Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ με 508 defense ξεκίνησα να τανκάρω heroics και δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα. Αν έχεις έναν καλό healer από πίσω (και ξέρεις βέβαια κι' εσύ να τανκάρεις σωστά) είσαι κυριλλέ. Τώρα βέβαια που έχω 553 def είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα.

 

Παρεπιπτώντος, το toon μου είναι Death Knight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια να ρωτησω κατι τους Μαγους θα ξερουν....

 

ανεβαζω ενα human mage ακομα δεν εχω πιασει 80, ειμαι lvl65..

 

Αλλα ας πουμε οτι παω 80, με οχι τρελλα gear, sp & crit..

 

Ποια 2 dual spec να κρατησω απο τα ?

 

Arcane 57/3/11

Fire 0/53/18 (FFB)

Frost 20/0/51

 

Για PvP χρειαζομαι οποσδηποτε το Frost ? και κραταω και Αrcane ?

 

H π.χ. ειμαι καλα overall με Fire & Arcane ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PvP σαν mage αν δεν εισαι frost εισαι απλα "ψωμι". Δεν εισαι "ασχημα" οπως οι καημενοι shadow priest k moonkins αλλα δεν θα εισαι και στα καλυτερα σου. Range DPS ειναι ολα τα δεντρα σου, επελεξε λοιπον το ισχυροτερο για PvP. Τα shields και barriers του frost + pet απο μονα τους ανεβαζουν το survivability σε τρομακτικα επιπεδα.

 

Γενικα δεν θα σε αγγιζει κανεις σαν frost και θα εχεις και τη δυνατοτητα αν καταφερει και σε αγγιξει καποιος να αποροφας ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ damage με τις ασπιδες. Βαλε και το glyph του evocation και εισαι απλα -Θεος-. Μαζι με τους Destro locks (που ειναι overpowered ενω εσυ ταλαντευεσαι μεταξυ overpowered και balanced) ειστε οι μονοι σοβαροι casters στο παιχνιδι.

 

Frost και παλι Frost για PvP, απλα δεν εχει αντιπαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx mate!

 

Και τωρα frost ειμαι και παω για το 20/0/51.

 

Απλα για PvE, groups,κλπ ειμαι ετοιμος για dual spec , οποτε θελω αλλο ενα ++ DPS...

 

οποτε πρεπει να διαλεξω μεταξυ του Fire η του Arcane....

 

?? Λεω να παω Arcane...αλλα με τρωει και το αλλο και εχω μπερδευτει..

 

Ποιο εινaι ποιο απλο σαν rotation ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx mate!

 

Και τωρα frost ειμαι και παω για το 20/0/51.

 

Απλα για PvE, groups,κλπ ειμαι ετοιμος για dual spec , οποτε θελω αλλο ενα ++ DPS...

 

οποτε πρεπει να διαλεξω μεταξυ του Fire η του Arcane....

 

?? Λεω να παω Arcane...αλλα με τρωει και το αλλο και εχω μπερδευτει..

 

Ποιο εινaι ποιο απλο σαν rotation ??

 

Μην πας FFB spec όταν γίνεις 80. Καλύτερα διάλεξε Fire spec γιατί το FFB θέλει αρκετό critical που στην αρχή δεν θα το έχεις. Αν και για 5mans και το frost είναι μια χαρά μόνο και μόνο για το AoE..αλλά για raids καλύτερα fire. Arcane είναι πιο "περίπλοκο" το rotation ενώ στο fire είναι Living bomb - 5x scorch fire - Fireball και Pyro όταν procάρει.

Βέβαια μπορεί να σου αρέσει περισσότερο το arcane build. Εγώ σου πρωτείνω να δοκιμάσεις ότι νομίζεις ότι θα σου αρέσει. Όλα θέλουν εξάσκηση.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση:

επειδη αλλαξα το off spec μου απο resto σε feral tank που μπορω να βρω σε site το rotation για heroic istances για raid και για aoe tank? δεν εχω ξαναπαιξει tank και εχω μαυρα μεσανυχτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον τανκσποτ.κομ θα έχει σιγουρα. βασικα εχει τα πάντα για τανκ :-)

αλλά εντάξει το aggro στα heroics δεν ειναι δυσκολη υπόθεση εδω με blood DK δεν είχα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το rotation του arcane δεν ειναι πολύπλοκο since last patch :)

 

Όντως, το δοκίμασα λίγο και γύρισα σε FFB. Αν δώ τα σκούρα σε θέμα dps ίσως το δοκιμάσω πάλι.

 

[/u]]Oι arcane δεν είχαν πρόβλημα με το mana; άλλαξε κάτι τώρα;

 

Δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα τώρα..μια χαρά είναι.

 

 

Πάντως εχθές μια χαρά τα πήγα: http://www.worldoflogs.com/reports/ZGd0EJ9JlimfLuHo/sum/damageDone/ Πάει καιρός που έχω να βγώ πρώτη στο Ulduar. Ίσως φταίει το ότι διασκέδασα αρκετά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sleepy, οταν λες fire spec για αρχη αντι FFB λογω χαμηλου crit, εννοεις φουλ fire (πχ 0/71/0) ?

 

FFB ναι εχω ακουσει οτι θελει mid gear + some good crit...

 

FFB ειναι based στο 0/53/18, αν δεν κανω λαθος ?

 

Ρε παιδες, δηλαδη τι θελει παραπανω ενα arcane rotation ? ( δεν ειναι τοσο απλο οσο το Fire μαλλον ...αλλα what ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FFB spec: http://www.wowhead.com/?talent#oZfVcbRhIhVubhctbIccoc

Fire spec: http://www.wowhead.com/?talent#of0Vcu0cZ0Ec0RhIhVubhct

Arcane spec: http://www.wowhead.com/?talent#of0Vsu0IzxGuMxedcZbGc0o

 

Rotation για arcane: 4xarcane blast, Arcane Missiles όταν procάρει. Αυτό είναι αλλά

πρέπει να μάθεις πότε να χρησιμοποιείς όλα τα spells που σου δίνει το arcane tree (pressence of mind κτλ), gems και evocation.

Εσύ θες κάτι απλό όμως. Με fire spec δεν μπορείς να κάνεις λάθος, και επίσης είναι καλύτερο αν θες να κινείσαι.

 

Αν θες βοήθεια σε κάτι άλλο, ρωτάς. :-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:28 ----------

 

Sleepy το όνομα του char στην υπογραφή σου αλλάζει κάθε τρεις και λίγο ή είναι η ιδέα μου :P? Αν υποψιαστώ ότι είσαι scammer θα πεθάνω :lol:

 

Name change ftw! Είχα πρόβλημα με τα addons..δεν γίνονταν saved τα settings επειδή είχα περίεργα γράμματα.:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...