Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δεν ειναι δυνατον να εχεις απαιτηση σε ενα παιχνιδι το οποιο το χαλασαν πολυ μα ΠΟΛΥ γρηγορα και το φτιαξαν για να μπορουν να το παιζουν -επιτυχως- 12καχρονα να βρεις καλο και ποιοτικο κοσμο. Αυτος ο κοσμος που λες εχει αλλαξει καραβι και δεν βρισκεται πλεον στο WoW.

 

Αν δεν με πιστευεις απλα θα σου δειξω την γενικη σχεδιαση του παιχνιδιου, το class balance και development, το gear και οτι αλλο θελεις που διχνει αυτο ακριβως το πραγμα. Πρεπει να το καταλαβουν ολοι επιτελους οτι το WoW ειχε φτασει στο pick του στο TBC. Οτι εγινε, εγινε. Ο κοσμος ο οποιος επαιζε απο την αρχη το παρατησε και ο νεος κοσμος εμαθε με αυτο το νεο design, ολα ευκολα-μονο χρονο, και φυσικα απαιτει ακριβως και αυτο.

 

Πιστεψε με, δεν εχει το WoW 11 μυρια κοσμο επειδη ειναι "καλο" παιχνιδι. Εχει τοσο κοσμο γιατι ειναι για καθε καρυδιας καρυδι που μπορει να αφιερωνει περισσοτερο απο 3-4 ωρες την ημερα. Βγαλτε τα δικα σας συμπερασματα.

 

Ειλικρινα αδιαφωρο αν επαιζες 24/7 , ζησε με αυτο , σταματα το qq , τα μπογαλακια σου και σε αλλο game ... Βαρεθηκα να whinnareis 200 σελιδες τωρα ... Καληνυχτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Μα δεν ειναι αυτο ρε sleepy το θεμα ειναι οτι απο το να το κανει εδω ας το κανει στο forum της Blizzard καλυτερα , εκει ισως να το διαβασει κοσμος που συμφωνει μαζι του εδω περα δεν εχει ουσια γιατι δεν προκειται να κερδισει τιποτα εκτος απο τα να συνεχισει να μας τα ζαλιζει . Φιλικα always . :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με τα raids υπάρχει γιατί οι περισσότεροι rollάρουν dps και συνεπώς δεν έχουν ιδέα από tactics.

 

Έμπαινα τόσο καιρό Naxx σαν dps, κοπανούσα, κοπανούσα και τι tactics και μακακίες.

 

Tank and spank και τα πάντα όλα. Με το dual spec γύρισα σε prot Pala και άρχισα να tankάρω. Πήγα να tankάρω και Naxx ο μάγκας και για κακή μου τύχη είχα και έναν άχρηστο Holy Pala να με healαρει και από tactis τπτ.

 

Έφαγα το κράξιμό μου (λιγότερο από τον healer είναι η αλήθεια) από τον raidleader που ήταν warlock και μου έπεσαν τα μούτρα στο πάτωμα. Μου την έλεγε ο warlock, αν είναι δυνατόν...

 

Έστρωσα κώλο, διάβασα tactics, ρώτησα, έμαθα και προσεχώς θα ξαναμπώ, έτοιμος πλέον. Όσο όμως υπάρχουν ζούδια που μπαίνουν μόνο και μόνο για το gear και δεν νιώθουν από tactics, τότε μια ζωή fail...

 

PS1 Χθες σε 25άρι Naxx ένας hunter τίγκα στις πρασινιές, μάζεψε ότι epic mail έπεφτε...

Το χειρότερο dps με τα καλύτερα rolls τα σήκωσε όλα... Το τι κράξιμο έφαγε ο raidleader, δεν λέγεται...

 

PS2 Οι Έλληνες παίχτες του The Venture Co (Alliance side) είναι γ@μώ τα παιδιά.

Πολύ γέλιο, ηλικίες κοντά 30 και πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουν. Από βδομάδα μου υποσχέθηκαν να με ντύσουν κιόλας με αποκλειστικά ελληνικό pug και γενικά συμπεριφέρονται απίστευτα καλά, ειδικά σε σύγκριση με κάτι κωλοπαιδαράδες του Neptulon που είχα πετύχει στα BGs και με κορόιδευαν για το nick μόλις έκανα το λάθος να τους χαιρετήσω. (Τα άκουσε η μανούλα τους βέβαια, αλλά μαμήθηκε όλο το παιχνίδι)

 

PS3 Horde DK με όνομα mounaki έγινε πελάτης σε πρόσφατο Arathi. Δεν τον άφησα σε χλωρό κλαρί... 19 kills είχα, τα 17 ήταν σίγουρα σε αυτόν. :lol:

 

Θυμήθηκα Skia και έλιωσα στο γέλιο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα αδιαφωρο αν επαιζες 24/7 , ζησε με αυτο , σταματα το qq , τα μπογαλακια σου και σε αλλο game ... Βαρεθηκα να whinnareis 200 σελιδες τωρα ... Καληνυχτα .

