Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το account κλείνει 6/7, την ίδια ημέρα ακριβώς που φεύγω. Το έχω πληρώσει ήδη, οπότε είναι αργά. Επίσης θέλω να φάω arthas κανονικά :P. Κατά τα άλλα καλή η ιδέα σου!!!

 

Xvipes, αγαπημένο μου troll, αν βρεις κάποιον από το guild μου ξέμπαρκο, ΠΕΤΣΩΣΕ τον pl0x :lol:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έγω είχα κάνει download ένα trial του WoW πριν ένα μήνα, έπαιξα 2-3 μέρες απο μιαμιση ώρα και το έδιωξα:

 

Μωβ δεντρακια, γουρουνάκια, αραχνούλες, διαβολάκια, quests απο fanboys του LOTR, καμιά ιστορία, κανένα νοημα

 

Αυτή ήταν μια gay εμπειρία του Peter Heppner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω είχα κάνει download ένα trial του WoW πριν ένα μήνα, έπαιξα 2-3 μέρες απο μιαμιση ώρα και το έδιωξα:

 

Μωβ δεντρακια, γουρουνάκια, αραχνούλες, διαβολάκια, quests απο fanboys του LOTR, καμιά ιστορία, κανένα νοημα

 

Αυτή ήταν μια gay εμπειρία του Peter Heppner

 

Μπορεί να διαφωνείς με την αισθητική προσέγγιση του WoW αλλά δεν μπορείς να καταλογήσεις έλλειψη ιστορίας και νοήματος σε ένα παιχνίδι με τεράστιο υπόβαθρο και Lore από πίσω του. 2 μέρες από 1.5 ώρα πήγες lvl10 με το ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Έγω είχα κάνει download ένα trial του WoW πριν ένα μήνα, έπαιξα 2-3 μέρες απο μιαμιση ώρα και το έδιωξα:

 

Μωβ δεντρακια, γουρουνάκια, αραχνούλες, διαβολάκια, quests απο fanboys του LOTR, καμιά ιστορία, κανένα νοημα

 

Αυτή ήταν μια gay εμπειρία του Peter Heppner

 

Μπραβο , συγχαριτηρια . Γεια σου τωρα :-) .

 

EDIT : Απο το official forum post του Gabriel

Μην περιμενετε τοσο γρηγορα StarCraft ...

"Games take years to develop from concept to release. Diablo III was in the works for years before being announced. StarCraft II was announced two years ago and isn't even in Beta yet. "

Επισης δεν μπορω να φανταστω τη σκατα lore θα βαλουνε στο νεο game .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να διαφωνείς με την αισθητική προσέγγιση του WoW αλλά δεν μπορείς να καταλογήσεις έλλειψη ιστορίας και νοήματος σε ένα παιχνίδι με τεράστιο υπόβαθρο και Lore από πίσω του. 2 μέρες από 1.5 ώρα πήγες lvl10 με το ζόρι.

 

Συγνωμη κιολας αλλα μιλαμε για lore στο WoW? Αυτο εχει καταστραφει προ πολλου για "χαρη" της ισσοροπιας του παιχνιδιου. Σαν Warcraft σιγουρα εχει μπολικο lore οπως και να εχει. Σαν WoW ομως, μην τρελαθουμε κιολας. Σχεδον τιποτα στο WoW δεν συμβαδιζει με το lore που το ιδιο το franchise δημιουργησε, ουτε στα races, ουτε στις κλασεις, ουτε τιποτα.

 

Οι druids παραδειγμα και τα Νight elf ειναι lore απο μονοι τους και ομως και τα 2 ειναι σαν "παπαρια" μπροστα στο WoW για "χαρη" του παιχνιδιου. Paladins για horde, shaman για alliance και πολλα αλλα τρελα και αναποδα που πραγματικα δεν μπορω να κανω λιστ εδω.

 

Μην λεμε λοιπον για ιστορια και lore ΣΤΟ WOW. Απλα δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Συγνωμη κιολας αλλα μιλαμε για lore στο WoW? Αυτο εχει καταστραφει προ πολλου για "χαρη" της ισσοροπιας του παιχνιδιου. Σαν Warcraft σιγουρα εχει μπολικο lore οπως και να εχει. Σαν WoW ομως, μην τρελαθουμε κιολας. Σχεδον τιποτα στο WoW δεν συμβαδιζει με το lore που το ιδιο το franchise δημιουργησε, ουτε στα races, ουτε στις κλασεις, ουτε τιποτα.

