Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι η blizzard ικανοποιεί μόνο τους casuals δίνοντας σε όλους τα πάντα.Τι ήθελαν οι druids πχ cc? ok ,give em cc.Οι rogues θα ήθελαν aoe,ok give'em aoe .Από το Burning Crusade όπου allies και horde πήραν ότι δεν είχαν,shamans - palas έγιναν όλα ίσιωμα.

Ήθελες να κάνεις progress στο 60 ήταν δύσκολο.Έμπαινες με πράσινα MC και έλιωνες να ντυθείς.Τώρα κάνεις heroics 5ppl και παίρνεις μέχρι και tier.Easy mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι η blizzard ικανοποιεί μόνο τους casuals δίνοντας σε όλους τα πάντα.Τι ήθελαν οι druids πχ cc? ok ,give em cc.Οι rogues θα ήθελαν aoe,ok give'em aoe .Από το Burning Crusade όπου allies και horde πήραν ότι δεν είχαν,shamans - palas έγιναν όλα ίσιωμα.

Ήθελες να κάνεις progress στο 60 ήταν δύσκολο.Έμπαινες με πράσινα MC και έλιωνες να ντυθείς.Τώρα κάνεις heroics 5ppl και παίρνεις μέχρι και tier.Easy mode

 

Δεν διαφωνω και θα πω με σιγουρια πως μου αρεσει περισσοτερο να υπαρχει "skill" στο παιχνιδι απο οτι καψιμο και επενδυση σε χρονο. Μου αρεσει πολυ σαν ιδεα αλλα η Blizzard το εχει σχεδιασει καπως βλαμμενα και το πειραμα δεν πετυχε. Γουσταρω ενα παιχνιδι να εχει -επιλογες- για ολους. Αν εσυ θελεις παραδειγμα να καταστραφεις πανω στο πληκτρολογιο τοτε να υπαρχει κατι που θα αναγκαστεις να το κυνηγας μονιμα και αν εισαι "casual" να υπαρχει κατι και για εσενα αλλα σε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το περιεχομενο του παιχνιδιου και οχι μονο σε επιλεγμενα πραγματα οπως ειναι τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι η blizzard ικανοποιεί μόνο τους casuals δίνοντας σε όλους τα πάντα.Τι ήθελαν οι druids πχ cc? ok ,give em cc.Οι rogues θα ήθελαν aoe,ok give'em aoe .Από το Burning Crusade όπου allies και horde πήραν ότι δεν είχαν,shamans - palas έγιναν όλα ίσιωμα.

Ήθελες να κάνεις progress στο 60 ήταν δύσκολο.Έμπαινες με πράσινα MC και έλιωνες να ντυθείς.Τώρα κάνεις heroics 5ppl και παίρνεις μέχρι και tier.Easy mode

 

ενταξει μην τρελανομαστε και ολας.κανεις μεν 5αρι heroic και περνεις 2 κοματια απο Conqueror's ε και? δεν περνεις και ολο το σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει μην τρελανομαστε και ολας.κανεις μεν 5αρι heroic και περνεις 2 κοματια απο Conqueror's ε και? δεν περνεις και ολο το σετ.

 

 

καποτε για να παρεις ενα tier επρεπε να λιωνεις επι μερες ;)

 

Εγω γενικα ειμαι casual και εχω μια χαρα setaki 4 conquerors. Ενα run στον emalon 2 tier και τα αλλα 2 με heroics. Δεν ειναι αυτο το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στον Genjuros και οι παλιοί παίχτες παίζουν πάντα σαν να είναι η πρώτη τους φορά :lol:.

 

Το παιχνίδι εξακολουθεί παρόλα τα προβλήματα του να είναι το καλύτερο και πιο ολοκληρωμένο mmo. Μακράν από το δεύτερο, αν υφίσταται 2ο..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στον Genjuros και οι παλιοί παίχτες παίζουν πάντα σαν να είναι η πρώτη τους φορά :lol:.

 

Το παιχνίδι εξακολουθεί παρόλα τα προβλήματα του να είναι το καλύτερο και πιο ολοκληρωμένο mmo. Μακράν από το δεύτερο, αν υφίσταται 2ο..........

