Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν κατεβαίνει πλέον κανένας με ένα stun και χρειάζεται να είσαι τρελά skilled player για να κερδίσεις σε PvP, όταν μετά το stun έχεις απεναντί σου έναν αντίπαλο με πάνω από 50% HP

 

Μάλλον δεν έχεις παίξει rogue τους τελευταίους μήνες...το μοναδικό class atm που πέφτει σα κοτόπουλο μέσα σε ένα stun (ειδικά εναντίον pallas είναι η πρώτη φορά εδώ και 4+ χρόνια που είδα τέτοιο imbalance σε class στο pvp).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Christos με τόσα φράγκα ως κεφάλαιο θα μπορούσες να είχες αυτή τη στιγμή πάνω από ένα μύριο gold (σε 4 chars βεβαίως μιας και 250k g είναι το cap).

 

Θα μπορούσες επί παραδείγματι, να αγόραζες όλα τα books of glyph mastery, ακόμα και αν ανακάλυπτες τις 43 συνταγές να συνέχιζες να αγοράζεις, ώστε να κάνεις μονοπώλιο και να πουλάς ένα χιλιάρικο το κάθε glyph :D. Τώρα είναι αργά βέβαια αλλά να το έχεις στα υπόψιν σου την επόμενη φορά που θα προσθέσουν glyphs.

 

Τέλος προσωπικά δεν θα χάλαγα ένα g, για το mammoth των 16k. Δεν νομίζω να τα αξίζει. Μηχανάκι επίσης δεν θα μου έκανε αίσθηση για τόσα χρήματα. Αν δεν κυνηγάς τα achievements προσπέρασε το απλά ή έστω πάρε αυτό από τους Sons Of Honir με ένα χιλιάρικο ή αυτό με marks από WG. Λεφτά έχεις βέβαια αλλά ok το θεωρώ κουτό να δώσει κάποιος τόσα λεφτά για ένα mount. Αν ήταν ιπτάμενο mammoth που λέει ο λόγος ναι :lol: αλλά για επίγειο mount........ thanks but no thanks.

 

καλα τα λες με τα books of glyph mastery, αλλα ειναι ρισκο. Το ειχα σκεφτει οταν τα εβλεπα 1500g να τα παιρνω και να τα βαζω κανα 4000g, χωρις καν να τα μαθω. Οπως και το συστημα που εβαλε η bliz, που τυχαια ανακαλυπτεις το glyph ειναι παπαριά γαιτι καλη ωρα εδωσα και πηρα ενα book και μου επεσε ενα hunter glyph εντελως για το ..... καβαλα. klein ομως.

 

για το mount ναι η αληθεια ειναι και εγω το σκεφτομαι. Ειπαμε εχω το wg mammoth, και ειναι σχεδον ιδιο, οι vendors λειπουν βεβαια. Απλα ετοιμαζω να farmarω statholme για rep, και βαριεμαι να τρεχω περα δωθε για να πουλαω junks

 

 

@ evkar....σκεψου οτι παιζω σε ενα low-medium population realm, και το κρεμασταρι της jez το εβλεπα να πουλιεται 8k. Γενικα η φαση με τα glyphs παντως ειναι να εχεις καποιο και να εισαι ο μονος που το εχει για πωληση στο ah. Σκεψου δηλαδη π.χ.οτι ειχα το flash heal για priest http://www.wowhead.com/?item=42400#comments (ειναι ενα glyph που ξερουν ολοι οι sribes, δεν θελει να το ανακαλυψεις το κανεις train), το οποιο το auctioneer, μου εδειχνε τιμη 2g και επειδη δεν ειχε κανενας αλλος εκεινη την στιγμη, το βαραγα στα 50g. και πουλιοταν.

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έχεις παίξει rogue τους τελευταίους μήνες...το μοναδικό class atm που πέφτει σα κοτόπουλο μέσα σε ένα stun (ειδικά εναντίον pallas είναι η πρώτη φορά εδώ και 4+ χρόνια που είδα τέτοιο imbalance σε class στο pvp).

 

LOL ειδικά να ακούσω κάτι τέτοιο από rogue...

Ξεχάσαμε τους rogues στο tbc που σε σκότωναν πριν μπορέσεις να κάνεις κάτι? Μέσα σε ένα stun έκανες παρέα στον spirit healer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

QQ skia QQ, ΓΟΥΣΤΑΡΩ :lol:!!!!!!! Αν και έχω dual spec pvp δεν μπορώ να κάνω γιατί είμαι disc pve. Εξακολουθώ να είμαι ψωμάκι!!!!

