Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγινε γνωστό πόση υπολογιστική δύναμη χρειάζεται το ΜΜΟ που μπορεί και κρατάει 11.5 εκατομμύρια συνδρομητές στους servers του. Η Blizzard διαθέτει περισσότερους από 13.250 servers σε γραφεία από το Τέξας μέχρι τη Σεούλ, οι οποίοι συνολικά έχουν περίπου 75.000 πυρήνες CPUs και περίπου 112.5 terabytes RAM. Η κυκλοφορία ενός patch δεν είναι εύκολη υπόθεση όταν η βάση χρηστών είναι τόσο μεγάλη, αφού στο patch 1.3 στάλθηκαν στους παίκτες δεδομένα μεγέθους 4.7 petabytes, όπου το ένα petabyte ισούται με 1.000 terabytes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι αλλα πως παιρνεις τοκενς? μονο το daily που κανεις γυρο στο IF εχω που δινει 15.

 

-15 παίρνεις από τον γύρω του IF

-10 περιμένοντας να επιτεθούν τα black iron dwarfs στο brewfest. Όταν εξολοθρεφτούν spwnαρει ένα αντικείμενο στο κέντρο. Παίρνεις το q το παραδίδεις σε ένα dwarf και παίρνεις άλλα 10

-+όσα βγάλεις από τις μεταφορές με τα rams ανάμεσα σε Kharanos και στο Brewfest. Δεν υπάρχει quest mark πάνω από τον npc που σου δίνει το quest, πρέπει να του μιλήσεις εσύ.

 

Δεν έχω βρει κάτι άλλο.

 

Το boss στο brd είναι μεν daily αλλά δεν δίνει tokens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επιθέσεις είναι ανά μισή ώρα. Με σωστό defend παίρνεις 10 κάθε μέρα.

 

Καλά το daily στο brd δεν δίνει tokens τελικά????

 

OMG WTF BBQ....

 

αντέ περίμενε 6 μέρες για να πάρεις το 3ο ( ή 4ο ) ψωριάρικο 310...

 

και όχι τίποτα άλλο, περίμενα να είναι ένα όμορφο κοκκινάκι έστω να το χαίρομαι μιας και τα άλλα (plagued, ironbound etc etc) είναι ψιλό μαλακία αλλα τελικά και αυτό είναι ένα ροζοκοκκινολιλά και τελικά ψιλό τζάμπα λιώναμε για το ετήσιο achievement. At least some of them were funny...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα όπως και για την πλειοψηφία θα είναι το πρώτο 310% :P

 

Εμένα δεν με χαλάει καθόλου παντώς, ίσα ίσα, αλλά δεδομένου ότι θα είναι καράcommon θα προτιμούσα ένα Ironbound (imo το ομορφότερο proto ingame atm)

 

Το mount στο στέλνει η δράκαινα με το κάτωθι μήνυμα

 

With the drums of war pounding in the distance, it is easy for the denizens of Azeroth to forget all that life has to offer.

 

You, on the other hand, have maintained the dignity of the good races of Azeroth with your ability to remember what we fight for. To not celebrate our victories is another form of defeat. Remember that well, Reveler.

 

May others be inspired by your good cheer,

 

Alexstrasza the Life-Binder

 

Εγώ πρέπει να περιμένω και το hollows end για να το πάρω, 1,5 μήνα ακόμα υπομονή.

 

Συμφωνώ zfour, κάποια ήταν εκπληκτικά. Υπήρχαν όμως και μερικά άλλα που δεν θέλω ούτε να τα θυμάμαι.

 

Αυτό το pilgrim, ένα ακόμα seasonal που δεν είναι στο meta για τον δράκο, πότε στο καλό είναι περίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για lvl 80 με αυτό :P. Με είχε σώσει άπειρες φορές back then............

 

http://db.mmo-champion.com/i/49308/antique-cornerstone-grimoire/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου πει πως λεγεται το addon για arena, που σου λεει το ονομα του αντιπαλου, το class, και το κλασσικο "******** low on health" μηνυμα οταν ο αντιπαλος πλησιαζει στο ψωφο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου πει πως λεγεται το addon για arena, που σου λεει το ονομα του αντιπαλου, το class, και το κλασσικο "******** low on health" μηνυμα οταν ο αντιπαλος πλησιαζει στο ψωφο?

αμεσο pvp skill και αυτο? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμεσο pvp skill και αυτο? :D

 

Χεχε, ειπαμε, το παιχνιδι ειναι -γεματο- απο skills που καθοριζονται καθαρα απο ικανοτητα του παικτη :lol::lol:

 

Η πλακα ειναι οτι καποιοι το πιστευουν κιολας οτι οντως παιζει skill με τα add-ons και macros που φτιαχνεις στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλά δεν είχαν πει ότι θα το έβγαζαν στην 5η επέτειο του WoW? (usa)

 

πόσο μου την σπάει η ράδιο αρβύλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wooooowwww σοβαρά;; :-)

 

YAY :-D

 

Το patch βέβαια ακόμα δεν είναι up για κατέβασμα από το blizz d/l..........και κλασσικά σήμερα μάλλον δεν θα παίξουμε :P

 

Η παλιά ony παίρνει το πούλο. Αν έχετε item από αυτή παίρνετε FoS. Για μια ακόμη φορά χαίρομαι που δεν πετάω το παλιό μου gear.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...