Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε βγάλει εδώ και 3 βδομάδες τώρα ToC 10 με την guild και τις τελευταίες βδομάδες απλώς τρέχουμε one shoted όλα τα boss για να farmάρουμε.

Χθές πήγαμε πρώτη φορά ToC 10 HC και δεν πίστευα στα μάτια μου τό πόσο πιο δύσκολο είναι.

 

Φάγαμε 5 wipes στον Gormok και τα παρατήσαμε. Όλοι είμαστε ντυμένοι με tier 9-9,5 και δεν καταλαβαίνω, τι στο διάoλο πρέπει να φοράει κανείς για να μπει ToC HC. Ειδικά σ'εμένα που είμαι OT στο δεύτερο debuff που μου τραβούσε, με κατέβαζε σαν το κουνούπι κι έχω 44Κ HP buffed. 2 Healers και δεν προλάβαιναν να με κρατήσουν (priest και Pala). Και το dps δεν ήταν άσχημο, κοντά στα 4,5Κ μ.ο. είχαμε. Είναι gear issue ή θέμα tactics? Τελικά μήπως πρέπει πρώτα να ντυθούμε από ToC 25 και μετά να ξαναδοκιμάσουμε HC 10?

 

PS Gz Chill για το mount, περιμένουμε photo. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σου εγγυώμαι οτι δεν είναι θέμα gear.

 

Με το που βγήκε το ToTc, μια βδομάδα μετά, το είχαμε clear το heroic 10άρι. Το gear μας ήταν full 25άρι Ulduar. Κάτι λάθος πρέπει να κάνετε, ή στο tactic ή στα assignments.

 

ΥΓ: Τ9.5 δεν φοράτε, μάλλον 9.25 εννοείς :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εγγυώμαι οτι δεν είναι θέμα gear.

 

Με το που βγήκε το ToTc, μια βδομάδα μετά, το είχαμε clear το heroic 10άρι. Το gear μας ήταν full 25άρι Ulduar. Κάτι λάθος πρέπει να κάνετε, ή στο tactic ή στα assignments.

 

ΥΓ: Τ9.5 δεν φοράτε, μάλλον 9.25 εννοείς :Ρ

 

Ναι, βασικά 9άρια φοράμε από emblems και ότι έχει πέσει από κάποια 25άρια pugs.

 

Τα 9,5 πέφτουν στα HCs ε?

 

Διάβασα λίγο tactics στο tankspot και διαπίστωσα ότι στον Gormok, πρέπει να κάνω bubble για να βγάλω το debuff από πάνω μου.

Και οι 2 tanks είμαστε Palas, οπότε αυτό μας ψιλοδιευκολύνει, αλλά μας βλέπω να μας πιάνει η καρδιά μας με το aggro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Αγορασα το wow και το burning crusade. Μετα την εγκατασταση πηγα στο site για να κανω account αλλα οταν βαζω τον κωδικο που ειναι στη θηκη του wow (οχι του expansion) μου λεει οτι εχω βαλει τον κωδικο του expansion. Τι να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη ειχε τυχει κατι παρομοιο σε ενα φιλο μου, με ενα battlechest, πηγε στο μαγαζι που το πηρε και πηραν τηλέφωνο την αντιπροσωπεια εδω και μετα απο καποιο fax με τον λαθος κωδικο του εδωσαν ενα κανονικο κλειδι.

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gay ξεgay είναι το πρώτο μου και μάλλον μοναδικό 310% mount :-)

 

wowscrnshot102209065843.th.jpg

wowscrnshot102209160608.th.jpg

wowscrnshot102209160550.th.jpg

 

Άντε τώρα σε 20 μέρες να κάνουμε και το pilgrim να πάρουμε την γαλοπούλα για pet :P και μετά no moar world events!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει guild ελληνικο, mature, να κανει καποια αξιοπρεπες raid τη βδομαδα και να δεχεται και casual παικτες οπως εμένα? Ειμαι σε φαση που μπορει να μπω μια μερα να παιξω αλλα να ξαναμπω μετα απο 2-3 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει guild ελληνικο, mature, να κανει καποια αξιοπρεπες raid τη βδομαδα και να δεχεται και casual παικτες οπως εμένα? Ειμαι σε φαση που μπορει να μπω μια μερα να παιξω αλλα να ξαναμπω μετα απο 2-3 μερες...

 

Realm: The Venture Co

 

Guild: Adytum Dyne

 

Info: http://www.adytumdyne.info

 

Έλληνες στην πλειοψηφία με 3-4 Φινλανδούς που το κατέχουν το άθλημα, 1-2 10άρια raids τη βδομάδα, καθώς είμαστε και σχετικά νέα guild και δεν συμπληρώνουμε για 25άρια και για αρχή δεν ψάχνουμε κόσμο, αλλά αν ενδιαφέρεσαι υπάρχει application form στο site.

 

Rotation στα dps και πολύ πολύ γέλιο εκεί που πρέπει, αλλά και κάμποσο μπινελίκι, όταν κάποιοι φέρονται σαν... Έλληνες.

 

Τώρα για το θέμα casual, εξαρτάται τι εννοείς. Οι περισσότεροι παίζουμε 3-4 ώρες την ημέρα και τα raids δεν διαρκούν ποτέ πάνω από 4 ώρες, εκτός αν έχει προαποφασιστεί στον raidplanner της guild ή αν ψηφίσουμε επιτόπου να παραταθεί ο χρόνος του raid. Συνεπώς κι εμείς ψιλοcasual θεωρούμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κανείς με Windows 7 64 bit? Θέλω να τα εγκαταστήσω, αλλά να μπορώ να παίζω full και όχι με περιορισμούς σε addons και λοιπά. Σαφώς θα μπουν σε partition για αρχή, στη θέση των XP, απλώς ρωτάω αν αξίζει η διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...