Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε μαν σορυ αλλα απο αυτα που σε ακουω να λες, το μονο που καταλαβαινω ειναι πως δνε εχεις ιδεα απο WoW. οταν καταλαβετε οτι απλα πλεον κανενα class δεν ειναι φτιαγμενο για να 'τους εχει' ολους, τοτε ισως να φχαριστηθητε game.

Πολυ φοβαμαι πως αν η αποψη σου τωρα ειναι οτι τα melee πχ οπως λες τα εχεις για πρωινο, στα 80 θα φας μεγαλη πικρα...

Η αληθεια ειναι οτι πλεον εχει επελθει πολυ καλο balance στα classes, κακα τα ψεμματα. Ουτε τα πρωτα rogueish γ@μησια, ουτε τα TBC druid γ@μησια ουτε τρελα πραγματα.

Το skill ειναι πλεον ο βασικος κυριαρχος του παιχνιδιου και αυτο απο οτι φαινεται ξινιζει πλεον σε μερικους. Κ γω θυμαμαι τον rogue μου πριν απο 4 χρονια που πρωτοβγηκε το game να καθαριζει 5man parties. Αυτο ηταν καλυτερο ? Μικροδιορθωσεις χρειαζονται ακομα κατα τη γνωμη μου σε dk και retries. Ακου λεει τα melee τα εχω για πρωινο.

 

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=121407

 

 

Πραγματι το skill σε ολο του το μεγαλειο. :lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=121407

 

 

Πραγματι το skill σε ολο του το μεγαλειο. :lol::lol::lol::lol:

 

για αυτό έφαγε nerf το FoK.. (δεν κρατάει για πάντα η χαρά as always)

 

το κακό είναι ότι έτσι βλάπτουν και τους PvE rogues αδικαιολόγητα, γιατί δηλαδή οι rogues να μην είναι top AoE class? γιατί να είναι ο mage πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το παρεθεσα για να πω κατι τετοιο. Απλα ως προς απαντηση για το "skill" που θελει το παιχνιδι για να παιξεις με το "balance" να κυριαρχει αναμεσα στις κλασσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αφού έπαιξα dk, ret pala, shadow priest lvl 80 και τώρα έντυσα και τον rogue...δεν μπορώ να πω οτι ο rogue είναι καλύτερος από κανέναν από τους παραπάνω.

Ειδικά με palas dks druids (γενικά tankable)) και skilled mages υπάρχει πρόβλημα.

Πάντως με υπομονή και διαλέγοντας στόχους τα καταφέρνει αρκετά καλά και το κυριώτερο είναι ο πιο ευχάριστος στο παιχνίδι...δύσκολα τον βαριέσε.

 

Παραδόξως ο shadow priest μου είναι ο καλύτερος στο pvp από όλους τους παραπάνω παρ όλη την γκρίνια που υπάρχει στα priest forum. Σχεδόν πάντα πρώτος στο dmg.

(Τον dk τον βαρέθηκα πριν τον καλοντύσω κι έτσι δεν πολυμετράει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαν σορυ αλλα απο αυτα που σε ακουω να λες, το μονο που καταλαβαινω ειναι πως δνε εχεις ιδεα απο WoW. οταν καταλαβετε οτι απλα πλεον κανενα class δεν ειναι φτιαγμενο για να 'τους εχει' ολους, τοτε ισως να φχαριστηθητε game.

Πολυ φοβαμαι πως αν η αποψη σου τωρα ειναι οτι τα melee πχ οπως λες τα εχεις για πρωινο, στα 80 θα φας μεγαλη πικρα...

Η αληθεια ειναι οτι πλεον εχει επελθει πολυ καλο balance στα classes, κακα τα ψεμματα. Ουτε τα πρωτα rogueish γ@μησια, ουτε τα TBC druid γ@μησια ουτε τρελα πραγματα.

Το skill ειναι πλεον ο βασικος κυριαρχος του παιχνιδιου και αυτο απο οτι φαινεται ξινιζει πλεον σε μερικους. Κ γω θυμαμαι τον rogue μου πριν απο 4 χρονια που πρωτοβγηκε το game να καθαριζει 5man parties. Αυτο ηταν καλυτερο ? Μικροδιορθωσεις χρειαζονται ακομα κατα τη γνωμη μου σε dk και retries. Ακου λεει τα melee τα εχω για πρωινο.

 

Σου θίξαμε τα melee?

 

Κι εμένα ο main μου, Pala 80άρης είναι, αλλά την μόνη πίκρα που έφαγα, είναι να βλέπω έδω μέσα ανθρώπους να μιλάνε για balanced classes, όταν ο μισός κόσμος δεν pvpαρει γι' αυτόν ακριβώς το λόγο.

 

Και μιας κι εγώ δεν έχω ιδέα από WoW, εμπρός grand professeur, μπες να μας κάνεις το μάθημα της βραδιάς. Θα σε περιμένω Dalaran για μπυρίτσα και θα έχω μαζέψει και ακροατήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτό έφαγε nerf το FoK.. (δεν κρατάει για πάντα η χαρά as always)

 

το κακό είναι ότι έτσι βλάπτουν και τους PvE rogues αδικαιολόγητα, γιατί δηλαδή οι rogues να μην είναι top AoE class? γιατί να είναι ο mage πχ?

