Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2-3 βδομαδουλες ακομα να κανει το 3.3, μια χαρα μου ερχεται...

 

Το βλεπω για Christmas.

 

Just για να παρω καλο raid gear..

 

Αρχιζω heroics με guild σημερα...!!! daylies λιωσιμο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και με το 3,3 θα υποδεχτούμε τον νέο βασιλιά των BGs, τον frost mage.

 

http://www.wow.com/2009/10/24/arcane-brilliance-the-changing-face-of-frost/

 

Επιτέλους μόνιμο water elemental, απλώς με ένα glyph. Οι locks είναι πιο μάγκες δηλαδή?:lol:

 

Και κλασικά η Blizz τις μλκίες της. Τώρα είδα ότι nerfάρουν το Lay on Hands και δεν μπορείς να το castάρεις επάνω σου πλέον.

Οι μλκίες του PvP είναι αυτές. Δηλαδή εγώ που παίζω Prot Pala χάνω ένα από τα σημαντικότερα spells, αν όχι το σημαντικότερο,

από το οποίο πολλές φορές εξαρτάται η επιτυχία ενός ολόκληρου raid.

Αντί να το nerfάρουν για τους retri μόνο, (spec nerf) το nerfάρουν για όλο το class...:mad:

Επεξ/σία από Erwdios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα ? Μονιμο ?

 

Γουσταρω !!!!!!!!

 

Το εχω το glyph στο frost spec, προς το παρων απλα μειωνει το cooldown νομιζω....

 

Παντως στο μονιμο, χανει το freeze spell λει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο μονιμο, χανει το freeze spell λει.

 

Αν χάνει το extra frost nova, θα είναι fail. Μιλάμε θα πάει άπατο το glyph και θα το αποφύγουμε όπως ο διάολος το λιβάνι. Anyway, είδα και αλλαγές και στο arcane και γουστάρω τρελά. Pew Pew Arcane με νέα spells που buffάρουν το raid για increased dmg.

Me votes for mages. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με το glyph δεν θα έχει frost nova το pet. Για τους paladins ακύρωσαν την αλλαγή του lay on hands πριν από λίγο καιρό, θα μπορείς να το castάρεις στον εαυτό σου.

 

Lay on Hands is now affected by Forbearance and can now be cast on self again - Heals a friendly target for an amount equal to the Paladin's maximum health and restores 1950 of their mana. Once healed, the target cannot be targeted by Divine Shield, Divine Protection, Hand of Protection, or Lay on Hands again for 2 min.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ξενερωμα ειναι αυτο με το pet χωρις frost nova? Eτσι δεν λεει καθολου το glyph για PVP, σιγουρα οχι σε 1 on 1...

 

Ε και σε PVE γιατι να πας με Frost ως DPS?

 

Eκτος αν με το pet μονιμο, κοντραρει Αrcane kai Fire (+ better survivability) .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δεν το κόβω να κοντράρει arcane. Το βλέπω και στα BGs, όπου μπορεί οι frost να αντέχουν γενικά, αλλά βλέπω arcanes να κατεβάζουν Palas με τόνους resilience κι εγώ τους κλ@νω με Elemental και Mirrors ανοιχτά. Τώρα, αν το elemental ανέβει τόσο πολύ σε dps, ε δεν ανεβάζαμε καλύτερα έναν hunter?

 

Ας το αφήσουν το άτιμο το frost nova στο elemental κι ας μπορείς να το castάρεις μία φορά στα 2,5 -3 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το αφήσουν το άτιμο το frost nova στο elemental κι ας μπορείς να το castάρεις μία φορά στα 2,5 -3 λεπτά.

 

ε αυτο θα γινεται, απλα δεν βαζεις το glyph.

 

Τώρα, αν το elemental ανέβει τόσο πολύ σε dps, ε δεν ανεβάζαμε καλύτερα έναν hunter?

 

Eλα ντε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
τι ξενερωμα ειναι αυτο με το pet χωρις frost nova? Eτσι δεν λεει καθολου το glyph για PVP, σιγουρα οχι σε 1 on 1...

