Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παλι κατω λεει ο server για HotFix .....ρε μηπως να βγαλει το 3.1 και να γυρισουμε ξανα στο 3.0.9 ? Πλακα μας κανει ? 2 βδομαδες μετα μας εχει γκαστρωσει με τα shutdown καθε μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εμείς έχουμε τουλάχιστον ένα Disc priest στο raid. Αν και γενικότερα προσπαθούμε να έχουμε όλα τα classes και specs μέσα στο raid. Όσο να 'ναι, το καθένα βοηθάει με το δικό του τρόπο.

 

Σήμερα, έχουμε όλο το βράδυ διαθέσιμο για να φάμε τον Yogg-Saron, και λογικά πάμε για το 2ο clear στον server. Οι hordάδες λύσαξαν να το κάνουν πρώτοι :-D

 

Το καλό είναι, οτι και το Ulduar σε 2 νύχτες θα γίνεται clear απο δω και πέρα. Οπότε το καθημερινό raiding διέρκησε μόλις 1 βδομάδα. Ευτυχώς, γιατί δεν την πάλευα κάθε βράδυ επι 5 ώρες :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε σε πειράζω, τόσα χρόνια αυτό κάνω ακόμα να με καταλάβεις?

 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

 

SuX με τον σκύλο, τα έχω περάσει και εγώ, σκατά και απόσκατα :(

 

Ναι ρε i know :-)

 

Πάντως το αγαπημένο μου σπόρ στα Bgs είναι το Healer hunting, σταμπάρω πιο bitch είναι αυτό που healαρει πιο πολύ και τον κάνω να μην τολμάει να φύγει απο το GY στο τέλος, έ στη διαδρομή θα σφάξω και κανά lock/mage/warrior για να σπάσω και τη μονοτονία :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chill, QQ δε κάνω. Στο PvP είμαι σκύλος μαύρος, για να με ρίξουνε πρέπει να φτύσουν αίμα πρώτα ΟΛΑ τα classes.

 

Αυτό όμως αφορά εμένα σα παίκτη όπου έχω πολύ μεγάλη εμπειρία στο PvP. Εγώ λέω το απλό, αν το trinket μου είναι off τότε μέσα σε ένα stun απο palla αν δε με ρίξει θα με αφήσει με 5% health...φάε και ένα hammer και gg.

Αυτό όλο είναι καθαρά bad class design, και δε καταλαβαίνω μερικούς που αρχίζουν τα "ZOMG WORLD OF ROGUECRAFT" (έστω και για πλάκα).

 

Δε μπορείς να συγκρίνεις τους rogues με άλλα classes στο pvp και ειδικά με τους Palla (hybrid) δλδ δε μπορεί να έχεις το burst ενός ρογκά όντας plate/immune/healing/unsnareable class...κάτι πρέπει να θυσιάσεις για να έχεις burst, και atm (ή τουλάχιστον pre 3.1) οι Pallas δε θυσίαζαν τπτ.

 

Τα περί TBC τ' ακούω βερεσέ καθώς αφορούν Arena όπου double rogue ή Rogue/Mage (αν και το δεύτερο comp ήθελε τρελλό sync στα cc και burst coord) απλά σπέρναν στο TBC.

 

Arena ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ PvP, αυτή είναι η γνώμη μου για το συγκεκριμένο θέμα, δεν υπάρχει τπτ το balanced ή MMORPG σε αυτή την ηλιθιότητα που βγάλανε και αναγκάσανε τον κοσμάκη σε αυτό το treadmill οπου 10000000000 teams θρέφουν τις top 100 με ratings.

 

Arena 65% lower participation σε σχέση με TBC...τυχαία?

 

1 class comp στο με 75% representation στα top 100 τυχαία?

 

Κανένας άλλος τρόπος να πάρεις κάποια weapons της προκοπής (καρασημαντικο για melee classes και όχι μόνο) παρά μόνο μέσω Arena (lol αναρωτιέμαι πόσοι φτάνουν στα ratings για 1 MH weapon) ή raiding...Τυχαία?

 

Μάγκες, atm με το WoW απλά περνάω την ώρα μου περιμένοντας το επόμενο Game/MMO που θα καταφέρει να μου δώσει το feeling of awe που μου έδωσε το WoW τους πρώτους 3 μήνες που το πρωτόπαιξα. Αν καταφέρει αυτό το game να πετύχει και το combat feeling/PvP τότε θα είναι ώρα για Delete.

 

Αυτά απο μένα...soz για το τσαντισμένο ύφος αλλά πέθανε το σκυλάκι μου ξαφνικά και δεν είμαι πολύ σόι τις τελευταίες μέρες.

 

+ Απειρο.

 

Ετσι ακριβως. Ο ηλιθιος που σκεφτηκε να αναγκασει τον κοσμο να κανει raids για να παρει ελα οπλο της προκοπης για να μπορεσει να κανει αξιολογο PvP πρεπει να απολυθει απο την Blizzard ΑΜΕΣΑ. Δεν ειναι μονο αυτο αλλα το ΔΗΛΩΣΕ κιολας σε blue post οτι δεν εχει προβλημα να χρειαζεται να κανεις raids για να κανεις PvP στο παιχνιδι.

