Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως μια ειναι η λυση , να φτιαξεις το προγραμμα σου .... Τριτη-πεμπτη sex τις αλλες μερες raids :lol::lol::lol:

 

Αισιόδοξο σε βρίσκω. Πρόσεξε μόλις μπει η κουλούρα μη στο γυρίσει σε "όχι πια σεξ, μόνο φίλοι" και γεμίσεις epix όλους τους χαρακτήρες σου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Αισιόδοξο σε βρίσκω. Πρόσεξε μόλις μπει η κουλούρα μη στο γυρίσει σε "όχι πια σεξ, μόνο φίλοι" και γεμίσεις epix όλους τους χαρακτήρες σου :-)

 

Αυτο ειναι που φοβαμαι χαχαχαχα.... Μην μπλεξω καμια ωρα .... Αλλα να σου πω και κατι ρε φιλε . 2 φορες την εβδομαδα ? Λιγα ζηταω ο ανθρωπος να πουμε , φυσικα το Σαββατο θα περιλαμβανει αντροπαρεα πιτσες , μπυρες και αγωνες . Δυστηχως ομως νομιζω οτι τωρα τελευταια ειμαι οντως τοσο αισιοδοξος και θα αποητευτο γρηγορα .... Η τελεια γυναικα δεν υπαρχει ... .Παρολα αυτα epixs are still soulbound ... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι που φοβαμαι χαχαχαχα.... Μην μπλεξω καμια ωρα .... Αλλα να σου πω και κατι ρε φιλε . 2 φορες την εβδομαδα ? Λιγα ζηταω ο ανθρωπος να πουμε , φυσικα το Σαββατο θα περιλαμβανει αντροπαρεα πιτσες , μπυρες και αγωνες . Δυστηχως ομως νομιζω οτι τωρα τελευταια ειμαι οντως τοσο αισιοδοξος και θα αποητευτο γρηγορα .... Η τελεια γυναικα δεν υπαρχει ... .Παρολα αυτα epixs are still soulbound ... :devil:

 

Ωχ, ωχ "φυσικα το Σαββατο θα περιλαμβανει αντροπαρεα πιτσες , μπυρες και αγωνες". Θα απογοητευτείς μου φαίνεται :-) Όλοι ξέρουν ότι το Σάββατο θα σε βγάζει να της ψωνίσεις, χεχε.

 

Πλάκα κάνω, όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι. Ούτως ή άλλως είναι πολύ αργά πλέον :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να παίζω arena σήμερα. Είμαι τόσο σχετικός με το arena pvp που σήμερα πήρα το "Step Into the arena" achievement :P

 

Gear ok ούτε κρύο ούτε ζέστη, 711 resilience αν και σκέφτομαι σοβαρά να αντικαταστήσω το ένα trinket (80+something resilience και chance για haste proc) με το Living Ice Crystals. Παίζω μαζί με έναν Lolret, που δεν έχει και κάποιο ιδιαίτερο gear. Το λοιπόν, παρατήρησα ότι παίζει πολύ 2xdps και τρώω πολύ ξύλο. Μας έκατσε ένας mage-rogue άνοιξα ότι spell και trinket είχα διαθέσιμο και πάλι με πέτσωσαν easy. Πολύ ξύλο και από dk (δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα μου έκαναν pre nerf). Επειδή οι περισσότεροι priests εδώ κάνετε pvp για ρίχτε καμιά συμβουλή. Για την πλάκα μας παίζουμε arena ε και για κανένα αντικείμενο όποτε λάχει. Το holy spec είναι viable για arena? Το λέω αυτό γιατί bg που κάνω ως holy (pve spec) δεν πέφτω με την καμία μιας και το GS+glyph με βγάζει πάντα από την δύσκολη θέση. Καταλαβαίνω ότι άλλο πράμα τα bgs και άλλο η arena απλά αναρωτιέμαι. Η lightwell usάρετε στην arena ή εξακολουθεί να είναι απενεργοποιημένη?

 

Επίσης πως δουλεύει το rating στην arena? Μέχρι το 1500 δεν χάνεις πόντους? Το matchmaking είναι λίγο gtp ή είναι η ιδέα μου (κρίνοντας από τα points παίζαμε με ομάδες που δεν ήταν του επιπέδου μας δεδομένου ότι παίρνανε 7 points).

