Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν παίζουν όλοι huntard στο wow toufas, κάποια class χρειάζονται Brains και κάτι περισσότερο από /afk+autoshot........

 

Προσωπικά προτιμώ την ταχύτητα και την αμεσότητα στο pvp του wow από το pvp που συνάντησα στο aoc και στο warhammer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα να μην λεμε και οτι θελουμε, ποια αμεσοτητα? Το να το προτιμας επειδη ειναι γρηγορο να το καταλαβω, την αμεσοτητα ομως που την ειδες? Και εμενα μου αρεσει σαν γενικο design το PvP του WoW αλλα στην εκτελεση μας τα χαλαει παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα να μην λεμε και οτι θελουμε, ποια αμεσοτητα? Το να το προτιμας επειδη ειναι γρηγορο να το καταλαβω, την αμεσοτητα ομως που την ειδες? Και εμενα μου αρεσει σαν γενικο design το PvP του WoW αλλα στην εκτελεση μας τα χαλαει παρα πολυ.

 

Σου απανταω σαν warrior παικτης τριων χρονων.

 

Mortal strike, heroic throw, harmstring, rend, Indimidating shout, disarm, shield bash, shield slam, pummel, intercept, charge, intervene, thunderclap, shield block, demoralizing shout, overpower, whirlwind, bladestorm.

Οτι σου ανεφερα παραπανω γινεται instant με τον warrior, αυτα σε συνδυασμο (προφανως) με μηδενικο lag, ή αν θελεις νορμαλ ms, και skill προσφερουν αμεσοτητα στο pvp. Νιωθω οτι παταω τα skills μου που ειναι up και τσουπ, σκανε, γινονται, εγω το πατησα και εγινε, επιτοπου instant. Εκανες pvp στο aoc να δεις? Θες να βαλεις ενα γ@μ^&νο bleed στον αντιπαλο και πρεπει να πατησεις 4 συνδυασμους κουμπιων (σε βαθος χρονου 2-3 sec) για ενα BLEED!!!! Ε αν ειναι να παιξω guitar hero στο keyboard για να παιξω pvp ..εεε οκ. Τωρα αν εσυ σε ολο αυτο δε βλεπεις αμεσοτητα στο wow, τοτε παιξε mage και πατα frostbolts αντι για icelance, fireblast και οτι instant εχεις, οχι τιποτα αλλο.... απλα επειδη δεν εχει αμεσοτητα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και οτι κανεις ειναι 100% προβλεψιμο, κανει κατι αυτος και εσυ κανεις οτι εκανες και με τον προηγουμενο.

0 skill

 

Διαφωνω. Υπαρχουν προβλεψιμες μαχες και προβλεψιμοι αντιπαλοι, αυτο δε σημαινει οτι ολες οι μαχες και ολοι οι αντιπαλοι ειναι προβλεψιμες/οι. Εγω με τον warrior μου, δε θα νιωσω περιφανος που νικησα 10-1 εναν rogue σε duels επειδη τον ειχα με rend ολη την ωρα και spamαρα overpower, αλλα θα νιωσω περιφανος οταν στις 10 ηττες θα κανω 3 νικες απεναντι σε εναν frost mage που θα εχει ta cds ετοιμα. Και πιστεψε με, δεν ειναι ενα προβλεψιμο fight.

 

Το wow δεν απαιτει skill σαν γενικη προυποθεση, αλλα ΑΝ εισαι skilled οσο αφορα το timing, το rotation και την ψυχραιμια, κανεις τη διαφορα. Τωρα αν με βγαλεις λαθος και σε αυτο, θα αρχισω να πιστευω οτι επαιζες rogue class και πηγες 2000 rating με Spam of Knives και spacebar button spam για να πηδας οταν την ιδια στιγμη ο χαρακτηρας σου θα λεει με macro "I R PVP FACEROLLER ROUGE LULLZ". E οκ, μη τα μηδενιζουμε ολα μα ολα.

 

Δεν υπαρχουν καλες και κακες class, υπαρχουν καλοι και κακοι παικτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απανταω σαν warrior παικτης τριων χρονων.

 

Mortal strike, heroic throw, harmstring, rend, Indimidating shout, disarm, shield bash, shield slam, pummel, intercept, charge, intervene, thunderclap, shield block, demoralizing shout, overpower, whirlwind, bladestorm.