 

ΤΙ ΠΑΠΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ? Επισης το "τυπακι" λεει οτι το WoW ειναι ενα MMORPG (lol, σκετο mmo ειναι) και οτι θελει ο κοσμος να "διασκεδασει" με ολοκληρο το content του παιχνιδιου και γι αυτο εβαλαν τετιους "περιορισμους". Εδω ομως διχνει ποσο ζωο ειναι μιας και οι παραπανω περιορισμοι ισχυουν αποκλειστικα γι αυτους που κανουν μονο PvP σε αυτο το παιχνιδι (σαν εμενα).

 

Ηταν ενα παλικαρι και τον ρωτησε γιατι δεν εβαλε τετιους περιορισμους και στο PvE? Παραδειγμα αν εχεις οπλο απο Ulduar για να το χρησιμοποιησεις στο PvP θα πρεπει να εχεις αναλογο arena rating και τα λοιπα. Ακρα του ταφου σιωπη στο θεμα που εθεσε το παιδι. Γιατι αραγε?

 

Αντε μωρε με τους μακακες. Κοροιδεψαν τον κοσμο κανονικα, τον επεισαν να αγορασει το expansion (δεν ξερω αν θυμαστε αλλα το PvP του παιχνιδιου το πολυδιαφημιζαν κιολας με το νεο expansion) και μετα που περασε ο πρωτος μηνας απο την κυκλοφορια του βγαζουν την πρωτη season και ολοι μενουν βλακες!!! Γιατι να μην μπορω να παρω τα λεφτα μου πισω απο μια υπηρεσια που μου υποσχεθηκαν και δεν υπαρχει σε αυτο που πληρωνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε i know :-)

 

Πάντως το αγαπημένο μου σπόρ στα Bgs είναι το Healer hunting, σταμπάρω πιο bitch είναι αυτό που healαρει πιο πολύ και τον κάνω να μην τολμάει να φύγει απο το GY στο τέλος, έ στη διαδρομή θα σφάξω και κανά lock/mage/warrior για να σπάσω και τη μονοτονία :devil:

 

 

Μου χρωτας ενα πληκτρολογιο και ενα ποντικι να το θυμασαι .... απο το lvl 70 εσυ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε i know :-)

 

Πάντως το αγαπημένο μου σπόρ στα Bgs είναι το Healer hunting, σταμπάρω πιο bitch είναι αυτό που healαρει πιο πολύ και τον κάνω να μην τολμάει να φύγει απο το GY στο τέλος, έ στη διαδρομή θα σφάξω και κανά lock/mage/warrior για να σπάσω και τη μονοτονία :devil:

 

:lol:

 

Μεγάλος αλήτης... :P

 

Γιατί ρε τους καημένους τους healers? :-)

 

Την εμπειρία σου σε PvP και πολλών άλλων εδώ μέσα, σίγουρα δεν την έχω. Επειδή όμως η guild μου είναι ηλίθια και αντί να raidάρει κυνηγάει achievements (γυναίκα guild master FTL) έχω φάει πάρα πολλές ώρες στα BGs και έχω δει πολλά imba classes.

Αυτό που πραγματικά με βγάζει από τα ρούχα μου είναι το γεγονός ότι όλοι διαμαρτύρονται για τους Pala και κανένας για τους frostmages ή ακόμα περισσότερο για τους DKs. Αλήθεια, πώς κατεβαίνει Frost DK στα Bgs? Χλωμότατα μπορώ να πω, με το 2H weapon να κατεβάζει 5χίλιαρα και να είναι και uncrittable.

Για να γίνει balanced το PvP, θα πρέπει να διαχωριστεί εντελώς από το PvE, κάτι που προφανώς η Blizzard δεν το θέλει και μεταξύ μας, ούτε κι εγώ.

Για παράδειγμα θέλω να παω Naxx να φαρμάρω tanking gear, αλλά κρυφός πόθος είναι το Betrayer of Humanity για να σπέρνω στο PvP και εδώ εντοπίζεται και το πρόβλημα, καθώς εγώ πχ που θα είμαι κωλόφαρδος και θα μου πέσει το BoH, μπορεί να μην είμαι τόσο skilled player, αλλά έχω και μία ελπίδα απέναντι σε καλύτερους παίχτες λόγω gear.

Το συμπέρασμα είναι ότι ακόμα και το PvP έχει αλλάξει πλέον φιλοσοφία και έχει γίνει πιο casual friendly, γιατί ως γνωστόν για να γίνεις skilled player πρέπει να φας αρκετές bgώρες που δεν τις διαθέτουν όλοι.