 

Οι druids παραδειγμα και τα Νight elf ειναι lore απο μονοι τους και ομως και τα 2 ειναι σαν "παπαρια" μπροστα στο WoW για "χαρη" του παιχνιδιου. Paladins για horde, shaman για alliance και πολλα αλλα τρελα και αναποδα που πραγματικα δεν μπορω να κανω λιστ εδω.

 

Μην λεμε λοιπον για ιστορια και lore ΣΤΟ WOW. Απλα δεν υπαρχει.

 

Ισως σε 10 χρονια που δεν θα υπαρχει ποια wow και ισως και blizzard , να συμφωνησο με το ανελεητο QQ σου , go go cry more .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη κιολας αλλα μιλαμε για lore στο WoW? Αυτο εχει καταστραφει προ πολλου για "χαρη" της ισσοροπιας του παιχνιδιου. Σαν Warcraft σιγουρα εχει μπολικο lore οπως και να εχει. Σαν WoW ομως, μην τρελαθουμε κιολας. Σχεδον τιποτα στο WoW δεν συμβαδιζει με το lore που το ιδιο το franchise δημιουργησε, ουτε στα races, ουτε στις κλασεις, ουτε τιποτα.

 

Οι druids παραδειγμα και τα Νight elf ειναι lore απο μονοι τους και ομως και τα 2 ειναι σαν "παπαρια" μπροστα στο WoW για "χαρη" του παιχνιδιου. Paladins για horde, shaman για alliance και πολλα αλλα τρελα και αναποδα που πραγματικα δεν μπορω να κανω λιστ εδω.

 

Μην λεμε λοιπον για ιστορια και lore ΣΤΟ WOW. Απλα δεν υπαρχει.

 

Υπάρχει το lore και υπάρχει και το geek-lore.

 

Μια χαρά lore έχει το WoW. Ναι σίγουρα, άλλαξαν πολλά σε σχέση με το Warcraft για να εξυπηρετηθούν ανάγκες του παιχνιδιού, αλλά ο βασικός κορμός της ιστορίας του κόσμου παραμένει αναλείωτος. Φυσικά οι eliticists θα διαφωνήσουν μαζί μου και θα με εκαιγαν ευχαρίστως στην πυρά μαζί με τους καταραμένους devs που δεν σεβάστηκαν το lore (το οποίο FYI αυτοί δημιουργούν ε; Μην ξεχνιόμαστε).

 

Εγώ παίζοντας WoW και ακολουθόντας το questline μια χαρά χάθηκα στο Lore του WoW. Τώρα αν ο τάδε σύμφωνα με την τάδε νουβέλα θα έπρεπε να έχει ασημί μαλλιά και όχι λευκά που του έδωσαν οι devs, προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως σε 10 χρονια που δεν θα υπαρχει ποια wow και ισως και blizzard , να συμφωνησο με το ανελεητο QQ σου , go go cry more .

 

Δε μου λες ρε φιλαρακι εχεις τιποτα μετοχες στη Βlizzard? Δεν εξηγειτε αλλιως η εμονη σου με αυτους που εχουν αλλη γνωμη απο εσενα. Τελευταια φορα που κοιταξα αυτο το thread λεγεται World of Warcraft που σημαινει οτι θα μιλαμε για το παιχνιδι ειτε με τα καλα του ειτε με τα κακα του και οχι "please praise World of Warcraft".

 

Αν εσενα τωρα σε θειξαμε για τον οποινδηποτε λογο επειδη εχεις ισως καποια μυγα δεν θα κατσω να χαιδευω αφτια επειδη ετσι θελεις εσυ. Δεν δινω δεκαρα για το αν συμφωνεις εσυ η οχι, εγω λεω αυτο που παρατηρω και που νιωθω οτι εχει κατρακυλησει το παιχνιδι. Μην συμφωνεις 1000 χρονια εσυ, δεν με νοιαζει, δεν με κοφτει. Σταματα ομως να QQαρεις εσυ για το QQ των αλλων. Πες αυτο που ειναι να πεις και ολα ειναι δεκτα καλα και κακα.

 

Ελεος πια με το καθε fanboi να υποστηριζει το καθετι και την καθε παπαρα που κανει μια εταιρια επειδη ετσι του καρφωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Davelis χαλαρωσε λιγο...