 

Στα.... δικά μου :P. Η Ulduar κάθε εβδομάδα γίνεται και πιο εύκολη λόγω nerf αλλά τα bugs παραμένουν bugs. Hodir και General προκαλούν wipes επειδή μαμιόνται στην blizz αντί να φτιάχνουν σωστά encounters και είμαστε ήδη στην 4η εβδομάδα. Αναρωτιέμαι τι στο διάολο κάνουν. Κάναμε merge με ένα άλλο guild και τώρα όχι μόνο πάμε 25άτομα στο raid άλλα έχουμε και long queues :lol:

 

Τέλος η forthnet προχτές γαμήθηκε πάλι. Σήμερα αρκετά καλύτερα αλλά έφαγα μερικά, ευτυχώς αναίμακτα dc. Η ulduar δεν είναι παιδική χαρά όπως το naxx, θέλει συνέχεια κίνηση από μεριάς παιχτών και αν υπάρχουν dcs ουσιαστικά είσαι άχρηστος - πιθανότερο όταν logάρεις να είσαι dead -. Πριν κανένα δίμηνο τρίμηνο που είχα προβλήματα με τη σύνδεση, δεν έκανα καμία κίνηση διακοπής. Αν το πρόβλημα συνεχιστεί τις επόμενες ημέρες θα πάρουν τα @@ μου όμως.

 

Και έναν KEK screenshot

 

Σας παρουσιάζω

 

τoν.......Nosokoma

 

 

Nosokomapopi.jpg

 

 

Μιλάμε δάκρυσα όταν διαπίστωσα ότι είναι dwarf MALE :lol:

 

P.s. Xvipes, ασχολείσαι με το argent tournament? Αν ναι ενδιαφέρεσαι να ανταλλάξουμε κανένα pet ή έστω να μεσολαβήσεις σε κανέναν horda για ανταλλαγή (σκασμός μαζεύω pets, δεν θέλω σχόλια :P, μέχρι και veteran nanny έγινα την εβδομάδα που μας πέρασε :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε καλα , μην το λες ... Πολλοι παντρεμενοι παιζουν wow και μαλιστα καπιοι απο αυτους ειναι καρα λιωμενοι ..... Οποτε μην νομιζεις οτι ξεμπερδεψες , κατσε να παντρευτητε και να βαρεθεις και τα λεμε.... :devil:

 

Εγω παιζω με την γυναικα μου σε 2 account διαφορετικα WoW εδω και 3 χρονια . Το σταματησαμε το μαζι αφου ανεβασαμε 5 70ριδες και μετεφερα τους 3 στο δικο μου account πλεον . Η γυναικα μου παιζει ελαχιστα το ιδιο και εγω . Στο ιδιο σπιτι μενουμε 4 χρονια . Οποτε δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι δραματικα στον τροπο ζωης μας . Απλα μπουχτησα . Νομιζω οτι ο κυκλος του WoW για μενα εκλεισε . Για αυτο για να μην ξανα ανοιξει γιατι ειχε κλεισει και γφια 5 μηνες πριν το Wrath το πουλαω να μην εχω λεφτα στα χερια και ενα Frozen account για να του βαλω καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το που μπαίνει η κουλούρα 2 είναι τα main functions του άντρα για τη γυναίκα :

1. ΑΤΜ σπέρματος για να κάνει παιδιά

2. ΑΤΜ σκέτο

Επεξ/σία από Skia11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε chil, ξεκινησα και εγω αυτην την season na παιζω λιγακι τον priest για pvp

 

 

Για priest 700 res ειναι σχετικα λιγο, αλλα σιγουρα viable, πιστευω αν εχεις πολυ καλα pve items στα υπολοιπα slot εισαι μια χαρα, αλλα προσπαθησε για 800+

 

 

specc μονο disc (κατι του στυλ 60/11) και αυο γιατι το penance ειναι ελεινα mana eficient spell

Το μονο αξιολογο talent του holy ειναι το body and soul, αλλα αν πας σε ενα hubrid holy/disc χανεις πολυ απο την απωλεια του penance

Lightwell usarete αρενα, αλλα με ενα deep holy χανεις πολυ απο το utility του disc

 

 

 

Τα 2χdps ,ειδικα οτι εχει caster πρεπει να παιξεις πολυ με line of sight.

