Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνιδι σταματησα να το παιζω τον Δεκεμβριο αλλα παιζω κανονικα PTR οποτε εχω ορεξη για οταν γινονται μεγαλες αλλαγες. Τι εννοεις outdated?

 

Πως τα καταφερνεις βρε θηριο και παιζεις σε PTR αφου θελει να εχεις active account για να παιξεις..

Outdated οταν λεω ενωω πως αυτα που λες σχετικα με το παιχνιδι ειναι ακυρα σημερα, ισως πριν ενα χρονο που σταματησες να παιζεις να ισχυαν. Εγω στη θεση σου θα προσπαθουσα να ενημερωθω για τα σημερινα δεδομενα, πριν στηριξω την αποψη μου πανω σε στοιχεια ενος και δυο χρονων παλια, και μαλιστα για ενα παιχνιδι που αλλαζει καθε 3 μηνες.

 

Αυτα που λες σχετικα με τα addons, οτι δηλαδη κανει check απο μονο του τι υπαρχει τι δεν υπαρχει και το φτιαχνει απο μονο του εχει καταργηθει απο το 1.7 και μετα, απο το παλιο decursive αν θυμασαι. Σημερα μονο στα helpfull spells μπορει να λειτουργησει, με τη μορφη του pally power για παραδειγμα, που απλα σου δειχνει ποιος εχει buffs πανω του, για να μη ψαχνεις.

 

Για αρενα φυσικα και δε χρειαζεται addon για να παιξεις, ειδικα arena δηλαδη ειναι υπερπληρες το interface.

 

Γενικα τα addons ειναι μια τεραστια επιτυχια της blizzard και φυσικα ειναι πολυ χρησιμα στους παιχτες. Δεν κανουν τη δουλεια του παιχτη αντι για τον ιδιο τον παιχτη, αλλα τον βοηθανε πολυ και μπορει ο καθενας να εχει το προσωπικο του interface οπως το θελει αυτος.

 

Τα addons που χρησημοποιω ειναι spammenot, questhelper, omen, recount και φυσικα pally power με τον paladin μου. Τα macro που χρησημοποιω ειναι πολλα και τα φτιαχνω μονος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν μπορώ να καταλάβω γιατι προσπαθείτε να του αλλάξετε γνώμη απο τη στιγμή που βλέπετε το παλικάρι οτι σε κάθε του ποστ γουστάρει να κράζει? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πως τα καταφερνεις βρε θηριο και παιζεις σε PTR αφου θελει να εχεις active account για να παιξεις..

 

θέλει active για να παίξεις με τους premade characters, με τον δικό σου παίζεις κανονικά αλλά σε ότι στάδιο τον είχε αφήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλει active για να παίξεις με τους premade characters, με τον δικό σου παίζεις κανονικά αλλά σε ότι στάδιο τον είχε αφήσει

 

Κανεις λαθος, παιζεις κανονικα και χωρις να εχεις ενεργοποιημενο το account σου, και τον κανονικο και τους premades. Τωρα που μιλαμε μπορω να μπω μεσα στην PTR με τους 4 Premades μου.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:04 ----------

 

Outdated οταν λεω ενωω πως αυτα που λες σχετικα με το παιχνιδι ειναι ακυρα σημερα, ισως πριν ενα χρονο που σταματησες να παιζεις να ισχυαν. Εγω στη θεση σου θα προσπαθουσα να ενημερωθω για τα σημερινα δεδομενα, πριν στηριξω την αποψη μου πανω σε στοιχεια ενος και δυο χρονων παλια, και μαλιστα για ενα παιχνιδι που αλλαζει καθε 3 μηνες.

 

Δηλαδη αν μπουμε τωρα αμεσως PTR με τους 4 premades που εχω τι ακριβως εχω να μαθω αφου ειμαι μεσα σε καθε PTR και ξερω γενικα τι γινεται με τα class (ειδικα το δικο μου που ειναι Druid).

 

Αυτα που λες σχετικα με τα addons, οτι δηλαδη κανει check απο μονο του τι υπαρχει τι δεν υπαρχει και το φτιαχνει απο μονο του εχει καταργηθει απο το 1.7 και μετα, απο το παλιο decursive αν θυμασαι. Σημερα μονο στα helpfull spells μπορει να λειτουργησει, με τη μορφη του pally power για παραδειγμα, που απλα σου δειχνει ποιος εχει buffs πανω του, για να μη ψαχνεις.