 

Αναλογα για το τι ψαχνεις σε ενα παιχνιδι. Αν θελεις PvP παιχνιδι τοτε το WoW ειναι το ακριβως αντιθετο. Ειναι το καλυτερο χειροτερο PvP ΜΜΟ ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα για το τι ψαχνεις σε ενα παιχνιδι. Αν θελεις PvP παιχνιδι τοτε το WoW ειναι το ακριβως αντιθετο. Ειναι το καλυτερο χειροτερο PvP ΜΜΟ ever.

 

και με διαφορά από το δεύτερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα για το τι ψαχνεις σε ενα παιχνιδι. Αν θελεις PvP παιχνιδι τοτε το WoW ειναι το ακριβως αντιθετο. Ειναι το καλυτερο χειροτερο PvP ΜΜΟ ever.

 

Ε δεν ειναι ακριβως ετσι. Το wow εχει παρα πολυ καλο pvp combat system και feeling, για την ακριβεια απο τα καλυτερα, ειναι fast, interactive, responsive, στηριζεται στο skill με την εννοια των γνωσεων των κινησεων και δυνατοτητων της καθε class και του σωστου timing στη χρηση αυτων.

 

Θα συπληρωσω αυτο που λες λεγοντας οτι δεν εχει βαθος...αποκτας δηλαδη gear με διαδικασιες ρουτινας και οχι με διαδικασιες που θα σου εδιναν το gear επειδη ενδεχομενως να το αξιζεις (και να κανεις τη διαφορα εν συγκριση των συμπαικτων σου.. που αυτος εινα και ο σκοπος του καθενος μας αλλωστε). Παντα ομως παιζει ρολο και η ψυχολογια σου, το πως δηλαδη αντιμετωπιζεις το χαρακτηρα που παιζεις, το ποσο ταυτιζεσαι μαζι του, το ποσο επιφανειακα η εντονα ζεις το παιχνιδι.

 

Εγω παιζω warrior αρκετο καιρο...λιωνω στα bg και καποιοι μου λενε "μα καλα δε βαριεσαι το ιδιο και το ιδιο ολη την ωρα, χωρις νοημα?" Σε πληροφορω, μ αρεσει να νιωθω το ρολο μου, το ρολο του πολεμιστη που με το διχερο σπαθι του πετσοκοβει στη μαχη τους εχθρους...χαιρομαι να το ζω αυτο, δεν αποδυκνυω κατι σε κανεναν...its fun και χαιρομαι. Αλλωστε σε pvp based games (age of conan, lineage, warhammer) που το pvp ηταν το βασικο τους χαρακτηριστικο...δε μπορω να πω οτι μου αφησαν αυτο που μου αφησε το wow...δλδ το οτι κερδισα μια μαχη επειδη δεν ειχα καλυτερο gear αλλα καλυτερο skill, που σε ολα τα παραπανω παιχνιδια...δεν ισχυει τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν ειναι ακριβως ετσι. Το wow εχει παρα πολυ καλο pvp combat system και feeling, για την ακριβεια απο τα καλυτερα, ειναι fast, interactive, responsive, στηριζεται στο skill με την εννοια των γνωσεων των κινησεων και δυνατοτητων της καθε class και του σωστου timing στη χρηση αυτων.

 

Θα συπληρωσω αυτο που λες λεγοντας οτι δεν εχει βαθος...αποκτας δηλαδη gear με διαδικασιες ρουτινας και οχι με διαδικασιες που θα σου εδιναν το gear επειδη ενδεχομενως να το αξιζεις (και να κανεις τη διαφορα εν συγκριση των συμπαικτων σου.. που αυτος εινα και ο σκοπος του καθενος μας αλλωστε). Παντα ομως παιζει ρολο και η ψυχολογια σου, το πως δηλαδη αντιμετωπιζεις το χαρακτηρα που παιζεις, το ποσο ταυτιζεσαι μαζι του, το ποσο επιφανειακα η εντονα ζεις το παιχνιδι.

