Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά μπήκα σε δυπ wsg που ήταν daily με disc spec και ήμουν μπουρί. Μιλάμε απλά παίρνανε φόρα και μου έκλαναν μια μάντρα όλοι τους. Πήγα ο καημένος και έκανα και στα 2 3/3 flag capture (druid που παρέδωσε την σημαία παρακαλώ :lol:) για το iron man αλλά @@. Δεν πρέπει να πεθάνεις ούτε μια φορά για να μετρήσει έλεος.

 

Στα του gear θα πάρω άλλα 2 deadly σήμερα (μπότες και wrist) οπότε θα έχω κάνει ότι upgrade μπορώ στο gear μου με honor. Έχω 3 hateful και το head από το wintergasp αλλά πιστεύω πως αξίζει να το αντικαταστήσω με hateful piece για να πάρω και το 2o set bonus (2sec μικρότερο weakened soul debuff). Τα stats είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια. Τι λέτε?

 

Το power infusion το usαρω με mana burn άμα δω κανένα ψωμί pala ή druid μαζί με το rolf macro :P. Btw γιατί βλέπω πολλούς να μην βάζουν ποντάκια στο reflective shield? Το ξέρω ότι πλέον κάνει damage στην ασπίδα που φέρεις μόνο εσύ αλλά εξακολουθεί να μου φαίνεται γαμάτο για 2άρα.

 

Glyphs έχω βάλει, shield, inner fire και pain suppression? Υπάρχει τίποτε καλύτερο?

 

Τελικά το living ice crystals απλά μαμάει. Εκπληκτικό εργαλείο.

 

Τέλος υπάρχει κανένα shield monitor? Επειδή η δύναμη του disc είναι η shield θα ήθελα ένα mod που να μου δείχνει πότε φεύγει το weakend soul debuff για να την ανανεώνω άμεσα (θα μου ήταν χρήσιμο και pve wise κάτι τέτοιο).

 

Εdit: Thnx agie petro για τα tips. Το να κάνω dmg μου είναι εξαιρετικά δύσκολο, είμαι ο ορισμός του healbot. Το glyph του smite ακούγεται καλό θα το δοκιμάσω. Penance glyph για 2sec cd δεν μου γεμίζει το μάτι (το είχα για pve purposes αλλά το άλλαξα).

 

Όπως είπα δεν με ενδιαφέρει να φτάσω ψηλά, παίζω με ένα φιλαράκι για την πλάκα μου τελείως απλά μου αρέσει να μαθαίνω και φυσικά να κερδίζω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το macro ειναι ολα τα λεφτα!!!

Μεχρι τωρα επρεπε να αλλαζω action bars για να κανω dmg καθως ειχα γεμισει ολα τα keybinds.

Πραγματικα τρομερα χρησιμο!

 

Το σετ bonus κανει μεγαλη διαφορα στο pvp

Και το glyph of penance ειναι must have για pvp, θελεις το penance να ειναι ετοιμο asap

Με retardin μπορεις να φτασεις αρκετα ψηλα, βασικα μονο με warrior θα εχετε λιγο προβλημα, γιατι αυτο το -75% στα healing ειναι απλα η πιο ηλιθια ιδεα της blizzard ever

 

Αλλα και παλι, ειναι παρα πολυ δυνατο groupaki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚουγεται οτι θα αλλαξουν τη χρηση του συγκεκριμενου glyph παντως απο -2sec θα βαλουν κατι για crit νομιζω...

Παντως λιγο που επαιξα με disc απο καστερ δεν πεφτει με τπτ... Ειδικα σε duel με mage παιζεις σε window mode... Μονο μια φορα εχασα επειδη εβαλε pve gear και ταλεντς και επιασε συνεχομενα crits...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα τις συμβουλές και πλέον δεν πέφτω :D. Το θέμα είναι ότι πέφτει ο lolret για πλάκα (έχει 200+res μόλις). 2xdps πάνω μου win, 2xdps πάνω του fail. Αμφιβάλλω αν castαρα πάνω μου pain suppression μια φορά. Κάναμε 12-12 σήμερα αλλά οι περισσότερες ήττες ήταν εξαιτίας της ...... forthnet. Δεν χάνουμε rating επειδή είμαστε χαμηλά αλλιώς θα είχαμε πολύ QQ. 3η μέρα σήμερα που γίνεται του κουτρούλη ο γάμος 9 με 11:30 με το packet loss στα ύψη. Άρχισαν τα καραγκιοζιλίκια πάλι. Και ok στο raid τα ενδεχόμενα delay σου, στα καλύπτουν οι άλλοι στην 2άρα arena όταν ο άλλος είναι και ψωμάκι τι γίνεται? Καληνύχτα μάλλον :/

 

Btw, από πότε και μετά αρχίζεις να χάνεις rating? Είμαι και alchemist (το ίδιο και ο lolret) και θα κάνω τα endless healing pots, αχρείαστα να ναι. Με desperate prayer+living ice crystal+endless heal pot θα γίνεται πανηγύρι. Το θέμα είναι να πάρει λίγο gear και αυτός καθότι ξεκινάμε arena με εμένα στα 26k hp και εκείνον στα 19,5 :lol:. Μην μου πείτε να βρω άλλο συμπαίχτη, δεν παίζει να το κάνω.

