Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ειστε φαουλ, και πατε για κοκκινη καρτα.

Αν δε σας αρεσει το παιχνιδι να φυγετε να πατε αλλου, και να μη μας χαλατε το thread εμας που μας αρεσει και το απολαμβανουμε ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρωσοπικά δεν με ενδιαφέρει πόσα βγάζει η Blizz ούτε τα καρότα. Το μόνο που ξέρω είναι ότι το WOW είναι το φάρμακο που τα βράδια με ταξιδεύει σε άλλους κόσμους και με κανει να ξεφεύγω απο την πραγματικότητα.Απλά οποιος θέλει να αλλάξει παιχνίδι ας το κάνει χωρίς να θέλει νε επιβάλει τη γνώμη του. Άλλωστε ένας σοβαρός raider δεν θα το σκευτόταν ποτέ.

Διαβάζω πολλή καιρό αυτό το forum και γελάω συχνά μαζί σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια το εχετε παρει πολυ σοβαρα και δεν πρεπει ειναι απλο αν σας αρεσει το παιζετε αν οχι τοτε παιξτε κατι αλλο ενα παιχνιδι ειναι ελεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογικη σας ειναι πραγματικα αξιοπεριεργη. Οποιος δηλαδη λεει κατι κακο για το παιχνιδι αμεσως θα πρεπει να φυγει να παει αλλου. Δηλαδη που αλλου? Κοιταω τον τιτλο του thread και βλεπω World of Warcraft. Ε και εγω γι αυτο θελω να μιλησω, εχει σημασια αν αυτο που θα πω ειναι κακο η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να πω οχι, ειδαμε ομως και την "πτωση" γι αυτο εχουμε να λεμε και κατι παραπανω. Δεν τη λεμε σε κανεναν που το εχει καψει οπως καναμε και εμεις αλλα αυτο δεν μας αφαιρει το δικαιωμα να λεμε τα πραγματα οπως τα βλεπουμε. Και εμεις τα "ακουγαμε" τοτε αλλα δεν μας ενοιαζε και ιδιαιτερα. Ας πιστευει ο καθενας οτι θελει. Δικαιωμα του ειναι αλλα δεν μπορεις να ζητας στον αλλο "να παει αλλου" επειδη του χαλαμε τη ζαχαρενια του.

 

Το εχουμε ξαναπει και σε αλλα thread και για αλλα παιχνιδια. Αν δεν σας αρεσει που καποιος (η περισσοτεροι) δεν γουσταρουν το παιχνιδι ετσι οπως εγινε τωρα και το εκφραζουν μπορειτε να φτιαξετε ενα δικο σας thread που θα ζητησετε αποκλειστικα να ποσταρουν ατομα που "λατρεβουν" το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστειο ειναι οτι οι περισσοτεροι που μιλανε με κακα λογια για το wow ειναι αυτοι που καποτε ελιωναν....

 

γι'αυτό ακριβώς θα έπρεπε να σέβεστε τo δικαίωμα τους να λενε τις απόψεις τους, άσχετα αν δεν συμφωνείτε με όσα λένε. Γιατί ξέρουν γιατί πράγμα μιλάνε και όντες πλέον εκτός παιχνιδιού μπορούν να δούν πιο ψύχραιμα την όλη φάση. Και στην τελική μήπως το συγκεκριμένο thread λέγεται <<for world of warcraft fanboys only>>; Ολοι δικαιούμαστε να πούμε την γνώμη μας, σε όποιον δεν αρέσει ας πατήσει ignore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι'αυτό ακριβώς θα έπρεπε να σέβεστε τo δικαίωμα τους να λενε τις απόψεις τους, άσχετα αν δεν συμφωνείτε με όσα λένε. Γιατί ξέρουν γιατί πράγμα μιλάνε και όντες πλέον εκτός παιχνιδιού μπορούν να δούν πιο ψύχραιμα την όλη φάση. Και στην τελική μήπως το συγκεκριμένο thread λέγεται <<for world of warcraft fanboys only>>; Ολοι δικαιούμαστε να πούμε την γνώμη μας, σε όποιον δεν αρέσει ας πατήσει ignore.

 

Θα μπορουσες να μην ειχες γραψει καν αυτο το ποστ, με τη λογικη οτι ειναι σωστα οσα λες και προφανως εννοουνται. Το αν το World Of Warcraft εχει παρει την κατιουσα, το δειχνουν οι πωλησεις για να ειμαι ειλκρινης.. και οι πωλησεις αυξανονται.

 

Αν το γνωριζαμε ετσι το παιχνιδι, δε νομιζω κανενας μας να ειχε προβλημα. Η διαφορα ειναι οτι καποιοι απο εμας εχουμε ενα σημειο αναφορας, ενα μετρο συγκρισης εφοσον παιζαμε απο τις πρωτες μερες του παιχνιδιου και προλαβαμε μεγαλες αλλαγες, που καποιες μας αρεσουν και καποιες μας χαλανε.

