Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To 10ρι ΤoC δεν θέλει πάνω από 1 ωρα με καλό γκρούπ. Βαριά βαριά 1κμιση αν πάει το group VoA κ Οnyxia μετα.

 

Όντως, περίπου 1.5 ώρα τα κάναμε τα παραπάνω χθες. Στην κυριολεξία, free loot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα ακριβώς μ.ο κάθε βδομάδα με guild. Με pug περισσότερο. Το VoA το τρέχουμε στην κυριολεξία. Η Onyxia θέλει λίγο περισσότερη προσοχή, αλλά με guild run κατεβαίνει τσακα τσακα.

 

Free loot για όλους εκτός από tank. 10 φορές το έχω καθαρίσει το ToC 10, ασπίδα και sword δε λέει να ρίξει και έχουμε ξεμείνει με την ασπίδα από Naxx 10 και το sword από ToC HC 5man...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια , μαγος 79 και κατι, χτυπαω 80 this week, και εχω already 6 epics lvl200 απο toc5 normal να φορεσω ( το εχω ξεσκισει το εχω τρεξει 20 φορες, οτι loot υπηρχε σε cloth armor & trinket το εχω...). Προς το παρον ειμαι με frostsavage gear και αλλα μπλεδακια ilvl 170-180.

 

Εχω maxarei skinning (450/450) και σχεδον tailoring (438/450).

 

Αξιζει να αλλαξω κανα profession?

 

Το skinning καλο ηταν για gold making μεχρι level60, πλεον δεν μου προσφερει τιποτα, εκτος βεβαια απο το "Master of Anatomy" (+40 Crit Rating).

 

Και το tailoring σε λιγο δεν βλεπω να μου χρειαζεται ...Ξερει κανεις αν κανω unlearn και το tailoring, μπορω μετα να κανω use gear που εχω φτιαξει, bags και το flying carpet ? To χαλί το γουσταρω πολυ....

 

Σκεφτομουν κανα JC η Εnchanting , αλλα βαριεμαι απο το 0...

 

τι λετε για JC , ανεβαινει ευκολα ?

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια , μαγος 79 και κατι, χτυπαω 80 this week, και εχω already 6 epics lvl200 απο toc5 normal να φορεσω ( το εχω ξεσκισει το εχω τρεξει 20 φορες, οτι loot υπηρχε σε cloth armor το εχω...)

 

Εχω maxarei skinning και σχεδον tailoring.

 

Αξιζει να αλλαξω profession?

 

Το skinning καλο ηταν για gold making μεχρι level60, πλεον δεν μου προσφερει τιποτα, εκτος βεβαια απο το "Master of Anatomy" (+40 Crit Rating).

 

Και το tailoring σε λιγο δεν βλεπω να μου χρειαζεται ...

 

Σκεφτομουν κανα JC η Εnchanting , αλλα βαριεμαι απο το 0...

 

τι λετε για JC , ανεβαινει ευκολα ?

 

Θα πρέπει να ξαναπάς από το 0 σε mining και JC. Το mining με αρκετό τρέξιμο σε 2-3 μέρες ανεβαίνει, το JC όμως με τα dailies, θα σε πάει πολύ πίσω. Εγώ λέω να κρατήσεις τα profs σου και να ανεβάσεις έναν DK farmer γι 'αυτή τη δουλειά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα DK με mining και JC δηλαδη ε ?

 

To mining με τι σκοπο το λες , ως βοηθητικο για το JC ?

 

λολ καλα χαλαροτατα με βλεπω να καθομαι στα αυγα μου.....και να πληρωνω κανεναν για enchantιng, JC

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα DK με mining και JC δηλαδη ε ?

 

To mining με τι σκοπο το λες , ως βοηθητικο για το JC ?

 

Ναι, αν έχεις ήδη Mining τότε μην το ξαναανεβάσεις αλλά αν δεν έχεις τότε είναι must.

 

Free loot για όλους εκτός από tank. 10 φορές το έχω καθαρίσει το ToC 10, ασπίδα και sword δε λέει να ρίξει και έχουμε ξεμείνει με την ασπίδα από Naxx 10 και το sword από ToC HC 5man...

