Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 χρόνια πριν skia κάτι ανάλογο έγραφες και εσύ και εγώ για το AOC...........Λίγο καιρό μετά πάλι wow παίζαμε.

 

Κατά τα άλλα "Κορεάτικα mmo's μπλα μπλα μπλα" :lol:

 

Καλα τωρα μην συγκρινουμε ομως Funcom με NCsoft. NCsoft ειναι βετερανος στο θεμα. Εχει ενα σωρο παιχνιδια που δεν προκειται να κυκλοφορησουν ποτε κατα εδω. Κανε ενα search στο youtube -best MMOs ever- και κατσε και βλεπε trailer παιχνιδιων που υπαρχουν εκει. Απλα θα νομιζεις οτι αυτοι εχουν περασει σε εντελως αλλο επιπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβώς! Δεν θα κυκλοφορήσουν ποτέ εδώ γιατί θα πάτωναν. Είμαι εντελώς άλλης προσέγγισης στο θέμα fantasy και αηδιάζω πραγματικά μπροστά σε οτιδήποτε "ανατολικό", κορεάτικο, ιαπωνικό or whatever. Είτε single rpg είτε multi από εμένα παίρνουν delete. Η όλη τους αισθητική με χαλάει απίστευτα. To aion από τα videos που έχω δει φαίνεται να διανύει διαφορετικά μονοπάτια ωστόσο λόγω μούφαsoft παραμένω επιφυλακτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς! Δεν θα κυκλοφορήσουν ποτέ εδώ γιατί θα πάτωναν. Είμαι εντελώς άλλης προσέγγισης στο θέμα fantasy και αηδιάζω πραγματικά μπροστά σε οτιδήποτε "ανατολικό", κορεάτικο, ιαπωνικό or whatever. Είτε single rpg είτε multi από εμένα παίρνουν delete. Η όλη τους αισθητική με χαλάει απίστευτα. To aion από τα videos που έχω δει φαίνεται να διανύει διαφορετικά μονοπάτια ωστόσο λόγω μούφαsoft παραμένω επιφυλακτικός.

 

Οι προτιμησεις του καθενως δεν νομιζω να αναιρουν το γεγονος οτι καποια παιχνιδια ειναι απλα κορυφαια ουτως η αλλως. Παραδειγμα το Grand Theft Auto που παραμιλαει ολος ο κοσμος εγω δεν μπορω να το παιξω με τιποτα αν και το 4 σιγουρα βαδιζει σε πολυ καλυτερα επιπεδα απο τα προηγουμενα και μπορεσα να ασχοληθω μαζι του για καμια 10αρια ωρες.

 

Ετσι και εδω, μπορει εσενα να μη σου αρεσει οτιδηποτε "ανατολιτικο" αλλα η ανωτεροτητα τους πανω στο θεμα ειναι απλα over the top. Επισης το γεγονος οτι τα περισσοτερα απο αυτα δεν θα κυκλοφορησουν εδω δεν εχει να κανει με το αν θα πατωναν η οχι (πανε και δες μονος σου και θα καταλαβεις γιατι μιλαμε) αλλα με το ποια εταιρια θελει να αναλαβει το publishing και το support για τοσα πολλα project. Ειναι οικονομικα απαγορευτικο.

 

Παραδειγμα:

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=B-gkFL7G8ow[/ame]

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=EtA1jSreK84[/ame]

 

To τελευταιο ειναι στο "ανατολιτικο" στυλ που δεν σου αρεσει αλλα παρατηρησε την ροη της μαχης και τα animations και την ποιοτητα στη λεπτομερια. Το πρωτο μαλλον ειναι ποιο κοντα για τα γουστα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια πριν skia κάτι ανάλογο έγραφες και εσύ και εγώ για το AOC...........Λίγο καιρό μετά πάλι wow παίζαμε.

 

+1 Κ εγω τα ιδια ελεγα για aoc...γκουχουγκουwarcraft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τωρα μην συγκρινουμε ομως Funcom με NCsoft. NCsoft ειναι βετερανος στο θεμα. Εχει ενα σωρο παιχνιδια που δεν προκειται να κυκλοφορησουν ποτε κατα εδω. Κανε ενα search στο youtube -best MMOs ever- και κατσε και βλεπε trailer παιχνιδιων που υπαρχουν εκει. Απλα θα νομιζεις οτι αυτοι εχουν περασει σε εντελως αλλο επιπεδο.

 

Κατά την γνώμη μου το δυνατό σημείο του WoW είναι το lore του, αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που το ξεκίνησα εγώ και αρκετοι φίλοι μου με το που βγήκε, προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τα ανατολικά games ισα ισα θα έλεγε γουστάρω τα single player RPGs αλλα χάνουν απίστευτα στα ΜMΟ.

 

Αλλο είναι να ξεκινάς το WoW ξέροντας ότι θα αντιμετώπισης εχθρούς από το Warcraft series το οποιο εάν είσαι 25+ ετών θα το έχεις ζήση από το 1 μέχρι και το Frozen Throne, αυτό είναι πιστεύω που έκανε διαφορα με το WoW (πέρα φυσικά ότι ήταν απίστευτο και από μονο του) αλλα το Lore του ήταν το μεγαλύτερο ατού imho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου το δυνατό σημείο του WoW είναι το lore του...

 

Καποτε ναι... αν ισχυσουν αυτα που διαβαζω για το upcoming expansion το Lore θα γινει ΦLore! Δηλαδη και εγω ειμαι της αποψης οτι ειναι ωραιοτερο και πιο ευχαριστο να ζεις την ιστορια του παιχνιδιου καθως παιζεις, παρα να το αντιμετωπιζεις επιφανειακα.. αλλα φαινεται πως τεινει να χαλασει το feeling αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου το δυνατό σημείο του WoW είναι το lore του, αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που το ξεκίνησα εγώ και αρκετοι φίλοι μου με το που βγήκε, προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τα ανατολικά games ισα ισα θα έλεγε γουστάρω τα single player RPGs αλλα χάνουν απίστευτα στα ΜMΟ.