πιασε μια κολωνα και κρυψου απο πισω για να μην nukarei o mage, αν σε πιασουν με stun σε ανοιχτο χωρο ειναι gg

 

Οι dk προσωπικα απλα τους αγνοω, αυτην την στιγμη δεν μπορουν να σε σκοτωσουν, εκτος αν εχουν το sigil apo ulduar και φας 2 7κ crit frost strike ενω δεν το περιμενεις

 

Ολα τα 2χdps combo παλευονται, οι dk ειναι αρκετα ευκολοι, αυτο που δεν παλευετε με τιποτα ειναι οι warrior!!!!

 

Ειμεις το μονο προβλημα που εχουμε ειναι με warrior teams, ολους τους αλλους αν παιξουμε καλυτερα τους βγαζουμε, αλλα με warrior εχεις max 2 λεπτα να κανεις κατι, αλλιως θα πεθανεις

 

Ποντους παιρνεις πολλους και δεν χανεις μεχρι να φτασεις κοντα στο matchmaking

Οταν φτασεις κοντα στο matchmaking που εχεις παιρνεις λιγοτερους και αρχιζεις να χανεις και λιγους μεχρι να ισορρποησει οταν matcmaking=tear rating

Απλα θελει αρκετα παιχνιδια μεχρι να ισορροπησει το matchmaking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έναν KEK screenshot

 

Σας παρουσιάζω

 

τoν.......Nosokoma

 

Spoiler

Έχει γίνει αλλαγή μεγέθους στην εικόνα. Κάντε κλικ σε αυτή τη μπάρα για να δείτε τη πλήρη εικόνα. Η αρχική εικόνα έχει διαστάσεις 1024x640.

 

 

Μιλάμε δάκρυσα όταν διαπίστωσα ότι είναι dwarf MALE. Απλα τελειο ΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε chil, ξεκινησα και εγω αυτην την season na παιζω λιγακι τον priest για pvp

 

 

Για priest 700 res ειναι σχετικα λιγο, αλλα σιγουρα viable, πιστευω αν εχεις πολυ καλα pve items στα υπολοιπα slot εισαι μια χαρα, αλλα προσπαθησε για 800+

 

 

specc μονο disc (κατι του στυλ 60/11) και αυο γιατι το penance ειναι ελεινα mana eficient spell

Το μονο αξιολογο talent του holy ειναι το body and soul, αλλα αν πας σε ενα hubrid holy/disc χανεις πολυ απο την απωλεια του penance

Lightwell usarete αρενα, αλλα με ενα deep holy χανεις πολυ απο το utility του disc

 

 

 

Τα 2χdps ,ειδικα οτι εχει caster πρεπει να παιξεις πολυ με line of sight.

πιασε μια κολωνα και κρυψου απο πισω για να μην nukarei o mage, αν σε πιασουν με stun σε ανοιχτο χωρο ειναι gg

 

Οι dk προσωπικα απλα τους αγνοω, αυτην την στιγμη δεν μπορουν να σε σκοτωσουν, εκτος αν εχουν το sigil apo ulduar και φας 2 7κ crit frost strike ενω δεν το περιμενεις

 

Ολα τα 2χdps combo παλευονται, οι dk ειναι αρκετα ευκολοι, αυτο που δεν παλευετε με τιποτα ειναι οι warrior!!!!

 

Ειμεις το μονο προβλημα που εχουμε ειναι με warrior teams, ολους τους αλλους αν παιξουμε καλυτερα τους βγαζουμε, αλλα με warrior εχεις max 2 λεπτα να κανεις κατι, αλλιως θα πεθανεις

 

Ποντους παιρνεις πολλους και δεν χανεις μεχρι να φτασεις κοντα στο matchmaking

Οταν φτασεις κοντα στο matchmaking που εχεις παιρνεις λιγοτερους και αρχιζεις να χανεις και λιγους μεχρι να ισορρποησει οταν matcmaking=tear rating

Απλα θελει αρκετα παιχνιδια μεχρι να ισορροπησει το matchmaking

 

Με καλυψες περα για περα. Φιλε chill μην βλεπεις το τι μπορεις να κανεις σε BG γιατι ειναι γεματο απο super n00bs και εντελως ασχετους παπαρες που απλα μπαινουν μεσα για να σπανε τα νευρα αυτων που θελουν να παιξουν γι αυτο και δεν πεφτεις σαν Holy. Στην αρενα ομως που εχει πολλους παιχτες που ξερουν ακριβως πως να παιζουν, που ξερουν τα skill ολων τον class και τον τροπο παιξιματος τους δεν θα εχεις την ευκαιρια ουτε να δεις με τι πολεμας πριν φας χωμα.