 

Btw ένα θα πω, μην τολμήσει κανένας να raidάρει χωρίς disc priest. Η shield υποφέρει μόνο από το global cooldown (το οποίο επηρεάζεται από το haste οπότε με haste gear γίνεσαι ακόμα καλύτερος) και είναι τρελό εργαλείο. Με power word shield glyph healαρω από 1,5 έως 2.5-3k σε crit βάζοντας shield, δίνω σε όλο το raid συνέχεια 3% damage reduction, και μπορώ να συνέχεια να shieldάρω pps μιας και mana prob δεν υπάρχει. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιεί άλλο guild raid healer disc priest αλλά κάνει τρομερή διαφορά. Ποτέ μα ποτέ oom. Αν η shield φάει damage γεμίζω αμέσως και με τόσο aoe dmg γίνεται consume asap και φυσικά με το nobles deck σε proc, με holy gear έχω 32k mana pool. Μπορεί η δουλειά του disc να είναι αθόρυβη, υπερβολικά εύκολη (το παραδέχομαι :P) αλλά κάνει τρελή διαφορά. Επί παραδείγματι χτες πήγαμε στον γίγαντα με laser eyes και τα 2 χέρια που συνθλίβουν, φάγαμε 4 wipes πετάγεται ο gm και λέει δεν χρησιμοποιήσαμε disc priest last time? Μου λέει ενεργοποίησε το second spec.....boss down έτσι απλά :P. Εκτός αυτού κρατάω άνετα το MT μόνος μου, με το imp Flash heal και το τρομερό penance+τα buffs που προσφέρει \0/. Εξακολουθώ να προτιμάω να παίζω holy, μιας και είναι πιο gosu spec αλλά θυσιάζομαι. Μου έχουν λείψει ωστόσο οι κόντρες στα healing meters :(. Ως disc μόνο τους palas περνάω. WTB [damage absorption stat στο recount]

 

Chistos διαφωνώ, η δύναμη του μονοπωλίου είναι τεράστια. Αν δε είσαι σε realm που ασχολείται με το pve αρκετά πίστεψε με τώρα θα ήσουν κοντά στο μύριο, γιατί όλοι θα αγόραζαν glyphs ακόμα και αν τα πουλούσες 1-2k το ένα!!!! Εδώ εγώ με ανταγωνισμό, και συνεχή undercuts έβγαλα 6k μόνο από το living bomb......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL ειδικά να ακούσω κάτι τέτοιο από rogue...

Ξεχάσαμε τους rogues στο tbc που σε σκότωναν πριν μπορέσεις να κάνεις κάτι? Μέσα σε ένα stun έκανες παρέα στον spirit healer.

 

Ενώ τώρα χρειάζεται 2 stuns... :P :lol:

 

Αν δεν έχεις trinket cd και bubble up απέναντι σε rogue είσαι piece of meat.

 

Τώρα αν ο Pala έχει 800 res, ε τότε τι να κάνουμε, κάνεις εσύ παρέα στον spirit healer. (Πόσοι όμως παίζουν wow μόνο και μόνο για το PvP για να φτάνουν res 800? Ελάχιστοι και αυτοί χώνονται σε Arena.)

 

Frost mage super imba πάντως. Hordας mage σκόρπισε πανικό τις προάλλες στο Arathi και μόνο με το όνομα. /Yell: OMG this is the mage from the Arena και αυτομάτως μείναμε 5 λιγότεροι. Αμέσως καταλάβαμε γιατί. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε 800 res από μόνο του, δεν λέει κάτι. Δεν κάνεις μόνο με resilience την διαφορά και επ ουδενί κάποιος με res gear δεν σημαίνει ότι μπορεί να κάνει ή ότι γνωρίζει από pve. 730res έχω περίπου εγώ και έχω να μπω σε arena από το season 3........

 

Anyway γνωρίζει αν θα προσθέσουν τα deadly gladiator gears για αγορά με emblems of valor? Έχω 300 emblems να κάθονται και δεν ξέρω τι να κάμω? Να πάω για hateful gear ή να περιμένω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε 800 res από μόνο του, δεν λέει κάτι. Δεν κάνεις μόνο με resilience την διαφορά και επ ουδενί κάποιος με res gear δεν σημαίνει ότι μπορεί να κάνει ή ότι γνωρίζει από pve. 730res έχω περίπου εγώ και έχω να μπω σε arena από το season 3........

 

Σίγουρα δε λέει τπτ από μόνο του, αλλά τουλάχιστον γλυτώνει πολλά crits... :-)

 

Anyway γνωρίζει αν θα προσθέσουν τα deadly gladiator gears για αγορά με emblems of valor? Έχω 300 emblems να κάθονται και δεν ξέρω τι να κάμω? Να πάω για hateful gear ή να περιμένω?

 

OMG 300 valors? Τί έχεις κάνει με τα raids ρε αληταρά? Αντί για daily HCs εσύ κάνεις daily raids? :lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα raid 3-4 ώρες την βδομάδα ρε σιγά.....Ο κακομοίρης τα μάζευα για pve items αλλά η blizz μας μάμησε και τώρα έμεινα με τα valor στο χέρι :lol:. Και είχα ξοδέψει και καμιά 100άρα να φανταστείς :P

 

I r member of teh best guild@neptulon, need to say moar? Τώρα είμαστε 2ο βέβαια (1 boss πίσω σε ulduar) αλλά με μισές raiding ώρες από τους αντιπάλους μας. Με λίγη τύχη και λίγο παραπάνω dedication θα κάνουμε το server first στην Ulduar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανανέωσα και εγώ.Πήγα και ulduar και ρίξαμε τα 4 πρώτα bosses :D

