Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το fuction change παρη για εμενα ειναι λαλακια διοτι μονο και μονο που χανεις ολα τα achivements :(.αντε να κατσεις απο την αρχη να μαζευεις καμοια 4500 ποντους θα σου φυγει ο πατος :lol:

 

Σε ποιο σύμπαν γίνεται αυτό :P?

 

Δεν αλλάζει απολύτως τίποτα. Τα πάντα (factions/items/mounts etc) μετατρέπονται από alliance σε horde και αντιστρόφως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ιστορίες καθημερίνης alliance τρέλας @ neptulon pvp realm

 

Heroic Madness

Kickαραμε έναν από ένα hc επειδή δεν γνώριζε την διαφορά ανάμεσα σε Hc και normal (hunter ήταν δεν έφτιαξα εγώ το group, στο last spot ζήτησα inv). Είχε μπει στο normal του λέγαμε βγες και ξαναμπες χαμπάρι. Αφότου έφαγε kick ρωτούσε στο trade chanel hacker για να hackαρει εμάς του 4 του group. Το παιδί έδινε το τηλέφωνο του στο αέρα και έλεγε πάρτε με να συνεννοηθούμε πληρώνω και λοιπά :lol:

 

Onyxia Madness

Μετά από 3 αποτυχημένα 10άρια (εδώ γελάνε :lol:) παίρνω την απόφαση να φτιάξω το δικό μου raid run. Δίνω προσωπικές οδηγίες στους υπόλοιπους 9, ρωτάω αν έχετε απορίες κλπ ντου. Όλα βαίνουν καλώς ώσπου στο p3 ένας rogue αποφασίζει να ανακαλύψει τα αυγά του δράκου. Το είδα το παλικάρι δηλαδή ενώ τελείωνε ένα spawn μπήκε στην φωλιά των αυγών και μας spwnαρε το σύμπαν..............Wipe. Του ζητάω εξηγήσεις και με αρχίζει στα μπινελίκια ότι και καλά δεν του είπα προσωπικά να μην πάει στα αυγά :lol:. Αναρωτιέμαι αν έπρεπε να του πω να κάνει και damage.......ικανό τον έχω να έκανε bandage heal.........

 

Onyxia Madness II

Πριν φτιάξω δικό μου group πήρα invite από ένα άλλο. Ο raid leader ζητούσε να του κάνουμε link το onyxia achievement και το epic achievement λες και αν έχεις κάποιο από αυτά σημαίνει κάτι. Το epic το παίρνεις για πλάκα είτε μέσω pve είτε μέσω pvp. Αν το έχεις κερδίσει μέσω pvp, epic fail καμία χρησιμότητα για raids. Το δε onyxia achievement.....ε ok το content είναι gtp από πλευράς δυσκολίας, 1-2 μπορούν να του κουβαλούν οι υπόλοιποι. Να μην τα πολυλογώ συνηθίζω να τσεκάρω το armory κάθε raid leader απλά και μόνο για να τσεκάρω τα achievements. Ε ο συγκεκριμένος δεν τα είχε :lol:. Και όταν το ανέφερα με άρχισε στα μπινελίκια λέγοντας μου πως είναι ο 5ος alt του ότι ξέρει τι πρέπει να κάνει και λοιπές πίπες. Έφυγα.......όπως και οι υπόλοιποι 8. Να το χέσω το link achievement. Link πιστοποιητικό μη μαλάκινσης από την mensa πρέπει να ζητάμε για pugs

 

Voa Madness

Μπαίνω 10αρι. Είμαστε 2 priests και ο άλλος επειδή είχε τρελό gear άρχισε και έλεγε να φύγω ότι δεν μοιράζεται gear μαζί μου κλπ........Του εξηγώ στα @@ μου το gear εγώ να παίξω θέλω. Με τα πολλά καθαρίζουμε το instance linkαρω healing meters στα οποία με έβλεπε με κιάλια ο και καλά gosas :lol:. Του λέω στην τελική όντως καλύτερα να έπαιρνες εσύ το gear όπως φαίνεσαι το χρειάζεσαι περισσότερο από μένα :P. Άλλα μπινελίκια έφαγα από εκεί χαχα.

 

ΒRD Madness

Κάνω group ζητώντας από όλους όσους ζητήσουν invite να μπορούν να summonαρουν τον παπάρα αναφέροντας πως θα τσεκάρω αν όλοι έχουν το q πριν αρχίσουμε. 2 δεν το είχαν............Πάμε και τελικά 2 δεν το είχαν. ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ? Αναρωτιέμαι........

 

Γαμώ την τρέλα μου όλα αυτά μέσα σε δυο ώρες!!!!!! Μπαίνεις να παίξεις λίγο σαν άνθρωπος και σου κάνουν τα νεύρα ζαρτιέρες τα κωλόn00ba με iq ραδικιού!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ζητησαν να ειμαι def cap (pala tank παιζω) για να τανκαρω gundrak. Προχτες ο αλλος ζηταγε epic achiev για naxx 10..

 

Ειδικα αυτο το def cap πρεπει να ειναι πολυ μοδα τελευταια το ακουω πολυ. Ημουν σε ενα run gundrak και δεν ειχα το καλυτερο gear για tank το παραδεχομαι, ηταν νωρις ακομα μολις τον ειχα ανεβασει και τον εντυνα, ειχα ομως προσεγμενο gear για tank και ας μην ειχα 40k life.

 

Σε ολη τη διαδρομη μεχρι το τελευταιο boss, προσπαθουσε ο healer να μου εξηγησει οτι για να κανω heroics πρεπει να ειμαι def cap (545 defence δηλαδη). Φτανουμε τελευταιο boss (ενας ρινοκερος που κανει impale) πεθαινει πρωτος ο healer, πεθαινουν 2 dps και μενω εγω με ενα hunter και το boss 50%.