 

Οπως ειπα υπαρχουν πολλα Cast sequence macros ακομα και τωρα που μιλαμε. Ενα βιντεακι απο τον feral Starmist (how to feral by Starmist λεγεται το βιντεο) θα σε πεισει. Και φυσικα αυτο ισχυει για ολα τα classes, οχι μονο για druid. Να πω για τους warlock περι immolate + conflagrate? Μηπως για check με τα DoTs οπου ελεγχει αν εχει ο αντιπαλος δικο σου DoT αμεσως περναει στο επομενο που εχεις εσυ ορισει? Αυτα και πολλα αλλα στο WoW version 3.3

 

Για αρενα φυσικα και δε χρειαζεται addon για να παιξεις, ειδικα arena δηλαδη ειναι υπερπληρες το interface.

 

Ναι αν σου αρεσει και τη βρισκεις στα 1500 - 1800 rating σιγουρα ειναι υπερπληρες. Αν πας για 2200+ τοτε απλα γελαμε με το κανονικο ιnterface, keybinding και πληροφοριες που παρεχει το "κανονικο" interface.

 

Γενικα τα addons ειναι μια τεραστια επιτυχια της blizzard και φυσικα ειναι πολυ χρησιμα στους παιχτες. Δεν κανουν τη δουλεια του παιχτη αντι για τον ιδιο τον παιχτη, αλλα τον βοηθανε πολυ και μπορει ο καθενας να εχει το προσωπικο του interface οπως το θελει αυτος.

 

Φανταζομαι πως αστειευεσαι με αυτο που λες εδω.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:05 ----------

 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατι προσπαθείτε να του αλλάξετε γνώμη απο τη στιγμή που βλέπετε το παλικάρι οτι σε κάθε του ποστ γουστάρει να κράζει? :P

 

Το να λεω απλες αληθειες για κατι που ειναι στανταρ δεν σημαινει οτι κραζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Κανεις λαθος, παιζεις κανονικα και χωρις να εχεις ενεργοποιημενο το account σου, και τον κανονικο και τους premades. Τωρα που μιλαμε μπορω να μπω μεσα στην PTR με τους 4 Premades μου.

 

περίεργο γιατί δοκίμασα με το δικό μου account και δεν με άφηνε να κάνω login στον server με τους premade, μόνο με τον druid μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίεργο γιατί δοκίμασα με το δικό μου account και δεν με άφηνε να κάνω login στον server με τους premade, μόνο με τον druid μου...

 

Οι premade δεν ειναι παντα διαθεσιμοι και ειναι επισης λιγοι. Οποιος προλαβει, προλαβε. Για να εχεις premades θα πρεπει τις πρωτες 3 μερες που πρωτοανοιγει PTR να μπαινεις συχνα πυκνα μεχρι να μπορεσεις να βρεις το κουμπακι "premades" να ειναι αναμενο.

 

Για αυτον τον λογο κοιταω MMO-champion. Βλεπω αμεσως ποτε ειναι διαθεσιμη PTR και κανω τις αναλογες ενεργειες. Καλυτερες ωρες για να δεις τι παιζει ειναι συνηθως αργαμιση το βραδυ η νωρις νωρις το πρωι (να εχει δροσουλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Οι premade δεν ειναι παντα διαθεσιμοι και ειναι επισης λιγοι. Οποιος προλαβει, προλαβε. Για να εχεις premades θα πρεπει τις πρωτες 3 μερες που πρωτοανοιγει PTR να μπαινεις συχνα πυκνα μεχρι να μπορεσεις να βρεις το κουμπακι "premades" να ειναι αναμενο.

 

Για αυτον τον λογο κοιταω MMO-champion. Βλεπω αμεσως ποτε ειναι διαθεσιμη PTR και κανω τις αναλογες ενεργειες. Καλυτερες ωρες για να δεις τι παιζει ειναι συνηθως αργαμιση το βραδυ η νωρις νωρις το πρωι (να εχει δροσουλα).

 

προφανώς πρόλαβα και έκανα copy 2-3 premade chars, αλλά όταν κάνω login και επιλέγω κάποιον για να μπω στο realm μου πετάει ένα msg για το account μου ενώ με τον druid μπαίνω κανονικότατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς πρόλαβα και έκανα copy 2-3 premade chars, αλλά όταν κάνω login και επιλέγω κάποιον για να μπω στο realm μου πετάει ένα msg για το account μου ενώ με τον druid μπαίνω κανονικότατα

 

Δεν εισαι και ο μονος που του συμβαινει αυτο, και σε εμενα συμβαινει αρκετες φορες. Αλλες φορες απλα μου χανει 1-2 premades. Παντως ισχυει κανονικα οτι παιζεις ανετα με premades εφοσον εχεις την τελευταια εκδοση του παιχνιδιου (οχι σε patch αλλα σε expansion). Εγω να φανταστεις εχω ακομα την εκδοση του WoW 3.0.2.