 

Σχεδόν κάθε φορά πέφτει η ασπίδα σε εμάς.

 

Εχθές ρίξαμε και το δεύτερο boss σε heroic mode. Και φυσικά πήραμε τον π... στους faction champions.:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο toc5 normal και gear με 6 epic ilvl 200 (τα εχω already), αρχιζω easy heroics ετσι ?

 

Για heroic toc5 ειναι νωρις ?

 

Αργοτερα ... raid normal και μετα raid hc ?

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο toc5 normal και gear με 6 epic ilvl 200 (τα εχω already), αρχιζω easy heroics ετσι ?

 

Για heroic toc5 ειναι νωρις ?

 

Αργοτερα ... raid normal και μετα raid hc ?

 

Κοίτα, μόλις 80αρίσεις, πας και τσιμπάς ένα tabard από Kirin Tor για να αρχίσεις να grindάρεις reputation και χώνεσαι HCs. Δίνεις προτεραιότητα στο daily HC, κάνεις κάθε μέρα ToTC HC μπας και πέσει και το spellodaggero :lol: και γενικά farmάρεις HCs. Τα ευκολότερα και γρηγορότερα είναι τα ToTC, Violet Hold, Azol Nerub και εύκoλα αλλά σχετικά μεγάλα το Nexus, το Uttgarde Keep και το Uttgarde Pinnacle, το Gundrak, το Drak Tharon Keep. Old Kingdom είναι το δυσκολότερο και θέλει προσοχή, αλλά με καλό tank και healer δεν θα έχεις πρόβλημα. Τέλος, το Oculus είναι το χειρότερο. Παίρνει πολλή ώρα και πρέπει να ξέρεις τί πρέπει να κάνεις. Εγώ όταν είναι daily το ψιλοαποφεύγω. Επίσης να επιδιώκεις να κάνεις και το daily dungeon που δίνει 1 xtra Emblem +reputation με Kirin Tor κλπ. Τέλος, μην ξεχάσεις να πας Sons of Hodir για τα dailies εκεί. Ξεκίνα να grindάρεις reputation, γιατί είναι οι μόνοι που δίνουν enchants για shoulders και είναι must have. ;)

Αν δεν βαριέσαι μπες και κανένα WG να πάρεις κανένα mark. Δίνει καλά items αν θέλεις σιγά-σιγά ν' αρχίσεις PvP. Αργότερα μπαίνεις και κανένα VoA 10 και κανένα OS 10 μέχρι να μαζέψεις gear για τα δυνατά raids.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντος παιδια, εμενα το παιχνιδι μου αρεσει πολυ στους 2.5 μηνες που ασχολουμαι, αλλα τωρα εχω ...@ωσει !!! Επιτελους τελος το core leveling.

 

τωρα που 80ριζω, εχω κανει σχεδον ολα τα normal του WoTLK (καταραμενο Occulus, κανεις δεν το τρεχει), πηρα τα πρωτα μου lvl200 epics και αρχιζω daily heroics εχω πορωθει αγρια , τη βρισκω πολυ με τη guild και τα pugs !!!

 

Νιωθω οτι το game τωρα αρχιζει !!.... που να κανω και raids...και ουτε με PvP και WG εχω ασχοληθει πολυ ακομα...

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο ειναι εννοεις ? Και σε 2 καθαρους γινεται αν παρεις ευκολα profession και δεν ασχοληθεις με dungeons.

 

..και χωρις heirlooms. basic char. Ειμουν διαβασμενος παντως, με Carbonite και Αuctioneer απο την αρχη.

 

Επαιζα σχεδον καθε μερα παντως καποιες ωρες. Ειδικα μεχρι το ΤBC πεφταν μεχρι και 8ωρα 10ωρα τα ΣΚ...

 

1600 quests lol.

 

Το τελευταιο 15ημερο εχω ριξει τις μηχανες πλεον και ειμαι ποιο χαλαρος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...