Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμμμ

Νουμποερώτηση. Έχω παίξει λίγο wow ίσα ίσα τα πρώτα 2 parts. Με το wotlk δεν ασχολήθηκα. Τώρα όμως που παίρνει και χειμωνιάζει κάτι με τραβάει να ανανεώσω...

Ερώτηση άσχετη: Όταν με το καλό βγεί το cataclysm απο ότι είδα θα έχει κατεστραμένες/αλλαγμένες κάποιες περιοχές όπως azeroth, ashenvale,thousand needles etc. Εγώ που δεν θα έχω το cataclysm προφανώς δεν θα βλέπω αλλαγμένο terrain. Η τι; Αλλάζει όλο το map? Απλά εγώ θα έχω oudated content? Δεν ξέρω κάτι δεν πιάνω με το όλο κόλπο. Αν είμαι εγώ στο ασανσέρ στο thousand needles στα 60 με wow και tbc και είναι δίπλα μου ξερω γω ένας φίλος με όλα τα exp.. Τι διάβολο θα βλέπουμε;

Το update θα αλλάξει τον χάρτη για τους πάντες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Raidiatedsoul : Καμία απολύτως αντίρρηση! Ωστόσο η χρήση άλλου trinket αντί για το insignia είτε με έσωσε είτε έκανε την διαφορά αρκετές φορές. Για arena usαρα την battlemaster και την haste από WG ή το trinket από Malygos οι οποίες ήταν εξαιρετικά χρήσιμες και αρκετές φορές νικήσαμε χάρη σε αυτά. Από το δικό μου PoV και εμπειρία (παίζω με pala στην 2άρα οπότε έχω cleanse :P) προτιμώ ένα ελεύθερο trinket :-)

 

@klain : Ίσως χρησιμοποιήσουν την τεχνική του phasing όπως και έκαναν εκτεταμένα στο wotlk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

νομίζω ότι βγαίνει patch πριν το expansion για όλους ώστε να μπορούν να βλέπουν τις αλλαγές αλλά να μην ανεβαίνουν lvls, να μην μπορούν να πάρουν νέο secondary skill, items, κτλπ κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα η απορια του klain ειναι βασιμη.

Μεχρι τωρα τα 2 expansions ειχαν content σε νεες περιοχες. Ο,τι νεο υπηρχε ηταν εκει.

Αν δεν ειχες αγορασει το TBC τοτε εμενες 60 lvl στο Azeroth και αυτο ηταν.

Το ιδιο και με το WotLK. Καθοσουν στα 70 και δεν εβλεπες τιποτα απο το νεο content.

 

Τωρα ομως θα αλλαξει ολος ο Azeroth. Αμα εγω δεν αγορασω το Cataclysm τι γινεται?

Δεν θα μπορω να μπω στο ανανεωμενο Azeroth? Θα μπορω αλλα θα ειναι το παλιο? (λιγο απιθανη αυτη η περιπτωση)

 

Ενας νεος παιχτης που απλα θα αγορασει το WoW σκετο να το δοκιμασει. Προφανως δεν μπορει να παει Northrend και Οutlands, αλλα θα παιζει το νεο content του Cataclysm, με τα νεα quest και τα νεα mobs?

 

Το πιο λογικο ειναι αν δεν αγορασεις Cataclysm, να μην μπορεις να παιξεις τις καινουριες races. Αλλα ολα τα αλλα? Φανταζομαι ακομα και τα quest στις παλιες (αλλα πλεον ανανεωμενες) περιοχες θα αλλαξουν ριζικα. Το οποιο σημαινει νεο content. Θα το δωσουν σε ολους χωρις την αγορα του expansion?

Αμα εγω παρω τον 80αρη μου και παω να εξερευνησω Azeroth τι γινεται? Θα υπαρχουν νεες περιοχες που θα εχουν content για 80-85. Δεν θα μπορω να μπω εκει? Διοδια θα εχουν ή πυλες?

