Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Ενας mage μπορει να παιξει το -ιδιο- καλα ολα του τα specs αν μαθει την class του. Ενας Priest το ιδιο. Ο druid ομως οπως σιγουρα θα εχετε παρατηρησει δεν παιζει το ιδιο καλα ολα του τα specs. Υπαρχει λογος γι αυτο"

 

Μαλλον εχεις δικιο φιλε, δεν ξερω απο Druid πολλα, εγω ειμαι Mage και οτι spec και να βαλω, δεν αλλαζει τιποτα δραματικο, μονο το DPS και το major spell rotation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τοσα σκαλοπατια σε ποιοτητα και να παει σε resto druid?Αυτοι που δεν ξερουν τι προσφερουν?Βαρεμαρα?Ρε που τον βρηκατε τουτον?Παλικαρι μου οσο ειναι καιρος σταματα το wow υπαρχουν πολλα ωραια παιχνιδακια να ασχοληθεις οπως τετρις, μπουμπλε μπουπλε, πακμαν...αντε πρωι πρωι,ΑΝΤΕ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ...

 

Ψαρωσα τωρα μιλαμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά usαρω holy nova!!!! Για όλους!!!! Από tanks μέχρι raid heal ΟΛΑ με hn :lol:. Ήμαρτον......απλά παρέθεσα το οπλοστάσιο.

 

Chisxxx, ίδιο spec έχουμε με μόνη διαφορά ότι αντί για 3/3 στο test of faith, έχω 1/3 και τα άλλα 2 points τα έχω στο SoL. Intellect και sp, ομοίως για gems. Σχετικά με crit και haste, όσο περισσότερο, τόσο καλύτερο. Δεν προτιμώ κανένα περισσότερο από το άλλο. 25% crit και 400 haste από τι διάβαζα πριν μερικές ημέρες είναι perfect.

 

Το ligthwell, sleepy, δεν είναι μαλακία. Απλά οι τα άτομα δεν ξέρουν να το χρησιμοποιούν. Έτσι έχει το πράγμα καλώς ή κακώς. Όταν πρωτοαρχίσαμε ulduar και εξαιτίας του τρελού aoe dmg προσπάθησα να διδάξω τα dps να το χρησιμοποιούν. Στα fora μας, στο ventrilo παντού, όλοι έλεγαν ναι είναι μια χαρά tool θα το χρησιμοποιήσουμε για να helpάρουμε και εσάς που με το massive dmg τρέχετε και δεν φτάνετε. Τελείωνε η μάχη κοίταγα το recount και τα νεύρα τσατάλια αφού όλοι μαλακίζονταν. Δεν είναι κακό ως talent, απλά οι παίχτες είναι κακοί και αρνούνται να το χρησιμοποιήσουν. Τόσα χρόνια γράφουμε στα fora των priests να γίνει ένα AOE beacon το lightwell. Οι devs αδιαφορούν. Και βάζουν στο 2ο boss του TotC, priests mobs με spell lightwell ακριβώς όπως το περιγράφω παραπάνω, σαν ένα healing beacon!!!!!! Ti να πεις μετά........ Για του λόγου το αληθές αυτό είναι το spell τους. Fountain of light.....me wants :X.

 

Και εννοείται πως holy priest > all στο game. Αναμενόμενο να σου αρέσει. Welcome το the club :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ikaruga mate

 

 

 

dont-feed-the-troll.jpg

 

 

 

γιατί και ο ikagura δεν trollαρε προκαλόντας emotional answer με αυτά που είπε? αυτό ουσιαστικά είναι το trolling :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To holy nova και εγω το χρησιμοποιω πολυ στον πριστ

 

επειδη βαριεμε και τα heroics εχουν γινει υπερβολικα ευκολα ,απλα τρεχω γυρω γυρω σπαμαροντας holy nova (σχεδον σε ολο το dungeon )

Αυτο αν δεν εχω βαλει ασπιδα και renew στο τανκ και να ειμαι alt tabed και να χαζευω στα internets :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί και ο ikagura δεν trollαρε προκαλόντας emotional answer με αυτά που είπε? αυτό ουσιαστικά είναι το trolling :o

