Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι γιατί διάβασα ότι για να κάνεις heal με τον druid έρχεσαι σε υπερένταση και απλά έχω τις αμφιβολίες μου.

Αν δεν παίξεις καιρό το class-spec αυτό δεν θα το καταλάβεις. Από το γεγονός και μόνο ότι πρέπει να έχεις prehoted το raid ώστε να "δουλεψει" σωστα το Nourish και συνάμα να μην βγείς OOM στο 3λεπτο μπορεί κάποιος να καταλάβει τι γίνεται. Και αν δεν κοιτάς τα timer θα ναυαγίσεις στο heal (meters - και σωστό heal)

 

Βλέποντας τι καστάρουν και έχοντας μια ιδέα για το παιχνίδι μπορείς να καταλάβεις ποιος healer είναι απαραίτητος για ποια δουλειά. Και ναι καλό είναι να έχεις μια άποψη για το τι κάνει το κάθε ομοειδές class σου για να ξέρεις τι ρόλο μπορεί να υποστηρίξει' date=' μη πα να βάλεις πχ pala να healαρει group όταν έχεις priest στο raid σου.

[/quote']

Έχεις μια ιδέα αλλά δεν ξέρεις ακριβώς τα mechanics του class. Και η διαφωνία είναι κατά πόσο μπορείς να καταλάβεις αν ο άλλος χρησιμοποιεί σωστά το class του. Μην μου λες για assignments είναι άλλο θέμα.

 

Άπειρες φορές. Υπονοείς ότι μόνο druids μπορούν να το κάνουν?

Εννοώ αν έχεις healarei tank με druid. Oh shlt κουμπί δεν υπάρχει.

 

Δεν είπα ούτε ότι είναι άχρηστοι' date=' ούτε ότι είναι αχρείαστοι. Απλά όταν μιλάμε για complicated healing καταστάσεις και για μεγάλη γκάμα spells/συνδυασμών ο priest είναι στην κορυφή.[/quote']

Τι εννοείς complicated healing? Με spikes? Συνεχόμενο σταθερό dmg ? Μεγάλο aoe dmg? Ολα μαζί? Support είναι ο druid με τον priest, ίδιους ρόλους καλούνται να καλύψουν.

 

Και επεσήμανα δεν είναι Priest vs Druid, Me vs You.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και επεσήμανα δεν είναι Priest vs Druid, Me vs You.

Αυτό εννοείται πάνω από όλα, φιλική κουβέντα κάνουμε.

 

Εννοώ αν έχεις healarei tank με druid. Oh shlt κουμπί δεν υπάρχει.

Προφανώς γι' αυτό και τουλάχιστον στα δικά μας raids ποτέ δεν ήταν druid σε main tank.

 

Τι εννοείς complicated healing? Με spikes? Συνεχόμενο σταθερό dmg ? Μεγάλο aoe dmg? Ολα μαζί? Support είναι ο druid με τον priest, ίδιους ρόλους καλούνται να καλύψουν.

Εννοώ αυτό που ονομάζουμε πανικός. Πέτα το Prayer of Mending, έχε το νου σου σε ποιον είναι και πότε τελειώνει, κάνε renew, shield αν χρειάζεται, dispell magic, πρόσεχε για clearcast, cure disease, heal όποτε απαιτείται flash ή greater και μερικά ακόμα healing spells τόσο για single όσο κυρίως για party heal.

 

Επειδή ακριβώς έχεις τέτοια πληθώρα spells στην διάθεση σου με τελείως διαφορετική χρήση το καθένα σκοπός σου είναι να ξέρεις ακριβώς τι και πότε θα πετάξεις, ακριβώς για να μην μείνεις oom. Τε σπα αυτή ήταν η μόνη ένσταση μου κατα πόσο του resto druid το playstyle είναι περιπλοκότερο ή όχι ενός holy priest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα να ακουσω και λιγο τους ρογκαδες του forum να τρελενομαιιιιιι. !!!!

 

Rogues do it always from behind !!!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 09:20 ----------

 

Ειναι κανεις horde απο magtheridon ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα. Ψάχνω για account που να έχει mage lvl 80. Δεν με ενδιαφέρει το gear του, gold, achievs κτλ. Αν κάποιος βαρέθηκε το δικό του και το δίνει σχετικά φθηνά pm me. ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα!δεν άντεξα...

Είχα πάει στο Aion αλλά τελικά δεν με κατάφερε ε και μιας και χειμωνιάζει πρέπει να κάνω κάτι όταν είμαι σπίτι.

Casual πλέον με την παρέα.

Geohet λογική τιμή μου είπες αλλά δεν τον δίνω τόσο λίγο τον Xvipes μου :P

 

Μιας και έχουν αλλάξει τόσα πολλά(το gear μου πλέον είναι χάλια... :( ) τι spec να βάλω για pve?haste rate gear έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα!δεν άντεξα...

Είχα πάει στο Aion αλλά τελικά δεν με κατάφερε ε και μιας και χειμωνιάζει πρέπει να κάνω κάτι όταν είμαι σπίτι.

Casual πλέον με την παρέα.

Geohet λογική τιμή μου είπες αλλά δεν τον δίνω τόσο λίγο τον Xvipes μου :P

 

Μιας και έχουν αλλάξει τόσα πολλά(το gear μου πλέον είναι χάλια... :( ) τι spec να βάλω για pve?haste rate gear έχω.

 

Τελικά δεν υπάρχει διαφυγή από το WoW ε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιας και έχουν αλλάξει τόσα πολλά(το gear μου πλέον είναι χάλια... :( ) τι spec να βάλω για pve?haste rate gear έχω.

 

Παραμένεις arcane που αυτή τη στιγμή έχει το καλύτερο dps. Εγώ ακόμα να το δοκιμάσω σε raids, πήγα σαν frostfire και το dps ήταν χάλια σε σχέση με τους άλλους (εκτός από το aoe).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό κτλβα και εγώ και ξενερώνω...

Είναι πουτ**** η blizzard και ξέρει τι κάνει :P

Αν και μόλις μπήκα toc και ξενέρωσα...φαίνεται ότι δεν έχει τι να βάλει σαν νέο content και βάζει "arena" με έπιχχχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε xvipes χρειάστηκε να δώσεις 50 ευρώ για να διαπιστώσεις ότι το Aion δεν είναι για σένα :confused:? Τι να πω κάποια πράγματα είναι αυτονόητα........Anyway WB :-)!!!! Οι influx υπάρχουν ακόμη?

 

Τα trash έχουν πάψει να αποτελούν εμπόδιο από εποχής vanilla. Βάλουν δεν βάλουν ένα και το αυτό. Εμένα μου αρέσουν πάντως. Ανέκαθεν ήταν γενναιόδωρα στα drops με εμένα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...