Το θεμα ειναι κατα ποσο και αν μπορουν καποιοι παικτες να συμβαδισουν με τις εξελιξεις του παιχνιδιου ως εχει, καποιοι μπορουν, και σε καθε pve/pvp season εχουν top gear κλπ κλπ, και καποιοι αλλοι δε μπορουν και ανανεωνουν την gamecard τους μονο για να δουν ετσι το νεο expansion ή patch και μετα παλι γινονται inactive players.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα η britney spears και η anna vissi ειναι οτι πιο καλο εχει να προσφερει η μουσικη ε?

 

εμ βέβαια, βλέπεις για κάποιους τα mmo γεννήθηκαν και θα πεθάνουν με το wow, τέτοιο αρωστηλίκι ούτε στην μπάλα δεν βλέπουμε :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ βέβαια, βλέπεις για κάποιους τα mmo γεννήθηκαν και θα πεθάνουν με το wow, τέτοιο αρωστηλίκι ούτε στην μπάλα δεν βλέπουμε :eek:

 

Προσωπικα το mmo που μου εχει αφησει τις μεγαλυτερες συγκινησεις και τα ωραιοτερα pvp ηταν το lineage. Πιστευω οτι ηταν λιγοτερο συνηθεια απο το wow, δηλαδη ρε παιδι μου θυμαμαι οτι ηθελα να παιξω! Στο wow πολλες φορες ειμαι μεσα και κανω κυκλους γυρω απο τα npc της dalaran η κανω quests για να ανεβασω reputation με μια faction και να παρω πχ ενα mount η το tabard τους, δλδ οτι να ναι. Αλλα οκ δεν ειμαι κολλημενος, και με τη πρωτη ευκαιρια θα αφηνω το wow για κατι αξιολογο, γι αυτο και ημουν beta tester του Age of Conan και του warhammer μεσω ενος φιλου, ψαχνομουν και ψαχνομαι μπας και δω τπτ αλλο.... αλλα τζιφος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το mmo που μου εχει αφησει τις μεγαλυτερες συγκινησεις και τα ωραιοτερα pvp ηταν το lineage. Πιστευω οτι ηταν λιγοτερο συνηθεια απο το wow, δηλαδη ρε παιδι μου θυμαμαι οτι ηθελα να παιξω! Στο wow πολλες φορες ειμαι μεσα και κανω κυκλους γυρω απο τα npc της dalaran η κανω quests για να ανεβασω reputation με μια faction και να παρω πχ ενα mount η το tabard τους, δλδ οτι να ναι. Αλλα οκ δεν ειμαι κολλημενος, και με τη πρωτη ευκαιρια θα αφηνω το wow για κατι αξιολογο, γι αυτο και ημουν beta tester του Age of Conan και του warhammer μεσω ενος φιλου, ψαχνομουν και ψαχνομαι μπας και δω τπτ αλλο.... αλλα τζιφος!

 

στην φάση που λες με το wow ήμουν και εγώ γι'αυτό το παράτησα, έκανα μια περατζάδα από aoc όταν βγήκε, δεν με ενθουσίασε, και θα τσεκάρω και το aion live (ήμουν στη open beta). Πάντως αν σου άρεσε το Lineage κοίτα και προς την μεριά του aion, απ'ότι λένε όσοι ξέρουν από lineage πρόκειται για συρραφή του με το wow.Βtw sry για το οφτοπικ:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην φάση που λες με το wow ήμουν και εγώ γι'αυτό το παράτησα, έκανα μια περατζάδα από aoc όταν βγήκε, δεν με ενθουσίασε, και θα τσεκάρω και το aion live (ήμουν στη open beta). Πάντως αν σου άρεσε το Lineage κοίτα και προς την μεριά του aion, απ'ότι λένε όσοι ξέρουν από lineage πρόκειται για συρραφή του με το wow.Βtw sry για το οφτοπικ:o

 

Ενταξει δεν εισαι και τοσο offtopic, δε κανουμε διαλογο για αλλα games, συγκριση κανουμε και αυτο ειναι στα πλαισια του topic.

 

Απο κει και περα, αυτο που νομιζω με κραταει στο wow (εκτος απο τη συνηθεια, γιατι ειναι και αυτο) ειναι η αισθηση που μου αφηνει το pvp σαν feeling, το wow επειδη εχει πολλα instant abilites, moves και skills και προφανως εχοντας το πλεονεκτημα του w,a,s,d moving εν αντιθεση του point n click του lineage, κανει το pvp smooth, fast, interactive, και υπακουω στο χρηστη, ευχρηστο.

 

Σε οσα mmo εχω κανει pvp (εκτος warhammer) ηταν unresponsive, καπως βαρυ, και δε ξερω... δες AoC, που επρεπε να παιξω bust a groove (απο playstation1 αν θυμασαι το game αυτο) για να γινει succesful land ενος skill, η δες lineage που επρεπε να κανω 4-5 tries να κλικαρω τον αντιπαλο μιας και δεν ειχε tab target, και μετα απλα επιανα τη ντο ματζορε του πιανου στα F1,F2,F3,F4 κλπ....για να κανω pvp...... Το wow αυτη τη στιγμη τουλαχιστον εχει αν οχι ΤΟ καλυτερο, σιγουρα απο τα καλυτερα pvp systems.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...