Οτι σου ανεφερα παραπανω γινεται instant με τον warrior, αυτα σε συνδυασμο (προφανως) με μηδενικο lag, ή αν θελεις νορμαλ ms, και skill προσφερουν αμεσοτητα στο pvp. Νιωθω οτι παταω τα skills μου που ειναι up και τσουπ, σκανε, γινονται, εγω το πατησα και εγινε, επιτοπου instant. Εκανες pvp στο aoc να δεις? Θες να βαλεις ενα γ@μ^&νο bleed στον αντιπαλο και πρεπει να πατησεις 4 συνδυασμους κουμπιων (σε βαθος χρονου 2-3 sec) για ενα BLEED!!!! Ε αν ειναι να παιξω guitar hero στο keyboard για να παιξω pvp ..εεε οκ. Τωρα αν εσυ σε ολο αυτο δε βλεπεις αμεσοτητα στο wow, τοτε παιξε mage και πατα frostbolts αντι για icelance, fireblast και οτι instant εχεις, οχι τιποτα αλλο.... απλα επειδη δεν εχει αμεσοτητα :P

 

Μαλλον εχετε μπερδεψει την αμεσοτητα με τα instant skills. Το WoW παρα το "αμεσο" συστημα μαχης καθε αλλο παρα αμεσο ειναι. Υπαρχουν κανονικα dice rolls, ζημια που ερχεται αφου γινουν καποια calculation και δεν μπορεις ποτε να αποφυγεις κατι με sidestep η οτιδηποτε τετοιο. Αυτη ειναι η αμεσοτητα και οχι να πατας κατι και απλα να γινεται αμεσα. Αμεσοτητα θα πρεπει να χαρακτηριζει ολοκληρο το συστημα μαχης και οχι μονο στο αν θα πατας instant skills για να εχουν τα αναλογα αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδατε το l00t από Onyxia? Shard Of Scale x 4,25 = Purified Shard Of Scale :lol:

 

Κρίμα που δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για lvl 80 με αυτό :P. Με είχε σώσει άπειρες φορές back then............

 

Το patchάκι της πότε έρχεται btw?

 

Αν κάποιος έχει ασχοληθεί με το brewfest και γνωρίζει πόσος χρόνος χρειάζεται πάνω κάτω για να γίνουν completed όλα τα achievements που περιέχονται στο meta ας ρίξει κανένα info.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδατε το l00t από Onyxia? Shard Of Scale x 4,25 = Purified Shard Of Scale :lol:

 

Κρίμα που δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για lvl 80 με αυτό :P. Με είχε σώσει άπειρες φορές back then............

 

Το patchάκι της πότε έρχεται btw?

 

Αν κάποιος έχει ασχοληθεί με το brewfest και γνωρίζει πόσος χρόνος χρειάζεται πάνω κάτω για να γίνουν completed όλα τα achievements που περιέχονται στο meta ας ρίξει κανένα info.

 

Δεν καταλαβα πολυ καλα τι παίζει..

 

Κάθε μέρα μπορουμε να πηγαινουμε BRD και βγαίνει κάποιο daily στο IF ή Orgimmar? Θέλει καπου 400-450 tokens αρα μάλλον κάθε μέρα πρέπει να ασχολείσαι.

2 ach μου έμειναν το brew of the month (200 tokens) και το disturbing the peace (250 tokens). Εχω 98 τώρα :\

 

* Για onyxia δεν είπαν κοντά στα 5 χρόνια του WOW?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρειαζεσαι 200 τοκεν για να γινεις μελλος στο brewfest club. 350 τοκεν για να αγορασεις καπελο, μποτες , γιλεκο για να χορεψεις στην dalaran. Θελεις 10 τοκενς για να αγορασεις το απλο mount, ή νομιζω 1 τοκεν για να αγορασεις κατι σπορια που μετατρεπουν το δικο σου.

Χριαζεσαι συνολο 550 τοκενς δηλαδη.

 

Εγω την πρωτη μερα εβγαλα 105, αλλα δε ξερω ποσα θα βγαλω την δευτερη.

Δινει 20 αν μιλισεις με το dwarf και κανεις περαδωθε το delivery με τα βαρελια. Δινει 40 το boss στο brd. Δινει 15 το daily που πρεπει να κανεις το γυρω της if. Και ειναι και 2 ακομα daily που απλα μιλας με ενα dwarf και σου δινει λεφτα καμια 20αρια απο εκει.

 

Περιπου 6-7 μερες θελει για να γινει complete, αν κανεις καθε μερα τα daily. Υπολογισε 30 λεπτα συνολο ολα μαζι την ημερα.

 

Edit: Θελεις 2 τοκεν για να μετατρεψεις το δικο σου mount. Οποτε συνολο χριαζεσαι 552 τοκενς για να τα κανεις ολα

Επεξ/σία από Radiatedsoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το setάκι των ρούχων που χρειάζεται για το achievement είναι refundable (thanx greygore :-)) οπότε είμαστε χαλαροί. Αν το κάνουμε κάθε μέρα υποθέτω πως θα μπορέσουμε να πάρουμε ότι έχει ο πωλητής.....

 

Τα 40 tokens από το boss στο brd νομίζω είναι μια και έξω. Το μπουρδέλο μας έριξε 2 kodos στην σειρά και πήρα το πούλο δις :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...