 

Δηλαδη που δεν ειναι η αληθεια σε αυτα που ειπα? Εχεις παιξει ποτε Resto Druid για να δεις πως ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προφανώς και έχω παίξει, druid ήταν ο χαρακτήρας μου... :P

 

παρόλα αυτά το post σου προκαλεί emotional answer μιας και έμμεσα μειώνει τους druid players :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς και έχω παίξει, druid ήταν ο χαρακτήρας μου... :P

 

παρόλα αυτά το post σου προκαλεί emotional answer μιας και έμμεσα μειώνει τους druid players :o

 

Μα δεν ειπα κατι που δεν ειναι αληθεια. Και εγω Druid player ειμαι (moonkin κιολας) αλλα δεν μπορω να εθελοτυφλω και να χρυσωνω το χαπι. Ο druid αυτο κανει, ειναι hot spammer σαν Resto. Δεν κανει ΤΙΠΟΤΕ αλλο. Καμια σχεση με τον priest που εχει casted heals, hots, protective shields, mana burns και τελος παντων ειναι αρκετα ποιο ενδιαφερον και -πανω σε αυτον ακριβως στον τομεα της ποιοτητας οπου και εθιξα- αρκετα σκαλοπατια ανωτερος απο τον Druid.

 

Απο αποψη δυναμης ειναι το ιδιο, ο druid ισως εχει μεγαλυτερο συνολικο healing αλλα πολυ rejuvenation blaketing + Wild Growth πεφτει και γι αυτο συμβαινει αυτο. Απο αποψη ενδιαφεροντος ομως ειναι για υπνο. Οταν rollaro resto καμια φορα για να βοηθησω κανενα φιλαρακι σε κανενα group ουκ ολιγες φορες με πηρε ο υπνος παιζοντας το (αφου εχω παιξει εκτεταμενα και healer priest στο παρελθον).

 

Καμια σχεση ρε παιδακι μου πως να το κανουμε. Αλλο πραγμα ο priest. Για PvP δεν το συζηταω καν.....η επιλογη ειναι εμφανεστατη.

 

http://www.realmhistory.net/arena-statistics/class-breakdown.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

imho το healing γενικότερα έχει 0 ενδιαφέρον, είτε είναι από druid είτε από priest είτε από shaman είτε από paladin

 

το ότι βάζεις μια shield δεν λέει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imho το healing γενικότερα έχει 0 ενδιαφέρον, είτε είναι από druid είτε από priest είτε από shaman είτε από paladin

 

το ότι βάζεις μια shield δεν λέει κάτι...

 

Κοιτα αναλογα. Θεωρω οτι απο healing μονο ο priest προσφερει ενδιαφερον healing. Δεν ειναι μονο η shield, γενικα πρεπει να εχεις το νου σου. Απο τον druid χειροτερος σε αυτο το θεμα (της βαρεμαρας) ειναι ο paladin καθως παιζει μονο με 2 κουμπακια χωρις πολλες πολλες επιλογες κιολας.

 

Παντως ο druid επειδη δεν εχει καθολου καλο burst healing που να ειναι και λιγο συνεχομενο (τυπου Penance παραδειγμα) το μονο που κανει ειναι απλα να κανει tab + rejuvenation (περισσοτερα HoTs αν ειναι αναγκη) σε οσα περισσοτερα ατομα μπορει καθως μπορει να πεταξει και ενα swiftmend αν χρειαστει. Wild Growth να τρεχει οποτε χρειαζεται και αυτο ειναι. ΖΖΖΖΖΖΖΖΖ

 

Παντως ναι γενικα το healing σε αποσπαει λιγο απο την ολη εμπειρια καθως εχεις τη μιση σου οθονη (και παραπανω) φουλ με μπαρες που πρεπει να γεμιζεις χωρια τα procs που πρεπει να προσεχεις και δεν βλεπεις τιποτα απο τη δραση. Σπαστικο και εκνευριστικο σιγουρα. Αλλα ο priest μπορει και το κανει αρκετα ποιο ανωδυνο λογο της φυσης του healing του και την πληθωρα επιλογων που εχει πανω σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το talent point στο lightwell βγήκε τελείως άχρηστο τελικά >.<

