Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω οταν ανεβαζα τον priest επαιζα shadow για τον ιδιο λογο.

Ξερεις, μη γινει καμια μλκια και αρχισουν να μιλανε. Με τον καιρο καταλαβα οτι αν εσυ κανεις σωστα τα 5(2 απο το wrath και μετα) πραματα που πρεπει να κανεις δε μπορει κανεις να σου πει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλα ρε συ μεχρι και το tbc τα περισοτερα dungeons θελανε καποια τακτικη καποιο cc κατι τελοσπαντων.

Τωρα απλα ορμαει το τανκ, κανουν aoe τα dps και ο healer μιλαει με τη γκομενα στο msn.

Αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπε και ο chill. Δεν αξίζει να φτιάξεις items τώρα, lvlάρεις άνετα χωρίς κάτι ιδιαίτερο..ειδικά με mage.

 

Chill ο παπάς μου ανεβαίνει σιγά σιγά, είναι 76 τώρα. dual spec shadow/holy. Ακόμα το φοβάμαι το holy όμως και πάω συνέχεια ως dps σε instances εκτός και αν έχουμε ανάγκη από healer. http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twilight%27s+Hammer&n=Xouzourhs

Στο blahdvd πόσο πληρώνεις συνολικά για να σου στείλουν την prepaid?

 

Εγώ επειδή ανέβασα σαν holy μου φάνηκε εξαιρετικά εύκολο το healing στα instances δλδ. έβαζες ανετα window mode και χάζευες λιγάκι στο νετ.. Το παλούκι ήταν όταν 80ρισα και με χαμηλό sp.power μπορούσα να healάρω μόνο VH και UK τις 3-4 πρώτες μέρες.. Βέβαια τώρα που είναι ολοι ντυμένοι με το που 80ρισεις healάρεις τα πάντα..

Το shadow του wotlk μ'αρεσε για τα q αλλά όχι για για instances.. Είναι αρκετά βαρετό εκεί και δεν βγάζει και πολυ dmg μόνο για support σε κανα raid είναι χρήσιμος ο shadow.. Αντιθετα με το holy που σπέρνει τον πανικό! :D

 

 

Για πείτε server με σχετικά καλό greek community -genjuros :D γιατί ετοιμάζεται μετακόμιση. (alliance)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φοβάσαι από το holy ακριβώς? Μην πεθάνει κανείς? Σιγά μην σου κόψουν και το μισθό. Αφού έχεις και Guardian Spirit+glyph γιατί το αποφεύγεις? Αδύνατον να πάει κάτι άσχημα με GS αν το tank δεν είναι καθυστερημένο.......

 

Από το blah δεν έχω πάρει κάρτα ακόμα αλλά κάτι games μόνο για το ps3. Είναι αρκετά γρήγορο (3 εργάσιμες!!!) και τα μεταφορικά είναι 1,07 ευρώ (τόσο με χρέωσαν την περασμένη εβδομάδα, τσεκαρισμένο)!!! 18,73 θα στοιχίσει η κάρτα όπως είπα και στο προηγούμενο post. Σου δίνει την δυνατότητα ακόμα και αν δεν είσαι κάτοικος της Fagland να παραγγείλεις σε λίρα γλιτώνοντας ακόμα περισσότερα. Προτείνεται.

 

Όπως είπες..δεν έχει rotation. Σαν dps/tank έχω συνηθίσει rotation (εκτός από κανένα απρόοπτο στο tanking). To healing είναι τελείως διαφορετικό gameplay, βασικά φοβάμαι όταν παίρνουν όλοι damage, εκεί κολλάω.

 

Πάω να πάρω καμιά κάρτα από εκεί γιατί δεν λέει να πληρώνω σχεδόν 10 ευρουδάκια παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπες..δεν έχει rotation. Σαν dps/tank έχω συνηθίσει rotation (εκτός από κανένα απρόοπτο στο tanking). To healing είναι τελείως διαφορετικό gameplay, βασικά φοβάμαι όταν παίρνουν όλοι damage, εκεί κολλάω.

 

Πάω να πάρω καμιά κάρτα από εκεί γιατί δεν λέει να πληρώνω σχεδόν 10 ευρουδάκια παραπάνω.

 

 

Αν φανε ολοι damage, απλα λες ''FFS STUPID NOOBS STOP AGGROING WATEVER YOU WANT'' ακομα και αν εχουν φαει aoe dmg :P

 

Παντως ειδικα με holy ειναι γελειο το αοε healing κανεις ενα circle of healing και τελος , αντε και κανα ρινιου αν κινδινευει κανενας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα ίσα ο healer από πλευράς gameplay θα έπρεπε να σε εξιτάρει επειδή ακριβώς δεν έχει rotation.

 

Στο aoe έχεις coh/pom/serendipity+poh/holy nova/divine hymn, τα πάντα όλα!!! Μη μασάς επ' ουδενί.

 

Καλά θα κάνεις να αγοράσεις από το blah. Καταναλωτές είμαστε προτιμάμε το οικονομικότερο - εφόσον πρόκειται για το ίδιο ακριβώς προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και γω το ιδιο θα ρωτουσα.. Ο λογος που κραταω ακομα το set με τα t8.5 ειναι παντως το +10% στο prayer που τα σπαει... Γενικά πιστευω σε raid heal ειμαστε πολυ κοντα στους druid πλεον εφόσον έχουμε να healaρουμε groupακια.. Hodir π.χ. και Kologarn ημουν πάντα 1ος και με ανεση Heal πόλυ πιο πάνω απο οποιοδήποτε druid..