ΡΙΧΝΟΥΜΕ το boss χωρις healing (pala power) και ολα στη μαπα του αχρηστου του healer που θα μου την πει και απο πανω για το gear μου. Γελαγε μετα ο χτεσινος. Του λεω "ετσι τανκαρουν οσοι ξερουν, ακομα και χωρις gear , και χωρις heal". Τι να πει μετα? Οτι ειναι noobas το καταλαβε

 

Γιαννη παλια οντως υπηρχε ενα bug με το fanction change, τωρα το φτιαξανε, κανενα προβλημα με τα achievs και με τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει ολα τα αλλα ρε συ chill, το onyxia γιατι δε το κανεις με τη guild?

 

Στα heroics παιζουν τρελες παπαριες. Γιαυτο λεμε οτι τα εκανε ψιλοσαλατα η blizzard δλδ το παιδακι που λες που δεν ηξερε τι διαφορα normal/heroic θα μπορουσε να φτιαξει gear που μεχρι και το tbc ηταν τρελο παλουκι για να αποκτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει ολα τα αλλα ρε συ chill, το onyxia γιατι δε το κανεις με τη guild?

 

Διότι το guild μου πέθανε μετά από 5 χρόνια. Ακόμα στο guild είμαι αλλά οι περισσότεροι πούλησαν accounts/σταμάτησαν οριστικά/άλλαξαν server. Το guild υπάρχει απλά ως όνομα αλλά είναι επίσημα νεκρό. Οι τελευταίες προσπάθειες ανάνηψης απέτυχαν παταγωδώς :-(. Αναγκαστικά pugs λοιπόν για την ώρα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο σύμπαν γίνεται αυτό :P?

 

Δεν αλλάζει απολύτως τίποτα. Τα πάντα (factions/items/mounts etc) μετατρέπονται από alliance σε horde και αντιστρόφως.

πολυ καλο τοτε εαν ειναι ετσι οπως λες.

 

στο faction change τα μοναδικά που χάνεις απο achievements είναι απο Argent Tournament, όλα τα υπόλοιπα γίνονται convert αντίστοιχα (+items/mounts etc)

 

οκ thnx

 

Ίσως μιλάει για ένα bug που υπήρχε (δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα) και δεν έμεναν κάποια πράγματα.

 

οχι ηταν λαθος δικο μου.με αλλα λογια λαθος ειχα καταλαβει

 

Γιαννη παλια οντως υπηρχε ενα bug με το fanction change, τωρα το φτιαξανε, κανενα προβλημα με τα achievs και με τα παντα.

 

Ναι παρη εγω εκανα λαθος τελικα.σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

neptulonians ftw , ποσο αλλαξε ο server τα τελευταια 3 χρονια :-(

 

Ένα χρόνο είμαι εκεί, πέρσι τέτοια εποχή ήρθα με το guild.

 

Από πέρσι που ήταν TOP και υπήρχε τζέρτζελο γενικά, έχει καταντήσει ένα άθλιο realm γεμάτο χαμηλού παιχτικού επιπέδου ανατολικοευρωπαίους (κυρίως Βούλγαρους :-().

 

Θέλω να φύγω αλλά δεδομένου ότι είμαι casual δεν σκάω έτσι εύκολα τα 60 ευρώ (έχω 3 chars εκεί...........).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ζητησαν να ειμαι def cap (pala tank παιζω) για να τανκαρω gundrak. Προχτες ο αλλος ζηταγε epic achiev για naxx 10..

 

Ειδικα αυτο το def cap πρεπει να ειναι πολυ μοδα τελευταια το ακουω πολυ. Ημουν σε ενα run gundrak και δεν ειχα το καλυτερο gear για tank το παραδεχομαι, ηταν νωρις ακομα μολις τον ειχα ανεβασει και τον εντυνα, ειχα ομως προσεγμενο gear για tank και ας μην ειχα 40k life.

 

Σε ολη τη διαδρομη μεχρι το τελευταιο boss, προσπαθουσε ο healer να μου εξηγησει οτι για να κανω heroics πρεπει να ειμαι def cap (545 defence δηλαδη). Φτανουμε τελευταιο boss (ενας ρινοκερος που κανει impale) πεθαινει πρωτος ο healer, πεθαινουν 2 dps και μενω εγω με ενα hunter και το boss 50%.

ΡΙΧΝΟΥΜΕ το boss χωρις healing (pala power) και ολα στη μαπα του αχρηστου του healer που θα μου την πει και απο πανω για το gear μου. Γελαγε μετα ο χτεσινος. Του λεω "ετσι τανκαρουν οσοι ξερουν, ακομα και χωρις gear , και χωρις heal". Τι να πει μετα? Οτι ειναι noobas το καταλαβε.

 

Το def cap για heroics είναι 535 (και όχι 545 :-) ) και για raids 540 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι λεπτομεριες και δε με ενδιαφερουν καθολου, ειτε ειναι 535 ειτε 545. Σε οποιον δεν αρεσει να τανκαρει αυτος. Αλλα ολοι dps παιζουν επειδη ειναι ευκολο

 

Καποιος μου ειχε πει οτι το def cap για paladin ειναι 545 και για warrior 540. Υποθετω οτι ειναι λογω ενος talent που εχουν, χωρις να το εχω ψαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος μου ειχε πει οτι το def cap για paladin ειναι 545 και για warrior 540. Υποθετω οτι ειναι λογω ενος talent που εχουν, χωρις να το εχω ψαξει.

 

Δεν ισχύει αυτό. Οι warriors δεν έχουν κανένα ιδιαίτερο talent πλεον για defence. 540 είναι για όλους εκτός απο τους druids feral.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...