Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και το upcoming mmo τι λες να είναι? Diablo based?

 

Χλομο παντως να ειναι World of Starcraft. Βεβαια η Blizzard εχει ενα "τικ" στο να κανει εκπληξεις εκει που δεν το περιμενεις αλλα μου φενεται ιδιαιτερα δυσκολο να ειναι στον κοσμο του Starcraft το νεο MMO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ύπάρχει σε Blue Post πως το νέο MMO δεν θα βασίζεται σε κανένα υπάρχον franchise, αλλά θα είναι φτιαγμένο από το 0. Αν ψάξετε στο MMO-Champion θα το δείτε δημοσιευμένο.

 

Edit: Το βρήκα στα official forums

 

http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=16903519279&postId=169024684459&sid=1#20

 

"We have nothing to advertise for the new MMO because it's a shell of a game thus far. We've already stated it'll be a brand new franchise, which means the lore, art, and game play are being developed entirely from scratch. It's an overwhelming process, but a process through which we excel. Our track record supports this. "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο guild δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα με loot. Δεν χρησιμοποιήσαμε ποτέ κάποιο από τα υπάρχοντα loot systems. Ο μόνος "κανόνας" είναι να έχεις common sense. Βλέπεις τί έχεις πάρει μέχρι τώρα, το gear του αλλουνού και κάνεις ότι νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιο δίκαιο looting σύστημα που έχω συναντήσει και χρησιμοποιήσει για πολύ καιρό είναι το EPGP.

 

Γιατι το common sense με μαθηματική ακρίβεια θα οδηγήσει σε guild drama και τόνους QQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εμείς αυτό ακριβώς κάνουμε. Λέμε ποιοι το χρειαζόμαστε και ανάλογα αποφασίζει ο Gm. Σίγουρα δεν ειναι το πιο δίκαιο σύστημα αλλά μεχρι στιγμής εχει αποδώσει ώστε να ντυθεί καλα όλο το guild. Καναμε και μερικα runs για να ντυθουν κάποια μέλη που δεν ειχαν gear για να ειναι όλοι ετοιμοι για ulduar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν γίνει τα παιχνίδια αντί για διασκέδαση παράδεισος για στατιστικές κ μαθηματικά.Αρκετοί το έχουν κάνει επιστήμη το πράγμα έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η αποψη μου ειναι οτι εφωσον απο οτι καταλαβα θα τους παρει αρκετο καιρο για να τελειωσουν με το νεο mmo μιας και ειναι απο το 0 οπως ειπαμε , τοτε αφου τελειωσουν με τα wow expansion και το diablo 3 και τα κανουν release και εφωσον ο κοσμος τα παιξει και τα βαρεθει τοτε θα ερθει και το νεο expansion για να ξαναχτυπησει την αγορα . Συμφωνει κανεις ? Δηλαδη σκεφτομαι για 2011-2 το νεο MMO και νομιζω οτι ξερετε ποσο καλα τα παει η blizzard με της ημερομηνιες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψη μου ειναι οτι εφωσον απο οτι καταλαβα θα τους παρει αρκετο καιρο για να τελειωσουν με το νεο mmo μιας και ειναι απο το 0 οπως ειπαμε , τοτε αφου τελειωσουν με τα wow expansion και το diablo 3 και τα κανουν release και εφωσον ο κοσμος τα παιξει και τα βαρεθει τοτε θα ερθει και το νεο expansion για να ξαναχτυπησει την αγορα . Συμφωνει κανεις ? Δηλαδη σκεφτομαι για 2011-2 το νεο MMO και νομιζω οτι ξερετε ποσο καλα τα παει η blizzard με της ημερομηνιες .

 

Αυτη ειναι κλασικη και παγια τακτικη της Blizzard. Δεν προκειται με τιποτα να "κανιβαλισει" κανενα απο τα παιχνιδια της με παραλληλες κυκλοφοριες ουτε καν μεταξυ και των ηδη υπαρχοντων franchise. Πρωτο απο τα "νεα" παιχνιδια θα ειναι το Starcraft 2 χωρισμενο σε 3 κομματια (για να κραταει το ενδιαφερον ψηλα μαζι με τα εσοδα), μετα θα ερθει ισως το επομενο WoW expansion ενω κοντα στο τελος του 2010 αρχες 2011 θα δουμε το D3. Θα περασει κανενα 6μηνο - 1χρονος και μετα θα δειξουν το ΜΜΟ τους το καινουργιο.

 

Μπορει να φαινετε οτι τα παιχνιδια "αργουν" αλλα αν σκεφτουμε γενικα οτι τα παιχνιδια της Blizzard παιζονται χρονια μετα την κυκλοφορια τους ολα ειναι οπως πρεπει να ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα βγει κανένα 10άρι instance το επόμενο διάστημα, φθινόπωρο/χειμώνα θα σκάσει μύτη icecrown citabel και 3-5 μήνες μετά το επόμενο expansion. Για εμένα το παιχνίδι τελειώνει με το kill του Arthas. Τώρα maelstorm, emerald dream με soundtrack το "ο malfurion druidης η βιολέτα, τσιγολελέτα, τσιγολελέτα" :lol: με αφήνει αδιάφορο. Ας βγει το scii και ας πα να μαμηθεί το wow.

 

Το guild σε ένα ακόμα raid έδωσε ρέστα.....not. Σε σημείο που με έκαναν να ανοίξω το ventrilo και να τους κατεβάσω παναγίες στα ελληνικά. 4 χρόνια αμφιβάλλω αν έχω πει έστω και "μαλάκα" στο vt.......Τέλος!!! είναι n00bια ΟΛΟΙ οι νέοι. Τους πρότεινα να kickάρουμε τους πάντες και να γίνουμε 10man guild και άρχισαν όλοι τις παπαριές. Άμα μέχρι την Τρίτη δεν έχουμε κατεβάσει yogg θα τα κάνω που**να όλα. Αί σιχτίρ πια κάθε raid το ίδιο μαρτύριο ffs το κέρατο μου μέσα. Αναρωτιέμαι τους είναι τόσο δύσκολο να κοιτάξουν τα meters και να kickάρουν ASAP κόσμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Κλεινεις το accοount σου..

2) Στο επομενο expansion ή λιγο πριν το επομενο expansion ξανανοιγεις το account σου..

3) Γραφεις /2 LFM ARTHAS,fast kill, reputation run..

4) Συγχαρητηρια τα καταφερες σκωτωσες τον Artha..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...