Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ρε παιδια συγγνωμη ... Ειπα επειδη εχω 1 βδομαδα αδεια να μπω να παιξω λιγο με το 10 days Scroll of ressurection ..... Ειναι δυνατον να μπορεις να κανεις Scroll ΜΟΝΟ σε οποιον εχει ΜΟΝΟ TBC και οχι Wrath ? Δηλαδη πλακα μας κανει η blizzard ? Πηγα να κανω με του αδερφου μου το ΕΝΕΡΓΟ account scroll και μου λεει δεν εχεις TBC account αλλα Wrath . Μονο οι TBC Users μπορουν να παρουν Scroll.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν έχεις βάλει credit card να πληρώνεις το wow αυτόματα κάθε μήνα και θέλεις να την κάνεις inactive...δεν υπάρχει άλλος τρόπος από το να κάνεις cancel το account σου.

Τουλάχιστον αυτό σκέφτηκαν εκεί στην σελίδα της bliz για να σε φοβήσουν.

Δεν έχει πλέον επιλογή για Inactive...απλά σε ρωτάει για ποιό λόγο θέλεις να σταματήσεις το wow και bye bye.

Φτηνά κολπάκια για τα λεφτά που έχουν βγάλει μέχρι τώρα.

http://forums.wow-europe.com/thread.html?sid=1&topicId=8522982571

Εδώ ο Gelmkar παραδέχεται οτι είναι λίγο "misleading" η σελίδα

 

Φυσικά δεν γίνετε cancel το account. Αλλά άστους να νομίζουν και να συνεχίσουν να πληρώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για τον saxon σχετικά με την χρήση credit card. Ανανέωσα για ένα 3μηνο μέχρι τον προσεχή Δεκέμβρη. Πρέπει να κάνω cancel το account μου σε περίπτωση που δεν επιθυμώ να συνεχίσω? Θα με χρεώσει όταν τελειώσει η τριμηνιαία ανανέωση αυτόματα? Σε περίπτωση που ανανεώνεται αυτόματα, με ποιο δικαίωμα το κάνουν αυτό εφόσον επέλεξα ανανέωση μόνο για τρεις μήνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις βάλει credit card να πληρώνεις το wow αυτόματα κάθε μήνα και θέλεις να την κάνεις inactive...δεν υπάρχει άλλος τρόπος από το να κάνεις cancel το account σου.

Τουλάχιστον αυτό σκέφτηκαν εκεί στην σελίδα της bliz για να σε φοβήσουν.

Δεν έχει πλέον επιλογή για Inactive...απλά σε ρωτάει για ποιό λόγο θέλεις να σταματήσεις το wow και bye bye.

Φτηνά κολπάκια για τα λεφτά που έχουν βγάλει μέχρι τώρα.

http://forums.wow-europe.com/thread.html?sid=1&topicId=8522982571

Εδώ ο Gelmkar παραδέχεται οτι είναι λίγο "misleading" η σελίδα

 

Φυσικά δεν γίνετε cancel το account. Αλλά άστους να νομίζουν και να συνεχίσουν να πληρώνουν.

 

 

I know, it's a bit confusing. But it will not cancel or deactivate your account, it will only prevent future billing of your credit card at the end of the game time.

 

Κοίτα, όταν πληρώνεις κάτι με πιστωτική, δεν το αφήνεις στην τύχη του. Επιβεβαιώνεις κάθε φορά ότι χρεώνεσαι γι' αυτό που ζήτησες. Εγώ π.χ. πληρώνω με πιστωτική, αλλά είχα σταματήσει κάποια στιγμή το καλοκαίρι και για να συνεχίσω έβαλα gamecard και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για τον saxon σχετικά με την χρήση credit card. Ανανέωσα για ένα 3μηνο μέχρι τον προσεχή Δεκέμβρη. Πρέπει να κάνω cancel το account μου σε περίπτωση που δεν επιθυμώ να συνεχίσω? Θα με χρεώσει όταν τελειώσει η τριμηνιαία ανανέωση αυτόματα? Σε περίπτωση που ανανεώνεται αυτόματα, με ποιο δικαίωμα το κάνουν αυτό εφόσον επέλεξα ανανέωση μόνο για τρεις μήνες?

 

 

Ο καλύτερος τρόπος να το ξέρεις σίγουρα είναι να πας στην σελίδα του account management και να δεις αν έχεις active subscription με την πιστωτική σου.