 

Επισης σαν priest που εισαι αυτη τη στιγμη ειναι μακραν ο καλυτερος healer απο ολους στην αρενα και σε 2 ν 2 και σε 3 ν 3. Επομενως απο εκει και μετα πρεπει να δεις απο μεριας σου τι μπορεις να κανεις για να πετυχεις σαν priest. Aν δεν τα καταφερεις ως priest τωρα πιστεψε με δεν θα τα καταφερεις με κανεναν αλλο healer. Γινε Disc priest και θα καταλαβεις την διαφορα δυναμης που μιλαμε σε σχεση με το holy στο PvP. Ακομα και στα BG θα γουσταρεις με το να κανεις penance και mana burn ολους στο διαβα σου. Εχει τρελο γουστο σε λεω. Θα σε μισουνε ολοι και θα γουσταρεις τρελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ με 4Net είμαι αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με latency. Ίσα ίσα, που το τελευταίο καιρό κατεβάζει κι όλας με πολύ καλές ταχύτητες.

 

Το Ulduar με τον priest το έχω καταευχαριστεί. Πλέον το PoH απλά τα σπάει! Με σχεδόν 2900sp. power buffer στο raid, σε χρόνο dt εγώ κι άλλος ένας priest έχουμε fullάρει όλο το raid.

 

Τσίμπησα και ο κωλόφαρδος hands και shoulders. Ειδικά το 2ο, το πήρα με roll 36 ανάμεσα σε 6 ή 7 άτομα, χαχαχα!

 

Στο PvP δε απογοητεύομαι τελείως. Μου φαίνεται οτι τελικά μόνο αν είσαι Disc γίνεται κάτι. Τα άλλο δύο tree είναι τελείως PvE. Ευτυχώς δεν ασχολούμαι καν xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω forthnet εχω και μπορω να πω πως τωρα τελευταια εχει γινει καποια αναβαθμιση γιατι και εχω υπερβολικα σταθερες ταχυτητες αλλα και εχει ανεβει το download μου κατα περιπου 150k/bs Τωρα κατεβαζω με περιπου 1.6M/bs

 

Γενικα πολυ καλα χωρις κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

60/11 έχω ως spec, το κλασσικό. Έλεγα να παίξω pvp holy γιατί πραγματικά τελειώνω τα bgs με κάτι μύρια heal και 0 deaths. Ως disc που έπαιζα μετά το dual spec στα bgs και ψόφαγα και από heal......καμία σύγκριση με το holy. Στα bgs βέβαια έχω και τεράστια εμπειρία, μιας και εγώ ήμουν υπεύθυνος των premades στο πρώτο μου guild και "έφτιαξα" 3 grand marshals (θα έπρεπε να ήμουν "of the alliance" αλλά όπως θυμόσαστε τότε οι healers δεν έπαιρναν τα kills γι'αυτό και έχω μόνο 45000HK :/). Αρένα 0 experience, χάσαμε ματς γιατί δεν ήξερα πως να κινηθώ - η arena ήταν dalaran sewers πρώτη φορά την έβλεπα :lol: -. Το holy εφόσον υπάρχει και η lightwell μου κάνει μπαμ. Body and soul+spirit of redemption+blessed resilience (από τη στιγμή που δεν έχω το απαιτούμενο gear)+guardian spirit με glyph looks good. Από τι είδα στο recount τα περισσότερα heals μου ήταν από το POM, μιας και όλα τα groups nukαραν και εμένα και τον Lolret και το POM πήδαγε συνέχεια. Penance λίγα πράγματα μιας και είτε μου έκαναν kick τα spells, είτε έτρωγα cs είτε δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Vs Healers group τα βγάλαμε easy μιας και οι αντίπαλοι μας είχαν druid healer, τον οποίο ο lolret τον έκοβε για πλάκα. Με 2 dps το έλουζα λόγω πανικού. Θα μείνω disc γιατί ok το spec δεν το κατέχω και δεν ξέρεις τι γίνεται μετά από μερικά match, μπορεί να μου είναι gg. Εξάλλου από τη στιγμή που δεν χάνεις rating μια χαρά σου κάθονται οι δοκιμές (δεν χρειάζεσαι ούτε καν skirmish πλέον γι'αυτά τα πράγματα). Το trinket από τον malygos το έχω πολύ καιρό,πρώτη φορά το έκανα use στον general στην ulduar και διαπίστωσα ότι επωφελείται από το spell power (παλιά σίγουρα δεν ήταν έτσι) γι'αυτό και ψήνομαι να το usάρω αρένα (ένα extra heal κάθε ένα λεπτό, όταν το desperate prayer είναι σε cooldown μου ακούγεται πιο χρήσιμο από το 81 res). Θα χάσω βέβαια 81 resilience αλλά δεν νομίζω να είναι και τόσο σημαντικό (το "now is the time" haste buff που μου δίνει δεν μου χρειάζεται μιας και ήδη το casting time μου ως disc είναι πολύ μικρό - 0.7sec για FH με power infusion kek - ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο βασικο σαν healer στην αρενα ειναι σωστο positioning, σου προτεινω να δεις κανενα videaki ,κανε search για hydra