 

Εγω παιζω warrior αρκετο καιρο...λιωνω στα bg και καποιοι μου λενε "μα καλα δε βαριεσαι το ιδιο και το ιδιο ολη την ωρα, χωρις νοημα?" Σε πληροφορω, μ αρεσει να νιωθω το ρολο μου, το ρολο του πολεμιστη που με το διχερο σπαθι του πετσοκοβει στη μαχη τους εχθρους...χαιρομαι να το ζω αυτο, δεν αποδυκνυω κατι σε κανεναν...its fun και χαιρομαι. Αλλωστε σε pvp based games (age of conan, lineage, warhammer) που το pvp ηταν το βασικο τους χαρακτηριστικο...δε μπορω να πω οτι μου αφησαν αυτο που μου αφησε το wow...δλδ το οτι κερδισα μια μαχη επειδη δεν ειχα καλυτερο gear αλλα καλυτερο skill, που σε ολα τα παραπανω παιχνιδια...δεν ισχυει τοσο.

 

Θα σε παραπεμψω στο βιντεακι που ποσταρα στην σελιδα 1132. Το PvP του τωρινου WoW σε 20 λεπτα.

 

Επισης θα πω οτι ναι μεν το WoW εχει "καλο" ιnteractive combat αλλα ειναι ερασιτεχνικα φτιαγμενο και δομημενο, ισα ισα δηλαδη για να εξυπηρετει το σκοπο του. Οποιοσδηποτε εχει αφιερωσει χρονο σε -οποιοδηποτε- αλλο MMO με PvP στοιχεια η να ειναι το βασικο τους χαρακτηριστικο το καταλαβαινει αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, για ρίξτε μια ματιά στο Aion. 3 μέρες που είμαι στη beta έχω λιώσει.

Και Chill μη μου αρχίσεις τα "κορεάτικα ΜΜοs...μπλα μπλα" γιατί και εγώ τα μισώ αλλά το Aion όσο έχω δεί και παίξει μέχρι στιγμής δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με ότι έχουμε δεί μέχρι στιγμής.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα game με το polished combat gameplay και control του avatar on par (αν όχι καλύτερο) με το WoW...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!

Υ.Γ.

Α!!!! και μη ξεχάσω στα 15 lvls που έχω παίξει μέχρι τώρα έχει πιό πολύ βάθος σχεδόν σε όλα compared με το WoW (και ακόμα δεν έχω δεί Abbys).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, για ρίξτε μια ματιά στο Aion. 3 μέρες που είμαι στη beta έχω λιώσει.

Και Chill μη μου αρχίσεις τα "κορεάτικα ΜΜοs...μπλα μπλα" γιατί και εγώ τα μισώ αλλά το Aion όσο έχω δεί και παίξει μέχρι στιγμής δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με ότι έχουμε δεί μέχρι στιγμής.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα game με το polished combat gameplay και control του avatar on par (αν όχι καλύτερο) με το WoW...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!

Υ.Γ.

Α!!!! και μη ξεχάσω στα 15 lvls που έχω παίξει μέχρι τώρα έχει πιό πολύ βάθος σχεδόν σε όλα compared με το WoW (και ακόμα δεν έχω δεί Abbys).

 

 

Πολυ japan fight ρε συ ομως.... δηλαδη οτι βιντεακια εχω ψαξει και εχω δει, βλεπω fast forward japan futuristic μαχες με λαμψεις βγαλμενες απο την εποχη του Jumarou (μαχη του πλοουρες κ ετσι...για οσους ξερουν), δλδ... δε ξερω... μονο η μακαροναδα του καπαμαρου λειπει. Δε θελω να παιξω dragonball, στη τελικη υπαρχει και το tekken...pvp ειναι και αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, επαιζα world of warcraft παλιότερα και τωρα ένας φίλος μ μ δίνει το ακαουντ τ,π εχει να το αγγίξει 8 μήνες.Μπαίνω,κ μ λεει ακάουντ φροζεν. Λεει ότι ίσως οι καρακτερ είναι banned, η το ακαουντ είναι ινακτιβ. Τι είναι αυτο; Αν ξαναβάλω κάρτα,το ακάουντ θα λειτουργήσει κανονικά; Αν όχι,μπορώ να στείλω μνμ στη μπλίζαρντ να το επαναφέρει; ευχαριστώ.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:30 ----------

 

*The characters on this account are unavailable, as the account has expired or is prohibited from posting. αυτό ακριβώς μου λεει.Παιδιά,τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια πριν skia κάτι ανάλογο έγραφες και εσύ και εγώ για το AOC...........Λίγο καιρό μετά πάλι wow παίζαμε.

 

Κατά τα άλλα "Κορεάτικα mmo's μπλα μπλα μπλα" :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...