Τουλαχιστον ο Ikaruga λεει την γνωμη του (σε ενα ελευθερο forum και σε σχετικο με το αντικειμενο thread) με επιχειρηματα και ορθο λογο.

 

Εσυ απο την αλλη οχι.

Τα QQ,crymoar κτλ δεν θεωρουνται επιχειρηματα για διαλογο.

 

Μηπως να μην ποσταρεις εσυ αν εκνευριζεσαι?

 

Μπηκε και το αλλο το παλικαρι και ειπε οτι δοκιμασε και δεν του αρεσε, και θεωρησες σκοπιμο να τον "αποχαιρετησεις"...

Ποιος νομιζεις οτι εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το lore και υπάρχει και το geek-lore.

 

Μια χαρά lore έχει το WoW. Ναι σίγουρα, άλλαξαν πολλά σε σχέση με το Warcraft για να εξυπηρετηθούν ανάγκες του παιχνιδιού, αλλά ο βασικός κορμός της ιστορίας του κόσμου παραμένει αναλείωτος. Φυσικά οι eliticists θα διαφωνήσουν μαζί μου και θα με εκαιγαν ευχαρίστως στην πυρά μαζί με τους καταραμένους devs που δεν σεβάστηκαν το lore (το οποίο FYI αυτοί δημιουργούν ε; Μην ξεχνιόμαστε).

 

Εγώ παίζοντας WoW και ακολουθόντας το questline μια χαρά χάθηκα στο Lore του WoW. Τώρα αν ο τάδε σύμφωνα με την τάδε νουβέλα θα έπρεπε να έχει ασημί μαλλιά και όχι λευκά που του έδωσαν οι devs, προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο.

 

Εχουμε μαλλον διαφορετικη ανιτληψη του ορου "lore". Για μενα "lore" συμαινει οτι μια ιστορια εχει μια καλη συνεχεια και ενα "λογικο" λογο που γινονται αυτα που γινονται και δεν υπαρχουν πολλαπλες ιστοριες να αναιρουν η μια την αλλη. Οπως και οι ιδιοι οι developers ειπαν αυτο το lore το εχουν διαστρεβλωσει για χαρη της γενικης ισσοροποιας του παιχνιδιου και δημιουργησαν καινουργιο lore γυρω απο τις αλλαγες που καναν για το παιχνιδι οπως ειπαν επισης οτι δεν ακολουθουν δογματικα την ιστορια του Warcraft για εμφανης λογους.

 

Ενα παιχνιδι σαν το Warcraft 3 & Frozen Throne μπορει ανετα να κρατησει το lore λογο της φυσης του παιχνιδιου. Ενα παιχνιδι σαν το WoW ομως ειναι δυσκολο να κανει κατι τετοιο. To Vanihla WoW ειχε αρκετα μεγαλη προσοχη στη λεπτομερεια σε οτιν αφορα το Lore αν και ουτε εκει ηταν φυσικα 100% ακριβες. Μετα απο 2 expansion oμως το lore του παιχνιδιου ειναι σχεδον πλεον ανυπαρκτο. Δεν πειραζει, δεν ειναι ιδιαιτερο προβλημα αυτο εξαλου για τους περισσοτερους (και μενα μαζι) αλλα να μην λεμε οτι το WoW συγκεκριμενα εχει lore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου λες ρε φιλαρακι εχεις τιποτα μετοχες στη Βlizzard? Δεν εξηγειτε αλλιως η εμονη σου με αυτους που εχουν αλλη γνωμη απο εσενα.

 

Από την δικιά μου εμπειρία όσοι υποστηρίζουν το lore του WoW συνήθως είναι άτομα που δεν έχουν ασχοληθεί με το λορε του warcraft (δεν λέω ότι δεν έχουν παίξει ςαρψραφτ, λέω ότι δεν κάθησαν να διαβάσουν κατί παραπάνω ή δεν πρόσεξαν το storyline των strategy games). Το wow με είχε τσατήσει από τον πρώτο χρόνο όσο αφορά το lore. Κανένα άτομο που σέβεται το λορε του warcraft δεν θα ανεχόταν αυτήν την αηδία με την horde και alliance να είναι τα καλύτερα φιλαράκια, ούτε θα ανεχόταν τους paladin ωσ healers (ντροπή).