Υπάρχει μια επιλογή για πόσους μήνες θέλεις να γίνετε αυτόματα το subscription. Εγώ το είχα για ένα μήνα με την πιστωτική.

Αν δεν έχεις βάλει αυτόματο subscription δε νομίζω να σε χρεώσουν

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:08 ----------

 

Κοίτα, όταν πληρώνεις κάτι με πιστωτική, δεν το αφήνεις στην τύχη του. Επιβεβαιώνεις κάθε φορά ότι χρεώνεσαι γι' αυτό που ζήτησες. Εγώ π.χ. πληρώνω με πιστωτική, αλλά είχα σταματήσει κάποια στιγμή το καλοκαίρι και για να συνεχίσω έβαλα gamecard και όλα καλά.

 

Δεν είναι το θέμα αυτό.

Το θέμα είναι οτι απλά είπα να κάνω inactive το account μέχρι το επόμενο expansion και μου βγάζει "Γιατί θέλετε να σταματήσετε το wow" "Δεν σας αρέσει το pvp?" και τέτοια κουλά που είναι φτηνοαπατεωνιές κατά τη γνώμη μου.

Στην σελίδα που έδωσα ο τύπος τρόμαξε και ρώτησε στα forum και παραδέχτηκε ο blue-bliz οτι η σελίδα δεν τα λέει και τόσο καλά.

Τώρα γιατί δεν τα λέει καλά η σελίδα...ο καθένας μπορεί να καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κάνω cancel το account μου σε περίπτωση που δεν επιθυμώ να συνεχίσω? Θα με χρεώσει όταν τελειώσει η τριμηνιαία ανανέωση αυτόματα?

 

Οταν κανεις cancel το account σου απο κατω εχει ενα κατεβατο με reasons. Διαλεγεις το "change payment method" και μετα σου λεει "You are able to play until your play time is over, beyond that time you ll have to buy more play time in order to be able to play".

 

Οποιοδηποτε reason ομως και να διαλεξεις το ιδιο αποτελεσμα θα εχει, δηλαδη θα παιζεις μεχρι να τελειωσει ο χρονος σου και μετα πρεπει να αγορασεις νεο χρονο.

Δε καταλαβαινω που ειναι το προβλημα.

 

Εμενα ειναι συνεχεια canceled το account για να μην ανανεωνεται αυτοματα ο χρονος. Οταν τελειωνει ο χρονος μπαινω βαζω ενα μηνα με την πιστωτικη και μετα παλι cancel. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα, δε σβηνεις δηλαδη το account σου οταν το κανεις cancel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το θέμα αυτό.

Το θέμα είναι οτι απλά είπα να κάνω inactive το account μέχρι το επόμενο expansion και μου βγάζει "Γιατί θέλετε να σταματήσετε το wow" "Δεν σας αρέσει το pvp?" και τέτοια κουλά που είναι φτηνοαπατεωνιές κατά τη γνώμη μου.

Στην σελίδα που έδωσα ο τύπος τρόμαξε και ρώτησε στα forum και παραδέχτηκε ο blue-bliz οτι η σελίδα δεν τα λέει και τόσο καλά.

Τώρα γιατί δεν τα λέει καλά η σελίδα...ο καθένας μπορεί να καταλάβει.

 

Μα συμφωνώ, απλώς λέω ότι μην περιμένεις από κανέναν σε αυτά τα ζητήματα. Εσύ πρέπει να έχεις τα μάτια σου ορθάνοιχτα.

Εδώ μεταφέραμε όλοι τους λογαριασμούς μας σε battle-net και από τη στιγμή που το κάναμε, 5 άτομα από την guild έχασαν τα accounts τους από hack και έμειναν off-game 3 μέρες μέχρι να βγεί άκρη και να τους δοθούν πίσω οι λογαριασμοί και τα αντικείμενα. Στον ένα μάλιστα πήγαν τα αλάνια και εδωσαν όλα τα Emblems of Triumph και πήραν crusader orbs, αλλά δεν πρόλαβαν να τα πουλήσουν μάλλον και έμεινε με τα crusaders στο χέρι ο άλλος...

Και πιο πρόσφατα, πήγα και πήρα με Triumphs το tanking ring, είδα ότι κατρακύλησα σε defense (σε σημείο που δεν μπορούσα να tankάρω ούτε HCs :lol:) και πήγα να το δώσω πίσω μέσα στο χρονικό διάστημα που ορίζεται (μάλιστα έγραφε από κάτω και το remaining time για refund) και δεν το δεχόταν οι vendors.

