Activision. Καλα λενε οτι το ψαρι "βρωμαει" απ' το κεφαλι.

 

http://game20.gr/opinions/bobby-kotick-activision-4358/

 

Ο ανθρωπος ειναι για το εκτελεστικο αποσπασμα. Εγω λεω καλυτερα να αφησει τα παιχνιδια και ας παει να φτιαξει οπλα. Θα εχει τοτε καποια λογικη με αυτα που λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηξερα οτι το "κεφαλι" πραγματικα τα ειπε αυτα αλλα τον τελευταιο χρονο περιπου ειδα με τα ματια μου να τα κανει πραγματικοτητα. Και τα χειροτερα ερχονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα δεν μπορώ να κατανοήσω πως ένα μέγεθος σαν την blizz έκανε merge με την Activision. Από την μια έχουμε έναν θρύλο, με warcraft, starcraft, diablo στην πλάτη και από την άλλη την εταιρία του......Guitar hero :lol: και του cod (άντε αυτό me likes αλλά compared στα games της blizz δεν πιάνει μια). Σε λίγο και.....sex hero με πλαστική κούκλα για όλους τους καθυστερημένους που ζητάνε εμπειρίες ζωής μέσα από.....τα πλαστικά ("είμαι μεταλάς ρε, άκου πως παίζω το rifάκι μου με την κιθάρα.....του gh" FAIL FAIL FAIL DIE DIE DIE :-D). Άντε πιάστε καμιά πραγματική κιθάρα λέω εγώ \m/

 

Αργά ή γρήγορα τα παιχνίδια της blizzard θα βγαίνουν και για κονσόλες να μου το θυμηθείτε με όλα τα κακά που αυτό συνεπάγεται. Στο δε diablo και με σπάθα περιφερειακό :lol:. Και κάπου εκεί όλοι μας θα πούμε "αι χάσου blizzαρντάκι" :P

 

Περιττό να πω, πως την ημέρα που έμαθα πως το ghost ακυρώθηκε, ξετρελάθηκα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...