 

Και μιας και πιάσαμε το θεμα priest:

Tι προτιμάτε πλεον στα gems? Εγω π.χ. βαζω πλέον intellect και μετα sp.power.. Πολυ σπανια πλεον spirit.. Eπίσης πόσο crit και πόσο Haste θεωρείτε ότι είναι καλό να εχουμε..

Tα stats μου:

21973 mana, 2810 sp.power, 17.52crit (22.2 holy), 346 haste (10.55%), 746 mana.reg (401 on combat), 1226 intellect, 1236 spirit με δικά μου buffs μονο.

 

επίσης ακουω γνώμες για το ταλεντ τρι :-) http://armory.wow-europe.com/talent-calc.xml?cid=5&tal=0503203100000000000000000000035031032302150530005331351000000000000000000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην καθεστε και το πεδευεσται με τους παπαδες που εχετε.μια ειναι η λυση DELETE.φτιαξτε κανενα Druid Resto παιδια

 

Για οσους θελουν να ειναι -αποκλειστικα- και -μονο- healbots σε PvE και PvP ναι ας κανουν roll εναν resto druid :devil:

 

Χωρις πλακα, δεν θα κανεις τιποτε αλλο σαν druid resto. ΜΟΝΟ heal-heal-heal-heal και περισσοτερο heal. Ενδιαφερον 0 (μηδεν). Για οποιον εχει παιξει προηγουμενως priest ειναι -εξαιρετικα- δυσκολο να κατεβει τοσα σκαλοπατια σε ποιοτητα και να παει σε resto druid. Οσοι παιζουν Resto Druids συνηθως ειναι PvPers η απλα αυτοι που δεν ξερουν τι προσφερουν και πως παιζουν οι priests και shamans. Οι paladin επισης ειναι MAJOR βαρεμαρα, σαν τους druids οποτε ουτε αυτοι αξιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να μην ειναι dual spec. Ολοι πλεον ειναι dual spec.

 

Γιατι στην περιτπωση του druid χρειαζεται διπλη δουλεια για να πετυχεις dual spec. Ο druid ειναι απο τις λιγες class που κανουν dual spec το -ιδιο- spec (PvP και PvE version) γιατι τα specs του ειναι τοσο διαφορετικα μεταξυ τους οσο και αν συγκρινουμε εναν rogue με εναν mage.

 

Παρα πολυ σπανια θα βρεις druid που ειναι (παραδειγμα) Feral / Resto. Θα ειναι Feral / Feral (tank / DPS), Resto / Resto (PvE resto / PvP resto), Balance / Balance (PvP, PvE version) και παει λεγοντας. Αυτο συμβαινει και γιατι χρειαζεσαι εξαιρετικα διαφορετικο εξοπλισμο μεταξυ specs και specializations αλλα και το playstyle ειναι εντελος διαφορετικο μεταξυ τους.

 

Ενας mage μπορει να παιξει το -ιδιο- καλα ολα του τα specs αν μαθει την class του. Ενας Priest το ιδιο. Ο druid ομως οπως σιγουρα θα εχετε παρατηρησει δεν παιζει το ιδιο καλα ολα του τα specs. Υπαρχει λογος γι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά healαρα άλλα 2 instances εχθές. Μόνο ένας πέθανε και αυτό ήταν από δική του βλακεία. Έχω αρχίσει να το ευχαριστιέμαι πάντως, ωραία αλλαγή από dps. Αυτό το talent point στο lightwell βγήκε τελείως άχρηστο τελικά >.<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους θελουν να ειναι -αποκλειστικα- και -μονο- healbots σε PvE και PvP ναι ας κανουν roll εναν resto druid :devil:

 

Χωρις πλακα, δεν θα κανεις τιποτε αλλο σαν druid resto. ΜΟΝΟ heal-heal-heal-heal και περισσοτερο heal. Ενδιαφερον 0 (μηδεν). Για οποιον εχει παιξει προηγουμενως priest ειναι -εξαιρετικα- δυσκολο να κατεβει τοσα σκαλοπατια σε ποιοτητα και να παει σε resto druid. Οσοι παιζουν Resto Druids συνηθως ειναι PvPers η απλα αυτοι που δεν ξερουν τι προσφερουν και πως παιζουν οι priests και shamans. Οι paladin επισης ειναι MAJOR βαρεμαρα, σαν τους druids οποτε ουτε αυτοι αξιζουν.

 

Τοσα σκαλοπατια σε ποιοτητα και να παει σε resto druid?Αυτοι που δεν ξερουν τι προσφερουν?Βαρεμαρα?Ρε που τον βρηκατε τουτον?Παλικαρι μου οσο ειναι καιρος σταματα το wow υπαρχουν πολλα ωραια παιχνιδακια να ασχοληθεις οπως τετρις, μπουμπλε μπουπλε, πακμαν...αντε πρωι πρωι,ΑΝΤΕ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...