 

Υπερλολεν? Γελαω ακομα... μηπως να δωσουν και blizzard στους rogues? Τι αλλο θα ακουσουμε...

 

 

Επισης οσο αφορα τις ισορροπιες στο pvp ναι η αληθεια ειναι οτι υπαρχει σε εναν βαθμο, και σε ορισμενες συνθηκες, διοτι οταν βλεπω στην 3v3 αρενα που παιζω, ΟΛΟΥΣ τους rogues να τρεχουν πατωντας spacebar jump spam και FoK spam επειδη το εκανε ενας μ@λ@κ@ς στο warcraft movies.. και να νομιζουν οτι κανουν PeVePe... απλα /rofl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερλολεν? Γελαω ακομα... μηπως να δωσουν και blizzard στους rogues? Τι αλλο θα ακουσουμε...

 

 

Επισης οσο αφορα τις ισορροπιες στο pvp ναι η αληθεια ειναι οτι υπαρχει σε εναν βαθμο, και σε ορισμενες συνθηκες, διοτι οταν βλεπω στην 3v3 αρενα που παιζω, ΟΛΟΥΣ τους rogues να τρεχουν πατωντας spacebar jump spam και FoK spam επειδη το εκανε ενας μ@λ@κ@ς στο warcraft movies.. και να νομιζουν οτι κανουν PeVePe... απλα /rofl

 

ok δεχτώ ας μην είναι top AoE class που δεν βλέπω ούτε 1 λόγο γιατί να μην είναι, αλλα συμφωνείς ότι έπρεπε ως class χωρίς party/raid buffs να είναι τουλάχιστον top single target dps? αλλιώς ποιος ο λόγος να πάρεις έναν rogue?

 

όσο για το warcarft movies που λες και τους rogues.. άσε μην τα λες σ'εμενα αυτά, από beta παίζω, το ίδιο κάνουν όλα μα όλα τα class.. όταν πχ buffaran το arcane δεν πήγατε να δείτε βιντεάκια και βλέπατε να ωραία instant 8χιλιαρα και μου το γυρίσατε όλοι από frost σε arcane πχ ? αλλου αυτά μας τάπαν κι άλλοι..

 

δεν υπάρχει άτομο που να παίζει wow πάνω από 2-3 μήνες και να μην έχει chekari πιο είναι Best specc για PvP PvE από forum/arenajunkies/warcraftmovies..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok δεχτώ ας μην είναι top AoE class που δεν βλέπω ούτε 1 λόγο γιατί να μην είναι, αλλα συμφωνείς ότι έπρεπε ως class χωρίς party/raid buffs να είναι τουλάχιστον top single target dps? αλλιώς ποιος ο λόγος να πάρεις έναν rogue?

 

όσο για το warcarft movies που λες και τους rogues.. άσε μην τα λες σ'εμενα αυτά, από beta παίζω, το ίδιο κάνουν όλα μα όλα τα class.. όταν πχ buffaran το arcane δεν πήγατε να δείτε βιντεάκια και βλέπατε να ωραία instant 8χιλιαρα και μου το γυρίσατε όλοι από frost σε arcane πχ ? αλλου αυτά μας τάπαν κι άλλοι..

 

δεν υπάρχει άτομο που να παίζει wow πάνω από 2-3 μήνες και να μην έχει chekari πιο είναι Best specc για PvP PvE από forum/arenajunkies/warcraftmovies..

 

Οσο αφορα τη πρωτη παραγραφο σου, θα απαντησω πως ο rog εχει καλο single target dps, τωρα το αν ερχεται δευτερος η τριτος στη λιστα των top dps class ειναι και μια πολιτικη της blizz, θελει να ανανεωνει το gameplay feeling των class και να το κανει αρεστο και προσιτο σε ολους, γι αυτο και καθε 6μηνες μια αλλη class κυριαρχει σε dps η σε κατι αλλο...

 

Οσο αφορα την δευτερη και τριτη παραγραφο σου, θα σου πω το εξης, ναι μεν υπαρχουν περιοδοι που συγκεκριμενα talent trees "επιβαλουν" στους παιχτες το playstyle, παρολα αυτα ομως αν σου αρεσει να ζεις το παιχνιδι, να ταυτιζεσαι με το χαρακτηρα σου και να απολαμβανεις το παιξιμο σου, δεν ειναι απαραιτητο να κανεις αυτο που κανουν ολοι για να πετυχεις... οταν ολοι παιζανε με maces στις παλιες season με warrior γιατι ειχε το stun proc, εγω επαιζα με τσεκουρο γιατι ηθελα να χαμογελαω εχοντας 5% crit πανω απ ολους... οπως και οι Mages οι arcane μπορει να ηταν pew pew EZ mode killing machine, αλλα υπηρχαν frostmageοπουλα που και απολαμβαναν το game τους και πετσωναν τους παντες.