 

Ολοι ξερουμε οτι λεφτα η Blizzard δεν γουσταρει να χανει, οποτε εχω ενα αγχος για ολα τα παραπανω. Εγκυκλοπεδικο αγχος βεβαια γιατι αμα παιζω ακομα, θα το αγορασω απο τις πρωτες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα η απορια του klain ειναι βασιμη.

Μεχρι τωρα τα 2 expansions ειχαν content σε νεες περιοχες. Ο,τι νεο υπηρχε ηταν εκει.

Αν δεν ειχες αγορασει το TBC τοτε εμενες 60 lvl στο Azeroth και αυτο ηταν.

Το ιδιο και με το WotLK. Καθοσουν στα 70 και δεν εβλεπες τιποτα απο το νεο content.

 

Τωρα ομως θα αλλαξει ολος ο Azeroth. Αμα εγω δεν αγορασω το Cataclysm τι γινεται?

Δεν θα μπορω να μπω στο ανανεωμενο Azeroth? Θα μπορω αλλα θα ειναι το παλιο? (λιγο απιθανη αυτη η περιπτωση)

 

Ενας νεος παιχτης που απλα θα αγορασει το WoW σκετο να το δοκιμασει. Προφανως δεν μπορει να παει Northrend και Οutlands, αλλα θα παιζει το νεο content του Cataclysm, με τα νεα quest και τα νεα mobs?

 

Το πιο λογικο ειναι αν δεν αγορασεις Cataclysm, να μην μπορεις να παιξεις τις καινουριες races. Αλλα ολα τα αλλα? Φανταζομαι ακομα και τα quest στις παλιες (αλλα πλεον ανανεωμενες) περιοχες θα αλλαξουν ριζικα. Το οποιο σημαινει νεο content. Θα το δωσουν σε ολους χωρις την αγορα του expansion?

Αμα εγω παρω τον 80αρη μου και παω να εξερευνησω Azeroth τι γινεται? Θα υπαρχουν νεες περιοχες που θα εχουν content για 80-85. Δεν θα μπορω να μπω εκει? Διοδια θα εχουν ή πυλες?

 

Ολοι ξερουμε οτι λεφτα η Blizzard δεν γουσταρει να χανει, οποτε εχω ενα αγχος για ολα τα παραπανω. Εγκυκλοπεδικο αγχος βεβαια γιατι αμα παιζω ακομα, θα το αγορασω απο τις πρωτες μερες.

 

 

Αλλοι ειπανε οτι παιχτες 1-60 θα εχουν το δικο τους server..... και το πιο λογικο να χρησιμοποιήσουν την τεχνική του phasing όπως και έκαναν στο wotlk δηλ. εσυ θα βλεπεις την παλια Azeroth κανονικα ομως δεν θα μπορεις να δεις τις αλλαγες και παιχτες p.x 83lv δεν θα σε βλεπουν αλλα ουτε εσυ μεχρι να φτασεις 80 μετα θα μπει το εισαγωγικο βιντεακι........και επειτα κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη σκέψη της Blizz ήταν ότι οι αλλαγές που θα γίνουν στο terrain με το Cataclysm θα φαίνονται ΣΕ ΟΛΟΥΣ τους παίχτες είτε το έχουν αγοράσει είτε όχι. Κοινώς η αλλαγή θα γίνει σε όλους τους servers. Νομίζω στο MMO-champion το είχα διαβάσει πριν από λίγες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5gb σε addons? :o

 

βγήκαν pr0n addons? :P

 

υπερβολή αλλά την χρησιμοποιούσες ως επιχείρημα :o

 

μου αρέσει που έλεγες για ξερόλες σε άλλο topic...