 

όχι ρε θα ήταν μόνιμο και θα τα είχε όλα :P

 

μήπως να του βάζαμε και κάνα on hit kill Arthas spell? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να κατεβάσω στο κινητό μου (Νοκια 3110c) το authenticator της Blizz. Τσεκάρω αν το υποστηρίζει το μονέλο μου, ΟΚ έλεγε. Πληρώνω, παίρνω το link, συνδέομαι με το WAP και.... "Unknown File Format". Κάπως κατάφερα και βρήκα το direct link (ενα μακρινάρι ναααα.. xD) οπότε δοκίμασα και με αυτό. Αλλά πάλι τζίφος, αυτή τη φορά μου έβγαλε ένα μύνημα στα γαλλικά, ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει το application αυτό.

 

Αργκκκκ.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές ρίξαμε και το δεύτερο boss σε heroic mode. Και φυσικά πήραμε τον π... στους faction champions.:-(

 

Ρίξαμε κι εμείς χθες Jaraxxus και μάλιστα με achievement με 2 Mistresses up και πήγαμε για πλάκα faction champions. Βγάζει δέντρο, priest, lock, mage, shaman, rogue. Πιο δύσκολο set dεν θα μπορούσε να μας πέσει. Κεντράρουμε το δέντρο, zerg με Heroism, μιά που το κεντράραμε και μιά που μας ξεκώλιασαν. Με το που το κοπανούσαμε, full health πάλι. Δεν είχαμε και χρόνο για retry, αλλά είμαστε σε καλό δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση ότι έπρεπε να κεντράρετα στο παπά , εμείς τουλάχιστον έτσι κάνουμε και αφήνουμε τον δεντρά τελευταίο . τεσπά είναι θέμα τακτικής .

Χτες είχαμε και ένα ψιλοκαυγά με τον raidleader , (τι ψιλοκαυγά της πουτ.. το κάγκελο έγινε ) γιατί επέμενε ότι με dps κάτω από 5κ δεν βγαίνει το 25αρι hc , προσωπικά πιστεύω ότι και με 4κ βγαίνει (minimoum) αν ο κόσμος ξέρει την class του και δεν μακαλίζεται . Ούτε μπορείς να έχεις απαίτηση από ξεβράκωτους με 213 gear να σου βγάλουν 6κ dps στο 25αρι hc .

Εσείς ρε παιδιά πόσο ( κατά μέσο όρο ) dps βγάζετε στο 25αριι hc ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση ότι έπρεπε να κεντράρετα στο παπά , εμείς τουλάχιστον έτσι κάνουμε και αφήνουμε τον δεντρά τελευταίο . τεσπά είναι θέμα τακτικής .

Χτες είχαμε και ένα ψιλοκαυγά με τον raidleader , (τι ψιλοκαυγά της πουτ.. το κάγκελο έγινε ) γιατί επέμενε ότι με dps κάτω από 5κ δεν βγαίνει το 25αρι hc , προσωπικά πιστεύω ότι και με 4κ βγαίνει (minimoum) αν ο κόσμος ξέρει την class του και δεν μακαλίζεται . Ούτε μπορείς να έχεις απαίτηση από ξεβράκωτους με 213 gear να σου βγάλουν 6κ dps στο 25αρι hc .

Εσείς ρε παιδιά πόσο ( κατά μέσο όρο ) dps βγάζετε στο 25αριι hc ?

 

Κοίτα, εμείς ToTC HC 10 μπήκαμε με minimum dps τα 4K και πάλι στα Portals στον Jaraxxus τα βρήκαμε σκούρα. Και καλά, με 213 θέλετε ToTC HC 25? Πάτε ρε κανένα ToTC 25 normal πρώτα να ντυθείτε και ξαναδοκιμάζετε. Εμένα ο mage μου είναι σχεδόν full 219 geared και ούτε στα normal ToTc δεν με παίρνουν.

 

Εντάξει, η αλήθεια είναι ότι δεν μπήκαμε με πολύ μελέτη σε tactics, γιατί δεν είχαμε χρόνο. Για πλάκα μπήκαμε, για να δούμε το fight. Τώρα διάβαζα ότι είναι προτιμότερο να κατεβάσεις τα melee πρώτα, ώστε να έχεις να κάνεις μόνο με τους casters και θέλεις και οπωσδήπoτε lock για να spammάρεις fear στο δέντρο και να μην τον αφήνεις να healάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...