 

Δεν ξερω αν αυτο που γραφω θυγει καποιους η οχι. Το ζητημα ειναι οτι ειμαι σε δημοσιο forum και μπορω να πω ελευθερα αυτο που παρατηρω οτι συμβαινει με το παιχνιδι. Δεν γινεται να μην QQαρεις οταν βλεπεις ολα αυτα τα λεφτα που εριξες σε ενα (καποτε) υψηλης ποιοτητας προιον τον κοπο σου να καταστρεφονται απο ηλιθιους και γελοιους developers που αναγκασαν εμενα και πολλους αλλους να κοψουμε επαφες με το παιχνιδι αποτομα.

 

Εσυ και οποιοσδηποτε αλλος μπορειτε να κανετε οτι γουσταρετε με το παιχνιδι αλλα δεν θα μου πεις να σκασω κιολας και να μην λεω αυτο που αισθανομαι και που παρατηρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ,

μην κουράζεστε . Το μέλον είναι τα δεκάρια raid και τα .......πεντάρια , muahaha

Σκέψου τώρα φάση Orgrimmar να βγεί ανακοίνωση " 5man raid , 2 free slots left , LF dps prefer range " .

Αυτό να δώ , και να ρίξω πέντε φάσκελα στην blizz για την κατάντια της .

Υ.Γ : Και να σκεφτεί κανείς ότι κάποτε έπρεπε να είσαι σε κλίκα για να βρεις θέση σε 40man raid ,loool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο υπάρχει η αρενα το wow ειναι μια χαρα

 

http://www.arenajunkies.com/showthread.php?t=56217

 

Πολυ καλο read απο ανθρωπους και παιχτες που ξερουν τι τους γινεται και γατι μιλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με τα raids υπάρχει γιατί οι περισσότεροι rollάρουν dps και συνεπώς δεν έχουν ιδέα από tactics.

 

Έμπαινα τόσο καιρό Naxx σαν dps, κοπανούσα, κοπανούσα και τι tactics και μακακίες.

 

Tank and spank και τα πάντα όλα. Με το dual spec γύρισα σε prot Pala και άρχισα να tankάρω. Πήγα να tankάρω και Naxx ο μάγκας και για κακή μου τύχη είχα και έναν άχρηστο Holy Pala να με healαρει και από tactis τπτ.

 

Έφαγα το κράξιμό μου (λιγότερο από τον healer είναι η αλήθεια) από τον raidleader που ήταν warlock και μου έπεσαν τα μούτρα στο πάτωμα. Μου την έλεγε ο warlock, αν είναι δυνατόν...

 

Έστρωσα κώλο, διάβασα tactics, ρώτησα, έμαθα και προσεχώς θα ξαναμπώ, έτοιμος πλέον. Όσο όμως υπάρχουν ζούδια που μπαίνουν μόνο και μόνο για το gear και δεν νιώθουν από tactics, τότε μια ζωή fail...

 

PS1 Χθες σε 25άρι Naxx ένας hunter τίγκα στις πρασινιές, μάζεψε ότι epic mail έπεφτε...

Το χειρότερο dps με τα καλύτερα rolls τα σήκωσε όλα... Το τι κράξιμο έφαγε ο raidleader, δεν λέγεται...

 

Σε αυτό φταις εσύ. Δεν έχει σημασία αν είσαι dps, tank, healer, tactics πρέπει να μάθεις έτσι κι αλλιώς. Να γίνεται wipe επειδή τα dps δεν έμαθαν τα tactics? Οι άλλοι μλκς είναι που το κάνουν δηλαδή?:-(

Εγώ με prot pala μια χαρά τα πηγαίνω σε naxx10 και σε ulduar ρίξαμε freya :lol: Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο. Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να δώσεις περισσότερο προσοχή σαν tank απ'ότι σαν dps που συνήθως το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι να μην περάσεις το threat του tank.