 

Φανταζομαι οτι σβηνεις την PTR οταν τελειωνει (κανονικοτοτα delete) και κατεβαζεις την καινουργια ετσι οποτε υπαρχει ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε πρεπει να κανεις το εξης αφου ειναι η πρωτη σου φορα. Κανε backup ολα σου τα addons και σβησε το περιεχομενο του φακελου add-ons. Σβησε ολα τα MPQ μεσα απο το φακελο Data που εχουν ονομα (παραδειγμα) common-2.mpq. Μπορει να εχει περισσοτεα ***-2.MPQ αρχεια. Ολα αυτα τραβα τα delete.

 

Σβησε την PTR και ξανακατεβασε την και κανε την install κανονικα. Αυτη ειναι η τακτικη για καθε PTR που κατεβαζεις για πρωτη φορα. Οι επομενες φορες αρκει να σβηνεις την παλια PTR (ολα το φακελο + το .exe που κανει install που αποθηκευεται αλλου) και απλα να βαζεις την καινουργια.

 

Συνηθως δεν θα εχεις προβλημα απο εδω και μπρος. Κανε αυτες τις κινησεις και θα εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν έχω addons man, τπτ...από clean installation ήμουν

 

στα καπάκια μπήκα με active account φίλου που μόλις είχα κάνει copy του premade chars και loggαρα χωρίς πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρενα φυσικα και δε χρειαζεται addon για να παιξεις, ειδικα arena δηλαδη ειναι υπερπληρες το interface.

 

Γενικα τα addons ειναι μια τεραστια επιτυχια της blizzard και φυσικα ειναι πολυ χρησιμα στους παιχτες. Δεν κανουν τη δουλεια του παιχτη αντι για τον ιδιο τον παιχτη, αλλα τον βοηθανε πολυ και μπορει ο καθενας να εχει το προσωπικο του interface οπως το θελει αυτος.

 

Πως γίνεται να παίζεις WoW 4,5 χρόνια και να είσαι τόσο άκυρος, εδώ βγαίνει ο ghostcrawler και παραδέχεται ότι η κατάσταση με τα macros (βλέπε castsequence) σε arena και Bgs έχει ξεφύγει και εσύ μιλάς για "τεράστια επιτυχία".. To ξέρεις ότι υπάρχει addon για DK (face smasher) που δείχνει ανάλογα με τους διαθέσιμους runes και runic power ποιό skill να πατήσεις? ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ :X Ακόμη και στα raids έχει ξεφτιλιστεί το θέμα με κάτι grid, decursive, healbot με το smartcast του που κάνει ress, decurse, buff, heal ανάλογα με το τι χρειάζεται ο char :shock: Η θεωρείς άχρηστους τους σχεδιαστές του aion που δεν επιτρέπουν την δημιουργία addons?

 

Καλά στη θεωρία τα addons-macros και λοιπές πατέντες γιατί γλιτώνουν την activision-blizzard από δουλειά αλλά χωρίς αυστηρούς κανόνες και ελέγχους ήταν φυσικό και επόμενο να γίνει ρδελομπού η κατάσταση και να αναγκάζονται και όσοι δεν γουστάρουν γιατί τα θεωρούν ένα είδος "νομιμοποιημένου" cheat να τα χρησιμοποιούν με το ζόρι :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

telarin ανοιγεις πολλα θεματα και πραγματικα για να απαντησω σε ολα πρεπει να γραψω σελιδες γιατι τα mmo ειναι μια απο τις αγαπημενες μου ασχολιες.

 

Με πολυ λιγα λογια να σου πω οτι αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει η δυνατοτητα ενα addon η ενα macro να κανει την δουλεια του παιχτη χωρις τη δικη του παρεμβαση. Μιλησες για τον dk και ερχεσαι ακριβως στα λογια μου.

Το addon που περιγραφεις για τον dk τι κανει; κοιταει ποια skills ειναι enabled και σου το πεταει στην οθονη οτι ειναι διαθεσιμο, ο παιχτης θα το πατησει ΑΝ θελει, αυτο υπαρχει εδω και χρονια το addon τωρα το πηρες χαμπαρι;

 

Μετα μιλησες για Aion και οτι δεν υποστιριζει το Aion macro και addons.. λες και το μετρο συγκρισης στα mmo εγινε ξαφνικα το.. Aion. Ας ζησει το Aion μεχρι να περασει η χρονια και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...