 

flash heal san disc πρεπει να χρησιμοποιεις οσο το δυνατον λιγοτερο,

 

Απλα ειδικα με retardin επειδη δεν εχει καποιο slow,δεν πεθενει πολυ ευκολα και σου κανει dispel τα περισοτερα cc, θα σε nukaroun συνεχεια , οποτε θες οσο περισοτερο resilience μπορεις να μαζεψεις

 

Αν μπορεις μεινε πανω απο το 700

 

 

Παντως θελω και εγω να δοκιμασω ενα power infusion/body and soul build μπας και ζω περισοτερο, δεν exei mana eficiency bebaia, αλλα run> και νερα

 

Full holy δεν θα το προτεινα με τιποτα για αρενα (εκτος αν ειμαστε στο ιδιο battlegroup :P )

θα πεθενεις πολυ ευκολα και το μονο ταλεντ που αξιζει ειναι το body and soul, το sor ειναι παντελως αχρηστο για αρενα.

Ισως body&soul - power infusion na αξιζει, αλλα με τιποτα full holy!

 

Απλα παιξε λιγο με το disc γιατι εχει πολυ διαφορετικο playstyle απο holy.

Η ιδεα με το disc ειναι renew>pom shield και direct heal μονο με penance αν σε παιρνει, απλα επειδη αυτο το penance πρεπει να ειναι το καλυτερο healing spell στο παιχνιδι, ειδικα για pvp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο βασικο σαν healer στην αρενα ειναι σωστο positioning, σου προτεινω να δεις κανενα videaki ,κανε search για hydra

 

flash heal san disc πρεπει να χρησιμοποιεις οσο το δυνατον λιγοτερο,

 

Απλα ειδικα με retardin επειδη δεν εχει καποιο slow,δεν πεθενει πολυ ευκολα και σου κανει dispel τα περισοτερα cc, θα σε nukaroun συνεχεια , οποτε θες οσο περισοτερο resilience μπορεις να μαζεψεις

 

Αν μπορεις μεινε πανω απο το 700

 

 

Παντως θελω και εγω να δοκιμασω ενα power infusion/body and soul build μπας και ζω περισοτερο, δεν exei mana eficiency bebaia, αλλα run> και νερα

 

Full holy δεν θα το προτεινα με τιποτα για αρενα (εκτος αν ειμαστε στο ιδιο battlegroup :P )

θα πεθενεις πολυ ευκολα και το μονο ταλεντ που αξιζει ειναι το body and soul, το sor ειναι παντελως αχρηστο για αρενα.

Ισως body&soul - power infusion na αξιζει, αλλα με τιποτα full holy!

 

Απλα παιξε λιγο με το disc γιατι εχει πολυ διαφορετικο playstyle απο holy.

Η ιδεα με το disc ειναι renew>pom shield και direct heal μονο με penance αν σε παιρνει, απλα επειδη αυτο το penance πρεπει να ειναι το καλυτερο healing spell στο παιχνιδι, ειδικα για pvp

 

Mην κανεις τον κοπο για body & soul. Θα δεις οτι δεν θα σου φτανει το μανα για να κανεις αρκετα heals + mana burns που ειναι απαραιτητα στο playstyle του priest. Ειδικα το mana burn ειναι το εισιτηριο για 2κ+ rating στο πολυ ανετο κιολας ειδικα αν εχεις για partner εναν καλο ρογκακο.