 

Eγώ το θεωρώ εξαιρετικά χρήσιμο σε dungeon. Κάνε αυτό που έκανα και γω, ένα macro που έλεγε όποιο dps θέλει heal ας κάνει click στο lightwell γιατί απο μένα μόνο το τανκ θα δει heal. :devil:

 

Chisxxx, ίδιο spec έχουμε με μόνη διαφορά ότι αντί για 3/3 στο test of faith, έχω 1/3 και τα άλλα 2 points τα έχω στο SoL. Intellect και sp, ομοίως για gems. Σχετικά με crit και haste, όσο περισσότερο, τόσο καλύτερο. Δεν προτιμώ κανένα περισσότερο από το άλλο. 25% crit και 400 haste από τι διάβαζα πριν μερικές ημέρες είναι perfect.

Έχω σκοπό να τα ανεβάσω παίρνοντας staff αντί για mace και off-hand.

 

Το ligthwell, sleepy, δεν είναι μαλακία. Απλά οι τα άτομα δεν ξέρουν να το χρησιμοποιούν. Έτσι έχει το πράγμα καλώς ή κακώς. Όταν πρωτοαρχίσαμε ulduar και εξαιτίας του τρελού aoe dmg προσπάθησα να διδάξω τα dps να το χρησιμοποιούν. Στα fora μας, στο ventrilo παντού, όλοι έλεγαν ναι είναι μια χαρά tool θα το χρησιμοποιήσουμε για να helpάρουμε και εσάς που με το massive dmg τρέχετε και δεν φτάνετε. Τελείωνε η μάχη κοίταγα το recount και τα νεύρα τσατάλια αφού όλοι μαλακίζονταν. Δεν είναι κακό ως talent, απλά οι παίχτες είναι κακοί και αρνούνται να το χρησιμοποιήσουν. Τόσα χρόνια γράφουμε στα fora των priests να γίνει ένα AOE beacon το lightwell. Οι devs αδιαφορούν. Και βάζουν στο 2ο boss του TotC, priests mobs με spell lightwell ακριβώς όπως το περιγράφω παραπάνω, σαν ένα healing beacon!!!!!! Ti να πεις μετά........ Για του λόγου το αληθές αυτό είναι το spell τους. Fountain of light.....me wants :X.

 

Και εννοείται πως holy priest > all στο game. Αναμενόμενο να σου αρέσει. Welcome το the club :-)

 

Lightwell στο ulduar χρησιμοποιούσα στην αρχή όταν είδα αοε dmg από razorscale, ignis κλπ. το έβγαζα είτε δίπλα σε mages, είτε κοντά στα dps.. Το ανέφερα εγώ, το ανέφερε ο rl.. αλλά 2-3 άτομα και αν να το clickαραν.. Το healing του είναι εξαιρετικό αλλά επειδή δουλεύει σαν το renew σπάνια πείθεις τον άλλο να το πατήσει.. αν έδινε άμεσα 4-5Κ heal κάτι γινόταν..

 

Ουσιαστικά το beacon of lightwell που αναφέρεις είναι το divine spirit που τα σπάει απλά! Θα μπορούσε να πάρει τη θέση του το lightwell για να μην κάνουμε channeling 7 sec.. :fear:

 

btw ξενέρωσα με το disc.. Το περίμενα πως και πως αλλά μόνο για support κάνει και εκεί δεν ξερω αν βοηθάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ το θεωρώ εξαιρετικά χρήσιμο σε dungeon. Κάνε αυτό που έκανα και γω, ένα macro που έλεγε όποιο dps θέλει heal ας κάνει click στο lightwell γιατί απο μένα μόνο το τανκ θα δει heal. :devil:

 

Καλό! Μπαίνω τώρα για να φτιάξω ένα macro.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...