Chill στην 3η καλύτερη είσαι :P(horde+alliance).Εγώ είμαι στην 3η horde side :P

Όλα αυτά according to http://www.wowprogress.com/pve/eu/neptulon

 

btw τι imba dps κάνουν οι rogues reeeii!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται πως τα μετράς :P. 10 bosses έχουν οι Aphase, 9 εμείς και οι hordάδες. Τα πρωτεία αν δεν γίνει clear η ulduar δεν τα χάνουμε πάντως, μιας και το αρχικό content το καθαρίσαμε πολύ νωρίτερα από όλα τα άλλα guilds (3-4 εβδομάδες διαφορά από Aphase, UR). Και μιας και αυτή τη βδομάδα λέμε να κάνουμε 5 raids, αν τα κάνουμε τελικά η 1η θέση είναι εξασφαλισμένη. Ο server ξανανιώθει σιγά σιγά απ'ότι βλέπω :). Η λαλακία είναι ότι δεν έχουμε το server first για το αρχικό content γιατί τα πήρανε όλα οι TDE (από τα κορυφαία guild στον κόσμο) και την έκανα από το server.

 

Whalecum back ΚΑΙ Ρίξε μια ματιά στο horde AH ρε να κάνουμε καμιά κομπίνα με τα glyphs να χεστούμε στο τάλαρο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ανάπηρος από ah φάση,αλλά if u're willing to teach me :D

 

 

EZ!!

 

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να δεις ποιες glyphs είναι ακριβές στο horde AH. Αν είναι ακριβή η living bomb θα χεστούμε στο gold μιας και την κάνω εγώ. Μετά από τα info που θα μου παρέχεις θα τσεκάρω τις τιμές στο δικό μας AH και αν βρω σημαντικά ποσοστά κέρδους, αρχίζει το exchange από neutral AH και GG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Chill, QQ δε κάνω. Στο PvP είμαι σκύλος μαύρος, για να με ρίξουνε πρέπει να φτύσουν αίμα πρώτα ΟΛΑ τα classes.

 

Αυτό όμως αφορά εμένα σα παίκτη όπου έχω πολύ μεγάλη εμπειρία στο PvP. Εγώ λέω το απλό, αν το trinket μου είναι off τότε μέσα σε ένα stun απο palla αν δε με ρίξει θα με αφήσει με 5% health...φάε και ένα hammer και gg.

Αυτό όλο είναι καθαρά bad class design, και δε καταλαβαίνω μερικούς που αρχίζουν τα "ZOMG WORLD OF ROGUECRAFT" (έστω και για πλάκα).

 

Δε μπορείς να συγκρίνεις τους rogues με άλλα classes στο pvp και ειδικά με τους Palla (hybrid) δλδ δε μπορεί να έχεις το burst ενός ρογκά όντας plate/immune/healing/unsnareable class...κάτι πρέπει να θυσιάσεις για να έχεις burst, και atm (ή τουλάχιστον pre 3.1) οι Pallas δε θυσίαζαν τπτ.

 

Τα περί TBC τ' ακούω βερεσέ καθώς αφορούν Arena όπου double rogue ή Rogue/Mage (αν και το δεύτερο comp ήθελε τρελλό sync στα cc και burst coord) απλά σπέρναν στο TBC.

 

Arena ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ PvP, αυτή είναι η γνώμη μου για το συγκεκριμένο θέμα, δεν υπάρχει τπτ το balanced ή MMORPG σε αυτή την ηλιθιότητα που βγάλανε και αναγκάσανε τον κοσμάκη σε αυτό το treadmill οπου 10000000000 teams θρέφουν τις top 100 με ratings.

 

Arena 65% lower participation σε σχέση με TBC...τυχαία?

 

1 class comp με 75% representation στα top 100 τυχαία?

 

Κανένας άλλος τρόπος να πάρεις κάποια weapons της προκοπής (καρασημαντικο για melee classes και όχι μόνο) παρά μόνο μέσω Arena (lol αναρωτιέμαι πόσοι φτάνουν στα ratings για 1 MH weapon) ή raiding...Τυχαία?

 

Μάγκες, atm με το WoW απλά περνάω την ώρα μου περιμένοντας το επόμενο Game/MMO που θα καταφέρει να μου δώσει το feeling of awe που μου έδωσε το WoW τους πρώτους 3 μήνες που το πρωτόπαιξα. Αν καταφέρει αυτό το game να πετύχει και το combat feeling/PvP τότε θα είναι ώρα για Delete.

 

Αυτά απο μένα...soz για το τσαντισμένο ύφος αλλά πέθανε το σκυλάκι μου ξαφνικά και δεν είμαι πολύ σόι τις τελευταίες μέρες.

Επεξ/σία από Skia11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε σε πειράζω, τόσα χρόνια αυτό κάνω ακόμα να με καταλάβεις?

 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

 

SuX με τον σκύλο, τα έχω περάσει και εγώ, σκατά και απόσκατα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...