 

Και έμενα 20gb πιάνει , βέβαια δεν ξέρω αν έχει διαφορά από windows -> mac client ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Terain ,items gfx γενικά ενοείται ότι θα είναι ίδια για τους πάντες. Απλά υπήρχε η σκέψη όταν έβγαινε το Burning Crusade για servers 60αρηδων αλλά εγκαταλείφθηκε και πλεον δεν μπορεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα επισημα φορουμ διαβασα οτι ολες οι εμφανισιακες αλλαγες θα ισχύουν για τους παντες, τα νεα χαρακτηριστικα του addon (races-class combinations-ect) απλα δε θα ειναι διαθεσιμα σε οσους δεν το αγορασουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλοι ειπανε οτι παιχτες 1-60 θα εχουν το δικο τους server..... και το πιο λογικο να χρησιμοποιήσουν την τεχνική του phasing όπως και έκαναν στο wotlk δηλ. εσυ θα βλεπεις την παλια Azeroth κανονικα ομως δεν θα μπορεις να δεις τις αλλαγες και παιχτες p.x 83lv δεν θα σε βλεπουν αλλα ουτε εσυ μεχρι να φτασεις 80 μετα θα μπει το εισαγωγικο βιντεακι........και επειτα κανονικα

 

Αυτό έχει γίνει παλιά; Πόσο παλιά; Γιατί όλοι οι φίλοι μου που είναι 80 αισίως είναι ορατοί απο το tbc κανονικά.. Δεν χρειάστηκε να πάω 71 για να τους δώ(τεσπα να εγκαταστήσω το 3ο παιχνίδι). Και βασικά αυτό σημαίνει οτι τέρμα το boosting? Δεν θα μπορώ να πάω δλδ σε μεγαλύτερα instance να παίρνω παλιό και νέο char και να xpάρω; Περίεργο μου ακούγεται.

Πάντως το οτι θα αλλάξει το terrain σημαίνει οτι θα αλλάξουν και τα quest σίγουρα. Αν αυτό το content είναι διαθέσιμο εκ των πραγμάτων σε όλους τότε τι κερδίζει ένας χαβαλές player απο αυτό; Τα goblin/worgen και 5 lvl? Weird stuff. Εκτός αν οι περιοχές του cataclysm γίνουν high lvl και απλά μείνουν λιγότερες τριγύρω για 1-40 να παλεύει όποιος ξεκινήσει τώρα ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έμενα 20gb πιάνει , βέβαια δεν ξέρω αν έχει διαφορά από windows -> mac client ...

 

O mac clinet έχει και τα γνωστά "gay files" μέσα οπότε καταλαμβάνει περισσότερο χώρο :-)

 

 

No offense :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

When the Cataclysm occurs, it will occur for all players, whether they have purchased the expansion or not--you will no longer be to play in the original version of Κalimdor or the Εastern Κingdoms. Ηowever, certain features such as the new zones, new races, and new level cap will only be accessible to players who purchase the expansion

 

Απο το official FΑQ στο http://www.worldofwarcraft.com/cataclysm/faq/ ;)

 

Bye bye οι παλιες περιοχες μια και καλη δηλαδη :devil:

 

Edit: Επισης λεει πιο κατω οτι τα goblin/worgen starting areas θα ειναι phased, περιπου οπως ειναι το Acherus (starting area των Death Knights)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνησω μαζι σου, οι σερβερ ειναι τοσοι πολλοι που απο στατιστικης αποψης ειναι φυσης αδυνατο οι alliance γενικα και αοριστα να χανουν παντου. Στον Chromaggus που βρισκομαι εγω και παιζω Human warrior, AV δε χανω ποτε σχεδον, μιλαμε για παρτυ κανονικα!

 

Τελικά έκανα transfer στον Chromaggus και βρήκα την υγειά μου.

Δυο μέρες τώρα πήρα όσο honor δεν έπαιρνα σε 15 μέρες στο προηγούμενο realm.

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έκανα transfer στον Chromaggus και βρήκα την υγειά μου.

Δυο μέρες τώρα πήρα όσο honor δεν έπαιρνα σε 15 μέρες στο προηγούμενο realm.

Thanks

 

Χαιρομαι! Αν θελεις να με βρεις και μεσα στο game κανε μου whisper, με λενε Baltazar, στο δευτερο "a" βαλε τονο απο πανω πατωντας alt+shift πρωτα και επειτα το "a" για να γραψεις το αλφα τονουμενο. GL ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...