 

Μια προσωπική μου εμπειρία, το guild στο οποίο έπαιζα στον bloodhoof αποτελούνταν κυρίως από Έλληνες άτομα τα οποία γνώριζα προσωπικά. Όταν έτρωγα τις ψυχρολουσίες (στο lore), οι μόνοι που δεν καταλάβαιναν τι τους έλεγα ήταν όσοι δεν γνώριζαν ποιος είναι ο Arthas. Ο ποιο κάμενος να φαντασείς δεν ήξερε καν ποιος ήταν ο Uther.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την δικιά μου εμπειρία όσοι υποστηρίζουν το lore του WoW συνήθως είναι άτομα που δεν έχουν ασχοληθεί με το λορε του warcraft (δεν λέω ότι δεν έχουν παίξει ςαρψραφτ, λέω ότι δεν κάθησαν να διαβάσουν κατί παραπάνω ή δεν πρόσεξαν το storyline των strategy games). Το wow με είχε τσατήσει από τον πρώτο χρόνο όσο αφορά το lore. Κανένα άτομο που σέβεται το λορε του warcraft δεν θα ανεχόταν αυτήν την αηδία με την horde και alliance να είναι τα καλύτερα φιλαράκια, ούτε θα ανεχόταν τους paladin ωσ healers (ντροπή).

 

Μια προσωπική μου εμπειρία, το guild στο οποίο έπαιζα στον bloodhoof αποτελούνταν κυρίως από Έλληνες άτομα τα οποία γνώριζα προσωπικά. Όταν έτρωγα τις ψυχρολουσίες (στο lore), οι μόνοι που δεν καταλάβαιναν τι τους έλεγα ήταν όσοι δεν γνώριζαν ποιος είναι ο Arthas. Ο ποιο κάμενος να φαντασείς δεν ήξερε καν ποιος ήταν ο Uther.:mad:

 

Που να τους πεις και για King Varian Wryn και τα τσιρακια του δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να τους πεις και για King Varian Wryn και τα τσιρακια του δηλαδη?

 

Αυτά είναι εκτός ύλης. Εγώ τότε έλεγα για τα βασικά (τα sos θέματα :P )

 

Υ.Γ

Θυμάμαι την πρώτη χρονιά του WoW που έγραφα για την πρώτη πτώση τησ stormwind απο τα orc και το μισό guild είχε μαζευτεί στην stormwind γιατί νόμισε ότι πλάκωσαν οι orde.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Έγω είχα κάνει download ένα trial του WoW πριν ένα μήνα, έπαιξα 2-3 μέρες απο μιαμιση ώρα και το έδιωξα:

 

Μωβ δεντρακια, γουρουνάκια, αραχνούλες, διαβολάκια, quests απο fanboys του LOTR, καμιά ιστορία, κανένα νοημα

 

Αυτή ήταν μια gay εμπειρία του Peter Heppner

 

αίσχος ούτε ένα BFG10k να μην έχουν βάλει στο game ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ουτε μετοχες εχω ουτε fanboy ειμαι ουτε τιποτα . Παρα πολλες φορες εχω βαρεθει το wow και το εχω σταματησει και για αρκετους μηνες . Ναι , πιστευω και εγω πως ειμαστε σε ενα ανοιχτο forum και ειναι σεβαστη η γνωμη του καθενος οπως και να μπορει να γραψει ελευθερα αυτο που θελει . Παρολα αυτα την γνωμη του για την καταντια του wow απο τον φιλο μας τον Ikagoura24 την εχω ακουσει τοσες πολλες φορες που εχει καταντησει να με φτασει σε σημειο εκνευρισμου . Δεν διαφωνω για την αποψη που εχει ουτε μπορω να του στερησω τον δικαιωμα να την εχει , ειναι ομως το ποιο σπαστικο πραγμα καθε του ποστ εδω περα να ειναι και QQ . Πιστευω οτι καποιοι θα συμφωνησουν μαζι μου . Ενταξει την ειπες τη γνωμη σου , τωρα ειναι αναγκη να την γραφεις σε καθε ποστ και να μας λες ποσο σκατα ειναι το παιχνιδι που παιζουμε ? Επισης εχω παιξει τα strategy games του Warcraft και ξερω οτι το lore ειναι παραλλαγμενο και με ενοχλει αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο . Τωρα αμα θες να κανεις QQ συνεχισε τη να πω , μαλλον εγω ειμαι ο μ@λ@κ@ς που πρεπει να σε ανεχεται εδω .

Φιλικα as always .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...