 

Dis priest στην αρενα αυτη τη στιγμη ειναι μακραν ο καλυτερος healer σχεδον σε καθε περιπτωση πλην ισως των warrior που ενας druid του παει καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονας πρωτος για disc priest στο wotlk, ξεχναμε το healbot - mana burn style.

Healing οπως θα παρατηρησε ο καθενας δεν υπαρχει, τα παντα ισοπεδωνονται απο 2 dps, και απο εναν πολλες φορες.

Με λιγα λογια ο τροπος παιχνιδιου του priest εχει αλλαξει παρα πολυ στο wotlk. Και για να μη λεω πολλα θα πω μονο μερικα tips που εχω παρατηρησει ( να σημειωθει οτι δεν ειμαι ακομα ψηλα στα ratings, με ο,τι αυτο συνεπαγεται)

 

1)ΠΟΤΕ δεν μενεις idle. Αν θελεις να νικησεις θα castareis ολη την ωρα.

 

2)Η νικη απο την ηττα, απεχουν 3 secs. Οσην ωρα δηλαδη χρειαζεται ενας rogue να αδειασει ολο του το energy, και εσυ για να κανεις το combo holy fire-->smite-->SW death. Γιαυτο, ενα και μονο πετυχημενο switch με ενα miss trinket δικο σου ή του αντιπαλου ειναι χαμενο παιχνιδι ή κερδισμενο αντιστοιχα.

 

3)Κανεις dmg, ετσι μονο θα νικησεις, το healing δεν οδηγει πουθενα.Εισαι DPS τωρα μη το ξεχνας..

 

4)χρησημοποιεις το εξης macro που χρησημοποιω και εγω, δε ξερω αν θα τα βρεις στο ιντερνετ, παντως εγω παιζω καιρο με αυτα και τα εφτιαξα μονος μου

#show power word: shield

/cast [help] power word: shield; smite

αυτα που ειναι με τονισμενα γραμματα τα αλλαζεις και βαζεις οτι spell θελεις.

Το μακρο αυτο οταν εχεις ενα φιλικο target κανει το πρωτο spell, ενω αν ταργκεταρεις ενα εχθρικο στοχο κανει το δευτερο spell , και ολα αυτα με ενα μονο κουμπι. Μπορεις δηλαδη να εχεις δυο διαφορετικα spell σε ενα μονο κουμπι, και το ποιο απο τα δυο θα κανεις εξαρταται αν το target σου ειναι φιλικο η εχθρικο.

Το #show power word shield που ειναι στην πρωτη προταση δειχνει απλα ποιο cooldown θα δειχνει στο animation στο κουμπι, βαζεις και εκει οποιο spell θελεις να βλεπεις.

 

5) Παιζεις με glyph of smite. Και με glyph of penance. Αν ομως δεν εχεις το penance μπορεις να το αντικαταστησεις με glyph of inner fire. Αυτο εχω εγω και παιζω με 8κ armor. Το glyph of smite μη σε ξενιζει, δινει 20% περισοτερο dmg στο smite σου, ειπαμε οτι πρεπει να κανεις dmg αν θυμασαι..

 

6)Στην αρενα ο priest παιζει μονο disc γιατι μονο με αυτο μπορεις να κανεις dps. Το holy ειναι καλο να παιξεις στην αρχη αν δεν εχεις resilience gear. Αν ομως περασεις τα 700 resilience πας σε disc 60/11

 

Chill για σενα τα γραφω αυτα που ρωτησες :P

Δε μου ρχεται τιποτα αλλο στο μυαλο αυτη τη στιγμη, αυτα ειναι τα βασικα, μετα θελει λιγο προπονηση και να αποκτησεις εμπειρια απεναντι στα διαφορα classes, να μαθεις τι κανει ο καθενας και ποτε.

 

και αλλο ενα που μου ηρθε τωρα

7) παιζεις με muti rogue στο 2v2 ή αν δε βρισκεις παιζεις με hunter που νοιωθει. Αν δε νιωθει ο hunter παρε εναν οποιδηποτε rogue. Και DK καλος ειναι και retri καλος ειναι, αλλα για πολυ ψηλα παιζεις με rogue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...