 

Αλλο είναι να ξεκινάς το WoW ξέροντας ότι θα αντιμετώπισης εχθρούς από το Warcraft series το οποιο εάν είσαι 25+ ετών θα το έχεις ζήση από το 1 μέχρι και το Frozen Throne, αυτό είναι πιστεύω που έκανε διαφορα με το WoW (πέρα φυσικά ότι ήταν απίστευτο και από μονο του) αλλα το Lore του ήταν το μεγαλύτερο ατού imho.

 

To Lore του παιχνιδιου ειχε σπασει απο το Burning Crusade ακομα. Για τον ιδιο λογο ειχα ξεκινησει και εγω (night elf druid = malfurion το εβλεπα). Τα εκαναν ομως μανταρα και στο WotLK τα πραγματα ειναι ακομα χειροτερα. Με αυτα που διαβαζουμε για το cataclysm τα πραγματα μαλλον θα γινουν ακομα χειροτερα.

 

Κοινως το Lore του παιχνιδιου δεν ειναι λογος απο μονος του για να ξεκινησει καποιος η να συνεχισει. Ειναι το κακο των MMO, αν θελουν να παει μπροστα το story θα πρεπει να ισοπεδωσουν το lore για να δικαιολογησουν καποια πραγματα ασχετα αν γινεται επιτηδες για περισσοτερο content.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου το δυνατό σημείο του WoW είναι το lore του, αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που το ξεκίνησα εγώ και αρκετοι φίλοι μου με το που βγήκε, προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τα ανατολικά games ισα ισα θα έλεγε γουστάρω τα single player RPGs αλλα χάνουν απίστευτα στα ΜMΟ.

 

Αλλο είναι να ξεκινάς το WoW ξέροντας ότι θα αντιμετώπισης εχθρούς από το Warcraft series το οποιο εάν είσαι 25+ ετών θα το έχεις ζήση από το 1 μέχρι και το Frozen Throne, αυτό είναι πιστεύω που έκανε διαφορα με το WoW (πέρα φυσικά ότι ήταν απίστευτο και από μονο του) αλλα το Lore του ήταν το μεγαλύτερο ατού imho.

 

Συμφωνω. Ετσι το αρχισα και εγω και για αυτο τον λογο διαλεξα paladin. Ακομα και οταν ο paladin ηταν το χειροτερο class εγω δεν τον εγκατελειψα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό ,όποιος έπαιζε Warcraft ένιωθε πιο οικεία στο περιβάλλον του WoW αλλά έβαλε και πολλά νέα στοιχεία που μας τράβηξαν από το DΑoC που ήταν το νο1 τότε,καθώς και πολλούς νέους.

Όσον αφορά τα wannabe WoW games νομίζω ότι αφού και το Warhammer δεν απείλησε το WoW το επόμενο vo1 MMO θα είναι αυτό που θα βγάλει η Blizzard ,στο οποίο δουλεύουν ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Chil αγορίνα, ακριβώς γι αυτό τον λόγο που ανέφερες θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς αυτό που μου είπες.

 

Δεν είμαι χθεσινός στα ΜΜOs και ειδικά μετά το AoC disaster story σε όλα τα ΜΜOs που δοκίμασα είμουνα πιό επιφυλακτικός απο σένα (δες τα post μου στο WAR thread).

Δε βρήκα κανένα απο τα fatal flaws των άλλων, αντίθετα βρήκα πολλά θετικά απο το WoW και πιό πολλά που πολύ θα θέλαμε να έχει το WoW.

 

Τέσπα, εγώ δοκίμασα (και beta κι όλας) και μπορώ να έχω άποψη, αντίθετα με το "όλα τα κορεάτικα ίδια είναι" που μου θυμίζει λίγο το μπιρι-μπιρι των lineage fans για τα γραφικά του WoW...

 

Edit: Στα αρνητικά του μπορώ να του βρώ μόνο το lack of tutorial (αν και είναι beta) που με καθυστέρισε λίγο στο social κομμάτι (chat).

Είμαι λίγο ψόφιος και σε διακοπές ακόμα, δε μπορώ να μπώ σε details τα λέμε άλλη μέρα.

 

Chill φιλικά πάντα ok?

Επεξ/σία από Skia11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καλά, κοίτα να πάρεις κανένα παιχνιδάκι για το ps3 να παίζουμε μαζί (fifa, pro, nba 2k10) γιατί ιπτάμενη σερβιέτα δεν θα γίνω ποτέ :lol:.

 

20 Σεπτέμβρη επιστρέφω στο wow :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον πρωινο quiz για ψαγμενους

Εχω εναν priest στον genjuros με ονομα agiospetros, και rank seargent. εχω βρει τροπο να τον μετατρεψω σε Mage , rank Commander.

 

οποιος βρει τον τροπο κερδιζει :P

 

edit: χωρις να αγορασω account. χωρις την χρηση δευτερου account. μονο με το δικο μου account βρηκα την λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον πρωινο quiz για ψαγμενους

Εχω εναν priest στον genjuros με ονομα agiospetros, και rank seargent. εχω βρει τροπο να τον μετατρεψω σε Mage , rank Commander.

 

οποιος βρει τον τροπο κερδιζει :P

 

ανταλλαγή account ? τι κερδίζω? (ι τρανσφερ απο το ενα ακαουντ σε αλλο same thing)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...