Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά να ρωτήσω κάτι ξεκίνησα να πεζω wow χθες και μου άρεσε και σκοπεύω να το αγοράσω, είμαι με το trial και θέλω να ρωτήσω αν το αγοράσω το game θα θέλει να αγοράσω και game card κατευθείαν η μου δίνη δωρεάν χρόνο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

διαφωνω φιλε, η guild στην οποια ημουν( το εχω παρατησει εδω και 2 μηνες περιπου) εκανε raids 3 μερες τη βδομαδα απο 4-5 ωρες το βραδυ, 21,00-01,00. Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να μην χτυπαμε server's first και τετοια αλλα χαιρομασταν το παιχνιδι σε ολο το μεγαλειο του(αυτο δε μετραει στην τελικη? :) ) και παρολα αυτα ηταν αρκετα ευκολο ο καθενας να κανει τη ζωη του.

Περιττο να πω οτι οταν βαλανε επιπλεον μερα για raids η guild αρχισε να χανει μελη και να "πεφτει" σιγα σιγα

Τεσπα, απλα δε συμφωνουμε :)

 

Αναλογα το guild φιλος και αναλογα τις απαιτησεις των παικτων (τους περισσοτερους). Παντως το grind για HWL η GM απαιτουσε απο το Rank 9 και μετα καθημερινο καψιμο περι τις 9-12 ωρες η και παραπανω αλλιως εχανες rank αντι για να ανεβαζεις. Μιλαμε για την καταστροφη την ιδια σε καθε επιπεδο. Αν καποιος κανει κατι τετοιο στη ζωη του (το αρχισα αλλα δεν την παλεψα, ως rank 10 πηγα και μετα πολυ χαλαρα) τοτε το κανει μονο μια φορα (μαλλον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αυτο που ειπες, ειναι τι ζηταει ο καθενας απτο παιχνιδι.

Γουσταρα να παιζω με τον priest μου απτο 2005 αλλα ενταξει ποτε δε θα μπορουσα να κανω αυτο που περιγραφεις.Παρολα αυτα ομως μπορεσα να δω το AQ για παραδειγμα η το molten core η τα αλλα raids που υπηρχαν τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα το guild φιλος και αναλογα τις απαιτησεις των παικτων (τους περισσοτερους). Παντως το grind για HWL η GM απαιτουσε απο το Rank 9 και μετα καθημερινο καψιμο περι τις 9-12 ωρες η και παραπανω αλλιως εχανες rank αντι για να ανεβαζεις. Μιλαμε για την καταστροφη την ιδια σε καθε επιπεδο. Αν καποιος κανει κατι τετοιο στη ζωη του (το αρχισα αλλα δεν την παλεψα, ως rank 10 πηγα και μετα πολυ χαλαρα) τοτε το κανει μονο μια φορα (μαλλον).

 

Εγώ είχα φτάσει rank 13 τον shadow priest μου με πολύ λιγότερες ώρες.

Βέβαια στον server μας τότε δεν είχε και πολλούς pvpers και τα πρώτα 10 standings τα έπαιρνε πάντα το wsg sp premade μας.

Μιλάω για εποχές πριν τα battlegroups, όταν δηλαδή το πόσο rank θα πάρεις εξαρτώταν από το standing της εβδομάδας στον server.

Παρ όλα αυτά οι τελευταίες 1-2 εβδομάδες κατάντησαν αγγαρεία και μετά για μερικούς μήνες δεν ξαναμπήκα bg.

 

Αλλά όλα αυτά τα ranks και τα standings είναι παρελθόν. Τώρα οι casual έχουν την τιμητική τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα φτάσει rank 13 τον shadow priest μου με πολύ λιγότερες ώρες.

Βέβαια στον server μας τότε δεν είχε και πολλούς pvpers και τα πρώτα 10 standings τα έπαιρνε πάντα το wsg sp premade μας.

Μιλάω για εποχές πριν τα battlegroups, όταν δηλαδή το πόσο rank θα πάρεις εξαρτώταν από το standing της εβδομάδας στον server.

Παρ όλα αυτά οι τελευταίες 1-2 εβδομάδες κατάντησαν αγγαρεία και μετά για μερικούς μήνες δεν ξαναμπήκα bg.

 

Θυμαμαι και εγω που ειχα 60αρισει μετα απο 4 μηνες (!!) απο την ημερα που ξεκινησα (Μαιος 2005) σαν Druid Resto (μιας και δεν μπορουσες να εισαι αλλο spec σαν druid) και ξεκινησα το PvE καθοτι ακομα n00b και δεν ειχα κανει ακομα κανενα kill. Ηταν να κανω για πρωτη φορα τα γνωστα για τοτε 5 k 10 man dungeons και πηγα για πρωτη φορα στο Blackrock mountain. Εκει για πρωτη φορα μπηκα σε κατασταση PvP kαι το λατρεψα. Οταν ξεκινησα λοιπον σοβαρα με τα BG πηγα με μεγαλη ανεση στο rank 9. Για να παω απο το rank 9 στο 10 ομως πραγματικα καταστραφηκα (για τα δεδομενα μου) και δεν μπορουσα να παιζω λιγοτερο απο 3 ωρες την ημερα BG για να παρω το 10.

 

Ε μετα απο λιγο καιρο προσπαθειας ειδα οτι δεν μπορουσα να σπαταλησω τον απαιτουμενο χρονο για το επομενο Rank. Μαλιστα χαλαστηκα παρα πολυ οταν για πρωτη φορα και ενω ειχα καψει εγγεφαλικα για 1 εβδομαδα με 5 και 6 ωρες την ημερα παιχνιδι να βλεπω στο restart οτι το Rank μου ΕΠΕΣΕ!!!! Αυτο ηταν. Δεν το πηγα παραπανω. Μετα PvE σαν feral tank.

 

Αλλά όλα αυτά τα ranks και τα standings είναι παρελθόν. Τώρα οι casual έχουν την τιμητική τους.

 

Εχουν οντως αλλα οχι με καλο σχεδιασμο παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάσιμο στα @@ είναι ο priest και τίποτα άλλο.Ο shadow δε, βούτηρο..

(Το έπιασα το νόημα του προλαλήσαντα - αν και δεν συμφωνώ , απλά θέλω να τσιγκλήσω μερικούς εδώ μέσα:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι να μάθατε τα νέα . Με το 3.2 patch , Ναχ και hcs θα ρίχνουν μόνο emblems of conquest , ta heroism και valor καταργούνται . Καλά είναι περισσότερο από φανερό που το πάνε το πράγμα . Ξεπέρασαν τα 12 εκ παίκτες , στη συντριπτική πλειοψηφία casual . To hard core έχει τελειώσει , άντε να αφήσεις απόξω ulduar25 , όλα τα άλλα είναι για κλωτσιές .

Πάλι καλά που δεν αγόρασα με 1K τo torn web wrapping belt για hunter , γιατί τώρα θα έκλαιγα τα λεφτά μου , αφού με 23 conquest αγοράζεις super belt .

κρίμα πάντως γιαυτόύς που φάγανε ξενύτχια για ulduar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.2 λεει και το Mount θα το περνεις στο lvl 20 4 gold.........το epic mount στο lvl 40.........μαλακες εμεις που περπατουσαμε με τις ωρες....το normal flight mount στο lvl 60 και θα ειναι 150 % .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχχαχχαχαχαχ

 

rogues με axes αχαχχαχαχαχαχαχα

 

 

Παει και η 2v2? gg , τους τελευταιους μηνες λογκαρω που και που μονο για καμια 2v2 ,τωρα ουτε και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...