 

Την προηγούμενη Κυριακή σε Naxx25(έχουμε κάνει alliance με ένα άλλο guild) ένας shadow priest και ένας warlock από το άλλο guild πήραν ότι clothάκι έπεσε, μάλιστα σε κάποια στιγμή έκανε roll και ο RL (σε ένα και μοναδικό item) που είναι healer και νίκησε ο priest..είπα από μέσα μου δεν γίνεται θα το κάνει pass...@@ o priest το πήρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WoW το εχω σταματησει εδω και καιρο και εγω. Ημουν απο τους πρωτους Ευρωπαιους παικτες και πιστεψτε με ηταν διαφορετικο παιχνιδι τοτε και το χαιροσουν πραγματικα. Ενιωθες οτι το παιχνιδι ηταν κατι καινουργιο για τα δεδομενα του 2004-05, ενιωθες οτι επαιζες κατι μοναδικο και ηθελες να το ανακαλυψεις

 

Υπηρχε πραγματικο world pvp, υπηρχε πραγματικα η αντιπαλοτητα horde-alliance. Ισως ο χρονος που ειναι στην αγορα να το εχει φθειρει. Εχει χαλασει το game, γιατι εχουν φυγει οι περισσοτεροι παλιοι παικτες και εχουν ερθει πολλοι νεοι, γιατι τα epic μοιραζονται με το τσουβαλι και γιατι τα raids εχουν καταντησει αστεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα loot whores είναι γνωστό. Γιαυτό και σχεδόν σε όλα τα guild υπάρχει ένα loot system. Σε παλιότερό μου guild κάναμε coraid με άλλο και αναγκαστικά παίχτηκε θέμα roll. Σε εξέλιξη των raid όλοι θέλανε οτι έπεφτε. DPS, tanks, healers όλοι πια τα needaran εφόσον οι ανακατεύτηκαν πολλοί στο loot χάθηκε η μπάλα. Τελικά το coraid έσπασε κ ησυχάσανε.

 

Αν θές coraid χωρίς loot system με ποινές κλπ τότε βάλε 2 άτομα 1 απο κάθε guild που να τον εμπιστεύεσαι να γνωρίζει απο raiding και να αποφασίζουν που θα πηγαίνει το κάθε loot. Άμα μπλεχτούν πολλοί γίνεται πανικός και επικρατεί το χάος.

Πρέπει όμως να βρείτε 2 άτομα που ούτε να passaroun items αλλά ούτε και να τα θέλουν όλα.

Κάποιοι σίγουρα θα αδικηθούν ειδικά επειδή πρέπει να ξέρεις οτιδήποτε end game loot για κάθε κλάση.

 

Συνοπτικά:

Είτε δε κάνεις coraid (γιατί loot system σε 2 διαφορετικά guild να δουλέψουν μαζί δε γίνεται)

Είτε raid leaders κάνουν διανομή του loot και priority ποιος προσφέρει περισσότερο στο raid, ποιο active, νιώθει περισσότερο απ`όλους, περισσότερο dps,heal κλπ.

Αν δύο άτομα θεωρούνται ισάξια απο τις 2 μεριές για να πάρουν loot τότε /roll μεταξύ τους.

 

Άκρη αλλιώς δε βγαίνει.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ μην ανακατευτούν πολλοί στο θέμα loot 2 ή 4 είναι αρκετοί παραπάνω άτομα γίνεται πανικός και δε θα βγεί ποτέ άκρη.

 

Πάντα θα υπάρχουν οι γκρίνιες και τα QQ απλά ignore καλύτερα.

Πάντως έχω δεί πολύ λίγα άτομα να κάνουν pass για άλλους και μετά απο λίγο καιρό και αυτά τα παιδιά σταματούν να το κάνουν αν δούν οτι εκμεταλεύοντε την καλωσύνη τους.

 

 

Έχω παίξει και DPS, και TANK αλλά έχω υπάρξει πολάκις φορές RL. Αν δε ξέρεις tact καλύτερα παίξε pac man αλλά και σε αυτό το βλέπω να αποτυγχάνεις.

RTFM (Read The Facking Manual)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτό ελπίζουμε σε World of Starcraft :P

 

Με τους original developers tou WoW ομως, οχι τα φρουτα που προσελαβαν εδω και 2 χρονια και καναν το παιχνιδι σαν της γιαγια το $%^$%$#@. Να το φτιαξουν και να μεινουν κιολας παρακαλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...