 

Παντα δηλαδη πιστευτα πως ειναι καλυτερο να "χτιζεις" τον χαρακτηρα σου με βαση αυτο που σε εκφραζει, αυτο που σε κανει να νιωθεις καλυτερα και αισθητικα και παικτικα, και να μη συμβιβαζεσαι με ενα αθλιο spec η gear επειδη αυτο ειναι buffed...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Οσο αφορα τη πρωτη παραγραφο σου, θα απαντησω πως ο rog εχει καλο single target dps, τωρα το αν ερχεται δευτερος η τριτος στη λιστα των top dps class ειναι και μια πολιτικη της blizz, θελει να ανανεωνει το gameplay feeling των class και να το κανει αρεστο και προσιτο σε ολους, γι αυτο και καθε 6μηνες μια αλλη class κυριαρχει σε dps η σε κατι αλλο...

 

Οσο αφορα την δευτερη και τριτη παραγραφο σου, θα σου πω το εξης, ναι μεν υπαρχουν περιοδοι που συγκεκριμενα talent trees "επιβαλουν" στους παιχτες το playstyle, παρολα αυτα ομως αν σου αρεσει να ζεις το παιχνιδι, να ταυτιζεσαι με το χαρακτηρα σου και να απολαμβανεις το παιξιμο σου, δεν ειναι απαραιτητο να κανεις αυτο που κανουν ολοι για να πετυχεις... οταν ολοι παιζανε με maces στις παλιες season με warrior γιατι ειχε το stun proc, εγω επαιζα με τσεκουρο γιατι ηθελα να χαμογελαω εχοντας 5% crit πανω απ ολους... οπως και οι Mages οι arcane μπορει να ηταν pew pew EZ mode killing machine, αλλα υπηρχαν frostmageοπουλα που και απολαμβαναν το game τους και πετσωναν τους παντες.

 

Παντα δηλαδη πιστευτα πως ειναι καλυτερο να "χτιζεις" τον χαρακτηρα σου με βαση αυτο που σε εκφραζει, αυτο που σε κανει να νιωθεις καλυτερα και αισθητικα και παικτικα, και να μη συμβιβαζεσαι με ενα αθλιο spec η gear επειδη αυτο ειναι buffed...

 

+1

 

Μια απο τα ιδια και εγω. Οταν ολα τα druidakia ηταν Resto και κατα προτιμηση με Warrior - Rogue εγω επαιζα σαν Moonkin με εναν Warlock και πετσωναμε οτιδηποτε ειχε Resto druid στην ομαδα. Λιγο το Cyclone που κατεστρεφε τα HoTs τους, λιγο το τρομερο και φοβερο CC μου εναντιον Warriors που τα καημενα druidakia δεν μπορουσαν να κανουν dispell μας εφερε σιγα σιγα και σταθερα στο 2150 rating. Ενα εντελως "ακυρο" οπως μας ελεγαν γκρουπακι (moonkin + affliction warlock).

 

Γενικα ειχε τρελη πλακα το να βλεπεις να προσπαθουν να κανουν dispell τα DoTs τα δικα μου και του Warlock και να πεθαινει ο ιδιος ο healer (unstable affliction FTW) γιατι ο συνδιασμος DoTs + Direct damage ηταν απλα unhealable απο εναν και μονο healer. Ειχαμε βεβαια τρομερα προβληματα με Mage + rogue, Warlock + rogue γκρουπακια και οι νικες μας εναντιον τους επρεπε να πεσει στα δεντρακια μου που καμια φορα "αποφασιζαν" να επιτεθουν στο σωστο target (δεν ειχαν pet bar παλια).

 

Αυτα βεβαια στις καλες εποχες του WoW οπου η επιλογη σου με λιγη παραπανω δουλεια μετρουσε και δεν ησουν ο εντελως παρακατιανος η αυτος που κατουρησε στο πηγαδι οπως γινεται στο WotLK. Μιλαω παντα και αποκλειστικα σε PvP επιπεδο. Δεν με νοιαζει (και ποτε δεν με ενοιαζε) τι γινοταν με τις class VS script.

Επεξ/σία από ikaruga24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω στη season 3 ειχα φιλο warrior που πηγε 2050 rating με rog.. και να τονισω οτι ο rogue ειχε full gladiator items... ο warrior full merci..και πηγαν 2κ+ εε οκ... η το χεις... η δε το χεις... δε θα σε σωσει το οτι στο armory ο καλυτερος "χχχχχχ" φοραει "χχχχχχ" οπλα και παιζει με "χχχχχ" talents και με "χχχχχχ" class στην ομαδα του κλπ κλπ... Do it your way Its more fun και θα παιξεις και καλυτερα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για down δεν ξέρω, πάντως κι εγώ στον Argent Dawn προσπαθώ να συνδεθώ εδώ και 2-3 ώρες και δεν κάνει ούτε authenticate. Γι' αυτό και το γύρισα στο Batman Arkham και ησύχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να, εμένα μπήκε τώρα με τη μία, αλλά είδα που έβγαλαν και ανακοίνωση: "login servers are not operating in full capacity κλπ"

 

Τώρα βέβαια είναι αργά γιατί αρχίζει το μπάσκετ σε λίγο και δεν είμεθα για WoW, πάμε πάλι με το Batman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...