 

Στα gems τι είναι καλύτερο? Θυμάμαι τον agiopetro να είναι full στο stamina gem σε παλιότερες season. Ακόμα το ίδιο παίζει? Γιατί εγώ έχω πάνω μου όλων των ειδών pvp gems και όχι αποκλειστικά ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τα gems δεν ειναι και καμια τρομερη διαφορα οτι και να βαλεις.

Το σιγουρο ειναι οτι το resilience ειναι καλυτερο απο το stamina στο wotlk. Για survivability προτιμησε να βαζεις +16 res στα yellow slots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πειστεί ακόμη ότι το resilience κάνει την διαφορά. (970 res atm).Τελευταία δε, το σκεύτομαι συνεχώς να κάνω ένα regeming σε +dmg / sta. Οταν έρχεται ο retri και ο rogue και με χτυπούν γιά 5k, αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν δεν είχα το res που έχω αυτή την στιγμή.

Μήπως τελικά δεν αξίζει τον κόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πειστεί ακόμη ότι το resilience κάνει την διαφορά. (970 res atm).Τελευταία δε, το σκεύτομαι συνεχώς να κάνω ένα regeming σε +dmg / sta. Οταν έρχεται ο retri και ο rogue και με χτυπούν γιά 5k, αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν δεν είχα το res που έχω αυτή την στιγμή.

Μήπως τελικά δεν αξίζει τον κόπο?

 

Αναλογα το class. Warlocks, Priests, Druids, Shaman και γενικα οποιο class εχει φτιαχτει για να τρωει damage ειναι απαραιτητο στοιχειο για να ζησει. Θυμασαι την προηγουμενη season που εβλεπες warlock και σε πιαναν τα γελια? Τωρα ομως και παλι ειναι φοβος και τρομος εναντιον casters και οποιουδηποτε melee που δεν εχει Fear immune skills η αν ειναι σε CD εκεινη τη στιγμη.

 

Class που ΔΕΝ ειναι αναγκη να εχεις μεγαλους αριθμους απο resilience. Retri pala (500-600), Death Knight(500-600), Mage(700-800), Hunter(600-700), Warrior (600-700), Rogue(500-600). Ετσι για το γενικο concept.

 

Φανταζομαι οτι καθως ανεβαινει το gear ισως να χρειαστουν περισσοτερο resilience kαι αυτοι αλλα μπορει και να λειτουργησει ακριβως αναποδα (δηλαδη να κανουν 2 hit και τελος) με καλυτερο gear γι αυτους και να μην χρειαζονται σχεδον καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες έστω ότι μπορώ να ψαρεύω nonstop που θα ήταν η καλύτερη περιοχή για να ψαρέψω για να βγάλω ψάρια που θα τα πουλήσω(έχω και cooking)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες έστω ότι μπορώ να ψαρεύω nonstop που θα ήταν η καλύτερη περιοχή για να ψαρέψω για να βγάλω ψάρια που θα τα πουλήσω(έχω και cooking)

 

Wintergrasp απ' ότι έχω ακούσει. Μη σε πάρω στο λαιμό μου όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία.

 

Χρόνια ολάκερα τώρα η μέρα μετά το maintenance είναι το λιγότερο προβληματική και στο χειρότερο τραγική. Ρε φούστη μου αφού και καλά τους φτιάχνουν τους server εκείνη τη μέρα γιατί είναι μπουρδέλο μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί πολύ απλά η εταιρεία αυτή από τεχνικής πλευράς είναι ένα μεγάλο μηδενικό , τοχουμε ξαναπεί , μην περιμένετε θαύματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία.

 

Χρόνια ολάκερα τώρα η μέρα μετά το maintenance είναι το λιγότερο προβληματική και στο χειρότερο τραγική. Ρε φούστη μου αφού και καλά τους φτιάχνουν τους server εκείνη τη μέρα γιατί είναι μπουρδέλο μετά;

 

Γιατι οπως εχουν πει καπου εχουν δωσει σχεδον ολο τους το "μερτικο" για την αναπτυξη νεων παιχνιδιων και αφησαν μονο μια "μικρη" ομαδα για να λειτουργει το WoW. Αυτο το καταλαβαινεις απο τα παντα μεσα στο παιχνιδι.

 

Milking the cash cow οπως λενε και οι ξενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, νομίζω λίγο υπερβάλουμε.

 

Δεν είναι και λίγο να συντηρείς 200 servers και 11 εκατομύρια παίχτες σε όλο το κόσμο.

 

Ο λόγος όμως που κυρίως κάθε Τετάρτη γίνεται χαμός μέσα στο game (πχ τρελό lag) είναι γιατί έχει γίνει reset και όλοι ξεχίνονται αβέρτα στα raids.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...