 

PS Ikaruga η μέρα με τη νύχτα είμαστε στις απόψεις μας :lol:

 

Άσπρο λέω εγώ, μαύρο λες εσύ, αλλά είναι φανερό ότι οι νέοι παίχτες δεν είμαστε τόσο απογοητευμένοι μιας και έτσι τα βρήκαμε τα πράγματ και έτσι μάθαμε. ;)

Δεν σε αδικώ. Κι εμένα αν αύριο μου τα φέρουν τούμπα τα πράγματα μπορεί να προσχωρήσω στη δική σου πλευρά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μου χρωτας ενα πληκτρολογιο και ενα ποντικι να το θυμασαι .... απο το lvl 70 εσυ !

 

Απο που ρε αγόρι?

 

Edit: Άμα είναι τόσο καυλωμένοι με την %$&Ο&*)(*%$Arena και τo γαμoe-sport τους ας τα κάνουν μόνο στα arena servers και να τελειώνουμε...αλλά ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ θα raidαρεις με το ζόρι να δείς τη νέα πίστα Mario Cart vs Ulduar ή θα πας Arena να ZOMGHAMMERICYTOUCHICYTOUCHOBLITERATEPILLARHUMPINGMANABURNTOETERNITYBUBBLECYCLONESAPTNTBOOMDEATHGRIP/release για ένα γαμοweapon...

Επεξ/σία από Skia11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol:

 

Μεγάλος αλήτης... :P

 

Γιατί ρε τους καημένους τους healers? :-)

 

Την εμπειρία σου σε PvP και πολλών άλλων εδώ μέσα, σίγουρα δεν την έχω. Επειδή όμως η guild μου είναι ηλίθια και αντί να raidάρει κυνηγάει achievements (γυναίκα guild master FTL) έχω φάει πάρα πολλές ώρες στα BGs και έχω δει πολλά imba classes.

Αυτό που πραγματικά με βγάζει από τα ρούχα μου είναι το γεγονός ότι όλοι διαμαρτύρονται για τους Pala και κανένας για τους frostmages ή ακόμα περισσότερο για τους DKs. Αλήθεια, πώς κατεβαίνει Frost DK στα Bgs? Χλωμότατα μπορώ να πω, με το 2H weapon να κατεβάζει 5χίλιαρα και να είναι και uncrittable.

Για να γίνει balanced το PvP, θα πρέπει να διαχωριστεί εντελώς από το PvE, κάτι που προφανώς η Blizzard δεν το θέλει και μεταξύ μας, ούτε κι εγώ.

Για παράδειγμα θέλω να παω Naxx να φαρμάρω tanking gear, αλλά κρυφός πόθος είναι το Betrayer of Humanity για να σπέρνω στο PvP και εδώ εντοπίζεται και το πρόβλημα, καθώς εγώ πχ που θα είμαι κωλόφαρδος και θα μου πέσει το BoH, μπορεί να μην είμαι τόσο skilled player, αλλά έχω και μία ελπίδα απέναντι σε καλύτερους παίχτες λόγω gear.

Το συμπέρασμα είναι ότι ακόμα και το PvP έχει αλλάξει πλέον φιλοσοφία και έχει γίνει πιο casual friendly, γιατί ως γνωστόν για να γίνεις skilled player πρέπει να φας αρκετές bgώρες που δεν τις διαθέτουν όλοι.

 

Το PvP σιγουρα δεν εχει γινει ποιο casual friendly. Οσοι ειναι casual απλα δεν υπαρχουν (ψωφαμε σε 2-3 δευτερολεπτα) μιας και το gear που μας δινουν ειναι παπαρα μεγαλη και μας κοροιδευουν κανονικα. Το φιλαρακι μου εκανε 2 μηνες να μαζεψει ολοκληρο το μπλε σετ μαζι με τα hateful off-items και αυτο το εκανε με τρελο καψιμο γιατι δεν γουσταρει αρενα. Ο χρονος που χρειαζεται για να παρεις τα items αν δεν κανεις αρενα ειναι απλα απαγορευτικος για τους περισσοτερους.

 

Και τωρα 1 μηνα μετα βγηκε το νεο season.....μαλακας εμεινε. Τζαμπα τοσο farming για να ψωφαει 2 δευτερολεπτα ποιο αργα απο το κανονικο αλλα και να μην μπορει να σκοτωσει ουτε μυγα λογο statistics που ειναι χειροτερα απο μπλεδακια Lvl 78 pve items. Δεν χρειαζεται να σας πω οτι μετα απο αυτο το παλικαρι δεν εχει την παραμικρη ορεξη να το ξανακανει κατι τετιο.

 

"Μαμησε" κοσμο η Blizzard με την βλακεια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πληρώ τις παραπάνω προϋποθέσεις στο ακέραιο, αλλά το συγκεκριμένο achievement δεν το έχω :(

 

Καμία βοήθεια :lol:?

 

Δε μπορεί ρε Chill, priest έχεις...αυτό το παίρνεις με το που κάνεις create character :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ πάω σήμερα AN HC για ένα tanking trinket απο Hadronox και το boss δεν υπήρχε... Φάγαμε τα trash και πουθενά το boss...

 

Πρώτη φόρα που βλέπω κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...