Άνοιξα ticket και ο Gm που μου απάντησε μετά από 4 ώρες μου λέει ότι δεν μπορούν να διαπιστώσουν αν όντως ήταν refundable το αντικείμενο (λογικό, 4 ώρες μετά) και bye bye. Να τραβάς τα μαλλιά σου δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ειναι συνεχεια canceled το account για να μην ανανεωνεται αυτοματα ο χρονος. Οταν τελειωνει ο χρονος μπαινω βαζω ενα μηνα με την πιστωτικη και μετα παλι cancel. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα, δε σβηνεις δηλαδη το account σου οταν το κανεις cancel.

 

+1

Με το που ανανεώνω τον χρόνο μου κάνω αμέσως cancel για να μην το ξεχάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα το WOW:BATTLECHEST εχω εγκαταστησει μονο το WoW και οχι το burning crusade ξερω οτι το WOW εχει ενα μηνα δωρεαν και μετα πρεπει να αγορασεις prepaid αν εγκαταστησω και το burning crusade θα εχω δυο μηνες δωρεαν(1+1)? η μονο ενα?

 

και καμια σελιδα για patches αν ξερετε γιατι το downloader αργει...

 

σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια, οποιος κατεχει απο μαγους please help...

 

εφτασα ενα mage level 70, και παω να φτιαξω το "Wrath of Spellfire" tailoring set.

 

Εχει yellow και blue sockets. Τι gems να βαλω ? Στο guild ειπαν να το ξεσκισω στο hit rating....

 

Να βαλω σταμινα στα μπλε και hit στα κιτρινα ?

 

Ειμαι 70 υποψιν, οχι 80. Τωρα ξεκιναω Νοrthrend... Gems ilvl80 υποθετω δεν θα μπαινουν τωρα ε?

 

http://www.wowwiki.com/Wrath_of_Spellfire

 

 

@wgibson : οχι , παλι ενα μηνα θα εχεις, δεν παει στους 2. Τo Burning Crusade βαλτο απο τωρα, αλλα ουσιαστικα θα σου χρειαστει οταν πας level58-60 στην Outland...

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις οδηγίες σχετικά με τα billing παίδες. Το έκανα και εγώ cancel καλού κακού, έτσι κι αλλιώς μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου έχω πληρώσει. Η ανανέωση μέσω πιστωτικής εξάλλου είναι αναίτια πιο ακριβή στην τελική.....12,99/μηνα ευρώ? Πλάκα με κάνεις? H 2μηνιαία κάρτα από το blahdvd έχει 17,66+1,07 μεταφορικά=18,73 δηλαδή 9,365/μήνα! Μέχρι και στα ελληνικά μαγαζιά η gamecard είναι φτηνότερη. Go figure :P

 

Stefanos9: Βγες γυμνός στην Northrend και κάνε lvl up. Screw items σε αυτό το lvl......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπε και ο chill. Δεν αξίζει να φτιάξεις items τώρα, lvlάρεις άνετα χωρίς κάτι ιδιαίτερο..ειδικά με mage.

 

Chill ο παπάς μου ανεβαίνει σιγά σιγά, είναι 76 τώρα. dual spec shadow/holy. Ακόμα το φοβάμαι το holy όμως και πάω συνέχεια ως dps σε instances εκτός και αν έχουμε ανάγκη από healer. http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twilight%27s+Hammer&n=Xouzourhs

Στο blahdvd πόσο πληρώνεις συνολικά για να σου στείλουν την prepaid?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φοβάσαι από το holy ακριβώς? Μην πεθάνει κανείς? Σιγά μην σου κόψουν και το μισθό. Αφού έχεις και Guardian Spirit+glyph γιατί το αποφεύγεις? Αδύνατον να πάει κάτι άσχημα με GS αν το tank δεν είναι καθυστερημένο.......

 

Από το blah δεν έχω πάρει κάρτα ακόμα αλλά κάτι games μόνο για το ps3. Είναι αρκετά γρήγορο (3 εργάσιμες!!!) και τα μεταφορικά είναι 1,07 ευρώ (τόσο με χρέωσαν την περασμένη εβδομάδα, τσεκαρισμένο)!!! 18,73 θα στοιχίσει η κάρτα όπως είπα και στο προηγούμενο post. Σου δίνει την δυνατότητα ακόμα και αν δεν είσαι κάτοικος της Fagland να παραγγείλεις σε λίρα γλιτώνοντας ακόμα περισσότερα. Προτείνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...